Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Автореферати дисертацій (2)Реферативна база даних (89)Книжкові видання та компакт-диски (98)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЕМЛЕУСТРІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Гулак, Н. В.
Земельное право [Електронний ресурс] : учебное пособие / Н. В. Гулак, Е. А. Бевзюк. - Оренбург : Изд-во ОГУ, 2005. - 114 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебное пособие подготовлено на кафедре экологического и земельного права юридического факультета ОГУ. Ответственный редактор Гулак Н.В. – заведующая кафедрой, к.ю.н., доцент. Пособие предназначено для практических занятий, самостоятельной работы студентов всех форм обучения по специальности 03.27.00 - Юриспруденция по земельному праву и базируется на требованиях государственного стандарта и типовой программы.



Кл.слова:
земельні правовідносини -- землеустрій -- раціональне використання

   Тип видання:   підручник   
2.


Земельное право [Електронний ресурс] : конспект лекций / сост. И. А. Павловский. - М. : Изд-во МИЭМП, 2004. - 70 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Конспект лекций предназначен для изучения курса «Земельное право» студентами, обучающимися по специальности 02.11.00 «Юриспруденция». Вместе с тем, для надлежащего освоения положений дисциплины «Земельное право», в том числе для успешной сдачи экзаменов и зачетов, применения знаний на практике, необходимо самостоятельное изучение студентом земельного законодательства и указанной в конспекте учебной литературы. Печатается по решению научно-методического совета Московского института экономики, менеджмента и права.



Кл.слова:
земельні правовідносини -- землеустрій -- раціональне використання

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
3.


Наукові засади вирішення проблем землеустрою сільських територій на основі геоінформаційно-картографічного моделювання параметрів землекористування [Електронний ресурс] : монографія / Національний університет біоресурсів і природокористування України ; І. П. Ковальчук [та ін.]. - Київ : Медінформ, 2016. - 294 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 5.22 Мб


У монографії висвітлені теоретико-методологічні засади землеустрою сільських територій, напрями упорядкування ринкових земельних відносин, що складаються в Україні внаслідок аграрної та земельної реформ. Обґрунтовано підхід, який базується на сучасних методах геоінформаційно-картографічного моделювання параметрів соціально-економічного та екологічного стану і використання земельних ресурсів, розвитку агропромислового комплексу держави. Застосовано технології геоінформаційно-картографічного моделювання стану земельних ресурсів і їх господарського використання; методи збору, аналізу та узагальнення статистичної, фондової, картографічної інформації, даних ДЗЗ про земельні ресурси і землекористування, працересурсний та економічний потенціал сільської місцевості, соціальні та господарські проблеми села; абстрактно-логічного та математико-статистичного аналізу; опитування та анкетування, історико-географічних порівнянь; економічного, кореляційного, факторного і кластерного аналізу; землевпорядного проектування; групування, районування та прогнозування змін стану землекористувань, чисельності населення і медико-географічної ситуації в сільській місцевості тощо. Наукове видання розраховане на вчених, аспірантів, магістрів землевпорядних факультетів вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців землевпорядного профілю та сільськогосподарського виробництва, працівників сфери державного управління земельними ресурсами, органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
землеустрій -- землекористування -- децентралізація

   Тип видання:   монографія   
4.


Моделювання стану і перспектив розвитку сільських територій в умовах трансформації суспільних відносин в Україні [Електронний ресурс] : монографія / І. П. Ковальчук [та ін.] ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Медінформ, 2015. - 194 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.78 Мб


Висвітлено результати досліджень стану і використання земельних ресурсів, економічних, демографічних, соціальних та екологічних проблем сільської місцевості України. Оцінено зміни працересурсного потенціалу села за час земельної реформи, обґрунтовано концептуальні засади вирішення проблем землеустрою сільських територій на етапі трансформаційних змін. Видання розраховане на вчених, аспірантів, магістрів землевпорядних факультетів вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців землевпорядного профілю та сільськогосподарського виробництва, працівників державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
земельна реформа -- агробізнес -- землеустрій

   Тип видання:   монографія   
5.


Сучасні проблеми сільських територій України та їх геоінформаційно-картографічне моделювання [Електронний ресурс] : монографія / І. П. Ковальчук [та ін.] ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Медінформ, 2017. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 9.14 Мб


У монографії висвітлені концептуальні засади вирішення проблем сільських територій України: землевпорядкування, оптимізації використання земельно-ресурсного потенціалу, охорони земель і відтворення родючості ґрунтів, покращення демографічної і медико-географічної ситуації, зниження соціальної напруги і соціальних негараздів. Дослідження базувалися на аналізі параметрів соціально-економічного, демографічного та екологічного стану сільської місцевості, характеру використання її земельних ресурсів, розвитку агропромислового комплексу тощо. В них застосовувалися методи збору, аналізу та узагальнення статистичної, архівної та фондової інформації, даних ДЗЗ, тематичних карт, які відображали стан і характер використання земельних ресурсів, наявний працересурсний та економічний потенціал села, соціальні, господарські та екологічні проблеми сільської місцевості. Важлива роль в оцінюванні та відображенні гостроти проблем сільської місцевості, обґрунтуванні напрямків і засад їх вирішення відводилася методам геоінформаційно-картографічного моделювання, районування та прогнозування. Наукове видання розраховане на дослідників, аспірантів, магістрів землевпорядних факультетів вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців у сфері землеустрою та управління природокористуванням, працівників органів місцевого самоврядування, усіх тих, кому не байдужа доля українського села і її мешканців.



Кл.слова:
землеустрій -- аграрна політика -- родючість ґрунтів

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
6.

Шевченко, Р. Ю.
Інструментарій моніторингу довкілля міста Києва [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко ; Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ : ДЗ "ДЕА", 2020. - 324 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії сформульовані концептуальні положення нової методології екологічного моніторингу – обсерваційної, парадигма якої ґрунтується на розроблених системах і математичних моделях реального та віртуального моніторингу довкілля за допомогою ландмаркових систем наземного, підземного, повітряного, водного та космічного базування. Представлені новітні технічні та технологічні висновки щодо метризації довкілля-простору, розробки геопросторових моделей обсерваційних систем моніторингу на прикладі м. Києва. Зазначається, що обсерваційні дослідження поділяються на класичні (традиційні) та неоновітні, застосовуючи концепти теорії конверсійного моделювання довкілля-простору із апробуваннням алгоритму обсерваційних сценаріїв результатів рекогностування із застосуванням краудсорсингових технологій цифрового картографування. Представлені та відтворені нові можливості дешифрування, ідентифікації та інтерпретації даних дистанційного зондування Землі та оперативних геопросторових моделей мережі інфраструктури екологічних обсервацій, що отримали дефініційне обґрунтування як еколандмарки. Визначені та знайшли підтвердження засади та концепції розробленої теорії формалізованого обсерваційного еколого-географічного картографування. Розроблена серія техноекологічних карт м. Києва, апробація проведена на проблемних полігонах геостаціонарних екологічних досліджень м. Києва.

Розрахований на науковців природничих та технічних наук, що займаються інноваційними проблемами реалізації проведення екологічного моніторингу засобами цифрової геодезії та картографії, геоінформаційних систем та аерокосмічних технологій. Монографія рекомендована здобувачами різних ступенів вищої освіти закладів вищої освіти галузей знань «Геодезія та землеустрій», «Природничі науки» та «Науки про Землю» і спрямований на формування картографічних вмінь та геопросторової компетентності засобами ГІС та ДЗЗ.



Кл.слова:
моніторинг довкілля -- ландшафти -- екологічна безпека

   Тип видання:   монографія   
7.


Еколого-економічні та організаційно-правові аспекти здійснення землеустрою сільськогосподарських підприємств в ринкових умовах [Електронний ресурс] : монографія / Й. М. Дорош, А. В. Барвінський, О. С. Дорош ; Національна академія аграрних наук України, Інститут землекористування. - Київ : ФОП Ямчинський О. В., 2020. - 150 с.

  Текст у форматі PDF 1.98 Мб


У монографії систематизовано проблеми здійснення землеустрою аграрних підприємств в процесі земельної реформи, дано характеристику нормативно-правового регулювання землеохоронних заходів в агроландшафтах, обгрунтовано напрями еколого-економічної оптимізації структури сільськогосподарського землекористування, удосконалено методичні підходи до організації сівозмін в агроформуваннях ринкового типу, визначено еколого-економічну ефективність заходів щодо відтворення продуктивності орних земель в ринкових умовах. Наукове видання розраховане на вчених, аспірантів, магістрів землевпорядних факультетів вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців землевпорядного профілю та сільськогосподарського виробництва, працівників сфери державного управління земельними ресурсами, органів місцевого самоврядування.

Монографія розрахованана на вчених, аспірантів, сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів, працівників наукових установ, підприємств та організацій Національної академії аграрних наук України, працівників сфери державного управління земельними ресурсами, органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
ефективне функціонування сільськогосподарських підприємств -- землеустрій -- використання земельних ресурсів

   Тип видання:   монографія   
8.


Механізми удосконалення системи земельного кадастру в Україні [Електронний ресурс] : монографія / Й. М. Дорош [и др.]. - Київ : Компринт, 2023. - 132 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.94 Мб


У монографії здійснено аналіз законодавчо-нормативного забезпечення ведення земельного кадастру відповідно до сучасних світових тенденцій та актуальних завдань управління земельними ресурсами. Показано основні проблеми, які виникають у процесі ведення державного земельного кадастру. Визначено основні негативні наслідки помилок і неточностей даних земельного кадастру. Надано пропозиції щодо удосконалення законодавчо-нормативного забезпечення ведення земельного кадастру. Запропоновано вдосконалення системи земельного кадастру в Україні за пріоритетними напрямами, які забезпечать актуальність, достовірності і повноту даних, а саме здійснення актуалізації даних, зокрема, оновлення геодезичної та картографічної основ; виправлення помилок просторових та атрибутивних даних; доповнення бази даних Державного земельного кадастру відомостями, необхідними для ефективного управління земельними ресурсами. На основі результатів виконаних досліджень надано пропозиції з виправлення недоліків у функціонуванні системи земельного кадастру на підставі проведення комплексних наукових досліджень.

Для фахівців землевпорядного профілю, викладачів, здобувачів вищої освіти за спеціальністю 193 Геодезія та землеустрій, працівників сфери державного управління земельними ресурсами та органів місцевого самоврядування.



 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського