Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Х2(0)4-61$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Петрова Л. В. 
До рецепції римського права / Л. В. Петрова, С. В. Петренко // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2002. - Вип. 13. - С. 426-432. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)4-61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Пучкова Г. В. 
Зобов'язання, що виникають внаслідок безпідставного набуття або збереження майна за римським приватним правом, та їх рецепція у цивільному законодавстві України : автореф. дис... канд. юрид. наук / Г. В. Пучкова; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2007. - 21 c. - укp.

Досліджено й обгрунтовано теоретичні та практичні питання правового регулювання зобов'язань, що виникають внаслідок безпідставного збагачення, за римським приватним правом та їх рецепції у цивільному праві України. Проаналізовано процес виникнення та формування інституту безпідставного збагачення, його головні риси за римським приватним правом, а також чинники та характер його рецепції у цивільному праві України. Висвітлено концепцію зобов'язань, що виникають внаслідок безпідставного збагачення, у сучасній українській цивілізації, а також суть і зміст відповідних норм Цивільного кодексу України. Розроблено пропозиції для вдосконалення редакції його окремих положень, які стосуються даного інституту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.2 + Х2(0)4-61 + Х839(4УКР)213.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сєвєрова Є. С. 
Представництво за римським приватним правом та його рецепція у сучасному цивільному праві України : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Є. С. Сєвєрова; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2004. - 19 c. - укp.

Визначено суть та значення представництва за римським приватним правом, а також з'ясовано наявність і характер впливу римсько-правових ідей у цій галузі для формування доктрини цивільного права. Розглянуто перспективи розвитку вдосконалення правового регулювання відповідних відносин в Україні. Дослідження представництва здійснено, зважаючи на історичний розвиток та у порівнянні підходів до його визначення. Наведено класифікацію представництва в різних системах права. Висвітлено генезис інституту представництва, його цивільно-правову характеристику, співвідношення з іншими правовими явищами. Проаналізовано особливості виникнення, здійсненння та припинення представництва. Наведено пропозиції щодо вдосконалення цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.05 + Х2(0)4-61 + Х829(4УКР)05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мельник З. П. 
Рецепція права як засіб вдосконалення правової системи (теоретико-правовий аспект) : автореф. дис... канд. юрид. наук. : 12.00.01 / З. П. Мельник; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 18 c. - укp.

Проведено теоретико-правове дослідження рецепції права як правової категорії, правового явища. Визначено сутність поняття, правову природу, властивості й основі ознаки, види та функції, об'єктно-суб'єктний склад рецепції права, що дозволило відмежувати дане явище від суміжних правових категорій, визначити його місце та роль у формуванні та становленні правових систем минулого та сучасного періодів. Розкрито значення рецепції права у процесі формування правової системи України зі зверненням до її історичних витоків. Розроблено загальнотеоретичну концепцію застосування рецепції права як засобу удосконалення сучасних правових систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х2(0)4-61 + Х8(4УКР)-61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Задорожний Ю. А. 
Римське право - доктринальна першооснова права та юридичної науки в країнах романо-германської правової сім'ї та України : автореф. дис... канд. юрид. наук / Ю. А. Задорожний; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2008. - 21 c. - укp.

Досліджено вплив доктрини римського права на юридичну науку та право країн романо-германської правової сім'ї України, а також виникнення, розвиток і функціонування римського права, його джерела, систему, структуру. Опрацьовано та проаналізовано наукові праці, першоджерела й інші нормативно-правові акти. Вивчено історіографію та методологію досліджень римського права, починаючи з часів Юстиніана до сьогодення. Установлено, що методологічний інструментарій сучасної романістичної науки характеризується поліваріантністю. За специфікою змістового навантаження його виокремлено за двома спрямуваннями, якими є методи науково-теоретичного пізнання та методи, які використовуються у площині пошуку потенціальних перспектив практичного застосування окремих норм та інститутів римського права. Вивчено та досліджено проблеми започаткування римським правом системи та структури права країн романо-германської правової сім'ї, рецепції римського права. Визначено його роль у процесі формування джерел права держав континентальної Європи. Значну увагу приділено дослідженню римського права як історичного джерела формування правової доктрини у країнах романо-германської правової сім'ї та України. Сформульовано положення науково-теоретичного характеру. Доведено, що практичне використання римського приватного права можливе засобом удосконалення чинного цивільного законодавства шляхом внесення запропонованих на базі Кодифікації Юстиніана змін до Цивільного кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323 + Х2(0)4-61 + Х002.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Життя І.В.Шерешевського як духовна єдність між поколіннями юристів : матеріали Міжнар. наук. конф., 13 груд. 2008 р. Одеса / ред.: Є. О. Харитонов; Одес. нац. юрид. акад., Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова, Міжнар. гуманіт. ун-т. - О. : Фенікс, 2008. - 270 c. - укp.

Наведено відомості про життя, наукову та педагогічну діяльність видатного українського правознавця, романіста та цивіліста І.В. Шерешевського. Розглянуто загальні проблеми цивілістики, зобов'язального права, а також права власності, права інтелектуальної власності, сімейного та спадкового права. Висвітлено загальні засади цивільного законодавства та принципи цивільного права України. Розкрито особливості страхової компанії як юридичної особи. Описано етапи розвитку іпотечного кредитування, обгрунтовано рекомендації щодо застосування міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів у процесі укладання договорів поставки. Розглянуто історію розвитку законодавства про інтелектуальну власність. Досліджено вплив цивільного права на регулювання договірних правовідносин членів сім'ї. Проаналізовано проблеми формування та розвитку системи права та правових інститутів. Обгрунтовано шляхи адаптації митного законодавства України до міжнародних митних правил, норм і стандартів. Розглянуто зміни у набутті права користування земельними ділянками. Висвітлено міжнародний досвід залучення інвалідів до трудової діяльності. Розглянуто окремі принципи взаємодії особистості та державної влади у процесі еволюції української державності. Досліджено особливості апеляційного оскарження постанов суду у цивільному процесі України. Визначено переваги та недоліки лізингу. Розкрито соціальний зміст інтелектуальної власності у контексті розвитку інформаційного суспільства.

Даны сведения о жизни, научной и педагогической деятельности выдающегося украинского правоведа, романиста и цивилиста И.В. Шерешевского. Рассмотрены общие проблемы цивилистики, обязательного права, а также права собстенности, права интеллектуальной собственности, семейного и наследственного права. Освещены общие основы гражданского законодательства и принципы гражданского права Украины. Раскрыты особенности страховой компании как юридического лица. Описаны этапы развития ипотечного кредитования, обоснованы рекомендации по применению международных правил интерпретации коммерческих терминов при оформлении договоров поставки. Рассмотрена история развития законодательства об интеллектуальной собственности. Исследовано влияние гражданского права на регулирование договорных отношений членов семьи. Проанализированы проблемы формирования и развития системы права и правовых институтов. Обосновны пути адаптации таможенного законодательства Украины к международным таможенным правилам, нормам и стандартам. Рассмотрены изменения в приобретении права пользования земельными участками. Освещен международный опыт привлечения инвалидов к трудовой деятельности. Рассмотрены некоторые принципы взаимодействия личности и государственной власти в процессе эволюции украинской государственности. Исследованы особенности аппеляционного обжалования постановлений суда в гражданском процессе Украины. Определены преимущества и недостатки лизинга. Раскрыто социальное содержание интеллектуальной собственности в контексте развития информационного общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х83 я431(0) + Х2(0)4-61 я431(0) + Х839(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА718637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шала Л. В. 
Концепція приватної власності у римському праві та її рецепція у праві України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Л. В. Шала; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л., 2010. - 16 c. - укp.

Визначено поняття концепції приватної власності у римському праві. Розкрито її правову природу й основні ознаки. Виявлено та проаналізовано особливості становлення та розвитку концепції приватної власності у римському праві. З'ясовано сутність та функціональне призначення рецепції концепції приватної власності. Досліджено значення рецепції концепції даної власності у праві країн романо-германської правової сім'ї й України. Визначено чинники, які впливають на її ефективність. Обгрунтовано доцільність рецепції римської концепції приватної власності у праві України як теоретичного підгрунтя для вироблення сучасної моделі правового поступу держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.1 + Х2(0)4-61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гринько С. Д. 
Деліктні зобов'язання римського приватного права: поняття, система, рецепція : монографія / С. Д. Гринько; МОНМС України, Хмельниц. ун-т упр. та права. - Хмельницький, 2012. - 723 c. - Бібліогр.: 538 назв - укp.

Наведено результати дослідження римських і сучасних правових джерел з метою визначення поняття та системи деліктних зобов'язань (ДЗ) Стародавнього Риму. Розглянуто вплив ідей римських юристів на сучасну конструкцію інституту ДЗ України. На підставі порівняльного аналізу норм римського приватного права та сучасного національного законодавства України та законодавства європейських країн, які стосуються умов виникнення ДЗ, зроблено висновок про те, що сучасна цивілістика містить чотири умови, започатковані римськими юристами: шкоду, протиправну дію або бездіяльність, причинно-наслідковий зв'язок, вину. Проаналізовано основні концепції впливу римського приватного права на формування правової системи в Україні. Запропоновано напрями удосконалення вітчизняного цивільного законодавства та доктрини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622 + Х2(0)4-61 + Х839(4УКР)213.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гринько С. Д. 
Рецепція деліктних зобов'язань римського приватного права в Україні та європейських країнах : монографія / С. Д. Гринько; Нац. акад. прав. наук України, НДІ приват. права і підприємництва, Хмельниц. ун-т упр. та права. - Хмельницький, 2012. - 263 c. - Бібліогр.: с. 242-263 - укp.

Висвітлено теоретичні та прикладні аспекти рецепції римського приватного права (поняття, види, типи). Розглянуто вплив ідей римських юристів на сучасну конструкцію інституту деліктних зобов'язань України й європейських країн на прикладі інституту деліктних зобов'язань. Визначено спільні та відмінні риси, запропоновано напрями вдосконалення вітчизняного цивільного законодавства та доктрини. Розглянуто причинно-наслідковий зв'язок між шкодою та протиправною дією або бездіяльністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)4-61 + Х839(4УКР)213.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Рабінович С. П. 
Концепція природи людини у римській юриспруденції: античні витоки уніфікації європейського права / С. П. Рабінович // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 40. - С. 27-33. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0в72 + Х2(0)323-51 + Х2(0)4-61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Корчевна Л. О. 
Преторське право Риму (до рецепції римського права) / Л. О. Корчевна // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 19. - С. 61-66. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-3 + Х2(0)4-61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Череватюк В. Б. 
Особливості прояву універсальності римського права у правовій системі Київської Русі / В. Б. Череватюк // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 23. - С. 90-94. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)414-61 + Х2(0)4-61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Гринько С. Д. 
Рецепція деліктних зобов'язань римського приватного права в Україні : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.03 / С. Д. Гринько; НАПН України , НДІ приват. права і підприємництва. - К., 2013. - 36 c. - укp.

Встановлено особливості деліктних зобов'язань за римським правом і сучасним цивільним правом України. Створено єдину концепцію правового регулювання деліктних зобов'язань в Україні на основі рецепції римського приватного права. З'ясовано етапи формування концепції деліктних зобов'язань у римському праві. Визначено поняття та сутність деліктних зобов'язань за римським і сучасним цивільним правом України. Виявлено вплив ідей римської юриспруденції на формування сучасної концепції суб'єктного складу деліктних зобов'язань. Висвітлено концептуальні засади визначення підстави та умов виникнення деліктних зобов’язань. Виявлено об'єктивні (шкода, протиправна поведінка завдавача шкоди, причинно-наслідковий зв'язок) і суб'єктивну (вина) умови виникнення деліктних зобов'язань за римським приватним правом, їх сучасну концепцію в цивільному праві України. Встановлено спільне і відмінне у підставах звільнення від обов'язку відшкодувати шкоду за римським правом і сучасним цивільним правом України. Показано вплив римського приватного права на конструкцію сучасної системи деліктних зобов'язань в Україні. Наведено рекомендації з питань удосконалення правового регулювання деліктних зобов'язань в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)4-61 + Х839(4УКР)213.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398102 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського