Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (5)Книжкові видання та компакт-диски (61)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)514-7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

   Тип видання:   життєпис   
1.

Павленко, С.
Іван Мазепа як будівничий української культури [Електронний ресурс] / С. Павленко. - К. : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2005. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Доба І. Мазепи (кінець XVII – початок ХVІІІ ст.) – це не стільки злет до певного рівня культурного життя, скільки небачений до того розквіт на теренах України творчості, духовних набутків. Актуальність дослідження активного впливу гетьмана на духовне життя в Україні періоду його правління дає можливість глибше зрозуміти як розвиток культурного життя наприкінці XVII – початку XVIIІ ст., так і діяльність зверхника Гетьманщини у вирішенні найголовніших проблем тогочасного буття.



Кл.слова:
український народ -- видатна людина -- гетьман

   Тип видання:   зб. статей   
2.


Повсякдення ранньомодерної України [Електронний ресурс] : історичні студії : в 2 т. / Національна академія наук України, Інститут історії України ; відп. ред. В. Горобець. - К. : [б. в.], 2012. - (З історії повсякденного життя в Україні)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Практики, казуси та девіації повсякдення. - 328 с.


Перший том збірника наукових студій присвячений дослідженню історії повсякдення ранньомодерної України в найрізноманітніших його практичних проявах – як у «звичних» повсякденних практиках, що виступали певним уособленням «нормального» повсякдення тих чи інших соціальних груп і корпорацій, так і в казусних історіях або відвертих девіаціях, відхиленнях від цих унормованих способів поведінки. Утім, як відомо, межа між нормою та девіацією є завжди доволі умовною, мінливою і залежною від багатьох сторонніх чинників. Саме в такому методологічному ключі й розглядається історія «нормального» та «казусного», «девіантного» повсякдення ранньомодерної України на сторінках пропонованого тематичного збірника. Для істориків, культурологів і всіх, хто цікавиться історією ранньомодерної України.



Кл.слова:
Україна -- давня історія -- етнографія
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського