Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (30)Автореферати дисертацій (22)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=КОРУПЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 314
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Довгаль Г. В. 
Коррупция как форма экономического протекционизма / Г. В. Довгаль, Е. А. Довгаль // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 297-302. - Библиогр.: назв. - рус.

Проаналізовано фактори, які призвели до виникнення нового ставлення до проблеми корупції та боротьби з нею: сьогодні корупція сприймається не тільки в культурному та політичному аспектах, а, перш за все, в економічному контексті. Інформація, яку зібрано в Центральних та Східноєвропейських країнах організаціями Transparency International та Українською освітянською програмою ринкових реформ, дає змогу зробити декілька важливих висновків. У першу чергу, країни з найменш конкурентоспроможною промисловістю мають найгірші показники з корумпованості. По-друге, корупція зумовлює найнегативніший опосередкований вплив на державні фінанси. По-третє, тиску корупції особливо сильно зазнають найбідніші соціальні угруповання. Аргументовано висновок про те, що програми з питань боротьби з корупцією мають стати часткою адміністративної реформи, яка зумовлює перебудову державних структур, кримінального законодавства, проведення розумної податкової політики в країнах з трансформованою економікою.


Ключ. слова: трансформаційна економіка, корупція, протекціонізм, конкурентоспроможність, адміністративна реформа
Індекс рубрикатора НБУВ: У01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Камлик М. І. 
Корупція в Україні / М. І. Камлик, Є. В. Невмержицький. - К. : Знання, 1998. - 186 c. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

На основі поглибленого аналізу антикорупційного законодавства та правозастосовної практики розглядаються положення науково-теоретичного і практичного характеру щодо поняття "корупція" та суб'єктів корупції. Висвітлюються причини й умови, які сприяють поширенню та побутуванню корупційних проявів у різних сферах діяльності виконавчої влади. Наводяться науково обгрунтовані заходи, спрямовані на удосконалення чинного законодавства, підвищення ефективності діяльності державних органів з боротьби з корупцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7 + Х881.9(4УКР)114

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зеленецький В.  
Корупція в Україні та організаційно-правові основи боротьби з нею / В. Зеленецький, О. Кальман // Право України. - 2001. - № 4. - С. 13-17. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)01-7 + Х883.9(4Укр)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Невмержицький Є. В. 
Корупція і національна безпека : Навч. посіб. / Є. В. Невмержицький, Ф. П. Шульженко; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К., 2000. - 194 c. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Розглянуто причини й умови корупції в сучасній Україні, соціальний простір і межі її розповсюдження у перехідному суспільстві. Проаналізовано сутність і зміст корупції як економічного, правового та соціально-політичного явища, його зв'язок з організованими та іншими видами злочинної діяльності. Детально висвітлено чинне законодавство, що регулює відносини в економічній та інших сферах життєдіяльності суспільства, найбільш вираженими корупційними проявами. У порівнянні з міжнародним досвідом розглянуто економіко-правові механізми та перспективи подолання корупції в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7 + Х883.9(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мельник М. І. 
Корупція: сутність, поняття, заходи протидії / М. І. Мельник. - К. : Атіка, 2001. - 304 c. - Бібліогр.: с. 286-303. - укp.

У монографії розглянуто корупцію як соціальне явище та правову категорію, проблеми нормативно-правового регулювання протидії корупції. Проаналізовано різні соціальні аспекти цього явища, сформульовано ознаки та визначення поняття корупції, охарактеризовано види корупційних правопорушень, досліджено механізм корумпованих відносин, рівень і структуру та динаміку розвитку корупції в Україні. Наведено й обгрунтовано пропозиції щодо підвищення ефективності антикорупційної діяльності та вдосконалення вітчизняного законодавства у цій сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7 + Х881.9(4УКР)114

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Міжнародні правові акти та законодавство окремих країн про корупцію / упоряд.: М. І. Камлик; Координац. ком. по боротьбі з корупцією і організ. злочинністю при Президентові України. - К. : Школяр, 1999. - 478 c. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Представлено документи Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи та регіональних конференцій з питань боротьби з корупцією. Висвітлюється кримінальне антикорупційне законодавство Європейських країн, США, країн СНД, Балтії та України. Розглядаються проблеми реалізації та перспективи міжнародного співробітництва щодо попередження злочинності та кримінальне правосуддя у контексті розвитку, характеризується корупція і організована злочинність у країнах, які знаходяться у періоді перебудови. Аналізується Міжнародний кодекс поведінки державних посадових осіб, типовий закон про відмивання грошей, отриманих від наркотиків, наводяться рекомендації фінансової поліції з питань боротьби з відмиванням грошей та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Х881.9(4/8)114

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гусаков В.  
Проблеми розвитку Індії в 90-ті роки / В. Гусаков // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 9-13. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто розвиток Індії у 1990-ті рр. Проаналізовано розвиток економіки, зовнішньої торгівлі, національні відносини в країні, зміцнення позицій Індії на міжнародній арені. Надано характеристику відносин України й Індії.


Ключ. слова: Індія, індустріалізація, корупція, бюрократизм, сепаратизм
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Інд)63-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дорошенко А.  
Явище криміналізації правоохоронних органів і спеціальних служб / А. Дорошенко // Людина і політика. - 2000. - № 6. - С. 11-21. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Висвітлено проблему корупції в правоохоронних органах і методи боротьби з нею. Розглянуто та розкрито сутність і структуру криміналізації правоохоронної системи, вивчено міжнародний досвід стратегії й тактики боротьби з корупцією в правоохоронних органах, структуру корупції в українському варіанті, завдання України в сфері боротьби з криміналізацією правоохоронних органів.


Ключ. слова: корупція, правоохоронні органи, організована злочинність
Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Малий І.  
Іноземні інвестиції: Зарубіж. досвід стимулювання. Шляхи залучення в економіку України / І. Малий; Наук.-дослід. фін. ін-т при М-ві фінансів України. - К., 1999. - 43 c. - Бібліогр.: 25 назв. - укp. - рус.

У дослідженні обгрунтовуються місце та роль України в міжнародній інвестиційній діяльності, причини низької інвестиційної активності на терені України. Через призму аналітичної оцінки розглядаються основні чинники, що визначають привабливість (непривабливість) макроекономічного середовища держави, серед яких важливе значення мають мінливість податкової системи, масова втеча за кордон вітчизняних капіталів, злочини в макроекономічних масштабах, корупція, низький рівень виробничої і соціальної інфраструктури, недосконалість механізму приватизації тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У9(4Укр)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ковальов Є. В. 
Організаційно-економічні заходи протидії корупції / Є. В. Ковальов, Т. Є. Никифорець // Право і безпека. - 2003. - 2, № 4. - С. 205-208. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено причини, умови та наслідки існування корупції. Запропоновано метод застосування організаційно-економічних заходів її протидії.

Исследованы причины, условия и следствия существования коррупции. Предложен метод применения организационно-экономических мероприятий его противодействию.

The reasons, conditions and consequences of existence of corruption are investigated; the method of application of organizational-economic actions is offered to its counteraction.


Ключ. слова: організаційно-економічна протидія, корупція
Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рябченко О. П. 
Проблеми тінізації економіки в період формування ринкових відносин : Курс лекцій / О. П. Рябченко; Ун-т внутр. справ. - Х., 1998. - 63 c. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено причини виникнення та існування тіньової економіки. Проаналізовано її наслідки (тіньова політика, корупція, організована злочинність, економічна злочинність). Систематизовано прояви тіньової економіки у соціальному житті суспільства. Охарактеризовано світовий досвід впровадження заходів щодо запобігання та протидії тіньовій економіці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123я73-2 + У9(4УКР)я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Марченко С. І. 
Корупція і громадянські права в Україні / С. І. Марченко; Коаліція громад. орг. Миколаївщини "Партнерство за прозоре сусп-во". - Миколаїв : Поліграфцентр, 2002. - 88 c. - укp.

На підставі національного законодавства України наведено визначення та характерні ознаки корупції, корупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних з корупцією. Проаналізовано взаємозв'язок корупції із зверненням громадян і відповідями на них за результатами розгляду. Охарактеризовано можливість оскарження відмовної відповіді у разі подачі позову до суду. Представлено структурні схеми звернень і скарг.

На основании национального законодательства Украины представлены определения и характерные признаки коррупции, коррупционных действий и других правонарушений, связанных с коррупцией. Проанализирована взаимосвязь коррупции с обращением граждан и ответами на них по результатам рассмотрения. Охарактеризована возможность обжалования отказа в случае подачи иска в суд. Представлены структурные схемы обращений и жалоб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7 + Х809(4УКР)31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА636859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Крупко Д. І. 
Поняття службової особи в Кримінальному кодексі 2001 року / Д. І. Крупко // Право і безпека. - 2002. - № 1. - С. 63-68. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

З метою встановлення сучасного змісту поняття службової особи зіставлено його з аналогічними термінами в КК ФРН і Швейцарії, прослідковано його еволюцію в КК України з 1925 р. Обговорено доцільність широкого тлумачення терміну "службова особа" в корупційних діяннях.

С целью установления современного содержания понятия служебного лица, оно сравнивается с аналогичными терминами в УК ФРГ и Швейцарии, прослеживается его эволюция в УК Украины, начиная с 1925 г. Особое внимание уделено целесообразности или нецелесообразности существующего широкого толкования термина "служебное лицо" в коррупционных действиях

With the purpose of installation of the modern contents of concept of a service face, it is compared to the similar terms in СC Germany and Switzerland, its changes of aircraft attitude in СС of Ukraine, since 1925 are tracked. The special attention is given of expediency or inexpedience of present broad explanation of the term "a service face" in сorruptional operating.


Ключ. слова: службова особа, Кримінальний кодекс, корупція
Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)127

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Грищенко М. В. 
Правові основи попередження корупційних правопорушень серед особового складу органів внутрішніх справ / М. В. Грищенко // Право і безпека. - 2002. - № 2. - С. 23-26. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто питання правових основ попередження корупції в ОВС; зазначена необхідність уточнення таких понять у різних галузях права, як "корупція", "корупційне правопорушення", а також правового статусу співробітників ОВС, розробки рекомендацій організаційно-правового і кримінологічного попередження корупції в системі ОВС.

Рассмотрены вопросы правовых основ предупреждения коррупции в ОВД; указана необходимость уточнения таких понятий в разных областях права, как "коррупция", "коррупционное правонарушение", а также правового статуса сотрудников ОВД, разработки рекомендаций организационно-правового и криминологического предупреждения коррупции в системе ОВД

The problems of the legal bases of warning of corruption in law-enforcement organs are reviewed; the necessity of refinement of such concepts for miscellaneous areas of the right, as "corruption", "corruptible an offence", and also legal status of theemployees law-enforcement organs, mining of the guidelines organization-legal and criminal of warning of corruption in a system law-enforcement organs is indicated


Ключ. слова: право, попередження корупції, органи внутрішніх справ
Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.011-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Прозорість і корупція в системі вищої освіти України : Зб. матеріалів конф. (21 - 22 листоп. 2002 р., м.Львів). - К. : Таксон, 2003. - 308 c. - (Сер. Вища освіта в сучас. світі). - укp.

Обговорено морально-етичні аспекти взаємовідносин, адміністративні, економічні та технологічні шляхи їх оздоровлення в системі вищої освіти України. Наведено загальні характеристики системи тестових випробувань, випускних-вступних іспитів. Висвітлено міжнародний досвід запровадження антикорупційних програм у сфері освіти США, Литви, Словаччини.

Обсуждены морально-этические аспекты взаимоотношений, административные, экономические и технологические пути их оздоровления в системе высшего образования Украины. Приведены общие характеристики системы тестовых испытаний, выпускных-вступительных экзаменов. Освещён международный опыт по внедрению антикоррупционных программ в сфере образования США, Литвы, Словакии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС37910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Корнієнко М. В. 
Деякі аспекти протидії корупції в Україні / М. В. Корнієнко // Право і безпека. - 2004. - 3, № 2. - С. 69-73. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто стан боротьби з корупцією в Україні та запропоновано низку додаткових заходів протидії корупції на внутрішньодержавному рівні.

Рассмотрено состояние борьбы с коррупцией в Украине и предложен ряд дополнительных мер противодействия коррупции на внутригосударственном уровне.

The condition of struggle against corruption in Ukraine is considered and a line of additional measures of counteraction of corruption at an interstate level is offered.


Ключ. слова: протидія, корупція, Україна
Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7 + Х883.9(4УКР)712.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мельник М. І. 
Корупція - корозія влади (соціальна сутність, тенденції та наслідки, заходи протидії) / М. І. Мельник. - К. : Юрид. думка, 2004. - 400 c. - Бібліогр.: с. 380-398. - укp.

Висвітлено важливі для протидії корупції в Україні питання, розкрито її соціальну сутність, тенденції розвитку та негативні наслідки. Описано механізм корупційних відносин і охарактеризовано корупційні правопорушення. Доведено, що системна корупція є реальним чинником, який загрожує національній безпеці держави, сприяє появі та існуванню мафії. Визначено заходи щодо підвищення ефективності антикорупційної діяльності.

Освещены важные для противодействия коррупции в Украине вопросы, раскрыта ее социальная сущность, тенденции развития и негативные последствия. Описан механизм коррупционных отношений и охарактеризованы коррупционные правонарушения. Доказано, что системная коррупция является реальным фактором угрозы национальной безопасности государства, а также содействует появлению и существованию мафии. Определены меры для повышения эффективности антикоррупционной деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7 + Х881.9(4УКР)127

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА646042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Чепелюк В.  
Корупція та хабарництво: проблеми співвідношення понять / В. Чепелюк // Право України. - 2004. - № 10. - С. 110-114. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127в4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Костенко О. М. 
Корупція як проблема політичної кримінології / О. М. Костенко // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2003. - Вип. 14. - С. 386-389. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810-7 + Х883.4 + Ф015.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Порта Донатела дела  
Брудні оборудки: Учасники, ресурси та механізми політичної корупції / Порта Донатела дела , А. Ванучі. - К. : К.І.С., 2006. - 302 c. - укp.

З'ясовано сутність такого явища як корупція. Доведено, що вона може не лише пристосовуватись у демократичних системах, глибоко проникаючи в політику, владу, бізнес, а й руйнувати ці системи, призводячи до кризи демократичних цінностей. Розглянуто питання щодо товарів корупційної оборудки, політичної протекції, "бізнес влади". Висвітлено проблеми посередників на незаконних ринках, територій прихованої влади та політичної протекції підприємців. Досліджено типологію захищених підриємств,"моральні втрати" корупціонера та дилему хабарника. Розглянуто зв'язок організованої злочинності та бізнесу, а також мафії та державних контрактів.

Определена сущность такого явления как коррупция. Доказано, что она может не только приспосабливаться в демократических системах, глубоко пуская свои корни в политике, власти, бизнесе, а и разрушать эти системы, приводя к кризису демократических ценностей. Рассмотрены вопросы товаров коррупционной сделки, политической протекции, "Бизнес власти". Освещены проблемы посредников на незаконных рынках, территорий скрытой власти и политической протекции предпринимателей. Исследована типология защищенных предприятий, "моральные потери" коррупционера и дилема взяточника. Рассмотрена связь между организованной преступностью и бизнесом, а также мафией и государственными контрактами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА672277 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського