Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>K=БЮРОКРАТІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Истер, Дж. М.
Советское государственное строительство [Електронний ресурс] : система личных связей и самоидентификация элиты в Советской России / Дж. М. Истер. - М. : РОССПЭН, 2010. - 255 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Почему в одних случаях задачи государственного строительства решаются успешно, а в других терпят провал? Эта книга, в которой использованы ставшие лишь недавно доступными архивные источники, представляет новую интерпретацию истории возвышения и последующего краха советского государства. Д.Истер показывает, каким образом системы личных взаимоотношений и самосознание элиты как неформальные источники власти влияли на мощь государства. Автор исследования предлагает собственное объяснение того, каким образом слабое большевистское государство распространило свою власть на огромные сельские и многонациональные территории; он также анализирует динамику конфликта между центром и регионами в 1930-е годы, кульминацией которого стал «большой террор».



Кл.слова:
радянська держава -- бюрократія -- номенклатура

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Єкельчик, С.
Імперія пам'яті [Електронний ресурс] : російсько-українські стосунки в радянській історичній уяві / С. Єкельчик. - К. : Критика, 2008. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Благонадійні в 1940-х чи 1950-х роках підручники, романи, опери, картини нібито безнадійно застаріли, а грізні викривальні постанови ЦК КПРС «у галузі культури» припали пилом. Та все-таки події, що їх аналізує канадський історик з Університету Вікторії Сергій Єкельчик, сьогодення стосуються безпосередньо. Утверджені за тих часів концепції дружби народів СРСР та українсько-російського братерства чинні у політичному дискурсі дотепер. Ба більше, зужиті ідеологеми тяжіють і над найзатятішими опонентами всього «совєтського» в сучасній Україні: ті також вірять в об’єктивне існування нації як органічної спільноти й так само уявляють історію як природний лінійний розвиток нації на шляху до здобуття державности (тільки справжньої, а не у формі «Української РСР»). Концепція «возз’єднання» України з Росією 1654 року вже великою мірою скомпрометована, але й далі живе поняття «возз’єднання» всіх українських етнічних земель у складі Української РСР протягом 1939–1945 років, – а саме сталінські ідеологи вперше описали ці події такою мовою. Цю книжку, що її вперше надрукувало видавництво Торонтського університету у 2004 році, присвячено репрезентаціям минулого в українській науці та культурі сталінського часу. Автор підважує стереотипні уявлення про сталінізм як всеохопну й дієву диктатуру й на основі численних архівних джерел аналізує обмеженість і часту неефективність державного контролю над культурою, важливу роль української інтеліґенції у виробленні радянської моделі історичної пам’яті та можливість «прочитати» ідеологічно витримані твори в українському патріотичному дусі. Було би спрощенням думати, доводить Сергій Єкельчик, що тогочасні російсько-українські стосунки – однобічний диктат «старшого брата». Вони насправді становили складну систему контролю, компромісів і конвенцій, до якої активно залучалися тогочасні українські інтелектуали. Попри твердження цілої пострадянської української історіографії, сталінський варіянт української культури не був результатом придушення «природних» національних почуттів місцевої інтеліґенції. Республіканська бюрократія та інтеліґенція, які інтерпретували туманні, проте потужні сиґнали з Кремля, були, як запевняє дослідник, головними гравцями у формуванні сталінської історичної уяви, а шістдесятники підхопили відновлення національного наративу не тому, що були вродженими націоналістами, а тому, що виросли в сталінській імперії пам’яті, а ця імперія не змогла виробити ненаціональної версії минулого.



Кл.слова:
спільнота -- культура -- взаємовідносини

   Тип видання:   методичний посібник   
3.


Державна управління та державні установи [Електронний ресурс] / уклад. Ю. В. Трач ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2004. - 218 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
економіка -- бюрократія -- адміністративний апарат

   Тип видання:   зб. статей   
4.
 


Верстюк, В.
Науково-документальна збірка до 90-річчя запровадження державної служби в Україні [Електронний ресурс] / В. Верстюк, П. Гай-Нижник, С. Коник. - К. : Центр сприяння інституційному розвитку державної служби, 2008. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Активна пропаганда 90-річчя української адміністративної традиції сприятиме глибшому знанню громадянами України власної історії, вихованню патріотизму, підвищенню авторитету держави та дасть новий поштовх реформі державної служби та державного управління. Збірка вміщує наукові статті про перший вітчизняний досвід інституціоналізації державної служби за часів гетьманату Павла Скоропадського та унікальні документальні матеріали тих часів, які власне й встановлювали основні елементи державної служби в Україні. Буде корисною державним службовцям, експертам, що працюють у сфері публічної адміністрації, науковцям, а також усім, небайдужим до власної історії.



Кл.слова:
історія України -- державне управління -- бюрократія

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Бакуменко, В. Д.
Збірник вибраних наукових праць [Електронний ресурс] : у 2 т. / В. Д. Бакуменко ; Академія муніципального управління. - Київ : [б. в.], 2015

Рубрики:

Географічні рубрики:

Ч. 1 : Розвиток теорії та методології державного управління. - 316 с.  Текст у форматі PDF 3.17 Мб

Ч. 2 : Науково-прикладні аспекти державного управління. - 328 с.  Текст у форматі PDF 4.93 Мб


Наведено низку наукових фахових статей автора, надрукованих у період з 1998 по 2013 роки та присвячених широкому колу теоретичних і методологічних аспектів становлення та розвитку вітчизняного державного управління. Видання розраховане на наукових та науково-педагогічних працівників у галузі державного управління. Може бути корисним для широкого кола фахівців, що займаються проблемами управління в соціальних системах.



Кл.слова:
державне управління -- адміністративна культура -- місцеве самоуправління -- бюрократія

   Тип видання:   підручник   
6.

Воронянський, О. В.
Політологія [Електронний ресурс] : підручник / О. В. Воронянський, Т. Ю. Кулішенко, І. В. Скубій ; Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка. - Харків : [б. в.], 2017. - 180 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.82 Мб


Підручник розроблено відповідно до навчальної програми з дисципліни «Політологія» для студентів технічних спеціальностей. Політична сфера діяльності суспільства висвітлена в світлі конкурентної боротьби за доступ до владного перерозподілу обмежених ресурсів. Показано реальні механізми, що лежать в основі політичного процесу та розвитку політичної системи.



Кл.слова:
державна влада -- ідеології -- виборчі системи -- бюрократія -- плебісцит

   Тип видання:   монографія   
7.

Попович, Олександр Сергійович.
Науково-технологічна та інноваційна політика: основні механізми формування та реалізації [Електронний ресурс] : монографія / О. С. Попович ; голов. ред. Б. А. Маліцький ; Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України. - (видання друге виправлене і доповнене). - Київ : ТОВ "Про формат", 2019. - 342 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.00 Мб


Узагальнюються вироблені світовою практикою підходи до формування та реалізації державної науково-технологічної та інноваційної політики, аналізується драматична історія багаторічних зусиль, спрямованих на те, щоб запровадити їх в незалежній Україні. Друге видання істотно доповнене аналізом подій 2006 – 2019 років, а також новими результатами, отриманими за цей період вітчизняними наукознавцями (зокрема автором та його колегами), при вивченні закономірностей динаміки наукового потенціалу і технологічного розвитку. Продемонстровано кричущу непослідовність органів виконавчої та законодавчої влади у здійсненні політики щодо науки та інноваційного розвитку, яка призвела до безпрецедентного руйнування наукового потенціалу України і зумовила втрати реальних можливостей інноваційного оновлення економіки.



Кл.слова:
об’єкт і суб’єкт державної політики -- пріоритет -- бюрократія
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського