Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (30)Реферативна база даних (110)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>K=НЕОРОМАНТИЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

   Тип видання:   зб. статей   
1.


Творчість Юрія Клена в контексті українського неокласицизму та вісниківського неоромантизму [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / голов. ред. Л. Кравченко ; Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. - Дрогобич : Відродження, 2004. - 392 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основу збірника склали наукові дослідження творчості визначного українського письменника Юрія Клена (Освальда Бурґгардта) в контексті українського неокласицизму та вісниківського неоромантизму, а також мало відомі оригінальні твори, переклади Юрія Клена та спогади про нього. Статті збірника подаються в авторській редакції. Матеріали збірника можуть бути використані науковцями, студентами, аспірантами, викладачами вузів.



Кл.слова:
літературознавство -- українська поезія -- неокласицизм -- неоромантизм

   Тип видання:   монографія   
2.

Гринишина, Марина.
Театральна культура рубежу ХІХ–ХХ століть : Реалізм. Дискурс [Електронний ресурс] / М. Гринишина ; Національна академія мистецтв України, Інститут проблем сучасного мистецтва. - Київ : Фенікс, 2013. - 344 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії вперше у вітчизняному театрознавстві шляхом формально-логічних умовиводів створено світоглядно-естетичну модель рубежу ХІХ–ХХ ст. з одночасною акцентуацією її окремого — театрального — сегменту. Обрана для дослідження методологія дискурс-аналізу дозволила, по-перше, остаточно відкоригувати мистецтвознавче визначення дискретної та водночас неперервної практики реалізму — на переконання авторки, стильового мейнстріму української духовної культури ХХ ст., по-друге, сформувати український порядок реалістичного дискурсу з урахуванням явищ та артефактів широкого європейського і російського ідейно-мистецького контексту. Дослідження фундоване на емпіричному матеріалі значного обсягу. Це — численні свідоцтва про суспільні та мистецькі події, відгуки критиків на вистави, спогади про творчу діяльність окремих митців та театральних труп, публіцистичний доробок українських драматургів, їхні драматичні опуси тощо. У книзі зокрема проаналізовані індивідуальні творчі манери провідних українських авторів (І. Франка, І. Карпенка-Карого, Б. Г рінченка, Л. Яновської, С. Васильченка, Г. Хоткевича, Л. Старицької-Черняхівської, В. Винниченка, Лесі Українки, С. Черкасенка, В. Пачовського, О. Олеся) і представлені варіативні підходи українських постановників до їхньої драматургічної продукції, відтак, — особливості тогочасного процесу естетичної комунікації в українському сценічному мистецтві. Розрахована на фахівців у галузі театрознавства, історії та теорії культури.



Кл.слова:
театрознавство -- сценічне мистецтво -- неореалізм -- неоромантизм -- дискурс-аналіз
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського