Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (51)Автореферати дисертацій (193)Книжкові видання та компакт-диски (241)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗМИТ$<.>+<.>K=ІДЕНТИЧНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1303
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Фодчук И. М. 
Влияние одномерных деформаций на формирование изображений микродефектов на рентгеновских секционных топограммах / И. М. Фодчук, Н. Д. Раранский, С. Н. Новиков, С. В. Бобровник // Металлофизика и новейшие технологии. - 2000. - 22, № 1. - С. 69-76. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Числовим рішенням системи рівнянь Такагі досліджено вплив модельних спотворень вихідної та вхідної поверхонь на формування зображень мікродефектів на секційних топограмах у кристалах Si. У випадку слабкого експоненціального згину вхідної поверхні кристала відбувається підсилення прямої складової зображення, розмиття проміжної і підсилення або заглушення динамічної складової зображення - в залежності від місця знаходження мікродефекту. У разі експоненціального згину відбиваючих площин спостережено заглушення прямої складової зображення і перекидання інтенсивності в центр проміжної області зображення.


Ключ. слова: рентгеновская топография, динамическое рассеяние рентгеновских лучей
Індекс рубрикатора НБУВ: В379.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мальцева К. С. 
Групова ідентичність та інтра-групові захисні механізми / К. С. Мальцева // Наук. зап. НаУКМА. Теорія та історія культури. - 2000. - Т. 18. - С. 92-96. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто проблему набуття та підтримання групової ідентичності. Висвітлено аспект базальної потреби індивіда в позитивній груповій ідентичності та співвіднесенні себе з групою, яка високо оцінюється. Групову позитивну ідентичність проаналізовано в контексті набуття індивідом етнічної ідентичності. Розкрито основну функцію ідентифікації з великою групою - підтримання сталого уявлення про групу в усіх її членів зі зберіганням позитивної оцінки групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бакан Г. М. 
До задачі синтезу оптимальних алгоритмів розмитого оцінювання / Г. М. Бакан // Кибернетика и систем. анализ. - 1998. - № 4. - С. 167-183. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглядається новий підхід до проблеми множинного, в тому числі розмитого, оцінювання. Встановлено зв'язок процедури теоретико-множинного оцінювання з динамічним програмуванням. Це дало можливість оптимізувати процес оцінювання відносно адитивного функціоналу. В окремому випадку це приводить до алгоритмів, близьких до методу найменших квадратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.117

Рубрики:

Шифр НБУВ: В173.117/Б 19-899252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Обушний М. І. 
Етнонаціональна ідентичність - феномен самовизначення українців / М. І. Обушний. - К. : Ред.-вид. центр "Київ. ун-т", 1999. - 40 c. - укp.

Розглянуто проблеми, що негативно впливають на процес етнонаціональної ідентифікації українців, визначено особливості його розгортання, місце і роль визначальних чинників самовизначеності спільноти. Обгрунтовано необхідність врахування комплексу складових етнонаціональної ідентичності у процесі консолідації української нації, розробки етнонаціональної політики, а також розв'язання проблем державного будівництва у перехідний період загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.5(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Обушний М. І. 
Етнос і нація: проблеми ідентичності / М. І. Обушний. - К. : Укр. Центр духов. культури, 1998. - 203 c. - Бібліогр.: с. 191-203. - укp.

Монографія присвячена дослідженню соціоцивілізаційної еволюції людини в контексті з'ясування двох її вимірів - етнічної і національної ідентичності. Проведено ретроспективний аналіз ряду концепцій походження етносу і нації, визначено в них місце і роль етно- і націоформуючих чинників. Доводиться, що будь-яке протиставлення понять "етнос" і "нація", також як і їх ототожнення, навіть в етимологічному плані не сприяє пізнанню цих суспільних феноменів і тих процесів, що з ними пов'язані. Концептуально визначено, що громадські взаємини були і залишаються основою націотворення в умовах побудови незалежної української держави. З'ясовано, що етнонаціональна ідентичність - необхідна умова міжнаціональної злагоди і консолідації української нації.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Каспшицька М. Ф. 
Застосування поняття нечіткості до формалізації і розв'язування оптимізаційної задачі про домінування властивостей / М. Ф. Каспшицька. - К., 1998. - 17 c. - (Препр. / НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова; 98-3). - Бібліогр.: 5 назв. - укp. - рус.

Розглянуто задачу визначення ряду домінантності для заданої множини властивостей у двох аспектах: встановлення допустимої множини розв'язків (рядів домінантності) та визначення оптимального з них. Формально задачі представлені як розмиті оптимізаційні задачі на просторі виборок. Розглянуто один клас комбінаторних оптимізаційних задач для формалізації, розв'язку і дослідження яких застосовуються поняття теорії нечітких множин Заде.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Васильев В. И. 
Индуктивные методы обнаружения закономерностей, основанные на теории редукции / В. И. Васильев, И. В. Суровцев // Управляющие системы и машины. - 1998. - № 5. - С. 3-13. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Розглянуто теорію редукції стосовно задач навчання розпізнаванню образів, виявлення закономірностей, відновлення функціональних залежностей та функцій належності у розмитих множинах та кластеризації. Запропоновано ітеративний підхід до розв'язання задач розпізнавання образів із застосуванням методів, що базуються на теорії редукції. Розглянуті методи базуються на індуктивному підході.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Куцова В. З. 
Модифікування алюмінієвих сплавів / В. З. Куцова, О. В. Швець, Т. А. Аюпова // Металознавство та оброб. металів. - 2001. - № 1-2. - С. 99-109. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено вплив модифікування на структуроутворення, фазовий склад та механічні властивості придатних до деформування сплавів систем Al-Cu-Si-Mg, Al-Mg-Si-Cu, а також ливарних сплавів системи Al-Si-Fe-Mn-Mg. Ідентичність закономірностей формування дослідних сплавів дозволяє виявити єдиний механізм модифікування цих сплавів, що грунтується на концепції розчинності модифікуючих елементів у твердому розчині на базі основного компоненту сплаву (Al, Si та ін.), зміні міжатомної взаємодії в сплаві, причиною якої є формування парних взаємодій n-X (де n - компонент сплаву, наприклад, Al-X, Si-X), зміні температур фазових рівноваг та перетворень, а також ступеня розгалуженості кристалів твердого розчину й інтерметалідних фаз.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.108

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Каспшицкая М. Ф. 
Некоторые замечания об устойчивости решений задачи о доминировании свойств / М. Ф. Каспшицкая // Кибернетика и систем. анализ. - 1999. - № 4. - С. 36-40. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Розглянуто клас комбінаторних задач, для розв'язування і дослідження яких застосовані поняття теорії розмитих множин. Встановлено необхідні і достатні умови стійкості.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.41с11

Шифр НБУВ: Ж29114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Олемской А. И. 
О возбужденном состоянии границы зерна в нано- и субмикрокристаллах / А. И. Олемской, Р. З. Валиев, А. В. Хоменко // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 4. - С. 43-58. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

На основі аналізу експериментальних даних про структуру і фізико-механічні властивості нано- та субмікрокристалів зроблено висновок, що їх аномальний характер обумовлено переходом меж зерен у збуджений стан, який супроводжується появою далекодіючих пружних полів. У цих умовах системі термодинамічно вигідніше ввійти у гетерогенний стан, у якому поле межі зерна екранується прошарком зі зниженою в'язкістю. Не відрізняючись структурно від іншої частини зерна, вона має всі атрибути термодинамічної фази, що дозволяє провести стандартний аналіз фазової рівноваги цього прошарку з центральною частиною зерна. Отримані результати пояснюють експериментально знайдену залежність об'ємної частки прошарку від розміру зерна. З мікроскопічної точки зору екрануючі властивості прошарку зумовлені розмиттям атомного потенціалу рельєфу, яке призводить до зниження зсувної в'язкості. На мезоскопічному рівні система нагадує змішаний стан надпровідника другого роду.


Ключ. слова: нанокристалл, субмикрокристалл, граница зерна, упругое поле, гетерогенное состояние, термодинамическая фаза, фазовое равновесие
Індекс рубрикатора НБУВ: В372.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Михайлева Е. Г. 
Политическая элита в современном украинском обществе: фактор конфликтности или стабильности? / Е. Г. Михайлева // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 153-162. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Проведено аналіз політичної еліти як потенційного носія конфліктності у суспільстві. Підкреслено, що політична еліта може мати конфліктний потенціал внаслідок відсутності стабільних відносин усередині неї та взаємопорозуміння її представників із представниками інших груп у суспільстві. Для аналізу застосовано класичні теорії еліти (доведено, що вони містять конфліктоутворювальні фактори, перш за все - протиставлення різних соціальних груп суспільства); теоретичні положення макіавелістської школи (доведено, що загальний рівень конфліктності макіавелістської парадигми - 2,25 бала за 5-ти бальною шкалою); ціннісну парадигму (стверджено, що вона має потенційну конфліктність на рівні 1,6 бала); партократичну концепцію (розрахована потенційна конфліктність парадигми - 2,0 бали). Порівняння означених моделей за показником поширеності в Україні призвело до висновку про домінування на емпіричному рівні саме макіавелістської моделі. Проаналізовано ступінь конфліктності відносин між елітою та масами. Доведено, що серед конфліктоутворювальних факторів домінують низький рівень легітимності влади та фрагментарність політичної культури. Визначено, що стабілізуючими факторами виступають первинна ідентичність представників еліти та мас, згода між цими групами щодо пріоритетних проблем регіону. Розглянуто внутрішні конфліктоутворювальні фактори в еліті. Зроблено висновок, що конфліктність політичної еліти обумовлена історично й теоретично обгрунтована.

Сучасна політична еліта сьогодні є носієм значної кількості потенційно конфліктних якостей і характеристик, що виступає негативним елементом розвитку українського суспільства.


Ключ. слова: політична еліта, конфліктоутворюючі фактори, маси, елітарні концепції
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сальникова Н. Г. 
Синтез наблюдателя пониженного порядка в классе размытых эллипсоидальных оценок / Н. Г. Сальникова // Пробл. упр. и информатики. - 1998. - № 6. - С. 77-86. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Запропоновано алгоритм побудови спостерігача зниженого порядку у класі розмитих еліпсоїдальних оцінок. Переваги запропонованого алгоритму демонструються на прикладі розв'язку задачі стабілізації нестійкого об'єкта при неточно відомих параметрах.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: З965-016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Наконечний Є. П. 
Украдене ім'я: (Чому русини стали українцями) / Є. П. Наконечний; НАН України. Львів. наук. б-ка ім. В.Стефаника. - Л., 1998. - 162 c. - укp.

Розглядається функціонування українського та російського етнонімів у їх історичній взаємодії. Простежуються передумови і наслідки утворення етноніма "Україна" - імені нації, що визначає її ідентичність. Автор також висвітлює питання вживання в українській мові етноніма "єврей".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.1 + Ш103.163 + Т3(4УКР)4,018 + Т52(23=УКР 3А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Аллахвердиев К. Р. 
Особенности поведения слоистых кристаллов TlInSsub2/sub и TlGaSesub2/sub вблизи фазовых переходов в постоянном электрическом поле / К. Р. Аллахвердиев, Н. Д. Ахмед-заде, Т. Г. Мамедов, Т. С. Мамедов, Мир-Гасан Ю. Сеидов // Физика низ. температур. - 2000. - 26, № 1. - С. 76-83. - Библиогр.: 19 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371 + В379.271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Виговська Я. І. 
Лімфома селезінки з ворсинчастих лімфоцитів / Я. І. Виговська, В. Є. Логінський, А. А. Мазурок, І. Й. Євстахевич, Г. Б. Лебедь, Ю. С. Кароль, В. Л. Матлан, Ю. Л. Євстахевич // Онкология. - 1999. - № 3. - С. 177-182. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Ключ. слова: лімфома селезінки з ворсинчастих лімфоцитів, морфологія, гістологія, імунологія, спленектомія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.418-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Бєлоус М. В. 
Особливості фазових перетворень при відпуску вуглецевих сталей, підданих термоциклуванню / М. В. Бєлоус, С. І. Сидоренко, Л. Д. Демченко, Ю. Н. Москаленко, Ю. П. Шейко // Металлофизика и новейшие технологии. - 1998. - 20, № 10. - С. 26-37. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Ключ. слова: термоциклування, гартування, вуглець, дислокація, скупчення
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії. Вип. 22 / ред.: В. Г. Воронкова. - Запоріжжя, 2005. - 232 с. - рус.

Висвітлено основні тенденції розвитку вищої освіти в контексті Болонського процесу, проблеми впровадження ідей зазначеного процесу у вищій технічній освіті. Розглянуто питання державного управління соціальною сферою суспільства, формування цілісної особистості спеціалістів державної служби. Проаналізовано регіональну ідентичність як основу процесу політичної інституціоналізації, а також національно-культурну ідентичність сучасної молоді.

Освещены основные тенденции развития высшего образования в контексте Болонского процесса, проблемы внедрения идей указанного процесса в высшем техническом образовании. Рассмотрены вопросы государственного управления социальной сферой общества, формирования целостной личности специалистов государственной службы. Проанализированы региональная идентичность как основа процесса политической институционализации, а также национально-культурная идентичность современной молодежи.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Економічний і соціальний розвиток України в ХХІ столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації : Зб. тез доп. Другої міжнар. наук.-практ. конф. молодих вчен., Тернопіль, 24 - 25 лют. 2005 р. Ч. 1 / ред.: Г. Л. Монастирський; Терноп. акад. нар. госп-ва, "Економічний і соціальний розвиток України в XXI столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації", міжнародна науково-практична конференція молодих вчених (2; 2005; Тернопіль). - Т. : Екон. думка, 2005. - 335 c. - укp.

Розглянуто питання розвитку світової економіки в ХХІ ст., управління розвитком соціально-економічних систем мікро-, мезо- та макрорівня. Проаналізовано шляхи регулювання рівня безробіття в Україні, вплив процесу глобалізації на якість людського капіталу в державі, прикордонне співробітництво в інвестиційній сфері у контексті євроінтеграційного курсу України. Висвітлено позитивні та негативні аспекти спеціальних економічних зон в країні. Визначено чинники впливу глобалізації фінансових ринків на стабільність національної економіки, шляхи удосконалення процесу залучення прямих іноземних інвестицій. Розглянуто проблеми удосконалення оцінки ризиків міжнародних інвестиційних проектів, питання розробки стратегії використання інвестиційних ресурсів для розвитку компаній.

Рассмотрены вопросы развития мировой экономики в ХХІ ст., управления развитием социально-экономических систем микро-, мезо- и макроуровня. Проанализированы пути регулирования уровня безработицы в Украине, влияние процесса глобализации на качество человеческого капитала в государстве, пограничное сотрудничество в инвестиционной сфере в контексте евроинтеграционного курса Украины. Освещены положительные и отрицательные аспекты специальных экономических зон в стране. Определены факторы влияния глобализации финансовых рынков на стабильность национальной экономики, пути усовершенствования процесса привлечения прямых иностранных инвестиций. Рассмотрены проблемы усовершенствования оценки рисков международных инвестиционных проектов, вопросы разработки стратегии использования инвестиционных ресурсов для развития компаний.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Економічний і соціальний розвиток України в ХХІ столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації : Зб. тез доп. Другої міжнар. наук.-практ. конф. молодих вчен., Тернопіль, 24 - 25 лют. 2005 р. Ч. 2 / ред.: Г. Л. Монастирський; Терноп. акад. нар. госп-ва, "Економічний і соціальний розвиток України в XXI столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації", міжнародна науково-практична конференція молодих вчених (2; 2005; Тернопіль). - Т. : Екон. думка, 2005. - 431 c. - укp.

Висвітлено перспективи розвитку фінансово-кредитної системи України, фінансові аспекти інноваційного розвитку сучасних підприємств, проблеми фондового ринку країни. Проаналізовано вплив податкової політики на формування доходної частини Державного бюджету України, ефективність адміністрування податку на додану вартість. Розглянуто актуальні проблеми оподаткування сільськогосподарських підприємств, використання корпоративних облігацій для фінансування потреб реального інвестування в країні. Розкрито організаційно-методологічні та правові засади формування доходів місцевих бюджетів України, концептуальні засади оптимізації спрощеної системи оподаткування суб'єктів малого підприємництва в країні, зміст податкового контролю в системі норм податкового управління. Визначено напрямки вдосконалення системи оподаткування нафтогазової промисловості України.

Освещены перспективы развития финансово-кредитной системы Украины, финансовые аспекты инновационного развития современных предприятий, проблемы фондового рынка страны. Проанализированы влияние налоговой политики на формирование доходной части Государственного бюджета Украины, эффективность администрирования налога на добавленную стоимость. Рассмотрены актуальные проблемы налогообложения сельскохозяйственных предприятий, использования корпоративных облигаций для финансирования потребностей реального инвестирования в стране. Раскрыты организационно-методологические и правовые основы формирования доходов местных бюджетов Украины, концептуальные основы оптимизации упрощенной системы налогообложения субъектов малого предпринимательства в стране, содержание налогового контроля в системе норм налогового управления. Определены направления усовершенствования системы налогообложения нефтегазовой промышленности Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Омельянчик О.  
Система оцінок естетичності гімнастичних композицій [Електронний ресурс] / О. Омельянчик // Теорія і методика фіз. виховання і спорту. - 2001. - № 2-3. - С. 25-28. - Бібліогр.: 7 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2001/

Розглянуто проблему обгрунтованості вибору критеріальних ознак для оцінки естетичне сприйняття гімнастичних композицій за використання структурно-лінгвістичного й логіко-семантичного підходів до аналізу. Якісна своєрідність гімнастичних вправ, зважаючи на розходження їх рухів в емоційних нюансах, визначається комплексом найбільш яскраво виражених емоційних значеннєвих ознак, кількісна оцінка цих розходжень може бути адекватно позначена на розмитих порядкових шкалах. Домінувальними стали динамічні показники, що відображають темп, розмашистість, швидку змінність фрагментів, несподіваність елементів.

Рассмотрена проблема обоснованности выбора критериальных признаков для оценки эстетического восприятия гимнастических композиций при использовании структурно-лингвистического и логико-семантического подходов к анализу. Качественное своеобразие гимнастических упражнений с точки зрения различия их движений в эмоциональных нюансах определяется комплексом наиболее ярко выраженных эмоциональных смысловых признаков, количественная оценка этих различий может быть адекватно отражена на размытых порядковых шкалах. Определяющими стали динамические показатели, отражающие темп, размашистость, быструю сменность фрагментов, неожиданность элементов.

The problem of a choice of attributes for an estimation of aesthetic perception of mass sports - gymnastic performances is considered within structural - linguistic and logico-semantic methods of the analysis. The qualitative of individuality of mass sports - gymnastic exercises is defined by a complex of the brightest emotional semantic attributes. The quantitative estimation of distinctions of movements in emotional nuances can be adequately reflected by graphic methods. Dynamic parameters such as rate, breadth, fast change of directions, beauty have become the most determining factors.


Ключ. слова: естетичність, структурно-лінгвістичний й логіко-семантичний підхід
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16967 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського