Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=КОШТОВНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Єдаменко Д. В. 
Розділення і визначення біологічно активних органічних речовин методом тонкошарової хроматографії з використанням міцелярних рухомих фаз : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Д. В. Єдаменко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2016. - 21 c. - укp.

Розглянуто можливості застосування рухомих фаз (РФ) на основі міцелярних розчинів поверхнево-активних речовин (ПАР) у тонкошаровій хроматографії (ТШХ) із полярною стаціонарною фазою (силікагель). Досліджено розділення 4-ої групи біологічно активних речовин. Виявлено, що найбільш придатною для створення міцелярних РФ для висхідної ТШХ на силікагелі є неіоногенна ПАР Твін-80 у вигляді індивідуальних розчинів або з додаванням спиртів-модифікаторів чи катіонної ПАР цетилпіридиній хлорид. Виявлено специфіку процесів розділення в умовах висхідної ТШХ, зумовлену значним утримуванням міцелярних псевдофаз катіонної та неіонної ПАР стаціонарною фазою силікагелю, що викликає зміни у складі РФ і механізмі розподілу речовин у процесі хроматографування з трифазного. Метод застосовано для виявлення та визначення 15-ти біологічно активних речовин в об'єктах аналізу з різними за складом матрицями: косметичних засобах, зерні, біологічних рідинах (сироватка крові, сеча). Доведено можливість використання міцелярних розчинів ПАР як екстрагентів на стадії пробопідготовки. Встановлено переваги застосування міцелярних РФ: поліпшення екологічності аналізу, коштовність, зменшення загального часу аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г471.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424811 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського