Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=РЕПАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Репан О. А. 
Іржа на лезі. Лівобережне козацтво і російсько-турецька війна 1735 - 1739 років : монографія / О. А. Репан; Дніпропетр. нац. ун-т, Ін-т суспіл. дослідж. - К. : Києво-Могилян. акад., 2009. - 195 c. - Бібліогр.: с. 139-173. - укp.

Проаналізовано участь козацтва Лівобережної України в російсько-турецькій війні 1735 - 1739 рр. Розглянуто місце "козацького питання" в міжнародних відносинах у Центрально-Східній Європі 1730-х рр. Охарактеризовано соціальне становище та статус різних категорій козацтва Гетьманщини та участь лівобережних полків у бойових діях.

Проанализировано участие казацтва Левобережной Украины в русско-турецких войнах 1735 - 1739 гг. Рассмотрено место "казацкого вопроса" в международних отношениях в Центрально-Восточной Европе 1730-х гг. Охарактеризовано социальное положение и статус разных категорий казацтва Гетманщины и участие левобережных полков в боевых действиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)463-682 + Т3(4УКР)46-294 + Т3(4УКР)4-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА713229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Репан О. А. 
Козацтво Лівобережної України і російсько-турецька війна 1735 - 1739 рр. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. А. Репан; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2003. - 16 c. - укp.

На основі широкого кола архівних джерел, значна частина яких вводиться до наукового обігу вперше, визначено місце "козацького питання" у геополітичних планах Російської імперії, проаналізовано політику російського уряду стосовно Гетьманщини, досліджено правовий, соціальний та війський статус окремих категорій козацтва Лівобережної України 1730-х рр. Вивчено форми участі козаків у подіях російсько-турецької війни 1735 - 1739 рр. З'ясовано причини та зміст еволюції козацького стану у контексті воєнних подій другої половини 1730-х рр. Встановлено, що лівобережне козацтво у даний період багато в чому втратило властиві йому риси військової спільноти. Доведено, що для більшості козаків і старшин війна не була способом життя, а на перше місце у пріоритетах вийшли добробут і спокій. Зазначено, що участь у бойових діях реанімувала певні риси та навички, проте прагнення воювати гетьманці у даний період не виявляли. Доведено, що дана війна засвідчила, що лівобережне козацтво у зазначений період перебувало на етапі перетворення з військового стану на стан у якому переважають цивільні ознаки, які все більше домінували.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т3(2)463-682

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Репан О.  
Палімпсест. Коріння міста: поселення XVI - XVIII століть в історії Дніпропетровська / О. Репан, В. Старостін, О. Харлан; НДІ козацтва, Ін-т історії України НАН України, Дніпропетр. нац. ун-т. - К. : Укр. пропілеї, 2008. - 267 c. - укp.

На підставі комплексного аналізу писемних, археологічних і картографічних джерел розглянуто питання історичної топографії, формування й історії населених пунктів, які існували в межаж Дніпропетровська у XVII - XVIII ст., зокрема, польської фортеці, міст Кодак, Новобогородицьк (Стара Самарь), Катеринослав. Висвітлено їх роль у розвитку регіону. Показано значення Нового Кодака як міста, що поклало початок Дніпропетровську.

На основе комплексного анализа письменных, археологических и картографических источников рассмотрены вопросы исторической топографии, формирования и истории населенных пунктов, существовавших в пределах Днепропетровска в XVII - XVIII вв., в частности, польской крепости, городов Кодак, Новобогородицк (Старая Самарь), Екатеринослав. Освещена их роль в развитии региона. Показано значение Нового Кодака как города, положившего начало Днепропетровску.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНІ-2Д)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС50251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Репан О. А. 
Козацька старшина влітку 1736 р. (за матеріалами Центрального державного історичного архіву України) / О. А. Репан // Бібліотека. Наука. Культура. Інформація : наук. пр. НБУВ. - 1998. - Вип. 1. - С. 448-450. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР) + Т3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Етнонаціональний світ Придніпров'я : колект. монографія / С. І. Світленко, С. М. Каюк, З. П. Маріна, О. А. Репан, О. В. Ромашко; ред.: С. І. Світленко Пер.: С. І Світленко. - Харків : Панов А.М., 2018. - 167 c. - укp.

Висвітлено етнонаціональний поступ Придніпровського краю від давнини до сучасності. Розглянуто етнічні процеси до модерних часів. Охарактеризовано стародавній період етнічної історії Придніпров'я від палеоліту до "великого переселення народів", взаємодію древніх слов'ян і народів Великого Степу в IX - XV ст., а також козацьку колонізацію, міжетнічні взаємини і фронтирну ідентичність населення Придніпров'я XVI - XVIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР0/8) + Т51(23)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Поліцейська діяльність : підручник / А. Є. Фоменко, О. С. Юнін, Л. Р. Наливайко, К. В. Бахчев , А. О. Собакарь, Р. В. Миронюк, Б. О. Логвиненко, О. Ф. Кобзар, Р. М. Опацький, В. П. Мороз, Г. О. Блінова, В. В. Шаблистий, Р. Ю. Молчанов, В. В. Гаркуша, С. І. Шевченко, О. М. Кучеренко, Л. В. Бобрішова, О. В. Нестерцова–Собакарь, Л. М. Сукмановська, Б. П. Онищенко, В. В. Репело, М. О. Шевяков, С. А. Рижкова, О. І. Мамчій, Д. В. Свердлов, Н. М. Удалова, О. В. Захарченко, К. О. Пісоцька, М. І. Репан, С. О. Ігнатов; ред.: О. С. Юнін; Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. - Дніпропетровськ : Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ, 2022. - 431 c. - Бібліогр.: с. 407-431 - укp.

Розглянуто теоретико-правові основи поліцейської діяльності (ПД). Наведено поняття ПД, виокремлено її ознаки, визначено принципи та стандарти ПД, наведено її функції, розкрито форми та методи ПД. Виокремлено світові стандарти ПД і стан їх реалізації в діяльності національної поліції. З'ясовано та розкрито адміністративно-правовий статус поліцейського в Україні та в зарубіжних країнах. Виокремлено та розкрито сутність превентивної, адміністративно-юрисдикційної та сервісно-обслуговуючої видів ПД. Розкрито сутність і зміст процедур реалізації різновидів ПД, зокрема: у сфері забезпечення публічного порядку та безпеки, у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у сфері обслуговування населення в межах окремих дільниць і громад, у сфері забезпечення та захисту прав дітей, у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, у сфері забезпечення об'єктів дозвільної системи, у сфері забезпечення прав і свобод людей під час надзвичайних ситуацій, у сфері надання адміністративних послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013-9 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860427 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського