Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=ГІДРОЛОГІЯ, ГІДРОХІМІЯ І ГІДРОЕКОЛОГІЯ - 2018 - № 2<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Ободовський О. Г. 
Оцінка мінімального стоку води річок суббасейну Ужа (басейн річки Тиса) / О. Г. Ободовський, К. С. Сурай, О. О. Почаєвець // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2018. - № 2. - С. 6-15. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

На основі створеного банку щоденних даних витрат води по гідрологічних постах в с. Жорнава, с. Зарічово, м. Ужгород та с. Сімер здійснено оцінку мінімального стоку води річок басейну Ужа. За результатами досліджень внутрішньорічного розподілу стоку води виділено зимовий меженний сезон, що триває з листопада по лютий, та літньо-осінній - з серпня по жовтень. Оцінка коливань мінімального стоку засвідчила, що зараз він знаходиться у багатоводній фазі. Було побудовано карти модулів стоку окремо для зимового та літньо-осіннього періодів. Для створення більш достовірних карт було використано дані з 20 гідрологічних постів, у тому числі і закордонних. Карти є достовірними, і ними можна користуватися у практичних цілях для одержання значень мінімальних модулів стоку води для будь-якої річки басейну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.237.5

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Скоблей М. П. 
Порівняльна оцінка зміни концентрації окремих компонентів хімічного складу води транскордонної ділянки р. Тиси в сучасних умовах / М. П. Скоблей, П. М. Линник // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2018. - № 2. - С. 16-26. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто результати багаторічних досліджень (2009 - 2013 рр.) концентрації деяких компонентів хімічного складу води р. Тиси з метою встановлення їх зміни за сучасних умов. Показано,що за показниками мінералізації вода досліджуваної річки належить, як і раніше, до alpha-гіпогалинних вод. Стан кисневого режиму залишається сприятливим, хоча й наявні випадки перенасичення води киснем влітку, що може бути пов'язане з інтенсивнішим розвитком водоростей. У загальній концентрації нітрогену переважають його неорганічні форми - нітратна й амонійна. Домінування нітрат-іонів серед неорганічних форм нітрогену свідчить про перебіг процесів окиснення. У порівнянні з 90-ми роками минулого століття концентрація неорганічних форм нітрогену дещо зросла. Виявлено підвищення концентрації загального фосфору, причому переважно за рахунок його органічних сполук. Така ситуація зумовлена, очевидно, розширенням використання у побуті миючих засобів, що містять сполуки фосфору. Ці результати можуть бути свідченням посилення евтрофікації річки. Діапазон концентрації розчинених органічних сполук не зазнав помітних змін у порівнянні з 90-ми роками минулого століття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ігнатенко І. І. 
Молібден у водних об'єктах урбанізованих територій (на прикладі системи озер Опечень) / І. І. Ігнатенко // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2018. - № 2. - С. 26-32. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 + Д225,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Осипенко В. П. 
Сезонний розподіл розчинених органічних речовин у воді озера Вербного (м. Київ) / В. П. Осипенко // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2018. - № 2. - С. 32-39. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено та проаналізовано результати досліджень розподілу розчинених органічних речовин у воді оз. Вербного у 2017 р. А саме, визначено сезонні величини загального вмісту розчинених органічних речовин за показниками біхроматної і перманганатної окиснюваностей, а також сезонну динаміку концентрації їх окремих компонентів - гумінових кислот, фульвокислот, вуглеводів та білковоподібних речовин - у поверхневій, придонній й поровій воді, виділеній з донних відкладів досліджуваної водойми. Наведено основні гідрохімічні характеристики води (pH, концентрація розчиненого кисню, ступінь насичення води киснем, хімічне споживання кисню) у взаємозв'язку з сезонними змінами загального вмісту органічних речовин і їх окремих компонентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Жежеря В. А. 
Лабільна фракція металів у різнотипних водних об'єктах України залежно від вмісту і компонентного складу розчинених органічних речовин та її біологічна роль / В. А. Жежеря, П. М. Линник, Р. П. Линник // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2018. - № 2. - С. 40-50. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Наведено результати досліджень лабільної фракції розчинених Al, Fe, Cu, Mn, Zn і Pb у воді різнотипних водних об'єктів України. Встановлено, що частка зазначеної фракції досліджуваних металів зростає зі зниженням концентрації гумусових речовин у воді. Окрім цього, на вміст цієї фракції металів також впливають сезонні зміни компонентного складу розчинених органічних речовин. У досліджуваних поверхневих водоймах максимальні її значення були характерні, зазвичай, влітку та восени. У забруднених водних об'єктах подібних сезонних змін не було виявлено. У водоймах з дефіцитом розчиненого кисню у придонному шарі води масова частка лабільної фракції металів, зокрема Al, Fe і Mn, значно більша, ніж у поверхневому. Обговорено можливість застосування різних аналітичних методів для дослідження лабільної фракції металів. Рекомендовано використання методів інверсійної вольтамперометрії і хемілюмінесцентного аналізу для одержання коректних результатів. За неможливості застосування цих методів необхідне вилучення лабільної фракції з природної води з подальшим її детектуванням за допомогою інших методів аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.1 + Д222,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Анахов П. В. 
Рух вузлової лінії затухаючих прибережних сейш / П. В. Анахов // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2018. - № 2. - С. 51-58. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Виконані на прикладі бухти порту Сьюдадела розрахунки показали приріст ефективної довжини за рахунок зсуву вузлової лінії затухаючих сейшових хвиль. При цьому все, що потрапляє в сейшову течію, відносить від берега. На підставі одержаних даних висунуто гіпотезу щодо руху вузлової лінії затухаючих прибережних сейш в напрямі відкритого моря. Зсув вузлової лінії можуть зумовлювати щонайменше дві незалежні причини: приріст періоду хвилі та затухання швидкості реверсивних рухів супутньої течії. Одержані результати можуть бути використані для побудови карт сейшових течій. Це надасть змогу якщо не повністю запобігти їх негативній дії, то принаймні зменшити негативні наслідки. Робота знайде застосування під час проектування гідротехнічних споруд та оптимізації їх роботи; розробки рекомендацій для пловців і водного транспорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гребень В. В. 
Университетская деятельность и основные направления гидролого-гидрохимических исследований профессора В. К. Хильчевского / В. В. Гребень, М. Р. Забокрицкая // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2018. - № 2. - С. 59-92. - Библиогр.: 115 назв. - рус.

Охарактеризована деятельность професора-гидролога В. К. Хильчевского, заведующего кафедрой гидрологии и гидроэкологии географического факультета Киевского национального университета имени Тараса Шевченко, который работает в университете с 1976 г. Показано его становление как ученого - от научного сотрудника в проблемной лаборатории гидрохимии до заведующего кафедрой. Охарактеризован его вклад в основные направления гидролого-гидрохимических исследований: теория, методика и практика гидрохимических исследований; гидрохимическое и гидрографическое картографирование; агрогидрохимические сследования на малых водосборах воднобалансовых станций; гидрохимия региональных бассейновых систем; управление водными ресурсами; гидрологическое образование и наука; история гидрологической науки в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д22 д(4УКР) Хильчевський В. К.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського