Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=Ф'ЮЧЕРСАМИ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Сенищ П. М. 
Організація роботи з валютними ф'ючерсами на Українській міжбанківській валютній біржі / П. М. Сенищ. - Суми : Ініціатива, 1997. - 33 c. - укp. - рус.

Зроблено спробу вивчення та всебічного дослідження досвіду використання нових фінансових інструментів управління валютними ризиками, серед яких важливе місце займають ф'ючерсні контракти. Висвітлюються загальні принципи та предмет торгівлі, викладаються правила та шляхи організації торгівлі валютними ф'ючерсами, а також визначено порядок здійснення розрахунків та страхування ризиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Економіка: проблеми теорії та практики : Зб. наук. пр. Вип. 198, т. 2 / ред.: А. А. Покотілов; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2004. - 260 с. - рус.

Висвітлено тенденції розвитку інноваційної та інвестиційної діяльності в Україні. Проаналізовано ефективність управління розвитком інноваційного підприємства на основі портфельного підходу. Описано методи оцінки нематеріальних активів, інформаційні технології в системі управління матеріальними ресурсами. Розглянуто питання оподаткування операцій з ф'ючерсами. Визначено фактори, що обумовлюють ефективність управління промисловим виробництвом, стратегічні пріоритети управління інвестиційними ресурсами регіонів.

Освещены тенденции развития инновационной и инвестиционной деятельности в Украине. Проанализирована эффективность управления развитием инновационного предприятия на основе портфельного подхода. Описаны методы оценки нематериальных активов, информационные технологии в системе управления материальными ресурсами. Рассмотрены вопросы налогообложения операций с фьючерсами. Определены факторы, обусловливающие эффективность управления промышленным производством, стратегические приоритеты управления инвестиционными ресурсами регионов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Васильєва В. В. 
Структура та механізм фондового ринку України в умовах економічної інверсії : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В. В. Васильєва; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2004. - 16 c. - укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні та практичні рекомендації щодо розвитку фондового ринку стосовно його інверсійних проявів за умов перехідної економіки України. Охарактеризовано інверсійну сутність деформацій структури та функцій фондового ринку як загальну закономірність етапу становлення, обгрунтовано необхідність його державного регулювання та розвитку інституціональної підтримки. Досліджено методологію залучення та використання фіктивного капіталу з метою самофінансування та легального збільшення капітальної вартості корпорації. Запропоновано визначення поняття регіонального фондового ринку як особливого сегменту національного, на якому, завдяки регіональному інфраструктурному забезпеченню, залучення та злиття капіталу супроводжуються скороченням витрат та мінімізацією ризиків учасників фондових операцій. Розроблено концептуальну модель системи індикаторів національного фондового ринку, яка дозволяє оцінити інвестиційний клімат, визначити ступінь ефективності управління інвестиційним портфелем корпорації, створити базу для торгівлі фінансовим ф'ючерсами, проводити аналіз і здійснювати прогноз кон'юнктури сегментів ринку. Удосконалено методи систематизації та типологізації особливостей функціонування суб'єктів національного та регіонального фондового ринку за допомогою моніторингу їх діяльності. Досліджено функціональну природу структури фондового ринку, який розвивається, як упорядкованої системи зв'язків його елементів, що сприяє перерозподілу коштів між сферами економіки, залученню заощаджень населення для інвестування у суспільне виробництво, хеджуванню фінансових ризиків


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гойко А. Ф. 
Гроші та кредит : навч. посіб. / А. Ф. Гойко, А. Л. Скрипник, Ю. В. Четверіков, Н. Б. Сердюченко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2010. - 244 c. - Бібліогр.: 63 назв - укp.

Розкрито сутність, функції, властивості й еволюцію форм грошей. Висвітлено правові засади функціонування грошової системи України. Наведено інформацію про закономірності грошового обороту, структуру фінансового ринку, види та причини інфляції, валютні курси, міжнародні валютно-кредитні організації. Увагу приділено грошово-кредитній політиці держави, методам стабілізації грошового ринку, механізмам діяльності комерційних банків, основним типам банківських операцій і порядку їх здійснення. Розглянуто особливості рейтингування фінансових компаній, методи розрахунку фондових індексів, механізм торгівлі товарними ф'ючерсами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.7 я73 + У526 я73 + У9(4УКР)26 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА736716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Базилевич В. Д. 
Цінні папери : підручник / В. Д. Базилевич, К. С. Базилевич, О. В. Баженова, Н. І. Версаль, В. В. Вірченко; ред.: В. Д. Базилевич; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К. : Знання, 2011. - 1095 c. - (Класич. унів. підруч.). - укp.

Розкрито сутність фондового ринку, його функції, організаційну будову та інфраструктуру, наведено характеристику основних видів цінних паперів, класифікації та моделі фондових ринків. Висвітлено сутність, характерні риси та види акцій, механізм їх емісії та обігу, а також зміст, принципи та методи оцінювання акцій, особливості застосування моделей ціноутворення та мультиплікаторів. Значну увагу приділено вивченню економічної природи, функцій, переваг і недоліків акціонерної власності, механізму створення та управління діяльністю акціонерного товариства. Відображено сутність облігацій як боргових цінних паперів, їх специфічні характеристики та підходи до їх класифікації. Розглянуто зміст і принципи оцінювання облігацій, проаналізовано мінливість ціни та її чутливість до зміни ринкових процентних ставок. Значну увагу приділено державним і корпоративним облігаціям, муніципальним борговим цінним паперам. Визначено сутність цінних паперів, забезпечених активами, подано їх класифікацію та якісні характеристики. Досліджено сутність та особливості іпотечних цінних паперів, проаналізовано специфіку колатералізованих боргових зобов'язань. Значну увагу приділено особливостям використання похідних ціних паперів для управління фінансовими ризиками. Описано механізми укладення форвардних і ф'ючерсних угод, принципи та ризики хеджування ф'ючерсами. Розкрито принципи та методи фундаментального та технічного аналізу ринку ціних паперів, а також загальні принципи формування портфеля цінних паперів і управління ним.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621.2 я73-1 + У526.229.2 + У9(4УКР)262.292

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА743050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чіа-Сінь Хуань 
Relationship between bio-fuel companies' stocks and commodities in Taiwan: two terms / Чіа-Сінь Хуань, Ліань-Чун Го // Актуал. проблеми економіки. - 2008. - № 11. - С. 242-255. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Досліджено взаємозв'язок між індексом акцій біопаливних компаній і ф'ючерсами пшениці, інших зернових, сої, а також нафти та з Балтійським індексом. Дані взято з 01.01.2005 до 11.03.2008, що є повним періодом; від 04.09.2007 до 11.03.2008 - поточний період. Використано одиничний корінь і коінтеграцію Йохансена для вивчення довгострокового взаємозв'язку та модель корегування рівності векторів, імпульсну реакцію та аналіз відхилень - для короткострокового. Доведено наявність довгострокових взаємин рівності. Протягом повного періоду ціна на нафту має найбільший вплив, проте, протягом поточного періоду ціна на зерно має більше значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5КИТ-4)305.659.8-861 + У9(5КИТ-4)320-82-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Щербина А. Г. 
Біржова торгівля фінансовими інструментами в Україні: тенденції розвитку : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / А. Г. Щербина; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - К., 2013. - 20 c. - укp.

Дослідження присвячено поглибленню наукових розробок з теоретичних та практичних аспектів біржової торгівлі (БТ) та тенденцій розвитку сучасного фінансового ринку. Розкрито суспільне призначення та функції БТ. Адаптовано класифікацію суб'єктів БТ відповідно до сучасних тенденцій розвитку біржового ринку (БР). Визначено роль фінансових інновацій на БР. Досліджено показники діяльності фондових бірж в Україні та виявлено наявність "синтетичного" торгового обороту на вітчизняних біржах. Досліджено вплив електронної торгівлі на розвиток індивідуального інвестування в Україні. Обгрунтовано напрями вдосконалення законодавства України з питань функціонування БР. Запропоновано розширити інструментарій строкового ринку в Україні ф'ючерсами на ціну золота та на валютну пару долар - гривня. Розроблено підходи до створення ринку залучення капіталу на фондових біржах в Україні для мало- та середньокапіталізованих емітентів на основі моделі альтернативного ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.295

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Паркулаб А. Г. 
Моделі оцінювання та прогнозування розвитку ринку капіталів : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / А. Г. Паркулаб; МОНМС України, ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - К., 2012. - 20 c. - укp.

Робота присвячена розробці теоретичних і науково-методичних засад та інструментарію аналізу, оцінювання та прогнозування процесу розвитку ринку капіталів. На основі проведеного дослідження запропоновано систему моделей функціонування ринку капіталів, що складається із трьох модулів різного функціонального призначення: один - для формалізації змісту інвестиційних рішень та оцінки їх наслідків; другий - для формалізації закономірностей розвитку ринкової кон'юнктури, на яку орієнтуються дані рішення, й її прогнозування; третій - для формалізації системного страхування від ризиків. Розроблено моделі прибутковості облігацій, моделі оцінювання ефективності операцій з векселями, а також моделі оцінювання ефективності рішень на строковому ринку, що, перш за все, стосуються дій з ф'ючерсами, ціна кожного з яких відображає очікування інвестора щодо майбутньої ринкової ціни фондового активу, який покладено в основі контракту. Розроблено модель поведінки інвестора на облігаційному ринку, реалізація якої забезпечує одержання найбільшого загального доходу від володіння облігаціями. Розроблено варіант організації ітеративного процесу, що забезпечує формування оптимального набору акцій для портфельного інвестування, а також передбачає визначення переважаючої структури портфелю облігацій з використанням відповідних моделей, постоптимальний аналіз розв'язку та розрахунок допустимого перерозподілу капіталу в портфель облігацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325 + У9(4УКР)262.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Зельдіс В. В. 
Організація торгівлі деривативами на біржах України та світу / В. В. Зельдіс // Проблеми економіки. - 2015. - № 1. - С. 266-273. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано обсяги світової торгівлі деривативами у розрізі бірж, інструментів та категорій. Констатується, що строковий сегмент біржового ринку в Україні щойно зароджується. Розглянуто передумови, операційні характеристики, регламент торгівлі ф'ючерсами і біржовими опціонами; сучасну практику маржирування ф'ючерсів і опціонів, врегулювання строкових угод, надання котирувань щодо відповідних угод, особливості вітчизняного ринку біржових деривативів. В умовах кризи надійності національної фінансової системи задля уникнення чисельних проблем, які спостерігаються на строковому сегменті біржового ринку України, дрібним спекулянтам, а також представникам сектора малого і середнього бізнесу, які потребують сучасних інструментів управління ризиками, рекомендується звернути увагу на світові центри біржової торгівлі деривативами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229.5 + У9(4УКР)262.295

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Масло А. І. 
Організаційно-економічні засади управління ціновими ризиками з використанням біржових інструментів на аграрному ринку України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / А. І. Масло; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2017. - 22 c. - укp.

Розкрито теоретичні аспекти організаційно-економічних засад управління ціновими ризиками з використанням біржових інструментів на аграрному ринку України. Здійснено оцінку сучасного стану вітчизняної та світової біржової торгівлі деривативами на сільськогосподарську продукцію. Проведено міжринковий аналіз і визначено вплив світових фундаментальних факторів на формування внутрішніх цін на сільськогосподарську продукцію. Розроблено пропозиції щодо удосконалення організаційно-економічних засад розвитку біржового ринку строкових біржових інструментів на сільськогосподарську продукцію в Україні, як передумови для управління ціновими ризиками вітчизняними суб'єктами аграрного ринку. Запропоновано поетапну структурно-логічну схему хеджування цінових ризиків на аграрному ринку України. Запропоновано спредові стратегії з метою мінімізації цінових ризиків для вітчизняних учасників аграрного ринку, які передбачають торгівлю ф'ючерсами на сою та пшеницю на американській біржовій платформі СВОТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51-861-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Солодкий М. О. 
Хеджування ф'ючерсами і опціонами : навч. посіб. / М. О. Солодкий, В. О. Яворська; ред.: М. О. Солодкий; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2018. - 398 c. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні аспекти хеджування на біржовому ринку. Основну увагу приділено особливостям управління ціновими ризиками на ринку сільськогосподарської продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.42 я73 + У9(4УКР)262.295 я73 + У9(4УКР)421.30-212.13 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Солодкий М. О. 
Сільськогосподарське хеджування : навч. посіб. / М. О. Солодкий, В. О. Яворська, Ю. В. Рубан; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Ямчинський О. В., 2021. - 595 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Досліджено теоретичні основи біржової торгівлі деривативними контрактами. Наведено класифікацію деривативних контрактів. Простежено еволюцію та історію виникнення ф'ючерсів. Увагу приділено хеджуванню в управлінні ціновими ризиками на ринку сільськогосподарської продукції. Охарактеризовано методи управління ціновими ризиками. Проаналізовано базис і його роль у хеджуванні на ринку сільськогосподарської продукції. Розглянуто особливості продажного хеджування на ринку сільськогосподарської продукції. Досліджено економічну сутність та історію біржової торгівлі опціонами. Досліджено спекуляцію та її роль у забезпеченні ліквідності біржової торгівлі ф'ючерсами і опціонами на ринку сільськогосподарської продукції. Охарактеризовано економічну сутність торговельної психології на біржовому ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У542.130-212.13 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854774 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського