Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Э37-110.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Аляєв Г. Є. 
Деякі аспекти християнської традиції в українській та російській політичній думці / Г. Є. Аляєв // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 56-58. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто християнський вплив на розвиток політичної думки України та Росії, зокрема, "чернече" та "теократичне" ставлення до політики, які класифіковано як протестантський та католицький ухили у православній традиції, а також релігійно-філософське висвітлення антиномії есхатологічного та хіліастичного вирішення проблеми христянської активності у світі (християнська політика).


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-110.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шевчук П. В. 
Політична теологія радикальної ортодоксії : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.14 / П. В. Шевчук; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2020. - 18 c. - укp.

Всебічно проаналізовано теополітичні концепти новітньої богословської течії - радикальної ортодоксії. Вперше здійснено цілісне дослідження політичної теології радикальної ортодоксії, зокрема теополітичних концепцій її найбільш впливових представників Дж. Мілбанка, А. Пабста та В. Кавано. Узагальнено та систематизовано основні ідеї ключових богословів течії, а також здійснено критичний аналіз їх проектів побудови нового політичного устрою. Окреслено передумови становлення й особливості її богословських підходів. Показано сильні та слабкі сторони концепцій Джона Мілбанка, Адріана Пабста та Вільяма Кавано. Виявлено значний критичний потенціал думки радикальних ортодоксів у контексті переосмислення секуляризму як модерного конструкту. Встановлено, що спільною базовою тезою політичної теології авторів є погляд на людину як онтологічно схильної до мирної взаємодії в суспільстві. Досліджено альтернативний проект постліберальної політичної теології, пропонований Дж. Мілбанком і А. Пабстом, що має на меті повернути ціннісний та етичний вимір у політичні та суспільні відносини. В результаті аналізу політико-еклезійного концепту В. Кавано з'ясовано, що обстоювані автором анархічні ідеї та конституювання ним церкви як альтернативного політичного простору, мають ізоляціоністський характер. У процесі дослідження було простежено основні напрямки критики теополітичних концептів радикальних ортодоксів, а також запропоновано переосмислення їх окремих аспектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-4-36 + Э37-110.0 + Ю215

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447080 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського