Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (41)Автореферати дисертацій (134)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРЕНУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1060
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Корягин В. М. 
Актуальные проблемы физической и технической подготовки баскетболистов высокой квалификации в процессе многолетней тренировки / В. М. Корягин // Физ. воспитание студ. творч. спец. - Х., 2001. - № 5. - С. 6-13. - Библиогр.: 33 назв. - рус.

На підставі проведених досліджень і кореляційного аналізу показано ступінь взаємозалежності показників фізичної та технічної підготовки баскетболістів віком 11 - 20 та 21 - 28 років. Внаслідок проведених досліджень виявлено тенденції зміни важливості факторів фізичної та технічної підготовки в залежності від віку баскетболістів та питомої ваги кожного фактора. Результати роботи дають можливість на науковій основі цілеспрямовано підбирати засоби та методи тренування для кожного вікового періоду, правильно визначати співвідношення об'ємів тренувань для різних видів підготовки.


Ключ. слова: баскетбол, многолетняя тренировка, техническая и физическая подготовка
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.661.51

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мохан Р.  
Биохимия мышечной деятельности и физической тренировки / Р. Мохан, М. Глессон, П. Л. Гринхафф; ред.: В. Смульский, Пер. с англ.: В. Смульский. - К. : Олимп. лит., 2001. - 296 c. - Библиогр.: с. 286-290 - рус.

Викладено основи фізіологічної хімії, сучасні уявлення про структуру, фізіологію та біохімію скелетних м'язів, енергетичні джерела, що забезпечують їх скорочувальну активність. Проаналізовано особливості вуглеводневого, ліпідного та білкового обмінів під час м'язової діяльності; вплив тренування, спрямованого на розвиток витривалості, на метаболізм вуглеводів, ліпідів і білків у процесі фізичних навантажень. Наведено характеристику стану енергетичних систем, що забезпечують виконання фізичних вправ високої інтенсивності. Висвітлено вплив фізичних навантажень на зміну метаболізму в м'язових волокнах, фізіологічні адаптаційні процеси під час тренування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Носко М. О. 
Вплив гравітаційного навантаження на показники частоти серцевих скорочень при заняттях фізичною культурою та у тренуванні спортсменів високої кваліфікації різних вікових груп / М. О. Носко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 21. - С. 21-28. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто вплив занять фізичною культурою за природних умов, фізичними вправами з різним рівнем гравітаційного навантаження на серцево-судинну систему спортсменів, у порівнянні з тими, хто регулярно не займається фізичною культурою або спортом.


Ключ. слова: Гравітаційне навантаження, звичайні (природні) умови гравітації, гіпогравітація, гіпергравітація, супергравітація.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч511.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горбань Є. М. 
Вплив гіпоксичного тренування на глюкокортикоїдну функцію надниркових залоз щурів, що зазнали хронічної дії зовнішнього або внутрішнього опромінення / Є. М. Горбань, Н. В. Топольнікова // Укр. радіол. журн. - 2000. - 8, Вип. 3. - С. 262-264. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Установлено, что гипоксическая тренировка крыс, подвергнутых хроническому воздействию внешнего или внутреннего облучения, не влияя на уровни 11-ОКС в плазме крови и интенсивность базальной секреции глюкокортикоидов изолированными надпочечниками облученых животных, способствовала восстановлению их реактивности на действие тропного гормона italic.


Ключ. слова: хроническое внешнее и внутреннее облучение, надпочечники, глюкокортикоиды, гипоксическая тренировка
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чернозуб А.  
Вплив програм тренувальних занять з урахуваннях функціональних можливостей м'язової маси на підвищення силових можливостей спортсменів, які займаються атлетизмом / А. Чернозуб // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 20. - С. 12-18. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

За результатами досліджень, доведено що взаємозв'язок між функціональними можливостями м'язової маси спортсменів і показниками тренувального навантаження є найбільш важливим для раціонального планування тренувального процесу в атлетизмі. Цей факт позитивно впливає не тільки на прискорене зростання м'язової маси спортсменів, але й на підвищення їх силових можливостей.


Ключ. слова: атлетизм, м'язова маса, можливості, тренування, програма
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.911.15

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Іванюра І. О. 
Вікові адаптаційні зміни економічності зовнішнього дихання учнів середнього шкільного віку при тривалих фізичних тренуваннях / І. О. Іванюра. - Луганськ : Вид-во Східноукр. держ. ун-ту, 1998. - 8 c. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Показано, що тренування в пубертатному віці зумовлює підвищення функціональних можливостей дихання, якості регуляції, зростання здатності легеневої і альвеолярної вентиляції. Відмічено, що навіть у добре тренованих юних плавців вона не досягає рівня, який характерний для дорослих спортсменів. Величина реакції, її динамічні характеристики різні у дітей та підлітків 11 - 15 років різної статі. Особливості і зміни економічної системи дихання, властивості регуляції в динаміці фізичних тренувань визначаються багатьма морфофункціональними зрушеннями і можуть бути фізіологічними критеріями адаптації організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч517.175.152-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лапутин А. Н. 
Гравитационная тренировка / А. Н. Лапутин. - К : Знання, 1999. - 316 c. - Библиогр.: 202 назв. - рус.

Розглянуто шляхи і засоби розширення можливостей людини за рахунок більш раціонального використання ним того енергетичного потенціалу, котрий існує в оточуючому середовищі і може бути утилізований його організмом за умови більш ефективної організації його рухової діяльності. У якості джерела додаткових енергетичних ресурсів для організму запропоновано використання невичерпаних запасів енергії гравітаційних взаємодій. Рекомендовано спеціальні засоби організованого гравітаційного тренування і методику їх використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Козіна Ж. Л. 
Ефективність застосування нетрадиційної форми аутогенного тренування для відновлення працездатності баскетболістів / Ж. Л. Козіна, В. Ф. Слюсарев, Є. П. Волков // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 14. - С. 8-15. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати практичного використання в навчально-тренувальному процесі баскетболістів модифікованого методу аутогенного тренування, основним принципом якого є концентрація на яскравих природних образах. Аналіз показників серцевого ритму свідчить про активізацію парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи та зниження активності симпатичного відділу, що підтверджує активізацію процесів відновлення.


Ключ. слова: баскетбол, тренировка, восстановление работоспособности, нервная система
Індекс рубрикатора НБУВ: Р357.1 + Ч515.661.515

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дуб І. М. 
Застосування методу колового тренування на уроках фізичної культури в загальноосвітніх школах в умовах підвищеної радіації / І. М. Дуб; Ін-т змісту і методів навчання. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 98 c. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

В посібнику на основі багаторічних досліджень і узагальнення практичного досвіду науково обгрунтована методика застосування методу колового тренування на уроках фізичної культури в загальноосвітніх школах, які функціонують в умовах підвищеної радіації, подані рекомендації щодо дотримання медико-педагогічного контролю за рівнем розвитку фізичних якостей. Пропонуються експериментально-обгрунтовані комплекси фізичних вправ, що пройшли апробацію в школах Вінницької і Житомирської областей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Молода спортивна наука України : Зб. наук. ст. з галузі фіз. культури та спорту. Вип. 4 / ред.: Є. Н. Приступа; Львів. держ. ін-т фіз. культури. - Л., 2000. - 358 с. - рус.

Розглянуто філософські, історичні, соціологічні, економічні та організаційно-управлінські основи розвитку фізичної культури і спорту. Висвітлено особливості фізичного виховання різних груп населення, сучасні проблеми розвитку теорії та методики спортивного тренування. Особливу увагу приділено питанням застосування фізичної реабілітації, лікувальної фізичної культури, а також особливостям фізичного виховання тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51я43

Шифр НБУВ: Ж69937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Чепа М.-Л. А. 
Моніторинг психічних порушень, спричинених радіацією : Наук.-метод. посіб. / М.-Л. А. Чепа; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 1998. - 137 c. - Бібліогр.: 76 назв. - укp.

Зроблено спробу привернути увагу до деяких несамоочевидних результатів, що випливають з експериментальної практики моніторингу порушень пізнавальної та емоційно-вольової сфери дітей, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. Узагальнюючи світовий і вітчизняний досвід вивчення динаміки психічних процесів під впливом малих доз радіації, автор пропонує перейти від моніторингу констатуючого до моніторингу діагностуючого; на основі вивчення особливостей характеру нейропсихологічних порушень у всіх ланках нервової системи мають будуватись медико-психологічні діагностичні та коригуючі технології терапевтичної та профілактичної роботи з "чорнобильськими" дітьми. Як один з варіантів моніторинго-коригуючої технології запропоновано комп'ютерну діагностику і тренування уваги, пам'яті та деяких ділянок емоційно-вольової сфери, найбільш чутливих до радіації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43-734 + Ю984.92 + Р733.645.093.3-433.8 я8 + Р733.645.093.3-57 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Жабокрицька О. В. 
Нетрадиційні методи й системи оздоровлення : Навч. посіб. для студ. ф-тів фіз. виховання пед. ун-тів / О. В. Жабокрицька, В. С. Язловецький. - Кіровоград : РВЦ КДПУ ім. В.Винниченка, 2001. - 183 c. - Бібліогр.: 72 назв. - укp.

Висвітлено засоби та методи формування культури здоров'я. Описано нетрадиційні методи та системи оздоровлення людини. Наведено структуру та характеристику сучасних оздоровчих систем, зокрема, дихальної системи. Відображено методи та принципи психофізичного тренування, основи техніки і методики медитації та словесно-образного емоційно-вольового управління станом людини; основи безконтактного масажу, зокрема, загального оздоровчого самомасажу та банної процедури. Наведено класифікацію прийомів лікувального та спортивного масажу. Описано методи природного оздоровлення за системою П.К.Іванова. Висвітлено основи фітотерапії. Проаналізовано методи та системи здоров'я й способу життя: кодекс здоров'я Л.М.Толстого; сім правил здоров'я школярів за В.О.Сухомлинським; систему поліпшення зору Поля Брегга; правила здоров'я за системою Ніші.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51я73-1 + Р354.11я73

Шифр НБУВ: ВА609581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Балацька Л. М. 
Нетрадиційні методи інтенсивного навчання іноземної мови в технічному вузі / Л. М. Балацька, Л. А. Кухар, І. В. Коваль // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 75-77. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто проблеми інтенсивного навчання іноземній мові у технічному вузі та завдання, які стоять перед викладачами іноземної мови даних вузів. Розкрито роль і значення концентрації навчального процесу, інтенсивного тренування, підвищення комунікативності граматичних вправ для забезпечення максимальної інтенсифікації навчального процесу. Особливу увагу приділено таким нетрадиційним методам навчання, як комп'ютеризація навчального процесу та дистанційне навчання, розкрито можливості, які створюють дані методи для вивчення іноземної мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гаврилова А. И. 
Об использовании зарубежных методик в преподавании французского языка в Украине / А. И. Гаврилова, И. В. Дюмез // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 218-223. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Розкрито основні відмінності у викладанні французької мови як іноземної у Франції та в Україні. Це - франкомовне середовище у Франції, яке відсутнє в Україні, і опір на рідну мову в Україні, що у Франції не завжди враховується; більший стимул для іноземців, які навчаються у країні мови, яку вивчають, у зв'язку з необхідністю комунікації, чого немає в Україні; перевага на початковому етапі усного методу у Франції, а в Україні - вивчення фонетики, граматики та побудови речення; розробка методики псевдокомунікації в Україні тощо. Досліджено проблему співвідношення теорії та практики навчання французької мови в сучасній науковій літературі. Зазначено, що використання комунікативного методу можливе за наявності деяких знань, навичок і вмінь. На практиці мали місце випадки, коли навіть у класах з поглибленим вивченням французької мови учні не могли зрозуміти і запам'ятати матеріал з причин відсутності у них запасу слів. Доведено, що навчальні посібники французьких авторів обмежено придатні в Україні через те, що цілі та завдання масового навчання французької мови в Україні не ставлять такої мети: 90% учнів ніколи не будуть нею спілкуватись. Зроблено висновок про впровадження та використання робота-співрозмовника (Корея) для тренування у спілкуванні французькою мовою.


Ключ. слова: комунікативний метод, країнознавство, франкомовне середовище, псевдокомунікація, французька мова, методика викладання
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сотник Ж. Г. 
Организационно-методические особенности физического воспитания детей 11 - 12 лет, которые проживают на территориях радиационного контроля / Ж. Г. Сотник // Физ. воспитание студ. творч. спец. - Х., 2001. - № 6. - С. 51-55. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Наведено результати використання комплексного варіанта оздоровчого тренування у процесі фізичного виховання дітей середнього шкільного віку, що мешкають на територіях радіаційного контролю, на додаткових уроках з фізичної культури.


Ключ. слова: комплексная оздоровительная тренировка, физические качества
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Власенко С.  
Основные проблемы управления в спортивной тренировке / С. Власенко, Н. Носко // Физ. воспитание студ. творч. спец. - Х., 2001. - № 1. - С. 52-55. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Досягнення високих спортивних результатів, особливо на міжнародних змаганнях, спричинило виникнення проблеми підвищення ефективності управління процесом спортивного тренування. Оптимізація управління спортивним тренуванням базується на загальних закономірностях теорії управління, адаптації, особливостей організму людини як системи, факторах управління процесом адаптації.


Ключ. слова: управление, спортивная тренировка, адаптация, системный подход, факторы управления
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Герасимов К. А. 
Особенности формирования готовности курсантов вузов МВД РФ к выполнению профессиональных обязанностей сотрудника правоохранительных органов / К. А. Герасимов, И. Г. Смирнов, В. М. Богмацера // Физ. воспитание студ. творч. спец. - Х., 2001. - № 2. - С. 43-46. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Висвітлено необхідність застосування системи методів для формування у курсантів активної позиції в процесі професійної підготовки, яка забезпечує генералізацію визначених почуттів, емоцій, мотивів та призводить до встановлення динамічного стереотипу мислення та поведінки. Значна роль у цій системі належить вправам і тренуванням, які створюють емоційне забарвлення процесу навчання.


Ключ. слова: курсант, образование, качество, личность, характер
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту : Зб. наук. пр. N 14 / ред.: С. С. Єрмаков; Харк. худож.-пром. ін-т. - Х., 2001. - 67 с. - укp.

Висвітлено питання формування творчої активності дітей молодшого шкільного віку в педагогічній літературі кінця XIX - початку XX ст. Охарактеризовано систему вступних фахових випробувань з фізичної культури у Національному педагогічному університеті ім. М.П.Драгоманова. Всебічно досліджено психічний стан дітей, хворих на дитячий церебральний параліч. Проаналізовано ефективність застосування нетрадиційних форм аутогенного тренування для відновлення працездатності баскетболістів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ч51я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Моржов В. І. 
Призначення і класифікація авіаційних тренажерів та моделювальних комплексів : Конспект лекцій / В. І. Моржов; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. - К., 1998. - 71 c. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Подано відомості про термінологію, призначення та тенденції розвитку авіаційних тренажерів та моделювальних комплексів, які застосовуються при навчанні та тренуванні екіпажів повітряних суден як у нашй країні, так і за кордоном. Розглянуто принципи, за якими здійснюється класифікація існуючого тренажерного парку, що експлуатується в підрозділах цивільної авіації. Як приклад наведені структури різних типів авіаційних тренажерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О5р-48 я73-2

Шифр НБУВ: ВА586793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дрюков В. О. 
Принципи організації і проведення підготовки спортсменів високої кваліфікації в чотирирічних циклах до ігор олімпіади / В. О. Дрюков // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 16. - С. 28-33. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Ключ. слова: підготовка, олімпіада, спортсмен, тренування.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського