Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K= DETERMINATION OF TROPOSPHERIC DELAY COMPONENTS<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Palianytsia B. 
Construction of 3D models of the distribution of zenithal tropospheric delay components for the territory of Ukraine = Побудова 3D моделей розподілу складових зенітної тропосферної затримки для території України / B. Palianytsia, B. Kladochnyi, O. Palianytsia // Geodesy, Cartography and Aerial Photography : міжвід. наук.-техн. зб. - 2021. - Вип. 93. - С. 48-58. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Мета роботи - побудувати 3D моделі складових зенітної тропосферної затримки (ZTD) за даними приземних вимірів метеорологічних величин, отриманих на 100 пунктах, що майже рівномірно розташовані на території України. Суха та волога складові ZTD обчислено за формулами Saastamoinen. За отриманими результатами складено поля сухої та вологої складових тропосферної затримки (ТСЗ), побудовано поля їхньої зміни з використанням різної кількості досліджуваних пунктів. За допомогою графічного редактора побудовано 3D моделі одномоментного розподілу величини сухої та вологої складових ZTD для території України. Результатом роботи є побудовані 3D моделі складових ZTD; побудовано поля для території України; виконано порівняння розподілу складових затримки для вказаної території та її зміни протягом доби. Встановлено, що суха складова набуває більшого значення на південній і центральній території України, де пункти спостережень розташовані нижче за висотою, і де є більшим атмосферний тиск, який домінує при обчисленні цієї складової. Відповідно, волога складова є більшою також у південній частині України, але це зумовлено вищою відносною вологістю. У результаті ущільнення мережі до 100 пунктів отримано точніші моделі розподілу складових, що надало змогу детальніше оцінити значення ТСЗ для території України. Подальше ущільнення мережі для території України не спричинило очікуваного підвищення точності визначення ТСЗ, оскільки недостатньо рівномірним є розташування метеостанцій на території країни, та деякі значення метеорологічних величин отримано не безпосередніми вимірюваннями, а методом інтерполяції. Для отримання детальнішої моделі необхідно рівномірно ущільнювати модель пунктами з надійними метеорологічними вимірюваннями, а для контролю використовувати обчислення складових інтегруванням за даними аерологічних зондувань, проведених на окремих пунктах. Наукова новизна полягає у побудові 3D моделей складових ТСЗ для території України на певний момент часу. Практична значущість виконаних досліджень у тому, що вони можуть використовуватися як початковий крок для побудови просторово-часової моделі ТСЗ, яка відображала б просторові зміни затримки у реальному часі для певної території.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д231.3(4УКР) + Д243

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського