Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (37)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ФАРМАЦЕВТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Строкань А. П. 
Вступ до фаху (історія фармації) : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / А. П. Строкань, О. Ф. Кучмістова; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2004. - 130 c. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Висвітлено історію розвитку фармацевтики України з початку ІХ ст. до сучасного періоду, розглянуто основні етапи забезпечення ліками населення країни з урахуванням історичних, суспільно-політичних та економічних особливостей української держави. Проаналізовано зародження та становлення української хіміко-фармацевтичної промисловості наприкінці ХІХ - в першій половині ХХ ст., у роки Великої Вітчизняної війни, її розвиток в 1950 - 1980 рр. та в період незалежної України.

Освещена история развития фармацевтики Украины с начала ІХ ст. до современного периода, рассмотрены основные этапы обеспечения лекарствами населения страны с учётом исторических, общественно-политических и экономических особенностей украинского государства. Проанализированы зарождение и становление украинской химико-фармацевтической промышленности в конце ХІХ - первой половине ХХ ст., в годы Великой Отечественной Войны, её развитие в 1950 - 1980 гг., а также в период независимости Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282г(4УКР)я73

Шифр НБУВ: ВА656191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Левітін Є. Я. 
Загальна та неорганічна хімія : підручник / Є. Я. Левітін, А. М. Бризицька, Р. Г. Клюєва; Нац. фармац. ун-т. - 2-ге вид. - Вінниця : Нова Кн., 2009. - 464 c. - укp.

Розкрито зміст основних понять і законів загальної та неорганічної хімії. Розглянуто будову атома, періодичний закон та періодичну систему елементів Д.І.Менделєєва. Висвітлено теоретичні засади хімічної термодинаміки, наведено відомості про хімічний зв'язок, властивості розчинів, закономірність перебігу хімічних реакцій, комплексні сполуки. Відзначено, що дане видання містить матеріали, необхідні для підготовки спеціалістів з технології фармацевтичних препаратів, зокрема розглянуто властивості металів і сплавів, явище корозії та електроліз. Наведено характеристику хімічних елементів, простих речовин та сполук, які використовують у фармації та медицині.

Раскрыто содержание основных понятий и законов общей и неорганической химии. Рассмотрено строение атома, периодический закон и периодическая система элементов Д.И.Менделеева. Освещены теоретические основы химической термодинамики, приведены сведения о химической связи, свойствах растворов, закономерностях течения химических реакций, комплексных соединениях. Отмечено, что в данное издание включены материалы, необходимые для подготовки специалистов по технологии фармацевтических препаратов, в частности рассмотрены свойства металлов и сплавов, явление коррозии и электролиз. Приведена характеристика химических элементов, простых веществ и соединений, которые используют в фармацевтике и медицине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА715006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кириченко І.  
Захист прав на об'єкти інтелектуальної власності в галузі фармацевтики / І. Кириченко // Право України. - 2002. - № 7. - С. 73-76. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)339:Р281

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Денисенко М. П. 
Інноваційні методи менеджменту в галузі фармацевтики / М. П. Денисенко, К. О. Чигирик // Пробл. науки. - 2008. - № 4. - С. 8-11. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто науково-методичні підходи до вдосконалення засобів управління господарсько-економічною діяльністю підприємств фармацевтичної галузі. Теоретично обгрунтувано інноваційні методи фармацевтичного менеджменту. Зазначено, що швидкий потік інновацій потребує участі менеджерів вищої ланки, здатних очолити втілення у життя загальних корпоративних цінностей та подолати всі труднощі, що їх мусять долати компанії на шляху інноваційного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-55-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кадикова І. М. 
Інтеграція стандартів GMP у виробничий менеджмент фармакологічних підприємств України / І. М. Кадикова, В. І. Ситник // Економіка та упр. п-вами машинобуд. галузі: пробл. теорії та практики. - 2010. - № 4. - С. 102-111. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

В даний час Україна потребує реформування фармацевтичної галузі. Це обумовлено протиріччям між темпами розвитку науки в сфері фармацевтики, вітчизняного виробництва та регуляторної системи, яка б повною мірою сприяла цьому розвитку. Одним з перспективних напрямків розвитку підприємств галузі є впровадження стандартів GMP ЄС - "Настанова з належної виробничої практики". Це є умовою виходу фармацевтичних підприємств на міжнародний ринок. Досліджено питання впровадження стандартів GMP ЄС, практичного їх застосування і визначено доцільність такого реформування на прикладі фармацевтичного підприємства ВАТ "Фітофарм".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Domansky N. N. 
Transgenic plants as edible vaccines - reality and future prospects / N. N. Domansky // Биополимеры и клетка. - 1999. - 15, № 1. - С. 5-9. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Поланалізовано сучасні літературні дані про створення трансгенних рослин для виробництва вакцин. Трансгенні рослини є дуже привабливою та дешевою альтернативою існуючим мікробіологічним системам виробництва білків для фармацевтики. Успіхи сучасної біотехнології відкрили можливість експресувати у рослинах різні антигени, що використовуються для вакцинації, з метою використання їстівних частин рослин для транспорту оральних вакцин. Було продемонстровано, що гени, котрі кодують антигени бактеріальних та вірусних патогенів, можуть бути експресовані у рослинах із збереженням їх природних імунологічних властивостей. Так, бульби трансгенної картоплі, що експресували бактеріальні антигени, стимулювали гуморальну та мукозну імунні відповіді при використанні їх у їжу. Хоча використання їстівних вакцин для запобігання хвороб ще не доведено, подальшій розвиток цього напряму може стати першим кроком на шляху до вакцин нової генерації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Панчук Р. Р. 
Синергічна антинеопластична дія комплексів доксорубіцину і фулерену С60 як засобу його доставки до злоякісних клітин людини у дослідах IBin vitroD: клітинні та молекулярні механізми / Р. Р. Панчук, В. В. Чумак, Н. Р. Скорохід, Л. В. Легка, С. В. Прилуцька, П. Хеффетер, В. Бергер, Р. С. Стойка, Ю. І. Прилуцький // Біол. студії. - 2013. - 7, № 1. - С. 5-20. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Сеньків Ю. В. 
Дія вільного та зв'язаного з полімерним носієм доксорубіцину на клітини лінії НСТ116 колоректальної карциноми людини / Ю. В. Сеньків, П. Геффетер, А. О. Рябцева, Н. М. Бойко, Н. Є. Мітіна, О. С. Заіченко, В. Бергер, Р. С. Стойка // Укр. біохім. журн.. - 2013. - 85, № 2. - С. 33-44. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Створення стабільних функціоналізованих нанорозмірних композитів для доставки ліків у різні типи клітин-мішеней є актуальною проблемою сучасної фармацевтики. Порівняно антинеопластичну дію вільного доксорубіцину і його комплексу з новим нанорозмірним полімерним носієм на клітини лінії НСТ116 колоректальної карциноми людини. Встановлено, що доставка у ці клітини доксорубіцину нанорозмірним носієм, створеним на основі полі(5-(трет-бутилперокси)-5-метил-1-гексен-3-ін-ко-гліцидил метакрилат)-графт-поліетиленгліколь (полі(ВЕП-ГМА)-графт-ПЕГ), де ВЕП - 5-(трет-бутилперокси)-5-метил-1-гексен-3-ін, ГМА - гліцидил метакрилат і графт-ПЕГ - графт-поліетиленгліколь відповідно, і додатково функціоналізованим фосфатидилхоліном, забезпечує ефективне пригнічення росту клітин у концентрації, яка приблизно в 10 разів нижча за концентрацію вільного доксорубіцину, необхідну для досягнення такого самого інгібувального ефекту. Показано, що доксорубіцин, доставлений цим носієм, додатково функціоналізованим фосфатидилхоліном, інтенсивніше розщеплює репараційний ензим PARP (Poly[ADP-ribose] polymerase) і істотніше затримує ділення клітин у фазі G2/M клітинного циклу, ніж вільний доксорубіцин. При цьому сам носій не виявляє токсичної дії на досліджувані пухлинні клітини і не спричинює затримки їхнього клітинного циклу. Важливо також зазначити, що наявність делеції за обома алелями гену протеїну р53 у пухлинних клітинах-мішенях не перешкоджає антинеопластичній дії на них доксорубіцину, іммобілізованого на полімерному носії. Це свідчить про наявність р53-незалежних регуляторних шляхів дії цього комплексного протипухлинного чинника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Головенко М. Я. 
"Філософія" фармацевтичних інновацій / М. Я. Головенко // Вісн. НАН України. - 2012. - № 3. - С. 59-66. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто основні аспекти розроблення і впровадження в медичну практику вітчизняних інноваційних лікарських засобів. Визначено поняття інноваційності як технологічної та маркетингової складової фармацевтики. Проведено аналіз сучасних методів конструювання оригінальних препаратів. Виявлено ключові фактори, що впливають на визначення пріоритетів у межах державної стратеги розвитку фармацевтичної галузі країни. Запропоновано деякі структурні та фінансові механізми реалізації інноваційних проектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952-55 + Р28 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Задорожня Г. П. 
Наукові дослідження моніторингу дисертаційних робіт з питань медичної науки / Г. П. Задорожня // НТІ. - 2014. - № 4. - С. 22-27. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто наукове забезпечення пріоритетного інноваційного напряму "Впровадження нових технологій та обладнання для високоякісного медичного обслуговування, лікування, фармацевтики" на основі моніторингу дисертаційних робіт, виконаних в Україні у 2000 - 2012 рр. і здійснено їхній розподіл за пріоритетним напрямом. Подано опис пріоритетних критичних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. с

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Груздова Т. В. 
Перспективи розвитку сфери фармацевтики та біотехнологій із приєднанням України до угоди про асоціацію з Європейським Союзом / Т. В. Груздова, Т. М. Юхновська // Укр. соціум. - 2014. - № 3. - С. 63-77. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено актуальні питання формування та розвитку високотехнологічних сфер (фармацевтики та біотехнологій). Виявлено особливості функціонування вищезазначених сфер у країнах ЄС як пріоритетних напрямів розвитку економіки. Із приєднанням України до Угоди про асоціацію з ЄС у сферах фармацевтики та біотехнологій розкрито перспективи імплементації міжнародних норм та стандартів у національну правову систему. Запропоновано та обгрунтовано комплекс заходів для подальшого перспективного розвитку фармацевтичної та біологічної галузей в Україні у співпраці з країнами ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Андрашко Ю. В. 
Пробіотики як засіб профілактики атопічного дерматиту в розрізі доказової медицини / Ю. В. Андрашко, Б. В. Пастущин // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2015. - № 3. - С. 63-68. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено сучасні погляди на взаємозв'язок стану біоценозу кишечника та інтенсивність виявів атопічного дерматиту (АД), а також сучасні методи профілактики АД та впливу на його поширеність за допомогою пробіотиків. Для наукового підтвердження та встановлення доказової бази наведено результати та інтерпретацію метааналізу ініціативної групи вчених Бухарестського університету медицини і фармацевтики ім. Керола Давіла (Румунія). Метааналіз включає 18 досліджень, метою яких було визначення ступеня впливу пробіотиків на поширеність АД як у загальних популяціях, так і в популяціях з підвищеним ризиком виникнення АД. За результатами метааналізу встановлено, що пробіотики зменшують ризик виникнення АД на 36 %. У загальній популяції ризик знижується на 47 %, у популяції з високим ризиком виникнення АД - на 34 %. Також встановлено, що використання пробіотиків лише в післяпологовому періоді має низьку ефективність (зниження ризику лише на 5 %). Однак результат одержано за рахунок різко негативних результатів лише одного дослідження. Введення пробіотиків у допологовому періоді та комбіновано (до та після народження) виявилося ефективним - зниження ризику на 34 та 39 % відповідно. Крім того, встановлено, що пробіотики, які містять лакто- і біфідобактерії, значно ефективніші. На підставі одержаних даних сформовано критерії вибору препарату та встановлено, що лінекс форте є єдиним на українському фармацевтичному ринку, що повністю відповідає зазначеним критеріям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Самченко Ю. М. 
Нанорозмірні ферогідрогелі на основі ІЧ-ізопропіл-акриламіду для контрольованого транспорту лікарських препаратів / Ю. М. Самченко, В. В. Коновалова, С. О. Крикля, Н. О. Пасмурцева // Полімер. журн.. - 2015. - 37, № 4. - С. 416-422. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Дуюн Д. О. 
Результати роботи фармацевтичної галузі Європи як високотехнологічного сектору економіки / Д. О. Дуюн // Проблеми науки. - 2015. - № 12. - С. 30-38. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовно фармацевтичну індустрію Європи. Досліджено науково-методологічну еволюцію підходів до ідентифікації фармацевтики як високотехнологічного сектору економіки. Надано порівняльний аналіз фаз розробки лікарських засобів, характеристики фаз та відповідні їм витрати на ДІР.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)306.952-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Паладченко О. Ф. 
Потенціал стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності в Україні та його реалізація / О. Ф. Паладченко // НТІ. - 2016. - № 1. - С. 3-8. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано результати науково-дослідної роботи з визначення потенціалу стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності "Технологічне оновлення та розвиток агропромислового комплексу", "Впровадження нових технологій та обладнання для високоякісного медичного обслуговування, лікування, фармацевтики", "Розвиток сучасних інформаційних, комунікаційних технологій, робототехніки" щодо фінансової, наукової, технологічної, виробничої та кадрової складових. Одержані результати можуть бути використані під час розробки проекту Переліку середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня на 2017 - 2021 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.268 + У9(4УКР)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Касянов Я. А. 
Маркетинг інноваційних об'єднань підприємств (за матеріалами фармацевтичних підприємств України) : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Я. А. Касянов; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. - Київ, 2015. - 21 c. - укp.

Досліджено еволюцію наукових поглядів на визначення та змістове наповнення поняття "маркетингове забезпечення". Обгрунтовано необхідність адаптації аналітичного інструментарію обгрунтування господарських рішень до сучасних динамічних умов діяльності підприємств. Розкрито передумови та принципи інтегрованого аналізу маркетингових та інноваційних процесів, через об'єктивізацію доцільності їх отримання з позицій вимог користувачів. Ідентифіковано джерела та механізми розвитку фармацевтики України, проаналізовано діяльність провідних фармацевтичних об'єднань підприємств за критерієм консолідації, враховуючи глобальний контекст економічних змін і тенденції розвитку світових ринків. Запропоновано концепцію маркетингового забезпечення інноваційної діяльності промислових підприємств на засадах прогнозування споживчих, ресурсних, часових та інформаційних параметрів, входження до цілісних глобальних бізнес-моделей. Розроблено, обгрунтовано та впроваджено графоаналітичну систему прогнозування. Поглиблено методичні засади концепції маркетингового менеджменту в об'єднаннях підприємств на основі використання аналізу трансакційних витрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-55-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дуюн Д. О. 
Експорт високотехнологічних фармацевтичних товарів України: характерні особливості, причини та наслідки зростання / Д. О. Дуюн // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2016. - № . - С. 47-56. - укp.

Досліджено тенденцію експорту високотехнологічних фармацевтичних товарів України. Визначено ключові номенклатурні позиції, що є конкурентоспроможними на зовнішніх ринках, та основні ринки збуту. Окреслено масштаби інтеграції вітчизняних фармацевтичних виробників до світового господарства, та обгрунтовано причини та наслідки зростання поставок зазначеної категорії товарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.596

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дуюн Д. О. 
Кадровий ресурс фармацевтичного виробництва як детермінанта його ефективності / Д. О. Дуюн // Укр. соціум. - 2016. - № 2. - С. 61-70. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Оцінено масштаби зайнятості у фармацевтиці країн ЄС у цілому, а також забезпеченість кадровими ресурсами діяльності, пов'язаної з ДІР. Виявлено, що фармацевтика має найбільшу ефективність серед високотехнологічних виробництв, а також країни з найвищою концентрацією зайнятих у виробництві та найрезультативніших щодо створення доданої вартості. Встановлено, що ефективність фармацевтичного виробництва в Україні є нижчою, ніж у середньому по ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)306.952-640.5 + У9(4УКР)306.952-640.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Паладченко О. Ф. 
Інвестування загальнодержавних пріоритетів інноваційної діяльності / О. Ф. Паладченко // НТІ. - 2016. - № 3/4. - С. 51-59. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати дослідження державної фінансової підтримки в Україні середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2012 р. № 294. їх аналіз свідчить, що із 53 затверджених середньо- строковій пріоритетів у 2015 р. профінансовано 39 або 73,6 % (у 2014 р. - 40 або 75,5 %, у 2013 р. - 28 або 52,8 %, у 2012 р. - 34 або 64,2 %) за всіма сімома (у 2014 р. також за всіма, у 2012 та 2013 рр. - за шістьма) стратегічними пріоритетами, визначеними Законом України "Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні". За період 2012 - 2015 рр. щорічно всі середньострокові пріоритети фінансувалися лише за двома стратегічними напрямами - четвертим "Технологічне оновлення та розвиток агропромислового комплексу" та шостим "Широке застосування технологій більш чистого виробництва та охорони навколишнього природного середовища", при цьому десять пріоритетів не фінансувалося зовсім: вісім за п'ятим напрямом "Впровадження нових технологій та обладнання для високоякісного медичного обслуговування, лікування, фармацевтики" та два - за сьомим напрямом "Розвиток сучасних інформаційних, комунікаційних технологій, робототехніки", що вказує на втрату їх актуальності та необхідність перегляду. Результати дослідження буде використано при розробленні Проекту переліку середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня на 2017 - 2021 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

VIII Міжнародний медичний форум вкотре підтвердив статус головної події галузі охорони здоров'я України! // Слово о здоровье. - 2017. - № 3. - С. 20-22. - укp.

З 25 по 27 квітня 2017 р. у ВЦ "КиївЕкспоПлаза" відбувся VIII Міжнародний медичний форум "Інновації в медицині - здоров'я нації". Форум об'єднав науковий, дискусійний, діловий майданчики, а також найбільші в Україні спеціалізовані виставки останніх досягнень ринку охорони здоров'я та фармацевтики. Високий професійний рівень події надав змогу фахівцям підвищити рівень кваліфікації, обмінятися досвідом, ознайомитися з міжнародними досягненнями, налагодити партнерські відносини, представити інноваційні розробки, які вже найближчим часом будуть впроваджуватися в практику охорони здоров'я України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.у + Р.е(4УКР)л6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського