Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)
Пошуковий запит: (<.>K=Ф'ЮЧЕРСНИМИ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Горьовий В. П. 
Біржовий ринок сільськогосподарської продукції в Україні : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.02 / В. П. Горьовий; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Проаналізовано етапи становлення біржового товарного ринку сільськогосподарської продукції і продовольства в період 1995-1998 рр. Визначені причини спаду біржової торгівлі в 1997-1998 рр. На основі комплексного дослідження сучасного стану біржового ринку розроблені і теоретично обгрунтовані напрями підвищення ефективності використання біржового ринку сільськогосподарської продукції і продовольства в Україні шляхом розробки нових та удосконалення існуючих механізмів функціонування біржового ринку, таких як: страхування можливих ризиків в умовах біржової торгівлі; забезпечення стабільності та гарантій виконання укладених біржових контрактів; врегулювання нормативно-правової бази функціонування біржового ринку; впровадження зарубіжного досвіду по торгівлі ф'ючерсними контрактами та опціонами тощо, які забезпечуватимуть поступальний розвиток біржового ринку сільськогосподарської продукції і продовольства в Україні на перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.13 + У9(4УКР)421.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лактіонова О. В. 
Економічний механізм біржової торгівлі в управлінні ціновим ризиком : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.05 / О. В. Лактіонова; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. - Х., 2001. - 17 c. - укp.

Обгрунтовано використання економічного механізму біржової торгівлі в управлінні ціновим ризиком, користувачами якого є вітчизняні товарні біржі та підприємства торгівлі. На підставі результатів дослідження теоретичних умов функціонування біржового механізму управління ризиком виявлено передумови, які свідчать про потенційну можливість його запровадження на товарних біржах України. Методичне обгрунтування методів управління ціновим ризиком дозволило розглянути хеджування як ефективний метод біржового страхування та виділити способи мінімізації ризику за допомогою біржової торгівлі форвардними, ф'ючерсними й опціонними контрактами, описаними алгоритмами. Відзначено, що діяльність суб'єктів ринкових відносин пов'язана з присутністю ризику зміни попиту на товар, у зв'язку з цим уточнено поняття економічної категорії "ціновий ризик" та визначено її місце в системі підприємницьких ризиків. Визначено зв'язок цінового ризику з механізмом біржового страхуванння - хеджуванням, на базі чого запропоновано відповідні способи управління рівнем цінового ризику, які доцільно використовувати під час коливань цінової кон'юнктури. Зазначено, що оптимізація рівня цінового ризику базується на визначенні факторів впливу, з урахуванням яких розроблено моделі, методики прогнозування біржової ціни та кількісне визначення рівня цінового ризику. Запропоновано методику визначення умов запровадження певних біржових стратегій та її критерії оптимальності, за яких торгівельна діяльність суб'єктів ринку має очікуваний фінансовий результат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-861-99-21 + У9(4Укр)421.30-212.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Крамаренко Я. Ю. 
Облік та аналіз операцій з валютними деривативами в комерційних банках України : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.06.04 / Я. Ю. Крамаренко; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 2002. - 18 c. - укp.

Розглянуто питання формування методичних засад бухгалтерського обліку й економічного аналізу операцій з валютними деривативами в системі комерційних банків України з урахуванням чинного нормативного поля та методологічних принципів міжнародних стандартів бухгалтерського обліку. Охарактеризовано механізми функціонування похідних валютних інструментів, досліджено сучасний стан міжнародного та внутрішнього строкового валютного ринку. Виявлено особливості проведення банківських операцій з валютними деривативами. Запропоновано методики обліку операцій з валютними форвардними та ф'ючерсними контрактами, валютними опціонами з іноземною валютою в комерційних банках. Сформульовано методичні засади аналізу валютної позиції банку, а також операцій з валютними деривативами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)226.218.134 + У053.9(4Укр)262.181.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шкварчук Л. О. 
Ф'ючерсні контракти в системі управління грошовими потоками підприємств / Л. О. Шкварчук // Актуал. проблеми економіки. - 2009. - № 11. - С. 221-228. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто можливість використання ф'ючерсних контрактів для управління грошовими потоками продовольчих підприємств. Визначено закономірності сезонної зміни рівня цін на деякі види сільськогосподарської продукції та їх взаємозв'язок із витратами відповідних підприємств. Запропоновано механізми відкриття довгих і коротких позицій за ф'ючерсними контрактами для стабілізації грошових надходжень товаровиробників та кон'юнктури ринку в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бритвєнко А. С. 
Теоретичні аспекти хеджування ф'ючерсними контрактами / А. С. Бритвєнко, С. В. Батрак, Г. Д. Хомічук // Вісн. Бердян. ун-ту менеджменту і бізнесу. - 2018. - № 3. - С. 98-103. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Надано визначення поняття "хеджування" та обгрунтовано діяльність хеджерів. Приведено класифікацію видів хеджування та позабіржових інструментів хеджування. Розглянуто типи, витрати і стратегії хеджування, а також його мета, переваги та недоліки. Проаналізовано вплив операцій з ф'ючерсними контрактами на нафтопродукти та ціни на них.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Антошкін В. К. 
Фінансові інструменти економічної безпеки агропідприємств України / В. К. Антошкін // Вісн. Бердян. ун-ту менеджменту і бізнесу. - 2018. - № 4. - С. 6-10. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Надано визначення поняття "хеджування" та обгрунтовано діяльність хеджерів. Виявлено його мету і наведено переваги ф'ючерсних ринків нафти та нові можливості ф'ючерсної сільськогосподарської біржі. Розглянуто типи і стратегії хеджування, а також його мету, переваги та недоліки. Проаналізовано вплив операцій із ф'ючерсними контрактами на нафтопродукти. Наведено алгоритм розрахунку коефіцієнта хеджування. Окреслено сутність фінансових інструментів хеджування ризиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Chychulina K. 
Development of pricing models in the sugar market and their forecasting on commodity exchanges = Розроблення моделей ціноутворення на ринку цукру та їх прогнозування на товарних біржах / K. Chychulina // Економіка і регіон. - 2020. - № 1. - С. 52-63. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Розглянуто динаміку цін на ф'ючерсні контракти на ринку цукру, зокрема: два - "Sugar № 11 Futures", "Sugar № 16 Futures" - на Intercontinental Commodity Exchange ICE; один - "White Sugar Futures (№ 407)" - на London intercontinential financial futures and options exchange Liffe; один - "Sugar White" - на Zhengzhou Commodity Exchange ZCE. З метою прогнозування ціни на цукор на London intercontinential financial futures and options exchange Liffe застосовано кореляційно-регресійний аналіз та представлено основні етапи побудови множинної лінійної кореляційно-регресійної моделі. Наведено динаміку середньорічної вартості ф'ючерсного контракту White Sugar Futures (№ 407). Для експрес-діагностики адекватності множинної кореляційно-регресійної моделі використано F-критерій Фішера. У цілому визначено, що до основних показників цін на товарних біржах також слід віднести рівень цін (котирування) за операціями з реальним товаром і ф'ючерсними операціями; базові ціни, ціни пропозиції, ціни попиту, ціни продажу; середні ціни за період; розрив цін ф'ючерсних операцій; індекси цін (Пааше, Ласпейреса, Фішера); середнє квадратичне відхилення цін. На товарних біржах в умовах сформованих ринкових відносин аналіз та прогноз цін здійснено за допомогою фундаментального і технічного методів. Мета їх використання одна - визначити напрям руху цін на товарному біржовому ринку, а методи реалізації різні. Так, фундаментальний метод грунтується на вивченні умов, відповідно до яких функціонує ринок, а технічний - на визначенні його ефективності. Коефіцієнти регресії показують, наскільки в середньому змінюється середньорічна ціна White Sugar Futures (№ 407) при зміні кожного з факторів за фіксованих значень інших факторів, включених у рівняння. Так, зростання обсягу світового виробництва на 1 метричну тонну скорочує середньорічну ціну White Sugar Futures (№ 407) в середньому на 0,68 цента, зростання середньорічної вартості нафти на 1 долар США збільшує середньорічну ціну White Sugar Futures (№ 407) в середньому на 0,82 цента.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.52-803.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського