Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=ЦC<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Сливка Н. О. 
Можливості ранньої діагностики гепаторенального синдрому у хворих на алкогольний цироз печінки / Н. О. Сливка, Н. Г. Вірстюк, І. А. Плеш, Л. Д. Борейко, В. А. Гайдуков, Г. І. Кшановська // Буков. мед. вісн.. - 2017. - 21, № 1. - С. 149-153. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Цироз печінки алкогольної етіології (АЦП) часто ускладнюється гепаторенальним синдромом (ГРС), що призводить до летальних наслідків. Проте кількість досліджень щодо діагностичної цінності ранньої комплексної діагностики ГРС є недостатньою, тому вивчення діагностичних можливостей доплерографії ниркових судин, поєднаної з визначенням рівня цистатину C (ЦC), є надзвичайно актуальною. Мета дослідження - оцінити діагностичні можливості ультразвукового доплерівського дослідження ниркового кровоплину та визначення ЦC у пацієнтів з АЦП для ранньої діагностики ГРС. Всього обстежено 152 пацієнти, яких було розподілено на 2 групи відповідно до методу діагностики: група 1 - лише доплерографія ниркових судин (n = 74), група 2 - доплерографія ниркових судин + визначення ЦC (n = 78). Проведено визначення сечовини, креатиніну та рівня ЦC плазми крові та доплерографію судин нирок. Доплерографічні показники ниркового кровоплину у групі 1 та групі 2 не мали статистично значимих відмінностей. У порівнянні із контрольною групою дослідна група продемонструвала суттєве зниження Vmean, Vmin у правій та лівій НА, а також зростання RI та PI у правій та лівій НА. Тільки значення Vmax у правій та лівій НА не мали статистично значимих змін. Сурогатні маркери ниркової функції, такі, як сечовина, креатинін та ЦC плазми крові, корелювали із показниками доплерографії ниркових судин. За порівняння діагностичної значущості застосованих методів діагностики ГРС у пацієнтів із АЦП для пацієнтів 2-ї групи було одержано наступні результати: чутливість - 85 % (95 % ДІ 54,1 - 100), специфічність - 59,5 % (95 % ДІ 18,5 - 42,6). Для 1-ї групи чутливість становила 79 % (95 % ДІ 58,9 - 100), специфічність - 29,5 % (95 % ДІ 77,8 - 95,2). Висновок: одержані у проведеному дослідженні дані свідчать про високу діагностичну цінність комплексної діагностики гепаторенального синдрому у хворих на алкогольний цироз печінки шляхом поєднання доплерографії ниркових судин із визначенням рівня ЦC у плазмі крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.40-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського