Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕАНІМАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Кондратова І. Ю. 
Роль клітинного енергетичного обміну у патогенезі ускладненого перебігу пневмонії у дітей першого року життя : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. Ю. Кондратова; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Розкрито прогностичне значення анамнестичних, конституційно-біологічних чинників і особливостей анте-, інтра-, постнатального періоду, а також цитохімічні та метаболічні особливості формування біоенергетики клітин на рівні мітохондрій у системному взаємозв'язку з клініко-синдромологічними особливостями пневмонії. Встановлено індикатори для скрінінг-діагностики стану біоенергетичного обміну (рівень мітохондріальних ферментів, загального карнітину, лактату, пірувату, їх співвідношення) та їх цінність з метою індивідуалізації лікувально-діагностичної тактики у випадку ускладненої пневмонії у дітей першого року життя. Розроблено багаторівневу систему клінічного моніторингу та ранньої діагностики морфофункціонального стану біоенергетичного обміну. Доведено, що чинники ризику (фетоплацентарна недостатність, пізній гестоз, TORCH-інфекції, ускладнений перебіг пологів, недоношеність, первинна реанімація новонароджених в пологовому залі, оксигенотерапія, штучна вентиляція легенів в неонатальний період, супутнє ураження центральної нервової та бронхолегеневої систем) корелюють з фоновим пригніченням ферментативно-метаболічного ланцюга мітохондріальної біоенергетики й активацією анаеробних окислювальних процесів. Визначено найбільш інформативні клінічні індикатори та лабораторні маркери скринінг-діагностики полісистемних порушень енергообміну за ускладненого перебігу пневмонії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Серцево-легенева реанімація : метод. рек. / уклад.: І. Л. Куковська; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2010. - 31 c. - укp.

Розглянуто особливості надання невідкладної медичної допомоги, зокрема проведення заходів серцево-легеневої реанімації. Увагу приділено алгоритму надання допомоги у разі обтурації дихальних шляхів стороннім предметом, техніці проведення компресії грудної клітки, електрокардіографічній діагностиці механізму зупинки кровообігу.

Рассмотрены особенности оказания неотложной медицинской помощи, в частности проведения мероприятий сердечно-легочной реанимации. Уделено внимание алгоритму оказания помощи при обтурации дыхательных путей посторонним предметом, технике проведения компрессии грудной клетки, электрокардиографической диагностике механизма остановки кровообращения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-5 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р116406 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чорний В. В. 
Конкурентоспроможність залізниць на ринку вантажних перевезень: теорія, методологія, практика : [монографія] / В. В. Чорний. - К. : Редак.-видав. центр Держ. екон.-технол. ун-т трансп., 2012. - 399 c. - Бібліогр.: с. 347-399 - укp.

Досліджено проблеми забезпечення конкурентоспроможності залізниць на ринку вантажних перевезень, розкрито її сутність і зміст, виявлено протиріччя та тенденції в забезпеченні конкурентних переваг. Досліджено роль державного регулювання у формуванні конкурентного середовища на ринку вантажних перевезень. Обгрунтовано сучасну парадигму управління конкурентоспроможністю залізниць. Доведено, що її реанімація вимагає оптимізації тарифоутворення на вантажні залізничні перевезення. Запропоновано напрями оптимізації тарифної політики залізниць.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-813

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА757758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рудько Г. І. 
Тиск на біосферу: реанімація чи шлях на Марс : [монографія] / Г. І. Рудько, О. М. Адаменко; Держ. комісія України по запасах корисних копалин, Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Київ : Букрек, 2014. - 335 c. - Бібліогр.: с. 324-332 - укp.

Визначено методологічні основи періодизації еволюції Землі, розглянуто основні концепції, підходи та принципи їх реалізації. Детально проаналізовано механізми формування та розвитку Всесвіту, зародження планет Сонячної системи і Землі, її диференціація. Охарактеризовано основні природні та антропогенні (техногенні) впливи на біосферу. З'ясовано межі існування живих істот, механізм формування їх свідомості. Встановлено, що в сучасному світі людина є однією з головних геологічних сил, що впливають на розвиток біосфери і планети в цілому, описано науково-технічний прогрес як основну рушійну силу подальшого розвитку людства. Вивчено основні сценарії розвитку біосфери та людства в техногені з урахуванням ресурсного й екологічного чинників впливу на розвиток суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*807*801.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС57857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вороненко Ю. В. 
Актуальні питання медицини невідкладних станів у практиці сімейного лікаря : навч. посіб. для лікарів-інтернів і лікарів-слухачів закл. (ф-тів) післядиплом. освіти / Ю. В. Вороненко, О. Г. Шекера, І. С. Зозуля, В. І. Боброва, А. І. Зозуля; ред.: Ю. В. Вороненко, О. Г. Шекера, І. С. Зозуля; Нац мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика, Ін-т сімейн. медицини. - Київ : Заславський О. Ю., 2016. - 122 c. - (Сімейна медицина). - Бібліогр.: с. 118-122 - укp.

Висвітлено роль сімейної медицини в системі охорони здоров'я України. Подано компетентнісну характеристику лікаря загальної практики - сімейного лікаря. Розглянуто вибрані питання з медицини невідкладних станів, такі як кардіогенний шок, коматозні стани у дорослих та дітей, закрита травма живота, невідкладна допомога у разі гострих отруєнь, загальна серцево-легенева реанімація (у дітей та дорослих) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р35,3 я73 + Р11(4УКР)23 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рябініна Л. М. 
Кредитна експансія та її вплив на економіку України / Л. М. Рябініна // Економіка України. - 2016. - № 3. - С. 41-51. - укp.

Кредитна експансія (credit expansion) - це кількісний процес розширення масштабів кредитування і грошової маси в обігу, причинами виникнення і розвитку якого в Україні було встановлення НБУ наприкінці 2008 р. нульової норми обов'язкового резервування за гривневими вкладами. Це означало надання банкам необмеженої потенціальної можливості для кредитування (запровадження нормативного грошового мультиплікатора із знаком нескінченності), що завжди призводить до втрати ними ліквідності і навіть банкрутства, особливо в їх гонитві за прибутком. Досліджуючи особливості кредитної експансії в Україні, не можна не зазначити, що темп зростання обсягів кредитування в іноземній валюті набагато випереджав темп зростання загальної маси виданих банками позичок. Це означало, що в Україні, поряд з кредитною експансією в національній валюті, паралельно розвивалась і валютна кредитна експансія, яка сприяла виникненню валютного кредитного буму у 2008 р. і особливо у 2014 р. Оскільки ж реальний ВВП країни від моменту розпаду СРСР і донині не досяг свого вихідного рівня (діловий цикл не завершено), то надмірні обсяги кредитування при зростанні обсягів реального ВВП, що відставало, сприяв розкручуванню інфляції, яка становила за всі роки незалежності понад 24 млн. процентів. Це обумовило виникнення від'ємних процентних ставок і відіграло (разом з кредитною експансією) не останню роль у формуванні безпрецедентного для вітчизняних банків рівня збитків (53 млрд. грн.) у 2014 р. На наш погляд, виходом з такого становища є розробка НБУ науково обгрунтованої монетарної політики і реанімація реального виробництва, яка вимагає матеріальної заінтересованості вітчизняних товаровиробників. За таких умов питання про розширення кредитування доцільно розглядати у контексті правильного управління ним, а саме - використовувати його на розвиток і підвищення ефективності реального виробництва і на соціально-економічне піднесення країни без диспропорцій та загострення суперечностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Полякова О. Ю. 
Україна: реанімація інновацій / О. Ю. Полякова, В. О. Шликова // Бізнес Інформ. - 2017. - № 3. - С. 123-129. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - виявлення, узагальнення та структуризація поточних проблем у сфері інновацій України та розробка пропозицій щодо їх розв'язання. Проаналізовано ключові показники інноваційної діяльності підприємств України за період 2005 - 2015 рр., здійснено міжнародні порівняння з використанням даних звітів "Глобальний інноваційний індекс - 2016 р." та "Європейське інноваційне табло 2016", виявилено загострення негативних тенденцій у сфері інновацій України. Проведене дослідження надало змогу сформулювати 3 напрями, відповідно до яких структуровано ключові проблеми у сфері інновацій України та шляхи реанімування інноваційної діяльності: фінансування, інноваційна діяльність підприємств та її державне регулювання, організаційне та інфраструктурне забезпечення. Першочерговим завданням запропоновано розробку та затвердження інтегрованої стратегії розвитку інновацій, науки та освіти України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + Х839(4УКР)921.164

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Семкович Я. В. 
Сучасний спосіб судинного доступу при критичних станах у дітей / Я. В. Семкович, М. Я. Семкович // Соврем. педиатрия. - 2017. - № 8. - С. 33-39. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Забезпечення судинного доступу - основне завдання впродовж перших хвилин реанімації, проте це не повинно призвести до припинення натискань на грудну клітку або вентиляції. Судинний доступ полягає у катетеризації периферичної вени або внутрішньокісткового (інтраосального) простору. Європейська Рада з реанімації ще у 2005 р. рекомендувала запроваджувати у практику застосування внутрішньокісткового доступу (ВКД) у випадку здійснення реанімаційних заходів. У наступних переглядах Рекомендацій Європейської Ради з реанімації (2010 р., 2015 р.) також зазначається необхідність застосовувати ВКД під час проведення серцево-легеневої реанімації. Лікарю невідкладних станів слід застосовувати ВКД як корисну альтернативу периферійному венозному доступу. ВКД має усі переваги центрального венозного доступу, але виконується значно легше та швидше. Отже, у випадку зупинки кровообігу та дихання, а також декомпенсованого шоку, коли введення адреналіну та/або інфузійних розчинів є терапією першого вибору, найбільш відповідний судинний доступ - внутрішньокістковий. За умови, що техніку виконано з правилами асептики, ризик інфекційних ускладнень є дуже низьким. Однак ВКД має бути перехідним судинним доступом і видалятися якнайшвидше. Його використання ніколи не повинно перевищувати 24 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р35,33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кланца А. І. 
Громадське здоров'я як умова національної безпеки держави / А. І. Кланца // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2018. - № 1. - С. 107-113. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Здійснено пошук нових форм та принципів інституціоналізації соціально-економічних, культурних та геополітичних перетворень, у ході яких відбувається реанімація традиційних антропоцентричних засад формування й реалізації державної політики, запровадження відповідних моделей публічного управління. Громадське здоров'я визначається як головний ціннісний атрибут, навколо якого формується синергія ефективної соціогуманітарної політики держави з її антропними вимірами та константами. Здійснено теоретико-методологічний аналіз громадського здоров'я як умови національної безпеки держави, систематизовано основні дослідницькі підходи до сфери громадського здоров'я за сучасних умов суспільного розвитку, ідентифіковано його корелятивність відповідно до вимог суспільства та технологічність запровадження нормативно-правових змін у сфері прийняття ефективних державно-управлінських рішень щодо оптимізації системи управління громадським здоров'ям як стратегічної складової забезпечення національної безпеки держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071.1:Х811.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кабачна І. В. 
Дослідження аналептичної активності похідних сірко- та азотвмісних гетероциклів на моделі пропофолового наркозу / І. В. Кабачна, С. М. Дроговоз, В. І. Кабачний // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 10-15. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.701 + Р451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Скибицька Ю. В. 
Трансформація постмодерної поетики української драми межі XX - XXI століть : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.06 / Ю. В. Скибицька; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Увагу приділено виявленню нових, не постмодерністських принципів естетики новітньої української драматургії, а також дослідженню самого процесу трансформації постмодерної поетики та переходу її в нову якість. Сучасний етап розвитку літератури запропоновано називати "метамодернізмом", який характеризується розхитуванням між модерністськими та постмодерністськими художніми стратегіями. На основі аналізу художнього світу драматичних творів межі ХХ - ХХІ ст. П. Ар'є, Анни Багряної, Я. Верещака, О. Клименко, Л. Волошина, К. Демчук, О. Танюк, О. Ірванця, Н. Симчич, О. Миколайчука-Низовця, М. Наєнка, Неди Нежданої, С. Новицької, О. Погребінської, Олекси Росича, В. Сердюка та ін. сформульовано основні світоглядні принципи, що є спільними для письменників-метамодерністів і руйнують гомогенність постмодерністської парадигми. Це насамперед: пошук особистісної ідентичності, актуалізація шкали загальнолюдських цінностей, соціальна заангажованість, реанімація історичної пам'яті, культуроцентризм, гармонійність і цілісність. Ці ідеї суттєво трансформують поетику постмодерністської драми, але відкритість жанрової форми, безсюжетність, парадоксальність визначення жанру, різноманітні експерименти з формою (нетрадиційне членування, нарощування діалогів і ремарок) і незвичайні персонажі лишаються спільними якостями постмодерністської та метамодерністської драми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Распутіна Л. В. 
Аналіз даних анкетування лікарів медичних закладів Вінницької області щодо основ проведення серцево-легеневої реанімації / Л. В. Распутіна, Ю. М. Мостовой, Т. Д. Данілевич, Д. В. Діденко, А. В. Белінський, А. В. Соломончук // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 2. - С. 91-101. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити рівень знань лікарів медичних закладів Вінницької області щодо основ проведення серцево-легеневої реанімації (СЛР); визначити ключові питання, що потребують більш детального відпрацювання під час проведення тренінгів із СЛР. Кафедрою пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова спільно з лікарями Вінницького регіонального центру серцево-судинної патології ініційовано проведення семінарів-тренінгів для лікарів лікувально-профілактичних закладів Вінницької області на тему "Гострий коронарний синдром: тактика ведення пацієнтів. Серцево-легенева реанімація" Вінницької області. В анонімному анкетуванні за оригінальним опитувальником, що включав 10 питань щодо основ проведення СЛР, взяли участь 165 лікарів з 11 районів. Переважна більшість лікарів вірно відповіли на запитання щодо рекомендованої частоти компресій грудної клітки - 120 (72,7 %), глибини компресій грудної клітки - 147 (89,1 %), співвідношення частоти компресій і частоти дихання без протекції дихальних шляхів - 123 (74,5 %), початкової дози адреналіну - 138 (83,6 %), недоцільності введення аміодарону у випадку асистолії - 121 (73,3 %). Близько половини проанкетованих лікарів вірно відповіли на запитання щодо допустимих пауз - 84 (51 %), рекомендованої частоти вентиляції легень у випадку проведення СЛР інтубованого пацієнта - 86 (52,1 %), початкової дози аміодарону - 79 (47,8 %), періодичності оцінки ритму та пульсу під час СЛР - 73 (44,3 %). Менше третини лікарів - 38 (23 %) вірно відповіли на запитання щодо рекомендованої етапності введення адреналіну у випадку фібриляції шлуночків/шлуночкової тахікардії без пульсу. Результати аналізу свідчили, що частка лікарів, які невірно відповіли на 40 % та більше запитань, була вищою у групах лікарів молодше 35 років і старше 60 років (p = 0,006), та у групах лікарів зі стажем роботи за спеціальністю менше 5 років, (p = 0,001). Висновки: установлено, що переважна більшість лікарів медичних закладів Вінницької області володіють достатнім рівнем знань щодо основ проведення серцево-легеневої реанімації. Серед лікарів, які допустили значну кількість помилок під час анкетування (4 - 6), найбільша частка спостерігалася у групах старшого віку, молодше 35 років та стажем роботи за спеціальністю менше 5 років. Найбільші труднощі виникають у лікарів під час вибору відповіді щодо медикаментозного супроводу серцево-легеневої реанімації, тактики ведення пацієнта залежно від ритму та респіраторної підтримки. Такі дані свідчать про необхідність проведення розширених циклів серцево-легеневої реанімації для медичних працівників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р35,39 + Р11(4УКР)284.1 + Р11(4УКР) р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Stolyarov V. 
Systemic interaction of Center and Regions in Ukraine (basics of national-civilizational security) = Системна взаємодія Центру і Регіонів України (основи національно-цивілізаційної безпеки) / V. Stolyarov, O. Shinkaryuk, V. Stolyarova // Екон. вісн. Донбасу. - 2020. - № 4. - С. 52-63. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Поставлено і вирішено проблему досягнення узгодженої взаємодії Центру і Регіонів як єдиної, органічної і динамічної системи суверенної самостійної держави. Розглянуто сучасні підходи ліберальних і планових принципів виходу з чиновницько-корупційного свавілля та термінова реанімація з інтенсивним відродженням господарської та життєвої діяльності України, яка цілеспрямовано руйнується під зовнішнім впливом. Розкрито основні положення доповіді Президента Франції Еммануеля Макрона в серпні 2019 р. щодо Великого перелому у Європейських і світових цивілізаційних процесах. Представлено основні ідеї і напрями Плану Великого Перезавантаження та здійснення четвертої промислової революції червня 2020 р. Давоського Всесвітнього Економічного Форуму. Наведено змістовну хронологію формування організаційного механізму впровадження інклюзивного капіталізму, його керівного і кадрового забезпечення. Розглянуто рівнозначність принципів гомеостазу економічних і біологічних систем шляхом зіставлення відновлення живучості світової мережевої економіки і морських біологічних систем (на прикладі спрутавампіра). Узагальнено ознаки міжнародного та державного тероризму в Україні. Обгрунтовано необхідність зміни англосаксонської моделі ринкової економіки відкритого типу на соціально-орієнтовану з використанням доктрини трьох "С": соціальне прогнозування, соціальне планування і соціальне управління. Запропоновано використати досвіду США і Великобританії стосовно соціального планування і європейської фінансової моделі народного капіталізму. На основі пропозицій О. С. Ємельянова щодо підвищення ролі Центру у взаємодії з Регіонами рекомендується розробляти Національну і Регіональні програми людського розвитку. Запропоновано розробити Плановий кодекс України на положеннях моделі соціально-адекватного менеджменту з енциклопедичними критеріями їх використання на національному та регіональних рівнях державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4Укр)60-18 + У9(4укр)0-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Інтелектуальний словник термінів з безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту : [навч. посіб.] / Л. О. Янова, О. В. Пищикова, О. Ю. Блізнюкова, М. В. Худик. - Кривий Ріг : Роман Козлов, 2021. - 206, [1] c. - Бібліогр.: с. 206-[207] - укp.

Зазначено, що у словнику зібрано основні сучасні визначення, терміни та поняття з охорони праці та цивільної безпеки в межах програм вивчення дисциплін "Безпека життєдіяльності та охорона праці", "Цивільний захист та охорона праці в галузі", "Управління охороною праці", "Аерологія гірничих підприємств" для закладів вищої освіти. Наведено тлумачення таких понять, як абіотичні чинники, антропометрія, виробничий мікроклімат, ергономіка, коронавіруси людини, оцінка важкості трудового процесу, серцево-легенева реанімація, стратегія нульового травматизму, техногенна безпека.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц99 я212 + У9(4УКР)248 я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Кравець О. В. 
Оптимізоване життєзабезпечення при ненавмисному загальному переохолодженні організму (науково-літературний огляд) / О. В. Кравець, В. В. Єхалов, В. А. Седінкін // Медицина невідклад. станів. - 2022. - 18, № 1. - С. 12-20. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Серцево-легенева реанімація в умовах ненавмисного загального переохолодження організму являє собою певну медико-соціальну проблему сучасності. Викладено особливості діагностики зупинки кровообігу в умовах вираженої загальної гіпотермії, проведення реанімаційних заходів на догоспітальному та госпітальному етапах, маршрут пацієнтів та принципи прогнозування результату критичних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.211 + Р35,39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Pigulevskiy P. I. 
Seismic geotraverse "Granit" (Ukrainian part). Reanimation = Сейсмічний геотраверс "Граніт" (Українська частина). Реанімація / P. I. Pigulevskiy, O. M. Stovas // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2022. - № 4. - С. 11-16. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Purpose. To acquaint a wide range of geologists and geophysicists with the results of research on the "Granit" geotraverse. Methodology. The studies were carried out by the methods of reflected waves and a common midpoint (CMP). The basic parameters of the acquisition system are: one side; fold is 12; central (when detailing, a fold is 24); the source step is 200 m; step and the receiver step is 50 m; the offset step is 100 m; cable length is 4,750 m; the maximum offset is 4,850 m. The recorded time length on the entire profile is 30 seconds. The source of excitation of elastic vibrations is explosion in wells with a mass of charge of 15 kg. Findings. Geotraverse "Granit" passes through Odesa, Mykolaiv, Dnipro, Kharkiv regions and crosses the large geological structures: South Ukrainian monocline, Ukrainian shield, Dnieper-Donetsk depression. Sections of all geostructures are characterized by a high level of saturation by short, unevenly distributed reflective elements occupying positions from sub-horizontal to steeply inclined ones in space from. The reflective elements carry information about the nature of stratification, deformation and stress state of the structures of the consolidated crust and the upper mantle. The consolidated crust and the upper mantle have a complicated surface-block structure that is subject to certain spatial-correlated connections. The crust-mantle transition is a complex laterally changeable area, with a thickness of 3 to 7 km, determined by systems of sub-horizontal stratifications, expressed by the concentration of reflection zones. Originality. Research on the "Granit" geotraverse allowed completing information on the seismic model of the crust and upper mantle of the territory of Ukraine. A number of new fracturing structures and gently sloping faults require further analysis in combination with other geological and geophysical studies on the potentiality of their ore genesis. Practical value. The results of the studies on the Ukrainian part of the "Granit" geotraverse supplement the gap in the consolidated profile with a length of 3,600 kilometers (Urengoy - Verkhnyaya Tura - Kryvyi Rih) and create a reference section of the continental crust to solve geological problems on the evolution and geodynamics of the lithosphere.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Скибчик В. А. 
Практичні аспекти сучасної кардіології : [посібник] / В. А. Скибчик, Т. М. Соломенчук. - 3-тє вид., допов. і випр. - Львів : Бона, 2022. - 539 c. - Бібліогр.: с. 535-539 - укp.

Представлено визначення, епідеміологію, етіологію, класифікацію, клінічну картину, діагностику, формулювання клінічного діагнозу, прогноз і підходи до лікування найпоширеніших кардіологічних захворювань відповідно до останніх рекомендацій національних та міжнародних кардіологічних товариств. Висвітлено окремі розділи, з яких у кардіологів та лікарів інших спеціальностей часто виникають питання у повсякденній клінічній практиці: кардіоваскулярна про¬філактика, дисліпідемії, цукровий діабет, коронарографія і стентування, серцево-легенева реанімація, хвороби серцево-судинної системи та вагітність, периоперативне ведення кардіологічних хворих. Враховано основні положення та зміни нещодавно оновлених клінічних рекомендацій авторитетних професійних товариств із кардіоваскулярної проблематики, зокрема, з кардіоваскулярної профілактики (2021), гострої та хронічної серцевої недостатності (2021), ТЕЛА (2020), фібриляції передсердь (2020), хронічних коронарних синдромів (2019), дисліпідемій (2019) та інших. Увагу приділено новими розділами, присвяченими веденню паці¬єнтів з суправентрикулярними тахікардіями і тахікардіями, що виникають за участі додаткових шляхів проведення, а також хронічними коронарними синдромами, що розвиваються на тлі мікроваскулярної та вазоспастичної стенокардії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-5,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Михайліченко Г. І. 
Антикризова реанімація туристичної галузі України в післявоєнний період / Г. І. Михайліченко, І. В. Дворська // Бізнес Інформ. - 2022. - № 8. - С. 146-150. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано й узагальнено закордонний досвід різних країн світу щодо реанімації туристичної галузі в післявоєнний період. Розглянуто фактори впливу на показники розвитку туризму, становлення туристичних потоків та реакцію регіональної та державної політики щодо залучення туристів до країни відвідування. Проаналізовано показники статистики міжнародного туризму та виявлено фактори впливу на їх динаміку. На основі історичної ретроспективи висвітлено становлення туризму в післявоєнній Європі; розглянуто сутність і множина антикризових заходів з відновлення туристичних обмінів. Досвід країн, в яких відбувалися чи продовжують відбуватися військові дії, ризик терористичних актів має бути перенесений на український ринок. Такі країни, як Грузія, Ізраїль, що мають як зовнішні, так і внутрішні фактори негативного впливу на стан туризму, намагаються подолати чи нівелювати цей негативний вплив за рахунок: зовнішнього орендування дестинацій і формування туристичного продукту рекреаційного, медичного, екстремального туризму. На жаль, військові дії спричиняють пошкодження туристичної інфраструктури та природного багатства нашої країни, що ускладнює процеси відновлення після війни. За результатами досліджень авторами запропоновано методи антикризового управління для реанімації туристичної сфери України, у т. ч. за рахунок післявоєнної трансформації та розширення варіативності туристичного ландшафту України. Дослідження антикризового управління туристичною галуззю з метою забезпечення економічного розвитку України є досить актуальним і потребує подальшого вивчення та наукового аналізу, що буде метою подальших наукових досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.30-981

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського