Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=Х'ЮБЕРТ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Chaliuk Yu. O. 
Social partnership of Ukraine with the EU within the European regions and cross-border clusters = Соціальне партнерство України з ЄС у рамках єврорегіонів і транскордонних кластерів / Yu. O. Chaliuk, N. M. Dovhanyk // Наук. вісн. Полісся. - 2018. - № 4. - С. 33-38. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Зважаючи на наявні переваги України як потужної європейської держави, перспективним напрямом її розвитку є участь у транскордонній співпраці. Сучасний аналіз регіонального розвитку України свідчить про наявність негативних тенденцій, зокрема, поглиблення міжрегіональних суперечностей, зростання економічних диспропорцій та загострення соціальних проблем. У зв'язку з цим, прикордонне співробітництво стає важливим чинником сталого розвитку України, каналом залучення до європейської інтеграції. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Проблемам єврорегіональної політики України присвячено праці таких вчених як В. О. Мартинюк, Н. А. Мікула, С. С. Троян, Л. І. Федулова, Т. М. Юхновська, А. Х'юберт. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Подальшого аналізу потребує система інституційних та фінансових механізмів інноваційного розвитку єврорегіонів. Для України нагальною є потреба наукового обгрунтування переваг та проблем транскордонного партнерства, а також необхідність розробки нормативно-правового забезпечення процесів кластеризації. Аналіз інструментів соціального партнерства України з ЄС у рамках транскордонних кластерів та єврорегіонів. Виклад основного матеріалу. У статті проведено аналіз пріоритетних напрямів співробітництва України з ЄС у рамках єврорегіонів і транскордонних кластерів. На основі даних SWOT-аналізу ідентифіковано головні завдання єврорегіонів, ефективні механізми міжрегіональної співпраці. Висновки: важливо впровадити у національні статистичні органи збір та обробку транскордонної статистики відповідно рекомендацій Євростату; виділити у бюджеті кошти для співфінансування проектів, які підтримані Європейською Комісією; створити разом з урядами сусідніх держав спеціальні фонди, де будуть акумулюватися кошти на підтримку соціальних ініціатив.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У9(4)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського