Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (64)Реферативна база даних (665)Книжкові видання та компакт-диски (120)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>K=БІОРІЗНОМАНІТТЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
1.

Мележик, О. В.
Заповідна справа [Електронний ресурс] : для студентів напряму підготовки "6.040106 – екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування" / О. В. Мележик ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра екології. - К. : Університет “Україна”, 2010. - 221 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В останнє десятиріччя ХХ століття розвиток природоохоронних ідей досяг свого певного логічного завершення на цьому етапі. З одного боку, в 1992 р. в Ріо-де-Жанейро була прийнята Конвенція про біорізноманіття, яке є як основою еволюції і функціонування систем біосфери, так і сталого абезпечення потреб населення Землі. Певною мірою вона перебрала на себе частину функцій Боннської, Бернської та Рамсарської конвенцій, оскільки проголосила збереження не окремих ланок природи, а головних рівнів організації її біоти. З іншого боку, в цьому ж році Рада Європи прийняла концепцію Європейської екомережі (European Ecological Network) як ідею всеєвропейської системи охорони природної спадщини європейської спільноти. Безперечно, це найбільш фундаментальні ідеї останніх десятиліть в справі збереження довкілля. Це своєрідна реакція на наслідки, викликані хаотичним і в своїй основі споживацьким розвитком суспільства, що призвів до розвитку дигресивних процесів в природі, які вже набули і продовжують набувати глобального значення. Вони об`єктивно вимагають, по-перше, створення єдиної, цілісної системи збереження, відтворення і покращання національних природних багатств на теренах всього континенту і, по-друге, поєднаної дії зусиль на національному і міжнародному рівнях. Звідси випливає, що європейська екомережа є виявом процесу інтеграції європейської політики збереження природи, так само, як і інтеграції національних систем її охорони, а також вирішення екологічних проблем розвитку сільського господарства, лісівництва, транспорту, промисловості, туризму тощо, які безпосередньо впливають на стан і збереження природної спадщини на шляху міжнародної співпраці, спрямована на збереження цілісного природного каркасу Європи і є спробою об`єднати в єдину європейську мережу її найбільш цінні природні території. Розуміючи це, велика група фахівців за підтримкою Представництва ООН в Україні, спираючись на міжнародний досвід, здійснила першу спробу з`ясувати основні обриси, принципи, теоретичні та практичні положення майбутньої національної мережі України. Саме вони і викладені в цій книзі. Робота проводилася на основі системного аналізу і значного за обсягом матеріалу, нагромадженого в різних галузях дослідження рослинного і тваринного світу. Безперечно, поза аналізом залишилося ще більше проблем, зокрема, заходи її практичного втілення в життя і інтеграції з національними мережами сусідніх держав.



Кл.слова:
біосфера -- екомережі -- охорона довкілля

      
2.


Актуальні дослідження з проблем розведення, генетики та біотехнології у тваринництві [Електронний ресурс] : матеріали XVІ Всеукраїнської наукової конференції молодих учених і аспірантів ; Інститут розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН / Інститут розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН. - Чубинське : [б. в.], 2018. - 56 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.74 Мб


Викладено результати наукових досліджень молодих учених і аспірантів з питань розведення, генетики, біотехнології, відтворення та збереження біорізноманіття тварин.



Кл.слова:
вдосконалення -- селекція -- популяції -- розведення

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Біологічні науки   
3.


Заповідна справа у Степовій зоні України (до 50-річчя створення Луганського природного заповідника, 70-річчя Стрільцівського степу, 10-річчя Трьохізбенського степу і 90-річчя Провальського степу) [Електронний ресурс] : збірка наукових статей. Вип. 10. Серія: "Conservation Biology in Ukraine" / Г. В. Гузь, Л. П. Боровик, О. В. Василюк ; Луганський природний заповідник НАН України. - Київ : Луганський природний заповідник НАН України, 2018. - 350 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірки включені наукові статті, що стосуються різних аспектів заповідної справи в степовій зоні України. Збірка присвячена ювілейним датам Луганського природного заповідника НАН України – 50-річчя створення Луганського природного заповідника, 70-річчя Стрільцівського степу, 10-річчя Трьохізбенського степу і 90-річчя створення першої природоохоронної території в Провальському степу. Статті мають наукове і природоохоронне значення, містять результати дослідження біорізноманіття, розглядають актуальні проблеми степознавства, питання розбудови ПЗФ, екомережі і смарагдової мережі, проблеми функціонування об’єктів ПЗФ і історії заповідної справи.

Видання буде корисним для науковців, викладачів та студентів природничих спеціальностей, працівників установ ПЗФ, спеціалістів з охорони природи та краєзнавців.



Кл.слова:
біорізноманіття -- збереження -- запобігання негативному впливу -- фауна
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського