Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Реферативна база даних (28)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=Автопортрет$<.>)*(<.>A=$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   енциклопедія   
1.

Кривенко, Олександр.
Енциклопедія нашого українознавства [Електронний ресурс] / Олександр Кривенко, Володимир Павлів. - Вид. 2-е, випр. і перероб.. - К. : Дух і літера, 2003. - 140 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Головним завданням створення цього проекту є перш за все те, щоб не померла ідея Кривенка і моя, яка втілилася в нашій книжці "Енциклопедія нашого українознавства". Тобто спроба створити портрет сучасної України, портрет не обмежений ніякими політичними, релігійними чи навіть суспільними рамками. Так як кожен з нас її бачить. Книжку ми створили з Кривенком так як ми її бачили, а тепер я би хотів щоб в Інтернеті кожен бажаючий українець, при умові якщо він має доступ до Інтернету, до комп`ютера і має бажання щось написати про цю країну, про життя яке його оточує, щоб він теж міг написати. І таким чином створити великий автопортрет сучасного українця.



Кл.слова:
суспільство -- народознавство -- соціологія

   Тип видання:   життєпис   
2.

Качмарська, С.
Марія Башкирцева (1860 - 1884) [Електронний ресурс] / С. Качмарська. - Прага : Українська молодь, 1927. - 14 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор розповідає про життя та творчість української художниці і письменниці Марії Башкирцевої, яка народилася на Полтавщині, жила і працювала у Парижі, а за свій короткий життєвий шлях (померла від тяжкої хвороби на 24-му році життя) здобула великого успіху, залишив чимало художніх полотен, зокрема, на українські теми. Книга, що вийшла у Празі в серії "Майстри українського мистецтва", проілюстрована автопортретом та декількома репродукціями її художніх творів.



Кл.слова:
малярство -- мистецтво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Соціологія   
3.

Дзира, Ярослав.
Автопортрет нації [Електронний ресурс] / Ярослав Дзира. - К. : Бібліотека українця, 1997. - 147 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На матеріалі історичних джерел Київської Русі, козацьких реєстрів 1581 і 1649 рр., у яких зафіксовані імена, прізвища, прізвиська, географічні назви наших далеких предків, розкривається національний паспорт українців, доводиться, що вони на своїх етнічних землях споконвік автохтонна нація, державотворча спільнота, з притаманним їй прагненням за сприятливих умов відроджувати свою державність. “З синів Володимирових Русь упала, з Хмельницьких за Богдана на ноги повстала”, — твердять сучасники Хмельницького. Висуваються нові аргументи, що автором славнозвісної “Історії русів” були Григорій та його син Василь Политики. Микола Гоголь розглядається як український письменник, що спричинився до національного відродження у XIX ст. Показано гостру критику Тарасом Шевченком “погодінської теорії” про запустіння Наддніпрянщини в XIV-XVІ ст., яку в суверенній Україні намагаються відновити наші сучасні послідовники М. Погодіна і М. Каткова — академіки, доктори наук, публіцисти.



Кл.слова:
Україна -- Київська Русь -- державність

   Тип видання:   життєпис   
4.
 


Бертолуччи, Бернардо.
Мое прекрасное наваждение [Електронний ресурс] : воспоминания, письма, беседы, 1962-2010 / Бернардо Бертолуччи. - Москва : КоЛибри, 2012. - 304 с.. - (Персона)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Бернардо Бертолуччи, признанный во всем мире классик современного кино, в 2011 году отметил свой семидесятилетний юбилей. Журналисты и критики Фабио Франчоне и Пьеро Спила, влюбленные в искусство великого кинорежиссера, собрали его статьи, интервью, беседы, и получилась прекрасная книга - автопортрет человека, фильмы которого завоевали весь мир. Бертолуччи рассказывает о своем детстве, о родителях, о нелегких судьбах своих "детей" - картин, снятых им за долгие годы, а работает он в кино уже почти полвека.



Кл.слова:
режисура -- італійський кінематограф -- мемуари
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського