Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛОЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Завітаєв В. Л. 
Лоція та навігаційно-гідрографічне обладнання водних шляхів : навч. посіб. / В. Л. Завітаєв; Державний університет інфраструктури та технологій, Київський інститут водного транспорту імені гетьмана Петра-Конашевича Сагайдачного. - Київ : Ліра-К, 2019. - 303 c. - Бібліогр.: с. 303 - укp.

Розглянуто транспортну характеристику і навігаційні небезпеки, що характерні для природних внутрішніх судноплавних шляхів (ВСШ). Подано загальну характеристику ділянок річок, гідровузлів, шлюзів і судноплавних каналів. Освітлено навігаційні небезпеки, що характерні для озер, водосховищ і для морських гирл річок. Викладено гідрометеорологічні умови плавання, вплив вітру і хвилювання на судноплавство, призначення гідрологічних постів, особливості організації днопоглиблювання і виправних робіт на водних шляхах. Розглянуто навігаційно-гідрографічне обладнання на ВСШ, р. Дунай та на прибережних морських шляхах, а також правила їх розташування. Наведено відомості про навігаційні карти, керівництва для плавання і довідкові посібники, загальну характеристику річок Дніпро і Дунаю, їх мостів і шлюзів. Розглянуто особливості орієнтування на річках і прибережніх морських шляхах.


Індекс рубрикатора НБУВ: О471.12 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Корощенко М. М. 
Морська навігація : навч. посіб. / М. М. Корощенко, А. П. Хапов, А. О. Буга; Національний університет "Одеська морська академія", Інститут Військово-Морських Сил. - Одеса : ОМА, 2023. - 107 c. - Бібліогр.: с. 105 - укp.

Викладено в доступній формі питання, що стосуються методів та способів визначення місця корабля, оцінки точності і безпеки плавання і надано практичні рекомендації по забезпеченню навігаційної безпеки. Рекомендовано як навчальний посібник з навчальних дисциплін “Кораблеводіння”, “Навігація та лоція” для курсантів спеціальності “Річковий та морський транспорт”, спеціалізації “Кораблеводіння”, а також може бути корисним для вахтових офіцерів і командирів кораблів. Зазначено, що кораблеводіння - наука про точне і безпечне водіння (плавання) кораблів по оптимально обраним курсам, способах визначення їх місця в морі (океані), загальних основах маневрування і практичних методах рішення вказаних задач. Мистецтво кораблеводіння розглянуто як мистецтво, яке потребує глибокого оволодіння наукою "кораблеводіння" і досконалості навичок у використанні цих знань із метою забезпечення навігаційної безпеки корабля, як головної умови успішного вирішення відповідних кораблевих задач. Констатовано, що керування кораблем здійснюється його командиром, який безпосередньо відповідає за безпеку плавання, його помічниками в цьому являються вахтовий штурман та вахтовий офіцер. Обов’язки цих осіб вахтової служби з питань забезпечення безпеки плавання визначено статутом і документами, що регламентують організацію і правила штурманської служби на кораблях. Наголошено, що особи, відповідальні за навігаційну безпеку (командир, вахтовий штурман, вахтовий офіцер), зобов’язані вміти оцінювати точність місця корабля і вірогідність його навігаційної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц661.1-92 я73 + О471.11 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863806 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського