Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Н626.102.741$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Орлов Д. А. 
Особливості структуроутворення і властивості пінобетону неавтоклавного твердіння : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / Д. А. Орлов; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. - О., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено питання регулювання фізико-механічних властивостей пінебетону за рахунок зміни характеру розподілів твердої складової. На підставі аналізу структуроутворення пінебетону та формування системи "пінобетон" запропоновано гіпотезу, згідно з якою у разі постійного співвідношення твердої та газової фаз властивості пінебетону визначаються характером розподілів твердої складової. За результатами проведених експериментальних досліджень зроблено висновки, що міцнісні характеристики пінобетону (за постійного співвідношення твердої та газової фази) значною мірою визначаються початковими реологічними характеристиками середовища, в якому відбувається формування структури пінобетону. Це має прояв у характері структури затверділого пінобетону та підтверджує гіпотезу щодо впливу характеру розподілів твердої складової на фізико-механічні властивості пінобетону. Розроблено пропозиції, технологічний регламент і запропоновано шляхи управління структурою та властивостями пінобетону неавтоклавного твердіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.741 + Н626.102.741

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шишкіна О. О. 
Властивості і технологія пінобетону, модифікованого оксидами заліза : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. О. Шишкіна; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. - Сімф., 2010. - 23 c. - укp.

Досліджено проблеми підвищення стабільності властивостей пітобетонів за рахунок спрямованого формування структури цементного каменю з метою підвищення його міцності та зниження деформативності та проникності. Така спрямованість процесів забезпечується шляхом введення до складу дисперсної системи портландцемент - піноутворювач - вода комплексу лзалізовмісна речовина - поліспирт». Вивчено вплив даного комплексу на формування фазового складу та структури дисперсної системи. Встановлено, що процеси структуроутворення в системі, зумовлені збільшенням на початкових етапах твердіння системи кількості фізично зв'язаної води з подальшим синтезом у продуктах гідратації та твердіння мінералів. Розроблено й оптимізовано склад даної дисперсної системи, досліджено фізико-механічні властивості цементного тіста та каменю, а також бетонної суміші та бетону за даних умов. Визначено особливості технології одержання даних бетонів, які полягають в особливому порядку змішування компонентів і збільшенні тривалості їх перемішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.741 + Н626.102.741

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мінка С. В. 
Екологічний захист територій шляхом використання золошлаків ТЕС у технології виробництва залізобетону / С. В. Мінка, Н. М. Єршова // Системи оброб. інформації. - 2009. - Вип. 3. - С. 146-149. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто шляхи використання золошлаків у технології залізобетону, внаслідок чого може зменшитись хімічне забруднення територій поблизу теплових електростанцій України, що повинно сприяти покращанню стану здоров'я населення. Розглянуто механізм взаємодії відходів ТЕС з мінералами в'яжучого. Досліджено технологічні та механічні властивості бетону з домішками подрібненого золошлаку. Розглянуто конструкцію млина для механічної активації золошлаку, досліджено особливості технологічного режиму подрібнення. Встановлено, що подрібнені золошлакові відходи під час теплової обробки будівельних виробів забезпечують підвищену міцність на 18 - 48 % через 24 год твердіння з моменту виготовлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.741

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зиновкин В. В. 
Критерии оптимального управления многопараметрическим технологическим процессом приготовления газобетона / В. В. Зиновкин, Э. М. Кулинич // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2010. - № 1. - С. 158-163. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Предложена структурно-алгоритмическая схема управления технологическим процессом приготовления газобетона. Управление осуществляется путем использования оптимизационных критериев градиентным методом по совокупности управляющих, контролирующих сигналов и исполнительных механизмов. Приведены результаты моделирования многопараметрической системы управления и испытаний в условиях работы установки на промпредприятии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.741

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ліщенко Г. М. 
Жаростійкі пінобетони з підвищеними термомеханічними властивостями : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Г. М. Ліщенко; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. - Макіївка, 2013. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.741 + Н331.91 + Н626.102.741

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402004 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Ілів В. В. 
Дослідження піноутворювачів для виробництва пінобетонів безавтоклавного тверднення / В. В. Ілів, Х.-Д. В. Ілів // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - № 912. - С. 49-56. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наповненість ринку України різноманітними піноутворювачами вітчизняного та закордонного виробництва потребує дослідження їх технічних властивостей і властивостей пін на їх основі. Наведено результати дослідження кратності піноутворення та стійкості піни протягом певного періоду часу. Порівняльна характеристика таких властивостей піноутворювачів надає змогу успішно їх використати у виробництві пінобетонів. Виробництво пінобетонів потребує сучасних піноутворювачів, що володіють достатнім значенням технічних властивостей отриманої піни: кратності піноутворення, стійкості піни в певному проміжку часу, сумісності піноутворювача з портландцементом, продуктами його гідратації, гідратованим вапном тощо. Недостатні властивості піни можна компенсувати введенням коригувальних додатків. Хоча за походженням сучасні піноутворювачі не є завжди екологічно чистими продуктами, однак їх незначна концентрація в пінобетонах створює прецедент їх незамінності у виробничому процесі. Напрямки об'єднання конструктивних і теплотехнічних властивостей в одному стіновому виробі та заміна полімерних теплоізоляційних матеріалів на традиційні мінеральні матеріали забезпечили пінобетонам природного тверднення конкурентоздатність на ринку будівельних матеріалів. Досліджені піноутворювачі практично не відрізняються за кратністю та стабільністю у разі їх використання у 1 % розчині. Найкращі технологічні властивості притаманні піні, отриманій на основі піноутворювачів марок Юнісел і ЛОРІ. Введенням комплексної добавки можна частково підвищити кратність і стабільність вищезгаданого розчину піни. Крім того, випробувана комплексна добавка впливає на тверднення пінобетонів як прискорювач набору міцності, що надає змогу підвищити оборотність металоформ. Цей фактор має особливе практичне значення для процесу серійного виготовлення пінобетонів природного тверднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.741

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вєтох О. М. 
Управління властивостями пінобетону з урахуванням процесів активації і самоорганізації : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. М. Вєтох; Одес. держ. акад. буд-ва та архітектури. - Одеса, 2015. - 20 c. - укp.

Увагу приділено вивченню способів управління структурою та властивостями ніздрюватих бетонів. Експериментально визначено наявність автоколивань у пінобетонній суміші та цементному тісті, які показують, що ці системи можуть розглядатись як ті, що самі себе організують. Вивчено вплив акустичної активації (частоти коливань) на характер зміни структури фізичних моделей, що моделюють процес твердіння композиційних будівельних матеріалів на мінеральних в'яжучих. Застосування комплексної активації як сировинних матеріалів, так і розчинної суміші дозволило одержати пінобетон з середньою густиною в сухому стані 600 кг/м{\up\fs8 3} і міцністю - 4,1 МПа, що не поступається автоклавному газобетону. Активація пінобетонної суміші в акустичному полі сприятливо позначається в ранні терміни твердіння пінобетону. Пінобетон, підданий акустичним впливам на третю добу має міцність на 26 % більшу ніж неактивований. Наведено рекомендації з виробництва пінобетону неавтоклавного твердіння з попередньою активацією компонентів, техніко-економічні показники та результати виробничого впровадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.741 + Н626.102.741

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ілів В. В. 
Дослідження піноутворювачів для виробництва пінобетонів безавтоклавного тверднення / В. В. Ілів, Х.-Д. В. Ілів // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - № 912. - С. 49-56. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наповненість ринку України різноманітними піноутворювачами вітчизняного та закордонного виробництва потребує дослідження їх технічних властивостей і властивостей пін на їх основі. Наведено результати дослідження кратності піноутворення та стійкості піни протягом певного періоду часу. Порівняльна характеристика таких властивостей піноутворювачів надає змогу успішно їх використати у виробництві пінобетонів. Виробництво пінобетонів потребує сучасних піноутворювачів, що володіють достатнім значенням технічних властивостей отриманої піни: кратності піноутворення, стійкості піни в певному проміжку часу, сумісності піноутворювача з портландцементом, продуктами його гідратації, гідратованим вапном тощо. Недостатні властивості піни можна компенсувати введенням коригувальних додатків. Хоча за походженням сучасні піноутворювачі не є завжди екологічно чистими продуктами, однак їх незначна концентрація в пінобетонах створює прецедент їх незамінності у виробничому процесі. Напрямки об'єднання конструктивних і теплотехнічних властивостей в одному стіновому виробі та заміна полімерних теплоізоляційних матеріалів на традиційні мінеральні матеріали забезпечили пінобетонам природного тверднення конкурентоздатність на ринку будівельних матеріалів. Досліджені піноутворювачі практично не відрізняються за кратністю та стабільністю у разі їх використання у 1 % розчині. Найкращі технологічні властивості притаманні піні, отриманій на основі піноутворювачів марок Юнісел і ЛОРІ. Введенням комплексної добавки можна частково підвищити кратність і стабільність вищезгаданого розчину піни. Крім того, випробувана комплексна добавка впливає на тверднення пінобетонів як прискорювач набору міцності, що надає змогу підвищити оборотність металоформ. Цей фактор має особливе практичне значення для процесу серійного виготовлення пінобетонів природного тверднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.741

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мартинов В. І. 
Експериментально-теоретичні основи виробництва пінобетонів з заданою структурою та прогнозованими властивостями : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.05 / В. І. Мартинов; Одеська державна академія будівництва та архітектури. - Одеса, 2017. - 32 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.741 + Н626.102.741

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432603 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського