Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=L'ALEURODE<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Bondarenko T. 
Role des bacteries symbiotiques dans le succes invasif et la dangerosite agronomique de leurs hotes: cas de l'aleurode Bemisia tabaci / T. Bondarenko // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2014. - № 3. - С. 185-188. - Бібліогр.: 7 назв. - фр.

Симбіотичні асоціації між членистоногими та бактеріями широко поширені в природі. Бактеріальні симбіонти, як правило, діляться на дві групи. Первинні симбіонти - обов'язкові для їх господарів і вторинні, які несуть факультативний характер та мають різні фенотипи. Ці ендосимбіонти можуть мати сильний вплив на біологію та екологію їх господарів, в тому числі впливати на їх толерантність до стресових умов навколишнього середовища. Деякі комахи мають високу бактеріальну різноманітність, в тому числі Bemisia tabaci (Hemiptera: Aleyrodidae). В. tabaci на додаток до свого основного обов'язкового симбіонту Portiera aleyrodidarum, містить ще кілька факультативних (до 7 відомих нам на сьогодні). У В. tabaci більш як 95 % комах інфіковані щонайменше одним вторинним симбіонтом, і більш як 65 % - щонайменше двома. Ці комбінації із бактерій є змінними і пов'язані з мітохондріальним гаплотипом. Саме тому В. tabaci насправді являє собою комплекс із видів та біотипів, котрі проявляють різноманітні фенотипи. Досліджено вплив цих симбіотичних бактерій на біологію В. tabaci за умов теплового стресу і під час обробки інсектицидами. Для цього використано гібридні лінії інфіковані різними бактеріями. Результати дослідження свідчать про те, що бактерії не впливають на термостійкість у В. tabaci виду МЕАМ1. Гібридні лінії В. tabaci більш термостійкі чим батьківські лінії, що пояснюється гетерозису. Проте, виявляється, що ці симбіонти беруть участь у стійкості до інсектицидів. Комахи, інфіковані бактерією Rickettsia більш чутливі до інсектицидів. Результати показують, що в В. tabaci симбіотичні бактерії можуть впливати на екологію та біологію комахи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського