Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=Z-SOURCE INVERTERS<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Fedin I. S. 
THD reduction of inverters in photovoltaic power systems = Зниження рівня нелінійних спотворень вихідної напруги інверторів в системах електроживлення з сонячними панелями / I. S. Fedin, T. O. Tereshchenko, Yu. S. Yamnenko // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2020. - 25, № 2. - С. 18-24. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Використання сонячних панелей (СП) широко розповсюджене при побудові сучасних користувацьких систем електроживлення (СЕЖ). Поряд із безпосереднім розвитком сонячних джерел електроживлення власного еволюційного шляху зазнали конвертори, що входять до складу СЕЖ із СП. У основі їх розвитку постала необхідність в одночасному забезпеченні виконання вимог з максимізації відбору потужності СП і забезпечення рівня коефіцієнта нелінійних спотворень (КНС) вихідної напруги перетворювача на рівні, визначеному міжнародним законодавством щодо якості напруги користувацької мережі. У сучасних СЕЖ із використанням СП широкого застосування зазнали інвертори з z- і квазі-z-топологіями (КzТ) через можливість забезпечення роботи системи у точці відбору максимальної потужності сонячної батареї без використання додаткових перетворювачів. Значення КНС даних перетворювачів перевищує параметри визначені міжнародними стандартами, що визначає актуальність задачі пошуків методів його зниження. Мета роботи - визначення, порівняння та обговорення методів зниження КНС для топологій інверторів СЕЖ із СП. Описано моделі інверторів, створених за квазі-z, каскадною багаторівневою (КБР) КzТ і КБР топологією з визначенням рівнів вихідних напруг комірок інвертора на базі визначення спектра бажаної вихідної напруги шляхом застосування ортогонального ОБ-перетворення з метою демонстрації, практичної перевірки та порівняння різних підходів до вирішення задачі зменшення КНС СЕЖ із СП. У результаті проведених симуляцій отримано спектри та значення КНС вихідної напруги кожної з моделей. Виходячи з них, метод на базі визначення рівнів вихідних напруг комірок інвертора на базі визначення спектра бажаної вихідної напруги шляхом ортогонального ОБ-перетворення надали можливість отримати найнижче, серед досліджених зразків, значення КНС вихідної напруги. На підставі визначених переваг і недоліків кожного з методів зниження КНС, застосування КБР топології у поєднанні зі зменшеним за габаритними розмірами пасивним фільтром визначено методом, що робить можливим одночасне досягнення необхідного значення КНС, зменшення розмірів вихідного фільтра та відсутність додаткового ускладнення будови систем керування. Перспективним напрямком подальшого розвитку тематики зниження КНС вихідної напруги СЕЖ із СП визначено дослідження в сфері модернізації систем керування, стабілізації вихідної напруги комірок багаторівневих інверторів та пошуку і практичної перевірки шляхів застосування методу визначення рівнів вихідних напруг комірок інвертора на базі визначення спектра бажаної вихідної напруги шляхом ортогонального ОБ-перетворення до топології КБР квазі-z-інвертора. Дана можливість може призвести до його популяризації при розробці нових перетворювачів, що, своєю чергою, може призвести до повної відмови від застосування пасивних фільтрів у результаті відсутності необхідності у додатковій фільтрації вихідної напруги.


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.534 + З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського