Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (6)Автореферати дисертацій (86)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=БЕЗРОБІТТЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 963
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Горова А.  
Активні програми служб зайнятості та їх вплив на ринок праці і безробіття в Україні / А. Горова // Регіон. економіка. - 2001. - № 2. - С. 196-201. - укp.

Висвітлено проблему оцінки результативності активних програм, проведених державними службами зайнятості. Проаналізовано вплив програм на безробіття на індивідуальному та груповому рівнях, а також на ринок праці в цілому. Наведено порівняльну характеристику вартості результатів активних програм.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зайцева К. В. 
Анализ возможностей смягчения социальных последствий безработицы молодежи г.Донецка / К. В. Зайцева; НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. - Донецк, 1998. - 79 c. - рус.

В умовах переходу України до ринкових відносин чітко висвітлюється "молодіжне" та "жіноче" обличчя недозайнятості. Подаються заходи щодо пом'якшення соціальних наслідків безробіття в м.Донецьку. При наявності усіх видів безробіття: від структурного, циклічного, фрікційного до скритого, - ускладнюється проблема працевлаштування молоді. Створення молодіжної біржі праці зможе покращити її стан на фіксованому ринку праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)240.5 + У9(4УКР-4ДОН)0-640.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зайцева К. В. 
Возможности смягчения социальных последствий безработицы молодежи / К. В. Зайцева; НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. - Донецк, 1999. - 78 c. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

За умов переходу України до ринкових відносин чітко висвітлено "молодіжне" і "жіноче" обличчя безробіття. Визначено заходи щодо пом'якшення соціальних наслідків безробіття у Донецьку. За наявності усіх видів безробіття - структурного, циклічного, фрікційного до скритого - ускладнюється проблема працевлаштування молоді. Доведено, що створення молодіжної біржі праці зможе покращити її стан на фіксованому ринку праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)240.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вісник Тернопільської академії народного господарства. Вип. 8 / ред.: З. В. Гуцайлюк. - Т. : Екон. думка, 2000. - 188 с. - укp. - рус.

Розглянуто теоретично-методологічні та практичні аспекти інвестиційної діяльності в країнах з перехідною економікою. Досліджено вплив міжнародного поділу праці на економічний розвиток регіональних АПК України. Проаналізовано роботу вітчизняних банків з проблемними кредитами та шляхи адаптації досвіду кредитних інститутів країн Східної Європи. Значну увагу приділено українсько-польським відносинам у європейській зовнішньоекономічній діяльності. Окремі розділи присвячено державному регулюванню зайнятості та захисту від безробіття у Польщі, а також сучасним парадигмам економічної теорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я54(4Укр) + У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шинкаренко В. Г. 
Економіка праці на автомобільному транспорті : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. Г. Шинкаренко, І. А. Дмитрієв, О. М. Криворученко; Харк. держ. автомоб.-дор. техн. ун-т. - Х., 2000. - 303 c. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Визначено предмет і зміст економіки праці на автомобільному транспорті. Окремі розділи присвячено розгляду проблем безробіття та його соціально-економічних наслідків, трудового потенціалу працівника підприємства, факторів росту ефективності, а також продуктивності праці. Детально проаналізовано питання організації, нормування, стимулювання праці та їх удосконалення за ринкових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.3-64 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Михайлов Є. П. 
Економіка праці : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. III - IV рівнів акредитації з екон. спец. / Є. П. Михайлов, А. В. Мерзляк, М. Х. Корецький, Г. О. Михайлова; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т, Запоріз. гуманіт. ун-т. - Д. : Наука і освіта, 2001. - 227 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розглянуто проблеми вартості робочої сили та її структури, рівень заробітної плати та способи її регулювання, управління персоналом і організацію праці на підприємстві, а також планування трудових показників. Охарактеризовано ринок праці в економічній системі. Проаналізовано роль держави у регулюванні зайнятості населення, формуванні заробітної плати та прибутків населення. Наведено види, форми безробіття та визначено чинники, які обумовили його появу. Висвітлено стан безробіття в Україні. Описано резерви підвищення продуктивності праці. Досліджено роль демографічної ситуації у соціально-економічному стані в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)24я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Економіка ринків праці : Навч. посіб. для студ. екон. спец. вищ. навч. закл. та слухачів ін-тів післядиплом. освіти / уклад.: А. Г. Горілий; Ін-т змісту і методів навчання, Терноп. акад. нар. госп-ва. - Т. : Вид-во Карп'юка, 1998. - 156 c. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Висвітлено теоретичну базу економіки та механізм ринків праці. Проаналізовано роль та значення освіти та фахової підготовки на ринку праці. Розглянуто питання оплати праці та її продуктивності. Досліджено економічну природу нерівності у заробітках. Наведено види та визначено причини безробіття. Розкрито зв'язок між інфляцією заробітної плати, інфляцією цін та продуктивністю праці. Охарактеризовано вплив нелегальної імміграції на стан ринків праці країни-реципієнта. Відображено вплив діяльності профспілок на продуктивність праці та обсяг виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Економіка та підприємництво: стан та перспективи : Зб. наук. пр. / ред.: Н. М. Гуляєва; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. - К., 1999. - 263 c. - укp.

Містяться статті, що розкривають проблеми розвитку підприємництва, особливостей економічних процесів фундаментального і прикладного харектеру на макро- та мікрорівні. Розглядаються питання удосконалення податкової системи, аналізуються причини виникненя та шляхи розв'язання проблеми безробіття в Україні. Аналізується діяльність фінансових інститутів та підприємницьких мереж. Увага акцентується на удосконаленні бухгалтерського обліку, економічного та фінансового аналізу на підприємстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР) я43 + УК9(4УКР)0-131.1 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ватаманюк З. Г. 
Економічна теорія: макро- і мікроекономіка : Навч. посіб. / З. Г. Ватаманюк, С. М. Панчишин, С. К. Ревенчук, В. Г. Буняк, Н. І. Гнатюк, І. М. Грабинський, М. І. Крупка, Є. Й. Майовець, Р. В. Михайлишин; ред.: З. Г. Ватаманюк, С. М. Панчишин. - К. : Вид. дім "Альтернативи", 2001. - 606 c. - укp.

Розглянуто методологію та методи економічної науки. Висвітлено питання економічних потреб і виробничих ресурсів, економічних систем, товарної форми виробництва, ринкового механізму. Розкрито поняття макроекономіки як науки; наведено макроекономічні показники споживання та інвестицій, економічного зростання, сукупних видатків, попиту та пропозиції. Висвітлено явища безробіття, інфляції та методи боротьби з ними. Детально проаналізовано грошовий ринок та монетарну політику, причини дефіциту бюджету та державного боргу, поведінку споживача та максимізацію корисності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 я73(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Зайнятість та ринок праці : Міжвід. наук. зб. Вип. 13 / ред.: В. В. Онікієнко; НАН України. - К., 2000. - 180 с. - Ж68669.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади регулювання міграційних процесів у контексті реформи соціально-економічної системи. Детально розглянуто ринкові механізми розвитку системи охорони здоров'я. Окремі розділи присвячено професійній перепідготовці населення, що потерпає від безробіття, системі регулювання ринку праці та соціального захисту населення, структурній перебудові економіки України у контексті забезпечення національних інтересів і соціальних пріоритетів, а також проблемам зайнятості депортованого населення Автономної Республіки Крим.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Зайнятість та ринок праці : Міжвід. наук. зб. Вип. 8 / ред.: В. В. Онікієнко; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. - К., 1998. - 114 с. - рус.

Висвітлюються проблеми формування і реалізації стратегії та тактики державної політики ринку праці, теоретико-методологічні та прикладні аспекти його формування при переході до соціально орієнтованої ринкової економіки. Розглядаються процеси формування трудової активності і зайнятості населення, його соціального захисту. Характеризується сучасний стан статистики ринку праці в Україні, повідомляється про допустимі рівні безробіття в умовах трансформації економіки України та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295 + У9(4УКР)240

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Головко С.  
Зміна ролі профспілок у нових соціально-політичних умовах (Британський досвід) / С. Головко // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 65-69. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто становище британських профспілок наприкінці 70-х - на початку 80-х рр. ХХ ст. Розкрито політику кабінету М.Тетчер щодо профспілок у 1982-1985 рр. Проаналізовано зміст і ефективність традиційних форм опору Британського конгресу тред-юніонів антипрофспілковому законодавству у цей період та перехід БКТ у другій половині 80-х років до нових форм боротьби за права трудящих.


Ключ. слова: Британський конгрес тред-юніонів, "промислові дії", М.Тетчер, безробіття, антипрофспілкове законодавство, страйки, торі, політика "нового реалізму"
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф72(4Вел)912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Рабштина В. М. 
Макроекономіка : Навч. посіб. / В. М. Рабштина, С. П. Ярошенко. - Суми : Козац. вал, 1998. - 311 c. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З використанням світового досвіду висвітлюються макроекономічні аспекти поведінки держави і економічних суб'єктів в умовах ринкових відносин: сутність, поняття і методи, вимірювання у макроекономіці (валовий національний продукт, національний доход), сукупні попит та пропозиція (економічний цикл пристосування до їх коливань), інфляція, безробіття. Розглядаються фінансова, грошово-кредитна і податково-бюджетна політика, економічне зростання, міжнародна торгівля та її вигоди, взаємодія економіки і грошей, економічна ефективність залежно від стану конкуренції тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Манків Г. Н. 
Макроекономіка : Підруч. для України / Г. Н. Манків С. Панчишин. - К. : Основи, 2000. - 588 c. - Бібліогр.: с. 551-559. - укp.

Зроблено поглиблений аналіз сучасних економічних моделей, з'ясовано основні макроекономічні показники - валовий внутрішній продукт, індекс споживчих цін, рівень безробіття. Розглянуто основну класичну модель національного доходу, наведено класичний аналіз економічної динаміки з використанням моделі Солоу, що дає змогу простежити розвиток економіки в часі. Досліджено різні причини безробіття, пошуки роботи, законодавство про мінімальну заробітну плату, роль трудових спілок у встановленні рівня зарплати, наведено окремі важливі факти щодо структури безробіття. Викладено основні питання теорії грошей: кількісну теорію грошей, інфляційний податок, ефект Фішера, суспільні втрати від інфляції, причини і наслідки гіперінфляції. Охарактеризовано різні аспекти економічної політики: залежність між дефіцитом бюджету і дефіцитом торговельного балансу, макроекономічні наслідки політики протекціонізму, вплив монетарної політики на вартість національної грошової одиниці на валютних ринках. Значну увагу приділено розгляду економіки за короткостроковий період, мікроекономічних основ макроекономіки, зокрема, принципів кейнсіанської та класичної економічних теорій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Горбачук В.  
Макроекономічні методи: теорії та застосування / В. Горбачук; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К. : Кий, 2000. - 272 c. - укp.

Розглянуто суттєві характеристики ринкової економіки, роль спеціалізації, використання грошей та капітальних товарів, модель кругообігу товарів і грошей на реальному та фінансовому ринках. Висвітлено методику вимірювання основних макроекономічних величин - національного продукту, індексу цін, рівня безробіття, а також їх застосування до аналізу факторів виробництва, попиту, рівноваги, процентних ставок. Проаналізовано теорії багатства та росту, розподілу, вартості, ключові аспекти міжнародної торгівлі, ділових циклів, конкуренції та ефективності. Визначено місце грошей і центрального банку в монетарній політиці держави. Вивчено види грошей, кількісну теорію грошей, інфляцію, номінальну та реальну процентні ставки, структуру та функції системи центрального банку, роль резервних вимог, попит і пропозицію грошей. Проаналізовано питання обліку відкритої економіки, міжнародні потоки капіталів і товарів, режими обмінних курсів, модель Манделла - Флемінга. Охарактеризовано основні принципи міжнародної торгівлі, роль порівняльних переваг, протекціонізм, тарифи і квоти, тенденції регіональної економічної інтеграції, переваги вільної торгівлі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У. в611.215 я73

Шифр НБУВ: ВА599376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку / ред.: О. Є. Кузьмін. - Л. : Вид-во Держ. ун-ту "Львів. політехніка", 2000. - 343 с. - (Вісн. Держ. ун-ту "Львів. політехніка"; N 384). - укp. - рус.

Розглянуто проблеми підприємництва, менеджменту, інвестиційної та інноваційної діяльності, регулювання економіки України. Висвітлено особливості оподаткування суб'єктів підприємництва, фінансове моделювання виробничої діяльності фірми, проблеми організації та ведення бухгалтерського обліку суб'єктів малого підприємництва. Проаналізовано товарно-асортиментну політику підприємств на міжнародних ринках, цінову політику нафтопереробних підприємств у системі маркетингу, маркетингові проблеми енергогенеруючих компаній в Україні. Досліджено фінансовий механізм стимулювання інновацій, вплив страхування від безробіття на зайнятість населення, а також питання моделювання зайнятості на підприємствах АПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бирченко Е. В. 
Молодежь с высшим образованием на рынке труда: общегосударственный и региональный аспекты анализа / Е. В. Бирченко // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 83-89. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Зазначено, що на ринку праці, з його зростаючими диспропорціями в попиті та пропозиції робочої сили особливо вразливі позиції займає молодь. Серед молодих людей віком 18 - 28 років не працює і не вчиться кожний четвертий. Серед випускників вузів не може знайти собі роботу кожний шостий фахівець. Причини безробіття серед молоді багато в чому зумовлені специфікою цієї соціально-демографічної групи. Розуміння конкурентоздатності як здатності в більш високій мірі задовольняти потреби роботодавця, дає можливість виділити основні критерії, за якими молоді фахівці займають більш низькі ринкові позиції. Однак, загалом, вища освіта є чинником, що підвищує конкурентоздатність молоді на ринку праці. Випускників вузів відрізняє більш висока соціальна та професійна мобільність. Розглянуто тенденції інтеграції молодих фахівців з вищою освітою до професійно-кваліфікаційної структури суспільства. Специфічні особливості має регіональний аспект стану випускників вузів. Для Харкова характерний один з найвищих показників чисельності студентів на 10 тис. населення. Зростання контингенту молоді, що навчається у вузах, йде випереджальними темпами. Це входить в суперечність з реальними тенденціями розвитку практично всіх галузей економіки регіону. Обгрунтовано основні заходи державного регулювання зайнятості на загальнонаціональному і регіональному рівнях.


Ключ. слова: працевлаштування, випускники вузів, конкурентоздатність, молоді фахівці, політика зайнятості, Харківський регіон.
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240,5 + Ч484(4Укр)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Моніторинг соціальних процесів в Україні / ред.: І. К. Бондар; Н.-д. екон. ін-т. - К. : Знання, 1999. - 260 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розкриваються проблеми створення та впровадження моніторингу соціальних процесів. Охоплюються концептуальні положення та напрями трансформування соціальної політики в умовах перехідної економіки України, наведено огляд сучасних теоретичних концепцій соціальної політики держав з ринковою економікою. Значне місце займають питання удосконалення механізму управління соціально-трудовими відносинами з урахуванням світового досвіду, дослідження проблем бідності, безробіття та ринку праці, демографії, оплати праці, зайнятості. Розглядаються методологічні принципи та методичні підходи до побудови моніторингу, аналізу та прогнозування основних соціальних процесів, а також результати моніторингових досліджень, проведених авторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*18:C

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Будаговська С.  
Мікроекономіка і макроекономіка : Підруч. для студ. екон. спец. закл. освіти: У 2 ч. / С. Будаговська, О. Кілієвич, І. Луніна, Т. Пахомова, О. Романюк. - К. : Основи, 1998. - 517 c. - укp.

Висвітлюється сучасна економічна теорія, що поєднує найпоширеніші світові традиції вивчення економічних дисциплін з особливостями української економіки і характеризується систематичним викладом двох складових частин теорії - мікроекономіки та макроекономіки. Вивчається поведінка домогосподарств як споживачів, поведінка фірм як виробників, аналізуються різні типи ринкових структур, від повної конкуренції до чистої монополії, і основні засади антимонопольної політики. Викладається теорія загальної рівноваги. Наведено детальну характеристику основних макроекономічних показників - валового внутрішнього продукту, рівня інфляції та рівня безробіття. Описано базову модель "Сукупного попиту і сукупної пропозиції". Розкриваються питання теорії міжнародної торгівлі та основні інструменти зовнішньоторговельної політики уряду, розглядаються взаємозв'язки між основними макроекономічними рахунками тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.3/4 я73

Шифр НБУВ: ВА587238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Будаговська С.  
Мікроекономіка і макроекономіка : Підруч. для студ. екон. спец. закл. освіти: У 2 ч. / С. Будаговська, О. Кілієвич, І. Луніна, Т. Пахомова, О. Романюк, А. Сніжко, О. Сніжко; ред.: С. Будаговська. - 2-е вид. - К. : Вид-во С.Павличко "Основи", 2001. - 517 c. - укp.

Викладено основні припущення та загальні уявлення про роботу ринкового механізму. Проаналізовано поведінку домогосподарств як споживачів, правила ухвалення індивідуальних рішень, теорію індивідуального та ринкового попиту, поведінку фірм як виробників, теорію індивідуальної та ринкової пропозиції. Розглянуто різні типи ринкових структур, від повної конкуренції до чистої монополії, та основні засади антимонопольної політики. Досліджено поведінку фірм та домогосподарств на ринках факторів виробництва, особливості формування попиту та пропозиції на ринках. Висвітлено теорію загальної рівноваги та проблеми порушення умов її існування - неспроможності ринку. Розглянуто питання макроекономічної теорії. Наведено детальну характеристику основних економічних показників - валового внутрішнього продукту, рівнів інфляції та безробіття. На основі базової моделі сукупного попиту і сукупної пропозиції викладено основні детермінанти попиту і пропозиції на макрорівні. З'ясовано, як визначається величина сукупного випуску та середнього рівня цін в економіці у короткостроковому та довгостроковому періодах. Охарактеризовано вплив економічної політики держави (бюджетно-податкової, грошово-кредитної) на досягнення рівноважного стану економіки. Розкрито питання теорії міжнародної торгівлі та основні інструменти зовнішньоторговельної політики уряду. Особливу увагу приділено ознайомленню з макроекономічною політикою у відкритій економіці, введено поняття міжнародної мобільності капіталу та досліджено її вплив на економіку. Описано взаємозв'язки між основними макроекономічними рахунками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.3я73(4УКР) + У010.4я73(4УКР)

Шифр НБУВ: ВС35091 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського