Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЇЖАКІВ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Саварін О. О. 
Патології черепа їжаків (Erinaceidae, Lipotyphla), досліджених на території Бiлорусі та Азербайджану / О. О. Саварін, Н. А. Гасанов // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 2. - С. 133-139. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Дослідження проведено з метою оцінки особливостей перебігу патоморфологічних процесів у черепі їжаків (Erinaceidae, Lipotyphla), які поширені на території двох географічно віддалених регіонів. Проаналізовано колекційні фонди із зоологічних музеїв Білоруського державного університету (м. Мінськ), Інституту зоології НАН Азербайджану та медичного університету в Баку. Всього обстежено 274 черепи дорослих їжаків (Erinaceus concolor s.l., Hemiechinus auritus), в тому числі: з території Білорусі - 231 і з території Азербайджану - 43. Вік тварин визначали за розмірами черепа, ступенем сточування зубів і окостенінням черепа. Частота виявлення аналізованих форм патологій мозкового і лицевого відділів черепа в їжаків з території Білорусі вища, особливо потоншення лобових кісток - у 10 разів. Оскільки вказана форма патології у їжаків Білорусі носить масовий характер (у більш як 50 % дорослих особин), що підтверджує потужний вплив патогенних факторів на популяції тварин. Одним з найважливіших факторів, що впливає на посилення патофізіологічних процесів, є несприятлива зміна умов зимівлі тварин у цьому регіоні (тривалий період сплячки у разі відсутності снігу, відлиги і дощі в зимовий період). Потепління клімату та зростаючі темпи антропогенного впливу призвели до збільшення чисельності іксодових кліщів і їх зараженості вірусами та борреліями. У черепі їжаків з території Азербайджану не виявлено суттєвих патоморфологічних змін, несумісних з життям тварин (обширна деструкція верхньощелепної кістки, деформації мозкового відділу та ін.). У подальших дослідженнях необхідно провести порівняльний аналіз морфології внутрішньої поверхні склепіння черепа їжаків 2-х регіонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.50 + Е623.362.415*698.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Goodarzi N. 
Morpholoical study of the Brandtіs hedgehog, Paraechinus Hypomelas (Eulipotyphla, Erinaceidae), tongue = Морфологічне дослідження язика їжака Брандта, Paraechinus hypomelas (Eulipotyphla, Erinaceidae) / N. Goodarzi, M. Azarhoosh // Вестник зоологии. - 2016. - 50, № 5. - С. 457-466. - Бібліогр.: 464 назв. - англ.

Морфологічну гістологічну будову язика двох дорослих їжаків Брандта, Paraechinus hypomelas (Brandt, 1836), досліджено за допомогою світлового та скануючого електронного мікроскопів. На дорсальній поверхні язика виявили три види сосочків: ниткоподібні, грибоподібні та оточені валиком. Вершину і тіло язика, а також його бічну поверхню вкрито численними ниткоподібними сосочками з роздвоєною верхівкою, в той час як епітеліальне вистилання його вентральної поверхні вільне від сосочків. Дискоїдної форми грибоподібні сосочки рівномірно розкидані по всій поверхні вершини язика, його тілу і бічній поверхні між ниткоподібними сосочками (без топографічних варіацій у кількості і розмірах). Три еліптичні або оточені валиком овальні сосочки у формі перевернутого трикутника знайдено на корені язика. Кожен сосочок має дольчасту і дуже нерівну дорсальну поверхню. Обидва грибоподібні сосочки і оточені валиком овальні сосочки містять смакові рецептори. Листоподібні сосочки відсутні. В цілому одержані результати показують, що незважаючи на деяку схожість, язикові сосочки їжака Брандта як всеїдної тварини мають специфічні характеристики порівняно з Erinaceous auritus як комахоїдного виду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.415 Eri*69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Кампос С. 
Чи можливо подовжити життєздатність яйцеклітин морського їжака за умов гіпотермічного зберігання? = Can sea urchin eggs shelf-life be extended by cold storage? / С. Кампос, Е. Паредес, Х. Тронкосо // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2022. - 32, № 1. - С. 68-71. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
4.

Павликівська О. І. 
Меблеве середовище в умовах сьогодення: виклики та можливості / О. І. Павликівська, Е. В. Камишникова, Л. О. Галиняк // Бізнес Інформ. - 2022. - № 10. - С. 83-88. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено, як українська економіка продовжує розвиватися, незважаючи на здійснення терористичних нападів з боку російського агресора. З'ясовано виклики, з якими зіштовхнулися українські виробники меблів під час військової економіки: проблеми з логістикою, відмова від використання сировини з Білорусі та трудові зміни. Серед нових можливостей для меблярів розглянуто проєкти тимчасового житла для потреб воєнного часу, помешкання, призначене для внутрішньо переміщених осіб: проєкт модульного містечка RE: UKRAINE, проєкт "Укриття 22" та проєкт LIM Capsule. Досліджено, що перспективою може стати зайняття нових ніш на світовому ринку меблів через відмову низки країн залишатися споживачами російської та білоруської меблевої продукції. Запропоновано українському бізнесу здійснити страхування свого майна від воєнних ризиків, скориставшися новим страховим продуктом War, terrorism and political violence insurance. Проаналізовано пристосовування господарської діяльності приватного підприємства "Гусятинська фабрика меблів "Елегант" до реалій сьогодення. У рамках доброчинної діяльності на фірмі здійснювалося виготовлення займистої суміші "коктейлі Молотова", загороджувальних дорожніх пристосувань "їжаків", пошиття "плитоносок", ковдр і подушок, виробництво бюджетних "студентських" ліжок. Описано корективи, які внесла воєнна ситуація в інноваційну діяльність меблевого підприємства, а саме: оновлення технологічного процесу було заплановано керівництвом на 2023 р., проте, у зв'язку із трудовими змінами (частина чоловіків мобілізовані, частина виїхала за кордон) довелося реалізовувати плани з модернізації дещо швидше - у II півріччі 2022 р. Обгрунтовано, що такі зміни передусім дали змогу поліпшити якість операцій технологічних процесів та продукції загалом.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського