Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=R&D EXPENDITURES<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Belgibayeva A. 
Influence of monetary policy instruments and indicators on dynamics of financing innovation: empirical evidence = Вплив інструментів і показників монетарної політики на динаміку фінансування інновацій: емпіричне підтвердження / A. Belgibayeva, A. Samoilikova, T. Vasylieva, S. Lieonov // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 3. - С. 30-42. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.

Сьогодні інновації є драйвером економічного зростання, конкурентоспроможності, безпеки та сталого розвитку країн світу. Фінансова політика та її інструменти відіграють значну роль в управлінні інноваціями, а монетарні інструменти є однією з найважливіших складових фінансової політики. Тому необхідність підвищення ефективності фінансової підтримки інноваційного розвитку актуалізує вивчення впливу інструментів і показників монетарної політики на рівень фінансування інновацій. Мета роботи - вдосконалення наукової бази дослідження впливу інструментів та індикаторів монетарної політики на динаміку фінансування інновацій на основі емпіричного підтвердження. Інформаційну базу дослідження сформовано на основі даних для України та 12 пострадянських та інших країн із подібними стартовими економічними умовами за 2010 - 2019 рр. з урахуванням наявності статистичних даних Міжнародного валютного фонду, Світового банку та центральних банків для всього масиву досліджуваних показників на момент дослідження. Під час розрахунків використано програмне забезпечення Excel і STATA. Методи регресії (модель лінійної регресії з панеллю виправлених стандартних помилок) і кореляційного аналізу (розрахунок коефіцієнтів Пірсона та Спірмена) застосовано для виявлення зв'язку між монетарними інструментами та показниками та індикатором фінансування інновацій, підтвердження гіпотези щодо впливу інструментів та індикаторів монетарної політики на динаміку фінансування інновацій і формалізації цього ефекту. Для посилення інноваційного розвитку країни доведено доцільність зниження облікової ставки та реальної процентної ставки, збільшення відношення "широких грошей" до загальних резервів, збільшення ліквідних резервів за активами банків, а також перехід до таргетування інфляції. Згідно з розрахунками, для всіх монетарних інструментів та індикаторів, крім облікової ставки, напрями впливу в Україні та для панелі з 12 інших країн були протилежними. Це підтверджує, що монетарні інструменти в Україні не повною мірою виконують свою регуляторну функцію щодо стимулювання інноваційного розвитку.



Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського