Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (30)Реферативна база даних (408)Книжкові видання та компакт-диски (449)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ГОЛОДОМОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.

Папакін, Г.
Чорні дошки [Електронний ресурс] : антиселянські репресії (1932-1933) / Г. Папакін. - К. : Інститут історії України НАНУ, 2013. - 422 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії з використанням широкої джерельної бази розкривається історія, основний зміст, форми застосування і масштаби використання під час Голодомору в Україні 1932–1933 років одного з найбільш жорстоких засобів боротьби з українським селянством – режиму «чорної дошки». Методи його в Україні порівняно з іншими регіонами СССР – Кубань, Поволжя, Казахстан; показана роль Кремля у поширенні такого адміністративно-репресивного режиму. Розрахована на істориків, правознавців, студентів вищих навчальних закладів та всіх тих, хто цікавиться історією України, тематикою Голодомору.



Кл.слова:
геноцид -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Попович, Мирослав.
Червоне століття [Електронний ресурс] / М. Попович. - Київ : АртЕк, 2005. - 888 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга являє собою спробу нового жанру — жанру філософії історії за аналогі­єю з тим, як пишеться філософія науки чи філософія мистецтва. Матеріалом, на якому писалась книга, є історія європейської цивілізації XX століття, насамперед того регіону цивілізації, який був охоплений комуністичним тоталітаризмом. Філо­софія історії має справу не з подіями самими по собі у їх часовій послідовності, а з історичним смислом подій. Проблеми історичного смислу безпосередньо пов'язані з оцінкою добра і зла в людському чині. Найбільші таємниці минулого століття не стільки у важливих деталях подій, історичній інтризі та прихованих стратегіях боротьби могутніх політичних сил, скільки у правильному розумінні й тлумаченні сенсу історичних явищ. Саме навколо оцінки історії розгортаються гос­трі суперечки, зокрема в українській історії — навколо оцінки Центральної Ради, гетьманату, Директорії, націонал-демократії та соціал-демократії, «розстріляного Відродження», голодомору і Великого терору, Вітчизняної війни та боротьби УПА, долі української культури в УРСР та в діаспорі, «перебудови» та наслідків її прова­лу (чи перемоги, важко сказати). Всі ці проблеми смислу національної історії роз­глядаються у книзі на широкому тлі.



Кл.слова:
філософія історії -- історія України -- тоталітаризм -- комуністичний терор

   Тип видання:   монографія   
3.

Задніпровський, Олександр Ілліч.
Хроніка голоду 1946-1947 років у Донбасі [Електронний ресурс] / О. І. Задніпровський. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2007. - 372 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на базі переважно місцевих архівних документів уперше змальовано цілісну картину голоду 1946 – 1947 рр. в українському Донбасі. Матеріал подано у вигляді хроніки подій. У додатках вміщено узагальнені дані. Наведено свідчення людей, котрі пережили голодне лихоліття. Книга має термінологічний словник і перелік праць автора з історії голоду в Україні. Дослідження розраховане як на фахівців-істориків, так і на широке коло читачів.



Кл.слова:
голодомор -- етноцид -- злочин проти людства

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Український хліб на експорт: 1932-1933 [Електронний ресурс] / Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Центр українознавства, Київська міська організація всеукраїнського товариства "Меморіал" імені Василя Стуса ; ред. М. Іщенко. - К. : ПП Сергійчук М.І., 2006. - 432 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ha oснoвi невiдoмих дoкyмeнтiв з кoлишнiх тaємниx apxiвiв пpoстежено генoцид yкpaїнськoгo нapoдy в 1932-1933 poкax чеpез eкспopт нaшoгo xлiбa. Bидaння poзpaxoвaне нa всiх, хтo цiкaвиться iстopiєю Укpaїни.



Кл.слова:
геноцид -- етноцид -- український народ -- трагічна історія -- голодомор

   Тип видання:   наукове видання   
5.
 


Гришко, Василь І..
Український Голокост [Електронний ресурс] / Василь І. Гришко. - Нью-Йорк : ДОБРУС-СУЖЕРО, 1978. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжку "Український голокост" було написано й видано з нагоди 45-річчя радянського злочину народовбивства голодом, застосованого супроти українського народу в 1932-1933 рр. Видання книжки здійснено зусиллями й засобами Демократичного Об'єднання Репресованих Українців із Совєтського Союзу (ДОБРУС) у Сполучених Штатах Америки та Союзу Українців , Жертв Російського Комуністичного Терору (СУЖЕРО) в Канаді.



Кл.слова:
голодомор -- геноцид

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Кульчицький, Станіслав.
Український Голодомор в контексті політики Кремля початку 1930-х рр. [Електронний ресурс] / Станіслав Кульчицький. - К. : Інститут історії України, 2014. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тема голоду 1932–1933 pp. була заборонена в CРCP аж до грудня 1987 р. Після скасування цензурних перепон в радянській історіографії з'явилися перші вагомі публікації архівних джерел і монографічні дослідження на цю тему. Найбільш пильну увагу науковців і широкої громадськості привернув голод в Україні, справедливо названий Голодомором. В світі існує вже понад 20 тис. публікацій з історії Голодомору, в яких нелегко розібратися, щоб одержати переконливу відповідь на два ключових запитання: чому і як? До 80-ої річниці українського Голодомору Інститут історії України ПАН України пропонує нову книгу Станіслава Кульчицького, який досліджує тему на тлі і у зв'язку із загальносоюзним голодом, викликаним сталінським курсом «розгорнутого будівництва соціалізму по всьому фронту». В книзі формулюються нетрадиційні відповіді на обидва запитання: чому голод в Україні переріс у страхітливий Голодомор з мільйонними жертвами? Яка терористична технологія застосовувалася для упокорення українського селянства?



Кл.слова:
комуністичні репресії -- злочини проти людства -- голодомор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 



Українська інтелігенція і влада: Зведення секретного відділу ДПУ УСРР 1927-1929 рр [Електронний ресурс] / уклад. В. М. Даниленко. - К. : Темпора, 2012. - 756 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щотижневі цілком таємні зведення секретного відділу ДПУ УСРР 1927—1929 рр., які готувались на основі оперативних джерел і призначались керівникам радянських органів державної безпеки, висвітлюють політичну позицію інтелігенції в Україні та її взаємини з владою, розкривають нові грані життя та діяльності письменників, діячів освіти, науки і культури. Рідкісні документи передають дух тоталітарної епохи, назрівання масових політичних розправ над українською інтелігенцією, катастрофи Голодомору, Великого терору. Для науковців, студентів і викладачів, усіх, хто цікавиться історією України XX ст.



Кл.слова:
інтелігенція -- політичний терор -- тоталітаризм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Суслик, Р. Л.
Сумні спогади [Електронний ресурс] : 1933 рік на Полтавщині / Р. Л. Суслик. - На чужині : [б. в.], 1951. - 32 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Голодомор -- етноцид -- злочини проти людства

   Тип видання:   наукове видання   
9.
 


Грицак, Ярослав.
Страсті за націоналізмом: стара історія на новий лад [Електронний ресурс] : есеї / Я. Грицак. - Київ : Критика, 2011. - 352 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка львівського історика професора Ярослава Грицака продовжує, наслідує та доповнює збірник 2004 року «Страсті за націоналізмом», але є не так його оновленою й істотно зміненою версією, як радше цілком новим виданням: понад половину вміщених тут есеїв написано протягом семи пореволюційних років і присвячено здебільшого «післяпомаранчевим» реаліям, а решту текстів суттєво переглянуто та перередаґовано. Втім, автор і далі закликає до парадигмальної зміни в поглядах на природу націоналізму та, попри драматичні колізії останнього часу, не вважає за доцільне змінювати головний висновок, якого дійшов 2004 року: і тоді, і нині Україна має саме стільки націоналізму, скільки потрібно, щоб утримувати відносну політичну стабільність і будувати демократію, а досвід Помаранчевої революції та її поразки тільки увиразнив те, що вагу національного чинника в публічному дискурсі неабияк перебільшено, адже проблеми українського суспільства пов’язано не так із ідентичностями, як із цінностями, які сповідують еліти та громадяни.



Кл.слова:
голокост -- голодомор -- УПА -- національна ідентичність -- ретроспективна політологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Семенюк, Анна.
Слідами голодоморів і репресій [Електронний ресурс] / Анна Семенюк. - Київ : Духовна вісь, 2008. - 54 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі подано дослідження науково-меморіальної експедиції «Місцями Голодомору в Україні 33р.», подані архівні матеріали, свідчення очевидців. Праця учасників експедиції проливає світло на велику кривду, якої зазнало українське селянство, як Західної, так і Східної України. В брошурі висвітлено демографічну ситуацію в Україні з аналізом І прогнозом. Автор робить спробу викрити основні елементи демографічної кризи і її наслідки для держави і світу. Брошура розрахована на широке коло читачів і дослідників цієї тематики.



Кл.слова:
етноцид -- комуністичні репресії -- демографічна криза

   Тип видання:   наукове видання   
11.


Святиня і голодомор [Електронний ресурс] : свідчення очевидців / упор. О.В. Білокінь. - Л. : ПП Сорока Т.Б., 2003. - 60 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Серед матеріалів наукового архіву Шевченківського національного заповідника зберігаються спогади очевидців про роки Голодомору в Україні 1932-1933 рр., про початок спорудження меморіалу на Чернечій горі, записані Зінаїдою Тарахан-Березою. Неоціненне значення для розуміння історії Шевченкової могили, історії України мають ці свідчення-сповіді канівців.



Кл.слова:
голодомор -- історія

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Макогон, Павло.
Свідок [Електронний ресурс] : спогади про голод 33-го року / Павло Макогон. - Торонто : Anabasis magazine, 1983. - 42 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Чутки про голод в Україні все більше просочувалися на Захід. «Чікаго Геральд» помістила матеріял на цю тему із страхітливими фотографіями. Український голод ставав темою. Вільян Стоунман, тодішній московський кореспондент «Дейлі Нюс» з Чікаго, отримав завдання поїхати в Україну і побачити все власними очима. Але Кремаль розумів добре, яку загрозу для режиму таїть в собі ця подорож. Стоунман ніколи не потрапив в Україні, - замість нього був запрошений Волтер Дюранті, кореспондент «Ню-Йорк Таймс». Його возили по Україні; потім він напише, що не бачив нічого особливого...



Кл.слова:
голодомор

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Даниленко, Василь.
Розсекречена пам'ять. Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ҐПУ-НКВД [Електронний ресурс] / В. Даниленко. - К. : Стилос, 2007. - 604 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основу збірника складають розсекреченні документи з Галузевого державного архіву Служби безпеки України, доступ до яких раніше був закритий. Документи є важливим історичним джерелом для вивчення діяльності керівного складу ДПУ-НКВС, місцевих лідерів та державно-партійного апарату на протязі 1932-1933 років. Данні матеріали допоможуть кожному читачу прийти до власних висновків про події тих трагічних років в Україні, котрі півстоліття замовчувалися.



Кл.слова:
етноцид -- комуністичний терор -- злочини проти людяності

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Вєдєнєєв, Дмитро Валерійович.
Розвіяні міфи [Електронний ресурс] : історичні нариси і статті / Д. В. Вєдєнєєв, С. В. Шевченко. - К. : Фенікс, 2010. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Міфам радянської пропаганди протистоять твори, написані на основі архівних матеріалів, мемуарних і наукових джерел. Нариси, статті згруповано "навколо" вузлових подій в історії України ХХ сторіччя. Українська революція 1917-1921 років: її просвітлий час і трагічний фінал. Більшовицький терор: Голодомор, Соловки, "розстріляне відродження"... Друга світова війна: правда про звитяги і про ціну перемоги над нацизмом. Повоєнна боротьба в СРСР: бойові операції чекістів і героїка визвольного руху ОУН та УПА. Для всіх, хто цікавиться історією, її драматичними й маловідомими сторінками.



Кл.слова:
історичні міфи -- історіософія -- джерелознавство

   Тип видання:   наукове видання   
15.


Причина смерті: українець. З історії вивчення Голодомору 1932-1933 років на Сумщині [Електронний ресурс]. - Суми : Державний архів Сумської області , 2008. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В брошурі окреслено головні напрями історичних студій, проведених архівістами області, науковцями з дослідження геноциду українського народу. Окремі графіки, розроблені за описами фонду Р-7720 Державного архіву Сумської області показують динаміку смертності на основі тих актових записів, які збереглися.



Кл.слова:
геноцид

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Мейс, Джеймс.
Політичні причини голодомору в Україні (1932—1933 рр.) [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Джеймс Мейс. - [Б. м.] : [б. в.], [19_ _?]. - 122 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Якщо мова йде про будь-яке історичне явище, історики звикли думати про його причинність чи навіть багатопричинність. Справді було б недостатньо констатувати якусь одну причину чи тільки один тип причин (економічних чи політичних) американської громадянської війни або російської революції. Коли йдеться про голод 1932—1933 рр. в Україні, то він справді був би незбагненний без економічного контексту, проаналізованого покійним В. Голубничим, С. Кульчицьким та іншими1. Але, на нашу думку, це лише один аспект дуже складного і багатогранного явища, тому що сталінська перебудова (чи підрив) суспільства у першій половині 30-х років значною мірою була політичним феноменом, коли політична влада знищила і узурпувала громадянське суспільство. Як написав польський еміграційний історик у США Мойсей Левін: «Ця (перша п’ятирічка—Дж. М.) була унікальним процесом соціального перетворення, проведеного державою в тому, що держава зробила набагато більше, ніж «проведення»: вона замінила собою суспільство, стаючи єдиним ініціатором діяльності і контролеіром всіх важливих сфер життя. В цьому сенсі цей процес був перетворений на процес державного будівництва, де повна суспільна структура була, так би мовити, засмоктана в державний механізм, ніби була асимільована ним повністю»2. Іншими словами, Сталін здійснював на практиці гегелівську теорію заснування державного суспільства шляхом створення (висловлюючись термінологією того часу, яку Джордж Оруел називав «качиною») державної надбудови, яка виробила сама для себе свій соціальний базис. Створення командної економіки та включення сільського господарства до її складу шляхом примусової суцільної колективізації селянства відводить для економічного фактора другу, цілком залежну від політики роль.



Кл.слова:
етноцид -- злочин проти людства

   Тип видання:   зб. статей   
17.


Партійно-радянське керівництво УСРР під час голодомору 1932-1933 pp. Вожді. Працівники. Активісти [Електронний ресурс] : збірник документів та матеріалів / уклад. В. Васильєв, Н. Верт. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 444 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник документів та матеріалів висвітлює складні проблеми стосунків керівництва СРСР та УСРР, настроїв та поведінки партійно-радянських працівників, особливостей репресій в управлінських структурах республіки, слідчих та судових справ проти представників районного та сільського рівнів управління в 1932–1933 роках. Публікуються світлини членів хлібозаготівельних бригад з конфіскованими у селян збіжжям та продовольством. Книга розрахована на науковців, викладачів, вчителів та студентів, а також всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
злочини проти людства -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   наукове видання   
18.


Пам'ять народу: геноцид в Україні голодом 1932-1933 років. Свідчення [Електронний ресурс] / упоряд.: О. Веселова, О. Нікілєв ; відп. ред. В. Смолій. - К. : ВД "Калита", 2009. - 936 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі подаються свідчення-спогади людей про найстрашнішу й наймасштабнішу трагедію XX століття - голод-геноцид українського народу 1932-1933 років. Усні та письмові спогади-розповіді надіслані очевидцями голоду, які пережили тяжке лихоліття й вижили, записані дослідниками голодоморів в Україні, викладачами вузів, вчителями, студентами, школярами старших класів, пенсіонерами, громадянами з усіх регіонів України та інших країн. Книга стане у пригоді кожній родині, науковцям, педагогам, учням шкіл, студентам, широкому читацькому загалу.



Кл.слова:
голод -- голодомор -- український народ

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Ткаченко, Борис Іванович.
Під чорним тавром. Документи, факти, спогади. Історична розвідка про геноцид в Україні, і зокрема на Сумщині, в 1932-1933 роках, скріплена найвищим суддею – людською пам’яттю [Електронний ресурс] / Борис Ткаченко. - Вид. 2-ге, доп.. - Суми : Мрія-1, 2008. - 784 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це ґрунтовне історичне дослідження причин і наслідків голодомору 1932–1933 років в Україні, і зокрема на Сумщині, проведена на основі місцевих фактів, документіві спогадів очевидців, матеріалів Сумського обласного архіву, архівів Єкатеринбурга (Свердловська) й Архангельська, куди висилали сумчан як “ворогів народу”.



Кл.слова:
голодомор -- геноцид -- етноцид

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.


Під світовий суд Росію за народовбивчий голод в Україні [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.], 1983. - 16 с.. - (Становище ОУН)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
злочини проти людства -- етноцид -- голодомор
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського