Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф3(4РОС)123$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Бялоблоцький З. 
Місце урядових кабінетів у контексті системи уніфікованої більшості у російському напівпрезиденталізмі (2000 - 2012 рр.) / З. Бялоблоцький // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2013. - Вип. 25. - С. 60-70. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Проаналізовано урядові кабінети у контексті систем уніфікованої більшості у російському напівпрезиденталізмі у проміжку 2000 - 2012 рр. Визначено атрибути президент-парламентського напівпрезиденталізму у Росії. Проаналізовано формальні та фактичні патерни політичної системи Росії. Окреслено модель діархії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4РОС)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сидорчук О. В. 
Вплив напівпрезидентської форми правління на демократичну консолідацію постсоціалістичних політичних режимів (на прикладі Польщі, Росії та України) : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. В. Сидорчук; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. - Київ, 2016. - 15 c. - укp.

Проаналізовано вплив напівпрезидентської форми правління на демократичну консолідацію постсоціалістичних політичних режимів. Досліджено цей вплив через три фактори, що пов'язані з напівпрезидентською формою правління: тип напівпрезиденціалізму, чіткість формального розподілу виконавчої влади та ступінь дотримання цього формального розподілу акторами. Сформульовано три гіпотези щодо впливу цих факторів на демократичну консолідацію режимів. Проаналізовано вплив напівпрезиденціалізму на демократичну консолідацію в Польщі, Росії й Україні. Виявлено, що прем'єр-президентська модель більш сприятлива для демократичної консолідації, ніж президент-парламентська, однак для того, аби її позитивний вплив повністю розкрився, необхідно існування чіткого розподілу виконавчих повноважень між президентом та урядом, а також дотримання ключовими акторами цих формальних норм. Окреслено можливі сценарії подальшого розвитку форми правління в Україні та спрогнозовано їх вплив на перспективи демократичної консолідації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123 + Ф3(4ПОЛ)123 + Ф3(4РОС)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424410 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського