Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=К'В<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Грицюк М. І. 
Патофізіологічні механізми порушень парціальних функцій нирок в динаміці експериментального цукрового діабету : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / М. І. Грицюк; Буковинський державний медичний університет. - Чернівці, 2018. - 40 c. - укp.

Наведено результати комплексного вивчення механізмів становлення функціональних і структурних порушень нирок на початкових стадіях розвитку стрептозотоцин-індукованого цукрового діабету (ЦД) (11-та, 21-ша, 31-ша доби) з метою встановлення ранніх еквівалентів формування діабетичної нефропатії та можливості корекції системних порушень обміну та ренальних функцій за допомогою нікотинамідаденіндинуклеотидфосфату (НАДФ) для оптимізації комплексу лікувально-профілактичних заходів. Виявлено, що розвиток експериментального ЦД характеризується змінами функціонального стану нирок, наявними вже на 11-ту добу з їх поглибленням до 31-шої доби. Найвагомішими з них є порушення клубочкової функції, що виявляється зростанням швидкості клубочкової фільтрації. З'ясовано, що поява протеїнурії в щурів з експериментальним ЦД первинно обумовлена перевантаженням проксимального канальця нефрону білком з 21-шої доби експерименту. Показано, що перші ознаки зниження здатності нирок регулювати натрієвий гомеостаз наявні вже на 11-ту добу експериментального ЦД, що реалізується переважно за рахунок зниження транспорту іонів натрію в дистальному канальці в перерахунку на одиницю діючого нефрону. Активація кислотнорегулювальної функції нирок вібувається за рахунок посилення виділення активних іонів водню, титрованих кислот та іонів амонію, що свідчить про гіперпродукцію кислот в організмі тварин із ЦД внаслідок порушення енергетичного обміну в інсулінозалежних тканинах. Виявлені функціональні зміни в нирках супроводжуються зменшенням активності ЛФ і СДГ на 31-шу добу експерименту, а морфологічні зміни мезангіального матриксу та мезангіоцитів виявлено вже на 11-ту добу. Встановлено, що в експерименті раннім морфологічним еквівалентом ушкодження нирки при ЦД є зміни співвідношення між карбоксильними й аміногрупами білків на користь карбоксильних (збільшення коефіцієнта R/B). Отримано підтвердження морфологічних даних показниками лазерної поляризаційної автофлуоресцентної мікроскопії гістологічних зрізів тканин. Статистичний підхід до аналізу автофлуоресцентних мікроскопічних зображень гістологічних зрізів нирки всіх груп дослідних тварин виявив відмінності показників обчислення набору статистичних моментів 1-го - 4-го порядків, що характеризують часову динаміку зміни координатних розподілів значень орієнтаційного та кристалізаційного параметрів. Показано, що введення НАДФ чинить позитивний вплив на перебіг експериментального ЦД, зважаючи на поліпшення динаміки показників досліджуваних функцій нирок, зменшення коефіцієнта R/B, а також підвищення активності ЛФ і СДГ протягом періоду спостереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р414-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського