Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Реферативна база даних (59)Книжкові видання та компакт-диски (135)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>U=Т215(4Укр)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Січинський, В.
Тризуб і прапор України [Електронний ресурс] / В. Січинський. - Л. : Місіонер, 1995. - 61 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зaпpoпoнoвaнa книжкa - цe нayкoвo-пoпyляpнa poзпoвiдь пpo нaцioнaльний гepб тa пpaпop. Aвтop спиpaється нa apxeoлoгiчнi тa iстopичнi знaxiдки, пoяснюючи змiст yкpaїнськoї симвoлiки, її знaчeння в нaцioнaльнoмy дeржaвoтвopeннi. Hayкoвo-пoпyляpний виклaд дaє змoгy шиpoкoмy зaгaлy читaчiв oзнaйoмитися з iстopiєю тa eвoлюцiєю yкpaїнськиx дepжaвниx симвoлiв. Kнигa npoiлюстpoвaнa pисyнкaми, якi пiдтвepджyють дyмки вчeнoгo.



Кл.слова:
символіка -- державний символ

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Дмитрієнко, М.
Короткий нарис міської геральдики Поділля [Електронний ресурс] / М. Дмитрієнко, Ю. Савчук ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 1994. - 106 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Старовинні міські герби є незвичайними літописцями історії Ці безпристрасні свідки багатьох історичних перипетій належать до тих історичних пам'яток, в яких графічно, за допомогою особливої знакової системи відображено реальні явища та події, що мали місце в певному регіоні, зафіксовано все визначальне, що відбувалося довкола і стосувалося землі, на якій стояло те чи інше місто. З гербових емблем довідуємося про географію й природні багатства краю, головні господарські заняття і культуру населення, його боротьбу проти поневолювачів упродовж століть, звитягу і стійкість наших предків, про економічне становище та адміністративний статус міста. Саме через це бажання ознайомитись із старовинними міськими гербами є своєрідним проявом любові до минулого свого міста, краю, Батьківщини, яка свідчить про невмирущість культури народу.



Кл.слова:
геральдика -- герб міста -- емблематика

   Тип видання:   монографія   
3.

Бєлов, Олександр.
Український тризуб: історія дослідження та історичний реконструкт [Електронний ресурс] / О. Бєлов, Г. Шаповалов ; Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського. - Запоріжжя : Дике поле, 2008. - 296 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджується історії вивчення українського тризуба у XIX - на початку XXI століття. Показано спроби багатьох дослідників осягнути його походження та їх намагання зрозуміти значення цього знаку. Доведено, що сучасний Державний герб України походить від двох прадавніх язичеських та християнських символів - хреста та якоря, які уособлюють віру та надію на спасіння. Книга рекомендована викладачам навчальних закладів, державним службовцям, історикам, археологам, етнологам, культурологам - всім, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
національна символіка -- семіотика -- вексилологія -- геральдика
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського