Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=И361.792$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Бойко В. С. 
До проблеми регулювання розробки нафтових покладів шляхом створення потоковідхилювальних бар'єрів у міжсвердловинних зонах / В. С. Бойко, Р. В. Бойко, Р. В. Грибовський, Р. Ф. Лагуш, О. В. Семінський // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2007. - № 2. - С. 117-122. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обгрунтовано найраціональніший підхід щодо вирішення проблеми регулювання розробки нафтових родовищ у процесі заводнення стосовно до тріщинних і тріщинувато-пористих колекторів на підставі застосування керованих дисперсних систем із урахуванням геометричного і концентраційного критеріїв, а не дисперсних систем загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.792

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бойко В. С. 
Модернізація заводнення на основі створення потокоскеровувальних бар'єрів у міжсвердловинній зоні пласта / В. С. Бойко, І. М. Купер // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2022. - № 1. - С. 105-114. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено проблему підвищення коефіцієнта нафтовилучення шляхом встановлення в заводнюваному нафтовому покладі потокоскеровувальних бар'єрів у міжсвердловинній зоні. Запропоновано залежності, які дають змогу надати процесу тампонування властивостей вибірковості і керованості та являють собою модель процесу вибіркового, керованого тампонування. Така вибірковість забезпечується застосуванням гранульованих ізоляційних матеріалів відповідного фракційного складу, тобто керованими дисперсними системами. Представлено результати аналітичних та експериментальних досліджень впливу наявності в пласті тріщин різного розкриття на процес заводнення, раціональних розмірів тампонувального бар'єру і відносного щодо ліній нагнітання і відбирання його розміщення в тріщині з метою досягнення найбільшого нафтовилучення. Проведені аналітичні дослідження на основі моделі Коземі з використанням формули Буссінеска за методом послідовної зміни стаціонарних станів стосовно процесу поршньового витіснення нафти водою із однієї тріщини. Встановлено, що тріщина розкритістю 2,5 мкм повністю обводнюється через 41 рік, тоді як для тріщини розкритістю 50 мкм повне обводнення настає усього через 1 місяць. Виконані лабораторні експерименти показали, що тампонуванням тріщин досягається збільшення як безводного, так і кінцевого коефіцієнта нафтовилучення із моделі елемента тріщинувато-пористого пласта. Коефіцієнт кінцевого нафтовилучення із моделі елемента тріщинувато-пористого пласта без тампонування тріщини є незначним і не перевищує 0,22. Тампонування тріщини заводненого нафтового пласта в разі витіснення вздовж простягання тріщини призводить до підвищення коефіцієнта нафтовилучення. Приріст коефіцієнта нафтовилучення за рахунок тампонування є тим вищим, чим більшим є ступінь закупорювання тріщини по її довжині. Після тампонування тріщини по всій її довжині коефіцієнт безводного нафтовилучення із моделі пласта збільшується у 2 рази, а кінцевого - в 3 рази. Тампонування доцільно проводити у віддаленій від лінії нагнітання зоні пласта, що забезпечує збереження високої приймальності нагнітальної свердловини та збільшення приросту коефіцієнта нафтовилучення.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.792

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського