Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Наукова електронна бібліотека (78)Автореферати дисертацій (349)Книжкові видання та компакт-диски (274)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ОДНОСТАТЕВІ$<.>+<.>K=СТОСУНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2003
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Єльникова Г. В. 
Сутність адаптивного управління, його закономірності і принципи / Г. В. Єльникова // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 69-78. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розкрито поняття адаптивного управління як варіативного сполучення функцій управління та самоуправління, за яким відбувається взаємоузгодження цілей людини й організації, де вона працює або вчиться, кооперативна взаємодія керівника та виконавців, спрямована на досягнення вищого ступеня партисипативності. Адаптивне управління має свої закономірності, на яких воно грунтується, сформовані на теоретичному рівні шляхом дедуктивного аналізу з синергетичних позицій ідеї спрямованої самоорганізації. Висунуто тезу про те, що доцільно ввести у професійну діяльність керівників закладів та установ освіти адаптивне управління, що сприятиме гуманізації та гуманітаризації стосунків, розвитку ініціативи та самоуправління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мельничук О. Ф. 
Адміністративний апарат та органи місцевого самоврядування на Поділлі у другій половині XIX століття / О. Ф. Мельничук. - Вінниця : Велес, 2001. - 192 c. - Бібліогр.: с. 167-185. - укp.

На підставі аналізу нормативно-правових актів, архівних джерел і спеціальної літератури досліджено систему місцевих органів державної влади та самоврядування в Подільській губернії другої половини ХІХ ст. Висвітлено структуру, правовий статус, напрями та особливості діяльності, стосунків місцевого адміністративного апарату й органів самоврядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР38)5-523.7/8 + Т3(4УКР348)52-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фуллер Лон Л.  
Анатомія права / Лон Л. Фуллер. - К. : Сфера, 1999. - 144 c. - укp.

Розглянуто широке коло питань з історії, філософії та практичного застосування права: відповідальність законодавців, внутрішні проблеми та суперечності права, роль суддів у тлумаченні й застосуванні законів, різноманітні викривлення й відхилення у функціонуванні права та системи правозастосування, вплив права на життя й ділові стосунки людей тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бердичевська М. А. 
Бог не помер, однак треба вбити Його ("Лист до батька" Ф.Кафки) / М. А. Бердичевська // Наук. зап. НаУКМА. Теорія та історія культури. - 2000. - Т. 18. - С. 80-84. - Библиогр.: 44 назв. - укp.

На підставі детального вивчення листів Ф.Кафки до батька зроблено висновок, що стосунки з батьком ілюструють ставлення Кафки до трансцедентної сили та власного письменництва. Розкрито трагічність внутрішнього діалогу та неможливість для творця "зняти" даний конфлікт з залученням до інтерпретації праць З.Фрейда, Е.Фромма, Е.Канетті, Ж.Батая, М.Бланшо, творів, щоденників і листів Кафки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Авс)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Романюк П. М. 
Галицький меморандум : [Есе] / П. М. Романюк. - Л. : Каменяр, 1999. - 222 c. - укp.

Розглянуто одну з найактуальніших проблем української історії та сучасної історіографії - розкол національно-елітарних угруповань суспільства (у т.ч. ОУН), висвітлено героїчну та трагічну долю Є.Коновальця, О.Басараб та інших подвижників національно-визвольних змагань України. Проаналізовано витоки та природу міжетнічних стосунків в Україні, їх катастрофічний розвиток на прикладі тисячолітніх українсько-іудейських взаємин. Досліджено міф про благочестиву християнку та опікунку українського народу, зокрема, козаків, турецьку султаншу Роксолану-Хуррем та міфічне благоденствіє України за часів її правління у першій половині ХVІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Красівський О. Я. 
Галичина у першій чверті ХХ ст.: Проблеми польсько-українських стосунків / О. Я. Красівський; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Львів. філ. - Л., 2000. - 415 c. - Бібліогр.: с. 362-394. - укp.

Проаналізовано польсько-українські стосунки періоду боротьби за українську державність у 1918 - 1923 рр., зокрема, історичні передумови, генезу міжнаціональних стосунків у Галичині та вплив на них зовнішніх і внутрішньополітичних факторів. Узагальнено політику урядових структур, польських політичних партій та угруповань щодо українського питання, висвітлено хід внутрішньопартійних і міжпартійних дискусій. Визначено структуру українського національно-визвольного руху, програми політичних партій стосовно національного питання. Розкрито вплив Греко-Католицької церкви на українсько-польські взаємини, окреслено комплекс внутрішніх і зовнішніх факторів, що впливали на міжнаціональні стосунки в регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-6 + Т3(4ПОЛ)61-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Язвинская Е. С. 
Диагностика семьи по уровням притязаний с применением диагностической методики, опросника "Реакции супругов на конфликт" / Е. С. Язвинская // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 2000. - № 483. - С. 192-194. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розглянуто проблему впливу рівнів домагань на сімейні стосунки на підставі урахування конфліктогенності сім'ї. Порушено питання про взаємний вплив рівнів домагань членів родини та їх реакцій на конфлікт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-70с22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Газін В. П. 
Економіка і зовнішня політика Веймарської республіки (1925-1933): східно-європейські аспекти / В. П. Газін; Кам'янець-Поділ. держ. пед. ун-т. - 2-е вид., доповн. і виправл. - Кам'янець-Поділ., 1999. - 151 c. - укp.

Висвітлюється роль економічного фактора, ділових кіл німецького суспільства у формуванні реваншистської східної політики Веймарської республіки у другій половині 20-х - початку 30-х років. Характеризуються зовнішньополітичні доктрини та передумови їх реалізації, центральноєвропейська політика веймарських урядів, радянсько-німецькі стосунки тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)62 + У03(4НІМ)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Горобець В. М. 
Еліта козацької України в пошуках політичної легітимації: стосунки з Москвою та Варшавою, 1654 - 1665 / В. М. Горобець; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 533 c. - укp.

Досліджено проблему розвитку політичних відносин керівництва Війська Запорозького з офіційними Москвою та Варшавою у контексті пошуку ним способів легітимації політико-соціального статусу козацтва як повноправного політичного народу. Детально проаналізовано діяльність Ю.Хмельницького, І.Брюховецького та П.Тетері. Основну увагу приділено Переяславсько-Московському договору 1654 р., українсько-польській угоді 1658 р., політичним і соціальним передумовам Чорної ради, а також міжусобній боротьбі на Правобережній Україні 1663 - 1664 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)461-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Палеха Ю. І. 
Етика ділових стосунків / Ю. І. Палеха, Ю. В. Водерацький; Укр.-фінський ін-т менеджменту і бізнесу. - К., 1999. - 139 c. - Бібліогр.: 106 назв. - укp.

Розглянуто питання про формування ефективних ділових відносин, у т.ч. стратегії і техніки проведення переговорів як з вітчизняними, так і зарубіжними партнерами. Висвітлено етичні проблеми управління, питання підготовки та проведення ділових зустрічей, ділову атрибутику, структуру ділового спілкування. Підкреслено, що організація, планування і контроль виконання у сфері етики ділових стосунків є невід'ємною складовою менеджменту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю715.41 я7 + Ю959.18 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Етнонаціональна історія України в документах та матеріалах. Вип. 1 / ред.: П. С. Сохань; упоряд.: І. О. Кресіна; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К., 1997. - 167 c. - укp.

Представлено документи і матеріали від найдавніших часів до сьогодення про етногенез українського народу, розвиток інших етнічних груп в Україні, міжетнічні стосунки, націотворчі процеси, кількісний і якісний склад населення України, піднесення національної свідомості і культури. Розповідається про національне питання в діяльності суспільно-політичних рухів, держав і партій, про процеси державотворення. Описуються антиукраїнські заходи іноземних поневолючів, а також особливості тривалого і трагічного шляху української нації до власної держави і незалежності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-01 + Т3(4УКР)4,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Життєві кризи особистості : У 2 ч.: Наук.-метод. посіб. Ч. 2. Діти і молодь у кризовому суспільстві: технології допомоги і підтримки / ред.: В. М. Доній, Л. В. Сохань, І. Г. Єрмаков; Ін-т змісту і методів навчання. - К., 1998. - 565 c. - укp.

Розглядаються стратегії і тактики подолання життєвих та духовних криз особистості, кризові явища у дитячому середовищі, методики роботи із школярами у фрустраційних ситуаціях, психологічні технології допомоги дітям у кризових ситуаціях, конфлікти і шляхи їх розв'язання. Висвітлюється бездоглядність дітей як причина виникнення життєвої кризи, модель рефлексивного прояснення життєвих конфліктів, гуманізація стосунків як чинник подолання життєвих конфліктів. Досліджуються соціально-психологічні і педагогічні аспекти допомоги дітям дошкільного і молодшого шкільного віку, шляхи оптимізації соціальної роботи із дітьми та молоддю, попередження дисгармонійних стосунків підлітків із учителями й однолітками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в01 + Ч30 в2|Ю9 + Ю952.2-734 + Ю983.52-69

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кузнецова О. Д. 
Журналістська етика та етикет: основи теорії, методики, дослідження трансформації незалежних видань України, регулювання моральних порушень / О. Д. Кузнецова; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Світ, 1998. - 412 c. - Бібліогр.: 376 назв. - укp.

У книзі зроблена спроба вперше в Україні системно викласти оригінальну концепцію професійної етики журналістів, її особливості та закономірності, міжнародні й національні фахові етичні норми, документи щодо діяльності, стосунків, поведінки журналістів, відхилення матеріалів ЗМІ від етичних норм, осмислити трансформацію преси й інтерферентність, девіантність журналістської моралі, а також на науково-методичному рівні розглянути різновиди журналістської етики та етикету (офіційного та неформального спілкування, вербального та невербального етикету, етикету полеміки і критики та ін.). Велика увага приділена свободі ЗМІ та її правовій гарантії, а також правовій регламентації порушень свободи. В Додатках наведений Кодекс журналістської етики (проект) та статистика незалежних видань України, зареєстрованих в обласних комітетах інформації станом на 1.08.97.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч61/63.1 + Ч61/63(4УКР) + Ю715.492

Шифр НБУВ: ВА586421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Василенко С.  
Загальноєвропейський інтеграційний процес і сучасна геостратегія України / С. Василенко // Людина і політика. - 2000. - № 5. - С. 30-34. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто геополітичну стратегію України в контексті загальноєвропейських інтеграційних процесів. Подано стислу ретроспективу інтеграційних процесів у Європі. Наголошено, що для України особливість нинішнього етапу загальноєвропейського процесу полягає в тому, що наша держава є незалежним активним суб'єктом міжнародної політики. Проаналізовано різні напрями української геостратегії (стосунки з Європою, Російською Федерацією, найближчими сусідами).


Ключ. слова: "Велика Європа", інтеграційні процеси, європейський вибір, геополітична стратегія України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Збірник наукових праць Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України. Проблеми загальної та педагогічної психології. Т. ІІІ, ч. 3 / ред.: С. Д. Максименко. - К., 2001. - 255 с. - укp.

Викладено деякі теоретико-методологічні та експериментально-описові засади дизайну експериментів у галузі шлюбного клірінгу. Розглянуто питання еволюції громадянської спрямованості особистості у сучасній родині. Визначено деякі аспекти взаємодії сім'ї та школи у процесі професійного становлення особистості. Проведено експериментальні дослідження процесу та засобів подолання міжособистісного конфлікту. Розкрито соціально-психологічні фактори конфліктів у сім'ї. Відображено етнокультурні проблеми адаптивності у шлюбі. Наведено психолого-конфліктологічну модель діагностики та корекції подружніх стосунків. Описано шлюбно-родинні стосунки у народній творчості українського етносу. Вивчено сучасний міжнародний досвід надання психологічної допомоги жертвам фізичного та сексуального насильства в сім'ї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9я54(4Укр)1

Шифр НБУВ: Ж70434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Адамович С.  
Зв'язки Союзу визволення України зі слов'янськими народами / С. Адамович // Людина і політика. - 2001. - № 4. - С. 49-57. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Розглянуто стосунки Союзу визволення України (СВУ) з політичними організаціями слов'янських країн у роки Першої світової війни. Такі відносини внаслідок особливостей геополітичних інтересів складалися по-різному. Наголошено, що інформаційно-дипломатична діяльність СВУ у слов'янських країнах Європи та його діяльність щодо захисту українських національних інтересів сприяли утвердженню міжнародного іміджу України.


Ключ. слова: Союз визволення України, українське питання, Перша світова війна
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(9=Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гусаков В.  
Зовнішньополітичні альтернативи незалежного Казахстану: витоки інтеграційних устремлінь / В. Гусаков // Людина і політика. - 2001. - № 2. - С. 35-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено зовнішньополітичні напрямки незалежного Казахстану. Висвітлено необхідність інтеграції у світове господарство, яка неможлива без виходу на світові ринки. Розглянуто наслідки стосунків з США після президентських виборів 1998 року, невизначеність у стосунках з сусіднім Китаєм.


Ключ. слова: Казахстан, зовнішньополітичні проблеми, інтеграційні устремління, євразійський простір
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Каз)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Лорен Р. Грехэм 
Инженеры и социальная ответственность в СССР / Р. Грехэм Лорен // Наука та наукознавство. - 1998. - № 2. - С. 94-100. - укp.

Розглядаються в аспекті вивчення американськими дослідниками стосунки між технічною інтелігенцією ("інженерами") та радянською владою у 20-80-ті роки, їх підхід до індустріалізації країни, розуміння ролі технічної інтелігенції у суспільстві пануючою елітою. Аналізуються також зміни у якісному складі технічної інтелігенції та вищих керівників СРСР за час його існування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)6-293

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Рабій Ю. Є. 
Княжий город Самбір / Ю. Є. Рабій; ред.: Р. Данчин. - Л. : Ютика; Самбір, 1999. - 422 c. - Бібліогр.: 357 назв. - укp.

Досліджено історію міста Самбора, княжого руського міста, від першої письмової згадки про нього 1241 р. Детально описано праісторію першого, документально засвідченого староруського поселення Погонич, яке стало основою майбутнього міста Самбора. Проаналізовано національно-церковне життя самбірських українців, розкрито роль греко-католицького духовенства в організації громадсько-патріотичних інституцій українців, у збереженні їх етнічної та релігійної ідентичності, формуванні української національної самосвідомості. Висвітлено життя самбірчан під австрійською займанщиною. Охарактеризовано економічний та культурний розвиток Самбора, розглянуто міжнаціональні та міжцерковні стосунки різних етнічних груп, що населяли місто у ХІХ - першій половині ХХ ст. Особливу увагу приділено господарському, культурному, церковному життю самбірських українців як єдиних законних нащадків давньої історії міста над Дністром і Дубрівкою. Описано процес зародження, розвитку і суспільного утвердження різних українських товариств і установ, які у другій половині ХІХ - початку ХХ ст. стали важливим чинником господарського і суспільно-політичного життя Самбора. Наведено імена тих самбірських українців, які найбільше відзначилися у політичному та духовному житті міста, збереження його українського обличчя. Простежено вільне життя Самбора за часів Західно-Української Народної Республіки, а також основні події соціального, політичного та культурного життя Самбора за період першої більшовицької (1939 - 1941) та німецької (1941 - 1944) окупацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)-22 Самбір + Т3(4УКР331)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Войтович Л. В. 
Князівські династії Східної Європи (кінець ІХ - початок ХVІ ст.). Склад, суспільна і політична роль : Іст.-генеал. дослідж. / Л. В. Войтович; ред.: Я. Д. Ісаєвич; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 2000. - 649 c. - Бібліогр.: с.517-592. - укp.

Досліджено історію правлячої еліти Східної Європи IX - XVI ст. Визначено генеалогію династій Рюриковичів і Гедиміновичів та інших, їх персональний склад, визначено їх роль у розвитку суспільства та політичних подіях. Детально охарактеризовано взаємини всередині князівських верств. Проаналізовано питання демографії, спадкового права та шлюбної політики, стосунки з іншими верствами суспільства, церквою, містами, а також вплив князів на розвиток військової справи, культури тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(2РОС)4-1 + Т214(4УКР)4-1 + Т214(4ПОЛ)4-1 + Т211(2)4 + Т211(3/8)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34878 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського