Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (11)Реферативна база даних (78)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕОЕКОНОМІЧНІ$<.>+<.>K=ПРІОРІТЕТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Кухарська, Н. О.
Україна в сучасних інтеграційних процесах [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Н. О. Кухарська ; Одеський національний економічний університет. - Одеса : Атлант ВОІ СОІУ, 2015. - 186 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.45 Мб


У посібнику висвітлено передумови інтеграційних процесів в українській історії. Досконало вивчено особливості інтеграційних процесів України з відокремленням Європейського та Східного векторів міжнародних економічних зв’язків. Розглянуто питання формування Чорноморського регіону економічного співробітництва, єврорегіонів, міжнародних транспортних коридорів у межах України. Обґрунтовано роль міжнародного та транскордонного співробітництва України. Вивчено питання регулювання та забезпечення економічної безпеки України. Навчальний посібник призначено для студентів, аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів зі спеціальностей «Економічна теорія», «Міжнародні економічні відносини», «Маркетинг» та «Менеджмент організацій», а також для спеціалістів, які займаються питаннями відкритої економіки та соціально-економічного розвитку країни.



Кл.слова:
інтеграційні процеси -- геоекономічні пріорітети -- транспортні коридори -- економічна безпека

   Тип видання:   монографія   
2.


Соціоекологічні пріорітети сталого розвитку сільських територій [Електронний ресурс] : монографія / Національна академія наук України, Інститут економіки природокористування та сталого розвитку ; відп. вик. В. І. Куценко, Я. В. Остафійчук, М. В. Ільїна. - Київ : [б. в.], 2016. - 351 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 49.75 Мб


У монографії обґрунтовано теоретико-методологічні засади сталого розвитку сільських територій. Розглянуто концептуальні основи забезпечення соціально-екологічного розвитку села, обґрунтовано наукові основи їх реалізації в Україні. Здійснено комплексний аналіз ключових соціальних і екологічних проблем та їх впливу на формування сприятливих умов життєдіяльності сільських мешканців. Особливу увагу приділено перспективним напрямам та пріоритетам соціо-еколого-економічних перетворень сільських територій, що відбуваються в Україні в умовах поглиблення процесів євроінтеграції та децентралізації. Монографія розрахована на науковців, працівників соціальної сфери, державних службовців, викладачів, аспірантів, студентів, широкого кола фахівців.



Кл.слова:
аграрна політика -- децентралізація -- демографічна політика

   Тип видання:   національна доповідь   
3.


Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна-2013 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень, Національний інститут стратегічних досліджень ; за заг. ред. А. Єрмолаєва, Е. Лібанової. - Київ : [б. в.], 2013. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.07 Мб


Для прогнозування тенденцій майбутнього суспільного розвитку та стратегічного планування необхідним є вивчення винесених уроків із досягнення ЦРТ. Здійснення об’єктивного аналізу досягнень та здобутків на шляху виконання завдань ЦРТ до 2015 року, ретельне вивчення існуючих проблем, їх причин та можливих наслідків, врахування незавершених завдань ЦРТ та нових викликів, що постають на шляху розвитку, та вироблення рекомендацій щодо прискорення прогресу на шляху досягнення ЦРТ – ці питання стали ключовими у процесі розроблення доповіді «ЦРТ.Україна.2013». В рамках відкритого обговорення згаданих питань проведено низку заходів: 7 експертних дискусій та 7 круглих столів за участю високопосадовців, електронне обговорення кожної цілі, круглий стіл з представлення проекту доповіді. До процесу обговорення та доопрацювання проекту доповіді «ЦРТ.Україна.2013» долучилось понад 150 представників експертної спільноти за напрямами, що відповідають тематичним сферам ЦРТ: урядовці, управлінці, фахівці агентств системи ООН, дипломати, науковці, економісти, демографи, лікарі, епідеміологи, екологи, освітяни, журналісти, підприємці, представники недержавних організацій, діяльність яких сприяє досягненню ЦРТ, та інші представники громадянського суспільства. Доповідь «ЦРТ.Україна.2013» є результуючим наслідком цієї роботи.



Кл.слова:
соціально-економічний розвиток -- стратегічне планування -- пріорітети розвитку

   Тип видання:   монографія   
4.

Корецький, Антон Ігорович.
Пріорітети інноваційного розвитку економіки України : наукометричний аспект [Електронний ресурс] : монографія / А. І. Корецький ; Національна академія наук України, Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва. - Київ : ДКС Центр, 2017. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.56 Мб


В Україні накопичено достатній досвід обґрунтування науково-технічних та інноваційних пріоритетів, однак прогнозно-аналітичні дослідження вітчизняних фахівців не передбачали використання інформаційних потужностей веб-наукометричних баз даних (БД) для визначення результативності науково-технічної діяльності та параметрів її динаміки. Саме тому питання використання інформаційних технологій із цією метою потребує подальших досліджень і систематизації. Таким чином, наукове завдання, яке вирішується у монографії, полягає в розробці комплексної методики обґрунтування пріоритетів науково-технічного та інноваційного розвитку національної економіки із застосуванням наукометричних засобів. Монографія складається з трьох розділів та висновків. У першому розділі проаналізовано можливості застосування концепцій кількісних методів вимірювання у зв’язку з появою сервісів веб-середовища, процесу їх інтегрування до апарату веб-наукометричних БД та напрямів залучення наукової інформації організаційного й управлінського характеру для потреб визначення потенційних пріоритетів інноваційного розвитку економіки. У другому розділі обґрунтовано, що з метою передбачення появи нових інновацій в економіці необхідно відстежувати розвиток науково-технічного потенціалу країни. Провідним засобом вирішення цієї проблеми є кількісний аналіз інтенсивності публікаційної активності дослідників в розрізі галузей науки, зокрема вчених України та держав ЄС на інформаційному масиві БД Scopus. У третьому розділі реалізовано запропонований авторський науково-методичний підхід до визначення пріоритетів із залученням наукометричних засобів на основі БД Scopus, реферативної БД «Україніка наукова», що поєднує аналіз офіційних статистичних даних динаміки розвитку окремих складових науково-технічного потенціалу та результатів Державної програми прогнозування (ДПП). Обґрунтовано висновки та розроблено низку рекомендацій, спрямованих на вдосконалення механізму реалізації пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності в Україні.



Кл.слова:
публікаційна активність -- форсайтні дослідження -- інновації в економіці

   Тип видання:   монографія   
5.

Костенко, Наталія Валентинівна.
Стратегії геоекономічного розвитку країн в контексті міжнародних інтеграційних процесів [Електронний ресурс] : монографія / Н. В. Костенко ; Міністерство освіти і науки України, Донецький національний технічний університет. - Донецьк : ІПШІ «Наука і освіта», 2014. - 352 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.79 Мб


Монографія присвячена актуальним питанням визначення стратегій геоекономічного розвитку країн в умовах формування міжнародних інтеграційних угруповань, які висувають на перший план здатність країн до збереження самоідентифікації націй. Висвітлено теоретико-методологічні засади дослідження геоекономічної трансформації світового господарства в процесі міжнародної економічної інтеграції. Визначено механізм формування та реалізації торговельної політики в умовах ГАТТ/СОТ, охарактеризовано структуру рейтингового виміру торговельної політики країн в міжнародних економічних відносинах та систему моніторингу міжнародними організаціями торговельної політики країн та міжнародних інтеграційних угруповань. Проаналізовано геоекономічні тенденції розвитку країн в процесі міжнародної інтеграції. Проведено оцінку ефективності інтеграції країн та запропоновано напрями визначення геоекономічних позицій України в умовах регіональної інтеграції. Досліджено економіко-математичні моделі стратегій геоекономічного розвитку країн в процесі міжнародної інтеграції.

Монографія розрахована на фахівців у галузі міжнародних економічних відносин, магістрів, аспірантів та докторантів ВНЗ, які навчаються за спеціальностями «Міжнародна економіка», «Міжнародні відносини» і «Світове господарство та міжнародні економічні відносини».



Кл.слова:
геоекономіка -- торговельна політика -- інтеграція країн
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського