Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (29)Автореферати дисертацій (27)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>K=ВАРШАВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 283
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Мицик Ю. А. 
Волинь в роки визвольної війни українського народу середини XVII століття : Док. і матеріали / Ю. А. Мицик, В. І. Цибульський. - Рівне : Перспектива, 1999. - 119 c. - укp.

Містяться документи періоду Визвольної війни українського народу під проводом Б.Хмельницького, виявлені в архівах та бібліотеках України, Польщі, Росії і які стосуються безпосередньо Волині. Публікуються листи різних польських воєначальників, рядових польських шляхтичів, секретарів короля Яна Казимира, його брата Карла-Фердинанда та ін., які скеровували до Варшави актуальну інформацію про хід боїв, політичну ситуацію в Україні. Представлені наративні пам'ятки, насамперед, польської історико-мемуарної літератури (хронічки, щоденники, мемуари), авторами котрих виступають видатні політичні діячі Речі Посполитої (великий канцлер литовський Альбрехт Станіслав Радзивил, його родич, відомий воєначальник Богуслав Радзивил, відомий дипломат Ян Антоні Храповицький та ін.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)442

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горобець В. М. 
Еліта козацької України в пошуках політичної легітимації: стосунки з Москвою та Варшавою, 1654 - 1665 / В. М. Горобець; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 533 c. - укp.

Досліджено проблему розвитку політичних відносин керівництва Війська Запорозького з офіційними Москвою та Варшавою у контексті пошуку ним способів легітимації політико-соціального статусу козацтва як повноправного політичного народу. Детально проаналізовано діяльність Ю.Хмельницького, І.Брюховецького та П.Тетері. Основну увагу приділено Переяславсько-Московському договору 1654 р., українсько-польській угоді 1658 р., політичним і соціальним передумовам Чорної ради, а також міжусобній боротьбі на Правобережній Україні 1663 - 1664 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)461-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Астаф'єв О. Г. 
Лірика української еміграції: еволюція стильових систем / О. Г. Астаф'єв. - К. : Смолоскип, 1998. - 313 c. - укp.

Робота присвячена еволюції художньої семантики сучасного історико-літературного процесу, природі і зміні стильових моделей. На матеріалі української еміграційної лірики 1945-1990 рр. простежується втілення універсалій художньої свідомості (категорій часу, простору, причинності та інших), ментальних та етнічних архетипів, аналізується явище семіозису та його головних компонентів - знакових засобів, десигнатів та інтерпретант. Автор уперше вводить в обіг матеріали варшавських архівів Дмитра Донцова, Нових Актів, Музею літератури ім. А.Міцкевича, а також архівів Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, МВС та СБУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.88 + Ш5(Ук=4/8)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петрів М. Й. 
Наукові праці українських правників в галузі права в Чехо- Словацькій Республіці в 1921-1940 рр. : Бібліограф. покажч. / М. Й. Петрів. - К.; Л., 1998. - 62 c. - укp.

Анотований покажчик змісту наукових праць українських правників, які працювали на еміграції в Чехо-Словацькій республіці: в Українському Вільному Університеті в Празі, Українській Господарській Академії в Подєбрадах, Українському Високому Педагогічному інституті ім. М.П.Драгоманова, в Українському Технічно-Господарському Інституті, в Польщі: в Українському Науковому Інституті в Варшаві, в Німеччині: в Українському Науковому Інституті в Берліні в період 1921-1940 рр. Включено праці, які видавалися українською, польською, чеською, англійською та французькою мовами та були опубліковані в ЧСР, Україні, Польщі, Австрії, США, Франції, Німеччині та інших країнах. Тематика анотованих робіт - теорія і філософія права, історія держави і права, Римське право, канонічне право, конституційний процес, міжнародне публічне право, правнича публіцистика та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)я183 + Х2(4ЧЕХ=УКР)я183 + Х.е(4ЧЕХ=УКР)л3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Симон Петлюра у контексті українських національно-визвольних змагань : Зб. наук. пр. / ред.: В. Верстюк; Ін-т історії України НАН України. - Фастів : Поліфаст, 1999. - 225 c. - укp.

Вивчаються нові документи з творчої спадщини Симона Петлюри. Досліджується його роль у відродженні й розбудові національної освіти в період Української Народної Республіки (1917-1920 рр.). Міститься порівняльний аналіз політики Директорії УНР та радянської влади щодо національних меншин на Поділлі (1918-1929 рр.), відображається Варшавський договір 1920 р. і його оцінка українською дипломатією. Вивчається діяльність визначних військових діячів України доби Директорії: Осипа Назарука, Петра Болбочана та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-8 Петлюра, С. + Ф513(4УКР)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Спеціальні галузі історичної науки : Зб. на пошану М.Я.Варшавчика / ред.: Я. С. Калакура. - К., 1999. - 211 c. - (Історія арх. справи: Спогади, дослідж., джерела; Вип.2). - укp.

Висвітлюється доробок визначного вченого, професора Київського університету ім. Т.Шевченка - М.Я.Варшавчика. Подано праці його колег та учнів, що працюють в галузі джерелознавства, архівознавства, спеціальних галузей історичної науки. Серед розглянутих питань - проблеми теоретичного джерелознавства у творчості В.С.Іконнікова; документознавство та його роль і місце в системі історичної науки; періодична преса як джерело вивчення проблем політико-правового становища національних меншин в УНР (1917-1918 рр.); питання зовнішньої політики Української Держави гетьманата П.Скоропадського в українській історіографії та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т2 я434(4УКР) + Т1(4УКР)6-8 Варшавчик + Т3(4УКР)я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мітрофанова О.  
Французький підхід до українського і польського чинників в європейському стратегічному просторі / О. Мітрофанова // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 69-74. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено французьке бачення ролі України та Польщі в європейському стратегічному просторі. Розглянуто політичний курс Парижа щодо Києва та Варшави, сформований за різних стартових умов. Визначено, що негативним фактором у франко-українських відносинах була наявність в Україні ядерної зброї. Цей фактор врівноважено завдяки проведенню чіткого виваженого курсу нашої країни на інтеграцію в Європу.


Ключ. слова: європейська безпека, Франція, Польща, Україна
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Фра)63-64 + Т3(4Укр)64-64(4Фра)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Збірник наукових праць Придніпровської державної академії будівництва і архітектури та Варшавського технічного університету. Вип. 13 / ред.: В. Щесняк. - Д.; Варшава, 2005. - 692 с. - рус.

Рассмотрены вопросы моделирования трехмерной структуры многогранных форм и их применения в металлоконструкциях, асимптотического моделирования теплопроводности через гексагональную решетку цилиндрических волокон. Приведены результаты исследования ползучести полимербетона в серной кислоте разных концентраций в условиях повышенных температур. Освещены физико-химические свойства компонентов вяжущих для жаростойких композитов с использованием глиноземистых шлаков. Изучено влияние продолжительности аустенитизации и деформации на структуру и свойства малоуглеродистых сталей 09Г2С и 10Г2ФБ. Проанализированы колебания цилиндрических оболочек, усиленных кольцевыми ребрами. Представлен расчёт прочности железобетонных элементов кольцевого сечения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н.я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж70226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Крушевски М.  
Оценка эффективности тренировок, проводимых изометрическим методом с использованием штанги и специального тренажера для тренировки статистической силы с точки зрения биохимического состава тела / М. Крушевски, Б. Вит // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 18. - С. 148-155. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Проведено сравнение результатов, к которым приводят изометрические упражнения, выполняемые в условиях стандартного спортивного зала (с использованием штанги) и в условиях специальной установки для тренировок (тренажера для пилотов). Помимо изменений максимальной силы, моментов мышечных сил в статике, а также высоты прыжка, анализ которых дан в отдельной работе, изучено тоже изменение биохимического состава тела. Исследования проводили в двух группах (n = 30) студентов Академии физического воспитания (AФВ) в Варшаве, не занимавшихся ранее силовыми видами спорта. После тренировок в течение 4-х недель, проводимых изометрическим методом, отмечены существенные изменения биохимического состава тела: значительное уменьшение содержания жировой ткани и прирост массы безжировой ткани в обеих группах при одинаковом сохранении постоянной массы тела.

In activity matching outcomes is conducted, in which one result isometric exercises. The exercises are run ined conditions of a standard sporting hall and in conditions of the special installation for trainings. The changes of maximum force, moments of animal forces in a statics, altitude of jump, biochemical body composition are studied. The researches conducted in two groups (n = 30) students of Academy of physical training (AVF) in Warsaw. The students were not engaged earlier in power kinds of sports. After trainings the essential changes of a biochemical body composition are marked. The tissues and gain of weight without futty tissues are considerably reduced the contents futty. It is necessary to recognize these changes as favourable and desirable for the sportsman - professionals and sportsmen - fans.


Ключ. слова: изометрические тренировки, тренажеры, биохимический состав тела
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.126.151-1в

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Крушевски М.  
Оценка эффективности тренировок, проводимых изометрическим методом с использованием штанги и специального тренажера для тренировки статистической силы с точки зрения биохимического состава тела / М. Крушевски, Б. Вит, С. Кузмиски // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 19. - С. 116-123. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Проведено порівняння результатів, до яких приводять ізометричні вправи, виконувані в умовах стандартного спортивного залу (з використанням штанги) і в умовах спеціальної установки для тренувань (тренажера для пілотів). Крім змін максимальної сили, моментів м'язових сил у статиці, а також висоти стрибка (аналіз яких наведено в окремій роботі) вивчено теж зміну біохімічного складу тіла. Дослідження проводили у двох групах (n = 30) студентів Академії фізичного виховання у Варшаві, що не займалися раніше силовими видами спорту. Після тренувань протягом 4-х тижнів, проведених ізометричним методом, відзначені істотні зміни біохімічного складу тіла: значне зменшення змісту жирової тканини й приріст маси знежиреної тканини в обох групах за однакового збереження постійної маси тіла.

Проведено сравнение результатов, к которым приводят изометрические упражнения, выполняемые в условиях стандартного спортивного зала (с использованием штанги) и в условиях специальной установки для тренировок (тренажера для пилотов). Помимо изменений максимальной силы, моментов мышечных сил в статике, а также высоты прыжка (анализ которых приведён в отдельной работе) изучено также изменение биохимического состава тела. Исследования проводили в двух группах (n = 30) студентов Академии физического воспитания (AФВ) в Варшаве, не занимавшихся ранее силовыми видами спорта. После тренировок в течение 4-х недель, проводимых изометрическим методом, отмечены существенные изменения биохимического состава тела: значительное уменьшение содержания жировой ткани и прирост массы обезжиренной ткани в обеих группах при одинаковом сохранении постоянной массы тела.

In conditions of a standard sporting hall matching outcomes is conducted, in which one reduce isometric exercises. The exercises were fulfilled (with usage of a rod) and in conditions of special installation for agings (training simulator for the pilots). The modifications of maximum force, moments of animal forces in a statics, altitude of jump are marked. The modification of a biochemical body composition is studied. The researches conducted in two bunches (n = 30) students of Academy of physical training in Warsaw which is not engaging earlier in force aspects of sports. After agings within 4 weeks the essential modifications of a biochemical body composition are marked. The considerable decrease of a content futty tissues and accretion of mass of a low-fat tissue in both bunches is marked at identical conservation of constant mass of a skew field. It is necessary to recognize these modifications as favourable and advisable for the sportsman - professionals and for the sportsman - fans.


Ключ. слова: изометрические тренировки, тренажеры, биохимический состав тела
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.121.511

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Крушевскі М.  
Оцінка ефективності тренувань, які провадяться ізометричним методом із використанням штанги і спеціального тренажера для тренування статичної сили з точки зору розвитку м'язової сили / М. Крушевскі, Є. Ельяш // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2005. - № 23. - С. 105-116. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Ключ. слова: ізометричні тренування, тренажери, спортивні досягнення, м'язова сила
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.485.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність : Ювіл. зб. на пошану чл.-кор. НАН України М.Ільницького. Вип. 12 / ред.: Я. Ісаєвич; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 2004. - 767 с. - укp.

Розглянуто проблеми української історії, теорії та історії літератури, мови і культури, зокрема культури доби бароко, поезію раннього українського бароко, поетику символізму М.Хвильового, семіотику незвичайного в українській літературі та культурі - середньовічні мотиви у творчості Б.-І.Антонича. Висвітлено ідеї празької лінгвістичної школи в сучасному контексті теорії літературної мови, джерела Головного архіву давніх актів Варшави до історії наукової діяльності українських емігрантів у Польщі (1919 - 1939 рр.). Проаналізовано творчість визначного українського ученого і письменника, доктора філологічних наук, професора, члена-кореспондента НАН України М.Ільницького.

Рассмотрены проблемы украинской истории, теории и истории литературы, языка и культуры, в частности культуры эпохи барокко, поэзия раннего украинского барокко, поэтика символизма Н.Хвылевого, семиотика необычного в украинской литературе и культуре - средневековые мотивы в творчестве Б.-И.Антонича. Освещены идеи пражской лингвистической школы в современном контексте теории литературной речи, источники Главного архива древних актов Варшавы к истории научной деятельности украинских эмигрантов в Польше (1919 - 1939 гг.). Проанализировано творчество известного украинского учёного и писателя, доктора филологических наук, профессора, члена-корреспондента НАН Украины Н.Ильницкого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(4УКР)6дІльницький М.я434

Шифр НБУВ: Ж68562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Моцок В.  
Вплив політики західних країн на розвиток українсько-польських взаємовідносин у 90-х роках ХХ ст. / В. Моцок // Людина і політика. - 2001. - № 5. - С. 26-34. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано українсько-польські відносини в 1990-х рр. Розглянуто особливості їх розвитку після розпаду СРСР та припинення існування системи Варшавського договору, характер і наслідки тиску з боку провідних західних країн для розвитку двосторонніх відносин. Зважаючи на те, що Польща і Україна проводять зовнішню політику, спрямовану на зближення з європейськими та євроатлантичними інтеграційними системами, західні країни значним чином впливають на політику цих держав.


Ключ. слова: Україна, Польща, тиск Заходу, двосторонні відносини
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(Укр)64 + Ф4(4Пол)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Полонська-Василенко Н. Д. 
Історія України : У 2 т. Т. 2. Від середини XVII століття до 1923 року / Н. Д. Полонська-Василенко. - 4-е вид., стер. - К. : Либідь, 2002. - 608 c. - Бібліогр.: с. 600-606. - укp.

Проаналізовано добу Української Гетьманської Держави 1640 - 1780 рр. Докладно висвітлено діяльність визначних політиків: Б.Хмельницького, І.Виговського, П.Тетері, І.Брюховецького, П.Дорошенка, Д.Многогрішного, І.Самойловича, Д.Апостола, П.Орлика, І.Мазепи. Охарактеризовано боротьбу російського уряду з "вольностями" Запоріжжя. Розглянуто економічне та політичне становище України за часів Гетьманщини. Окремі розділи присвячено визвольним та національним рухам в Україні у XIX ст., польському повстанню 1830 р. Значну увагу приділено російсько-японській війні, революції 1905 р., аграрній реформі П.Столипіна, охарактеризовано зовнішню політику України за часів Центральної Ради та Директорії. Всебічно досліджено Варшавський договір та його наслідки для країн Східної Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Геник М.  
Проблема участі українських підрозділів у придушенні Варшавського повстання: розвінчання міфу / М. Геник // Людина і політика. - 2001. - № 6. - С. 49-57. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Досліджено питання участі українських підрозділів у придушенні Варшавського повстання в серпні - жовтні 1944 р. Обгрунтовано, що тогочасні настрої народу були наслідком стереотипів масової свідомості польського суспільства та підтримувалися тоталітарними режимами з метою культивування міжнаціональних антагонізмів для зміцнення їх панування.


Ключ. слова: Варшавське постання, українська дивізія "Галичина", українсько-польські відносини
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Пол)62-411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Українська історична наука на порозі ХХІ століття : Міжнар. Наук. Конгр., Чернівці, 16 - 18 трав. 2000 р.:Доп. та повідомл. Т. 2 / ред.: О. Добржанський; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2001. - 345 c. - укp.

Висвітлено питання, пов'язані з 200-літтям Християнства та поширенням його на Україні, розглянуто боротьбу за відродження української православної церкви за умов національно-визвольної революції (1917 - 1920 рр.). Проаналізовано взаємини українців з поляками протягом ХІХ - ХХ ст., зокрема, в період пізнього середньовіччя та Нового часу, обговорено наслідки Варшавського договору 1920 р. для України. У контексті еміграційної політики ІІ Речі Посполитої визначено національний склад переселенців з Волині, розглянуто українське питання в політиці польського еміграційного уряду в Лондоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)64я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Збірник наукових праць Інституту ядерних досліджень. N 2(8) / ред.: І. М. Вишневський. - К., 2002. - 226 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В38я54(4Укр)2

Шифр НБУВ: Ж70522 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Овсій І. О. 
Зовнішня політика України (від давніх часів до 1944 року) : Навч. посіб. для студ. гуманіт. спец. вищ. навч. закл. / І. О. Овсій. - 2-е вид., стер. - К. : Либідь, 2002. - 240 c. - Бібліогр.: с. 225-237. - укp.

Висвітлено міжнародне становище та зовнішню політику України від давніх часів до 1944 р. На підставі загальноісторичного процесу висвітлено питання зовнішньополітичних акцій, міжнародних угод і договорів. Запропоновано концепцію існування трьох періодів української державності, пов'язаних з Київською Руссю, Військом Запорізьким і національною державністю за період 1917 - 1920 рр. Розглянуто сутність зовнішньої політики Б. Хмельницького на етапі поступового переходу від козацької автономії до створення самостійної Української держави, а також УРСР 1921 - 1944 рр. Проаналізовано наслідки Варшавського договору УНР з Польщею.

Освещены международное положение и внешняя политика Украины с древнейших времен до 1944 г. С учетом общеисторического процесса освещены вопросы внешнеполитических акций, международных соглашений и договоров. Предложена концепция существования трех периодов украинской государственности, связанных с Киевской Русью, Войском Запорожским и национальной государственностью за период 1917 - 1920 гг. Расмотрена внешняя политика Б. Хмельницкого на этапе постепенного перехода от казацкой автономии к созданию самостоятельного Украинского государства, а также УССР в период с 1921 - 1944 гг. Проанализированы последствия Варшавского договора УНР с Польшей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-6я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА630134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ільницька Л.  
"Русалка Дністрова" у фондах Національної бібліотеки у Варшаві / Л. Ільницька // Зап. Львів. наук. б-ки ім. В.Стефаника. - 2002. - Вип. 9/10. - С. 18-23. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.831.23(4Пол)511 + Ш5(4Укр)5-379

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68513 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Декабристи в Україні : Дослідж. й матеріали. Т. 3 / ред.: Г. Д. Казьмирчук; Ін-т історії України НАН України, Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 256 c. - укp.

Проаналізовано соціально-економічний розвиток України в ХІХ ст. Висвітлено ідеї державотворення в програмних документах декабристів, реалії та перспективи розвитку сучасного декабристознавства. Описано польські зв'язки декабристів на основі документів з Центрального архіву давніх актів у Варшаві. Розглянуто українську школу декабристознавства початку ХХ ст.

Проанализировано социально-экономическое развитие Украины в ХІХ в. Освещены идеи развития государства в программных документах декабристов, реалии и перспективы развития современного декабристоведения. Описаны польские связи декабристов на основании документов с Центрального архива давних актов в Варшаве. Рассмотрена украинская школа декабристоведения начала ХХ в. - середины 1930-х гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)471-411.4 + Т3(4УКР)471-411

Рубрики:

Шифр НБУВ: В347323 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського