Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Автореферати дисертацій (13)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОХІДНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 153
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Авдеенко А. П. 
Бромирование N-(N-арилсульфониларилимидоил)-1,4-бензохинониминов и их восстановленных форм / А. П. Авдеенко, И. Л. Марченко, Л. В. Дементий, Н. В. Костыгова // Укр. хим. журн. - 2001. - 67, № 5-6. - С. 111-116. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Встановлено, що бромування N-(N-арилсульфоніларилімідоїл)-1,4-бензохінонімінів та N-(N-арилсульфоніларилімідоїл)-1,4-амінофенолів залежно від природи розчинника, температури та мольного співвідношення похідна сполука - бром призводить до 2-бром-, 2,6-дибром-, 2,3,6-трибром- і 2,3,5,6-тетрабром-N-(N-арилсульфоніларилімідоїл)-1,4-амінофенолів, а також до 2,6-дибром-, 2,3,6-трибром- та 2,3,5,6-тетрабром-N-(N-арилсульфоніларилімідоїл)-1,4-бензохінонімінів. Виявлено, що однією з проміжних стадій отримання полібромпохідних є бромування N-(N-арилсульфонілбензімідоїл)-2-бром-1,4-бензохінонімінів за зв'язком C = C хіноїдного ядра з утворенням напівхіноїдних сполук - 4-(N-арилсульфонілбензімідоїл)-2,5,6-трибром-2-циклогексен-1-онів, які внаслідок прототропного перегрупування перетворюються на N-(N-арилсульфонілбензімідоїл)-2,5,6-трибром-1,4-амінофеноли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лозовицький О.  
Військова реформа у Франції як найголовніша похідна розвитку загальноєвропейської системи безпеки / О. Лозовицький // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 35-38. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто проблему реформування військової та військово-промислової системи Франції у 1990-х рр. Франція проводить професіоналізацію своєї армії, адаптує свій промисловий та технологічний потенціал до системи загальноєвропейської оборонної промисловості з метою створення міжнародних об'єднань, спроможних конкурувати з американськими концернами. У новій геополітичній ситуації армія Франції повинна стати мобільною, вміти взаємодіяти з партнерами в ЄС та НАТО у справі встановлення та підтримання миру.


Ключ. слова: Франція, професіоналізація армії, реформи військової системи
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Фра)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гольдберг А. А. 
Дополнение к одной теореме Дж. Клуни / А. А. Гольдберг // Мат. физика, анализ, геометрия. - 2001. - 8, № 2. - С. 143-147. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

У 1962 р. Дж. Клуні довів, що якщо мероморфна в скінченній площині функція має скінченну кількість полюсів та нулів і друга похідна від неї має скінченну кількість нулів, то функція має скінченний порядок. Виведено формулу для цього порядку, що виражає його через кількість нулів і полюсів функції, її першої та другої похідної.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.519.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шапка В. Х. 
Дослідження властивостей триацетатцелюлозних плівок / В. Х. Шапка, С. В. Кібка, О. М. Костулян // Хім. пром-сть України . - 1999. - № 5. - С. 27-29. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

З метою поліпшення технологічних характеристик процесу виливання триацетатцелюлозної (ТАЦ) плівки в ТАЦ композицію вводились модифікуючі домішки - четвертинні амонійові солі різної будови. Показано, що ці добавки знижують у 2 - 3 рази динамічну в'язкість ТАЦ композиції, позитивно впливають на фізико-механічні властивості плівок з неї, а також покращують міцність плівок та інші експлуатаційні характеристики. ІЧ-спектри ТАЦ плівок довели, що домішка зменшує ІЧ-пропускання. Механізм дії домішки полягає в тому, що вона сприяє протіканню релаксаційних процесів, внаслідок чого збільшується стійкість мікроструктури.


Ключ. слова: модифікувальна добавка, неорганічна сіль, похідна вуглеводів, четвертинна амонійна сіль
Індекс рубрикатора НБУВ: Л716.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Карнаухов В. Г. 
Конечная линейная теория вязкоупругих обобщенных термореологически простых ферромагнетиков / В. Г. Карнаухов // Приклад. механика. - 1999. - 35, № 9. - С. 13-18. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Побудовано скінченну лінійну теорію в'язкопружних узагальнених термореологічно простих феромагнетиків з врахуванням неоднорідного обміну, коли похідна від внутрішнього часу є довільним функціоналом незалежних польових величин і їх похідних. Вважається, що вільна енергія є довільним функціоналом минулих історій цих величин. Наведено конкретні визначальні рівняння для такої моделі. Розглянуто також варіант історій, коли на стаціонарний стан накладається мале нестаціонарне збурення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.331.06-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Котляр В. Ю. 
Об относительной скорости изменения функции / В. Ю. Котляр // Кибернетика и систем. анализ. - 1999. - № 4. - С. 160-165. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Досліджується величина, яка характеризує відносне відхилення похідної функції від визначеного еталонного значення. Показано, що ця величина може бути проінтерпретована як похідна функції у деякому полі, побудованому за допомогою нової введеної операції.


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Павлюченко В. Б. 
Протекторний вплив фосфокреатину (неотону) на нервові структури серця та мозку / В. Б. Павлюченко, Ю. І. Янін, В. В. Даценко, О. О. Мойбенко // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 4. - С. 339-342. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У гострих експериментах на собаках продемонстровано, що локальне імуногенне пошкодження серця внаслідок введення антикардіальної цитотоксичної сироватки призводить до пригнічення вагус-опосередкованого депресорного рефлексу, викликаного внутрішньокоронарною ін'єкцією 5 мкг вератрину. Попереднє введення фосфокреатину (250 мг/кг, внутрішньовенно) у значній мірі відвертало імуногенне пошкодження серця і сприяло збереженню кардіогенного депресорного рефлексу майже на контрольному рівні (вимірювалися частота серцевих скорочень, системний артеріальний тиск, тиск у лівому шлуночку та його перша похідна, а також відводилась аферентна активність у серцевих гілочках блукаючого нерва). Ці дані свідчать про протекторну дію фосфокреатину на рецепторні та аферентні структури серця. У той же час результати паралельного дослідження впливу аплікацій фосфокреатину на викликані потенціали і активність окремих нейронів неокортексу щурів показали, що фосфокреатин підвищує збудливість кіркових нейронів внаслідок полегшення процесів синаптичної передачі. Про це свідчать збільшення частоти фонової імпульсної активності нейронів і прискорення розвитку епілептиформних реакцій після аплікації пеніциліну на поверхню кори на тлі попереднього прикладання фосфокреатину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Матвийчук К. С. 
Управление условиями технической устойчивости нелинейных параметрически возбуждаемых процессов. Ч. I / К. С. Матвийчук // Пробл. упр. и информатики. - 1999. - № 3. - С. 20-29. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Розглянуто підхід до регулювання умов технічної стійкості нелінійних неперервних динамічних систем у дійсному функціональному просторі при змінному в часі силовому навантаженні. Запропонована методика грунтується на застосуванні методів диференціальних нерівностей. Вона включає можливості здійснити дослідження технічної стійкості таких процесів, в яких повна похідна відповідного додатньо означеного функціоналу в силу вихідних рівнянь процесу не є обов'язковою знаковизначеною величиною на заданому інтервалі часу. Остання обставина, виходячи з умов відповідної крайової задачі, розширює область значень для параметрів досліджуваного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Toth L.  
Crack propagation sensitivity index as the tool to promote the fracture mechanics concepts = Показник чутливості до росту тріщини як знаряддя впровадження концепцій механіки руйнування / L. Toth // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2001. - 37, № 2. - С. 63-68. - Библиогр.: 18 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К306.22

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Плотников А. В. 
Дифференцирование многозначных отображений. IT/i-производная / А. В. Плотников // Укр. мат. журн. - 2000. - 52, № 8. - С. 1119-1126. - Библиогр.: 8 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Витюк А. Н. 
Существование решений дифференциального включения дробного порядка с полунепрерывной сверху правой частью / А. Н. Витюк // Укр. мат. журн. - 1999. - 51, № 11. - С. 1562-1565. - Библиогр.: 6 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.922

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Полозюк О. Є. 
Курс лекцій і практикум з вищої математики : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.: У 3 ч. Ч. 2. Математичний аналіз. Функції та їх неперервність. Похідна і диференціал. Комплексне число / О. Є. Полозюк. - Донецк : Юго-Восток, 2002. - 275 c. - укp.

Висвітлено питання з алгебри й аналітичної геометрії. Описано функції багатьох змінних. Проаналізовано властивості меж неперервних функцій. Викладено основні теореми диференціального числення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В11я73

Шифр НБУВ: В345433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Похідна та її застосування : Метод. вказівки. Ч. 1 / уклад.: В. А. Літовченко; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2003. - 32 c. - Библиогр.: с. 32 - укp.

Розкрито суть понять похідної та диференціалу, розглянуто питання диференціювання функцій, заданих явно, неявно та параметрично. Описано диференціали першого та другого порядків.

Раскрыто содержание понятий производной и дифференциала, рассмотрены вопросы дифференцирования функций, заданных явно, неявно и параметрически. Описаны дифференциалы первого и второго порядков.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.211 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В347415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Похідна та її застосування : Метод. вказівки. Ч. 2 / ред.: В. А. Літовченко; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2003. - 56 c. - Библиогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання застосування похідної у фізиці, механіці, хімії, електротехніці, опору матеріалів. Описано теореми Ролля, Лагранжа, Коші та формулу Тейлора.

Рассмотрены вопросы применения производной в физике, механике, химии, электротехнике, сопротивлении материалов. Описаны теоремы Ролля, Лагранжа, Коши и формула Тейлора.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.21я73-5

Шифр НБУВ: В347415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Горобець Ю. І. 
Фрактальна геометрія у природознавстві : навч. посіб. / Ю. І. Горобець, А. М. Кучко, І. Б. Вавилова; НАН України. Ін-т магнетизму, Донец. нац. ун-т, Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, НТУ України "Київ. політехн. ін-т". - К. : Наук. думка, 2008. - 232 c. - Бібліогр.: с. 223-227. - укp.

Розглянуто використання концепції фрактальної геометрії у різноманітних розділах природознавства. Проаналізовано зв'язок поняття фрактала з такими поняттями, як вимірність простору, міра й інтеграл, подібність і автомодельність, дробова похідна та дробовий інтеграл. На прикладах канонічних геометричних моделей фракталів, зокрема, множин Кантора та Коха, кривих Серпінського, перетворень типу "підкова", розкрито загальні властивості моно- та мультифрактальних об'єктів, явищ і процесів. Розглянуто окремі проблеми електро-, термо- та газодинаміки, нормування груп, детермінованого хаосу та хвильових процесів, астрофізики, де застосування фрактальної геометрії підтвердило існуючі парадигми та дозволило виявити нові властивості фізичних систем.

Рассмотрено использование концепции фрактальной геометрии в разнообразных разделах природоведения. Проанализирована связь понятия фрактала с такими понятиями, как измеримость пространства, мера и интеграл, подобие и автомодельность, дробная производная и дробный интеграл. На примерах канонических геометрических моделей фракталов, в частности, множеств Кантора и Коха, кривых Серпинского, преобразований типа "подкова", раскрыты общие свойства моно- и мультифрактальных объектов, явлений и процессов. Рассмотрены отдельные проблемы электро-, термо- и газодинамики, нормирования групп, детерминированного хаоса и волновых процессов, астрофизики, где применение фрактальной геометрии подтвердило существующие парадигмы и позволило выявить новые свойства физических систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: В165я73 + В181я73

Шифр НБУВ: ВА701335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Скопа О. О. 
Синтез похідних систем сигналів на основі ПВП GMW, що володіють властивостями ортогональності / О. О. Скопа, В. І. Гура // Захист інформації. - 2009. - № 1. - С. 89-92. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто синтез похідної системи сигналів, яка базується на псевдовипадковій послідовності GMW.


Ключ. слова: радіозв'язок, похідна
Індекс рубрикатора НБУВ: З811.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Тиванчук Ю. Б. 
Взаємодія компонентів в системах Sm - {Si,Ge} - In при 870 К / Ю. Б. Тиванчук, X. Ю. Міліянчук, В. І. Заремба, Ю. Степень-Дамм, Я. М. Каличак // Укр. хим. журн. - 2001. - 67, № 11-12. - С. 15-18. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г563.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Чорнобай Ю. М. 
Еколого-енергетичний стан грунтів як похідна ландшафтного різноманіття басейну верхів'я Дністра / Ю. М. Чорнобай, О. Л. Орлов // Наук. зап. Держ. природознав. музею. - 2002. - 17. - С. 175-178. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Исследованы гумусное состояние и энергетические параметры почв бассейна верхнего Днестра и их изменения под антропогенным прессингом. Предложены пути оптимизации функционального состояния почв вторичных лесов и сельскохозяйственных угодий.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Прокопович І. Б. 
Про диференціювання за зв'язаним тензорним аргументом / І. Б. Прокопович // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2003. - 46, № 4. - С. 114-119. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто задачу прямого, безкомпонентного диференціювання тензорних функцій довільного рангу, що залежать від тензора другого рангу, не всі компоненти якого є незалежними або змінними, тобто зв'язаного тензора. Означення похідної за тензорним аргументом узагальнено на випадок зв'язаного аргументу. Відповідно до цього узагальнення означено власну похідну зв'язаного тензора, за допомогою якої похідна за зв'язаним аргументом виражається через похідну за ним же як незв'язаним. Установлено властивості власних похідних і деякі підходи до їх визначення. Побудовано вирази для власних похідних зв'язаних тензорів, що застосовуються в нелінійній механіці деформування.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.142

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кораблін С. О. 
Сукупна пропозиція і оптимальна інфляція / С. О. Кораблін // Економіка і прогнозування. - 2005. - № 1. - С. 9-32. - укp.

Описано модель сукупної пропозиції в короткостроковому періоді. Показано, що оптимальний рівень інфляції дорівнює значенню, за якого перша похідна точкової еластичності сукупної пропозиції перетворюється на нуль. Якісно рівень і динаміка оптимальної інфляції залежать від ступеня відповідності ринкових інститутів принципам довершеної конкуренції: чим він менший, тим більшою, у кінцевому рахунку, є величина оптимальної інфляції. І навпаки, усунення ринкових деформацій сприяє зниженню її рівня.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.43 + У010.295.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського