Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Формування ринк. відносин в Україні<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 448
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Предборський В. А. 
Тінізаційні особливості "елітної" владно-бізнесової структури / В. А. Предборський // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 3-10. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Предмет дослідження - сутність, особливості, форми прояву протиріч у ланці влада-бізнес-суспільство, використання їх суб'єктами кланових владно-бізнесових структур як гібридних засобів посилення процесу тіньового перерозподілу власності та влади на користь суб'єктів паразитарного тіньового парасуспільства. Мета роботи - подальший дискурсивний розвиток вивчення причинного комплексу тіньових засобів гальмування суспільних реформ, їх особливостей в сучасних умовах щодо "елітного" владно-бізнесового прошарку, існування явища гібридизації влади та бізнесу як найсуттєвішої загрози національній безпеці. Аналіз вітчизняних суспільних процесів у їх історичних метаморфозах, механізмів взаємодії суспільства та влади свідчить про наявність стійкого відтворення суттєвих тінізаційних протиріч у взаємодії інтересів влади та широких верств населення. Висновки: наслідками кризової модернізації залежних країн є утворення в них міжсекторного розламу, тобто наявності якісної соціально-економічної різниці в асинхронному розвитку окремих секторів інституційної структури, зокрема в ланці "елітний" сектор владно-бізнесової структури та ординарних секторів, причиною системної тіньової автономізації - появи автономних, тіньових, олігархічно-владних, кланових елітних прошарків як активних продуцентів системної тінізації, на одному полюсі, та суцільної бідності - на іншому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-962

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шостак Л. Б. 
Технології "alt monets", Blockchain алмазопроводів, золота та нафти / Л. Б. Шостак, О. І. Дікарєв // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 10-31. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Предмет дослідження - аналіз процесів входження кріптовалют в фінансові мережі економічної сфери соціального життя в методичному подоланні певної багатозначності їх віртуального й практичного використання. Концептуалізовано цей процес як технології "alt monets" та блокчейнів (технологія Blockchain тут розглядається в парадигмі "децентралізованої технології ведення бухгалтерського обліку" в корпоративних практиках і як похідна технічного дизайну Bitcoin та його похідних в контексті програмних функцій "розумних контрактів"). Здійснено аналіз новітніх фінансових технологій з опрацюванням моделей їх адаптації задля поширення перспективних фінансових технологій. Це дозволить уникнути появи на їх основі ризиків, здатних їх скомпрометувати, м'яко інтегрувати найбільш перспективні з них з урахуванням можливих наслідків для учасників ринку, а також з метою захистити фінансовий ринок від загроз, які несуть в собі нові фінансові технології з урахуванням їх анонімності. У дослідженні використовується модель "товарних ланцюжків", що увійшла в дискурс 1970-х рр. і заклали основу глобальних мереж вартості в формі аналізу процесів перетворення сировини в продукт попиту, а в 2000-і рр. - глобальних мереж доданої вартості в формі аналізу факторів організації глобальних галузей. Запропоновано теоретичне обгрунтування та практичні інструменти для аналізу ланцюжків доданої вартості і різних типів управління ними. Припускається, що будуть виникати криптовалюти із опорою на продукцію мінерально-сировинного комплексу (МСК), Висувається гіпотеза про те, що найважливіша роль у глобалізації освоєння мінерально-сировинної бази (МСБ) планети належить таким факторам-зусиллям: урядам промислово розвинутих країн по забезпеченню національних потреб у мінеральній сировині (МС); міжнародним економічним структурам мереж. Алмазний ринок позиціонується як експериментальна модель і висувається гіпотеза про те, що саме на ньому було відпрацьовано механізм управління глобальними сировинними ринками та геологічно-розвідувальними роботами (ГРР). Висновки: очікується, що криптовалютний фінансовий інструмент дозволить інвесторам диверсифікувати портфелі та піти від стандартних каналів валютних потоків, зокрема від доларової системи. Криптовалюта для багатьох інвесторів стала вигідною у зв'язку з децентралізацією та меншим рівнем маніпуляцій з боку урядів і банків на відміну від паперових грошей і навіть золота, і тому вона має певні перспективи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.227

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хрип'юк В. І. 
Еволюціонування державного регулювання харчової промисловості / В. І. Хрип'юк // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 31-40. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Предмет дослідження - систематизовані ключові теоретико-методологічні та методичні погляди на роль держави в забезпеченні сталого соціально-економічного розвитку, здійснено ретроспективний аналіз детермінант державного регулювання агроінституційних одиниць, зокрема підприємницьких структур харчо-переробної промисловості в нормативній, методичній, інструктивній та науковій площинах. Мета дослідження - систематизація та визначення узагальнюючого розуміння ефективного державного регулювання підприємств харчової промисловості в сучасному стані інституційних змін, за умов активізації євроінтеграційних процесів. Досліджено науково-методичні засади онтогенезу "державного регулювання", пов'язаного з ними категоріально-понятійного апарату. Систематизовано теоретичні, методологічні аспекти державного регулювання харчової промисловості України на підставі чого запропоноване його авторське визначення, яке формує підвалини досягнення запрограмованих стратегічними документами високого рівня структурних зрушень у визначених інститутах харчової промисловості країни. Висновки: водночас, на державному рівні доцільно розробити програму яка стимулюватиме розвиток внутрішнього виробництва тих видів харчових продуктів, виробництво яких в Україні є найбільш доречним та пріоритетним (молочно-м'ясної груп продукції, плодоовочевої, тощо) та створити сприятливі умов розширення міжнародних зв'язків та імпорту товарів, виробництво яких в Україні не здійснюється через його нерентабельність або неможливість через особливості кліматичних умов чи інших факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.7-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гриджук Д. М. 
Трансфертне ціноутворення - інструмент управління ефективністю банківського бізнесу / Д. М. Гриджук // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 40-47. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано взаємозв'язки в організаційній структурі об'єктів управління банку з урахуванням трансфертного ціноутворення, приведено розподіл банківських ризиків по видам діяльності з ціллю їх ефективного управління та особливості системи трансфертного ціноутворення у площині комерційної, торгової діяльності та управління активами і пасивами банку. Мета дослідження - визначення стратегії розвитку, на які орієнтується систематизація інструментів управління ефективністю банківського бізнесу та оптимізації організаційної структури за умови системи трансфертного ціноутворення, яка дозволяє оцінити ефективність формування, розподілу відсоткової маржі та забезпечити управління процентним ризиком банку. Показано, що система трансфертного ціноутворення дозволяє оцінити ефективність формування, розподілу відсоткової маржі та забезпечити управління процентним ризиком банку. Обумовлені стратегії розвитку, на які орієнтується систематизація інструментів управління ефективністю банківського бізнесу та оптимізації організаційної структури. Представлена логічно-структурна схема процесу моделювання процентних ризиків в центрах прибутку комерційного банку. Висновки: система трансфертного ціноутворення являється не тільки головним інструментом прибутковості комерційної діяльності за центрами прибутку, причому розрахунок процентної маржі за центрами прибутку відбувається на підставі фінансування, урівноваженого за строком, а і здійснює аналіз за об'єктами управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.10-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Молнар О. С. 
Концептуальні напрями трансформації банківської діяльності під впливом глобалізації / О. С. Молнар, О. С. Добруцький, В. В. Плиска, Е. О. Сорокін // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 47-52. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Однією з найважливіших сфер прояву глобалізаційних процесів є фінансова глобалізація, під якою розуміють вільний та ефективний рух капіталів між країнами і регіонами, функціонування глобального фінансового ринку, формування системи наднаціонального регулювання міжнародних фінансів. Розглянуто особливості діяльності банків на сучасному етапі розвитку глобальної економіки. Мета роботи - визначити і обгрунтувати напрями трансформації банківської діяльності на макро- та мікрорівні в умовах глобалізації. Визначена роль інформаційних і комунікаційних технологій у глобальних змінах банківського бізнесу. Охарактеризовано напрями трансформації банківської діяльності під впливом глобалізації, що проявляються на двох рівнях: на макрорівні - через зміни у діяльності центральних банків і на мікрорівні - через реструктуризацію та трансформацію діяльності ділових банків. Висновки: підсумовуючи відзначимо, що глобалізація фінансових ринків передбачає усунення бар'єрів між внутрішніми і міжнародними фінансовими ринками та розвитком багатоваріантних зв'язків між окремими секторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Куйбіда С. В. 
Структурна перебудова національної економіки в умовах четвертої промислової революції / С. В. Куйбіда // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 52-64. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Показано передумови розвитку четвертої промислової революції на наступні роки, визначено основні його чинники та наведено особливості, що визначатимуть структурну перебудову економіки. Мета роботи - проаналізувати тенденції та особливості розвитку національної економіки упродовж останніх років. Визначено ключові можливості та загрози для розвитку національної економіки в умовах четвертої промислової революції. Запропоновано стратегії розвитку економіки у майбутньому та механізм переходу України на шлях випереджаючого розвитку на основі інновацій. Висновки: визначено напрями досягнення випереджаючого розвитку: стимулювання високотехнологічного виробництва; широкомасштабне впровадження електронного урядування; впровадження технологій smart city; стимулювання розвитку ІТ сектору та капіталовкладень в інновації; стимулювання розвитку наукових досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Колодійчук А. В. 
Становлення сучасних інформаційно-комунікаційних наддержав у світі: особливості розвитку макромоделей та уроки для України / А. В. Колодійчук // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 64-69. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Визначено особливості розвитку індійської, бразильської, російської, європейської, американської та китайської моделей становлення інформаційного суспільства і становлення ІТ-індустрії. Зокрема, характеристичний аналіз моделей здійснено за такими критеріями, як особливості ведення ІКТ-бізнесу у країні, особливості розвитку інноваційної інфраструктури, рівень стартапізації ІКТ-сектору, рівень, обсяги та характер державної підтримки розвитку сфери інформаційних технологій, рівень розвитку інтернет-технологій. Мета роботи - визначити особливості розвитку сучасних інформаційно-комунікаційних наддержав і виявити корисний досвід їх застосування в реаліях української економіки. Виявлено суспільно-політичні передумови та соціально-ідеологічні умови розгортання процесів комп'ютеризації у вищеназваних макроекономічних моделях. Введено в науковий обіг поняття "інформаційно-комунікаційна наддержава" і обгрунтовано його зміст та значення. Висновки: отже, бразильська та індійська моделі еволюціонують поки що на початкових етапах розвитку процесів діджіталізації, російська модель має значний потенціал розвитку, європейська модель в довготерміновій перспективі нежиттєздатна і великою мірою утопічна, оскільки вона потребує величезних і дуже якісних ресурсів при доволі низьких результатах віддачі, американська та китайська моделі найбільш конкурентоспроможні, високотехнологічні і ефективні на сьогоднішній день у світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У539.0

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Прохорова Л. І. 
Особливості обліково-аналітичного забезпечення витрат за економічними елементами та статтями калькуляції на виробничих підприємствах / Л. І. Прохорова, В. О. Козаченко // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 69-73. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено сутність обліково-аналітичного забезпечення та його значення для контролю за витратами виробничого підприємства у розрізі економічних елементів та статей калькуляції. Здійснено огляд класифікації витрат за видами витрат, інформаційного забезпечення обліку операцій з операційними витратами, розкрито головні аспекти методології аналізу витрат за економічними елементами та статтями калькуляції на підприємстві. Мета роботи - дослідження впливу як фінансового, так і управлінського обліку та економічного аналізу на ефективність управління витратами за економічними елементами та статтями калькуляції підприємств харчової промисловості. Завданням дослідження даної теми є визначення економічної сутності витрат за економічними елементами, статтями, методами калькуляції та показників ефективності управління ними і особливостей калькулювання собівартості продукту з метою прийняття управлінських рішень. Висновки: шляхом поділу витрат згідно з їх поведінкою калькулювання змінних витрат забезпечує більшу якість простеження до об'єктів витрат, а отже, - і контроль витрат. Система калькулювання за змінними витратами відтворює відповідність між зусиллями та результатом, що є необхідним для ефективного менеджменту та точної оцінки його діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)230.1-148.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мусієнко В. Д. 
Фондовий ринок як механізм залучення інвестиційних коштів для підприємств в умовах інноваційного розвитку / В. Д. Мусієнко, Д. Ю. Коцюмбас // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 74-82. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Узагальнено принципи фондового ринку, обгрунтовано проблеми фондового ринку України та розглянуто механізм його регулювання в умовах економічного розвитку країни. Мета роботи - аналіз діяльності фондового ринку та механізм його регулювання в умовах інноваційного розвитку. Визначено внесок фондового ринку як частини фінансового у розвиток та формування інвестиційної складової в економіці України, наведено перспективні шляхи залучення інвестиційних ресурсів. Висновки: використання можливостей залучення капіталу через фондовий ринок, розміщення боргових цінних паперів може привести до зниження вартості застосування цього капіталу та сприяти підвищенню конкурентоспроможності українських підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.295

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гудима О. В. 
Забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств харчової промисловості на міжнародному ринку / О. В. Гудима, Ю. Г. Левченко // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 83-87. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Можливість країни зайняти гідне місце в глобальній економіці залежить від можливостей її фірм утримати гідні місця на світових ринках. Тому в сучасному світі досягнення і підтримання конкурентоспроможності підприємств на зовнішніх ринках є необхідною умовою підвищення національної конкурентоспроможності. Мета роботи - визначення ключових напрямів підвищення рівня конкурентоспроможності вітчизняних підприємств харчової промисловості на міжнародному ринку. Для підвищення конкурентоспроможності підприємства необхідно звертати увагу на розробку і реалізацію зовнішньої та внутрішньої конкурентоспроможної політики підприємств. Висновки: таким чином, розвиток глобальної конкуренції викликає необхідність вироблення економічної стратегії, спрямованої на підвищення конкурентоспроможності підприємств на міжнародному ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.71-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Попрозман О. І. 
Формування взаємозв'язків та взаємодія функцій менеджменту з метою удосконалення роботи підприємств / О. І. Попрозман // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 93-100. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено аналіз економіки, як складної системи, у котрій економічні процеси відображаються у вигляді руху і перетворення інформації, застосовується системний підхід до економіки з урахуванням функціональної теорії організації. Мета роботи - дослідження динаміки формування взаємозв'язків функцій менеджменту та їх взаємодії у процесі удосконалення роботи підприємств за сучасних умов. Висновки: управління виробництвом є складним процесом, який має багато аспектів і визначається характером вирішуваних задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.355.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Білич А. В. 
Органічне виробництво в забезпеченні цілей концепції сталого розвитку / А. В. Білич // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 100-108. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Окреслені основні глобальні виклики, з якими вже сьогодні стикається сільське господарство, і які пов'язані із кліматичними змінами та питаннями забезпечення продовольчої безпеки за умов всезростаючої чисельності населення. Розглянуто концепцію сталого розвитку як нову світоглядну парадигму, яка має на меті вирішення багатофункціональних завдань, у тому числі тих, що пов'язані із забезпеченням економічної, соціальної та екологічної ефективності сільського господарства. Через ряд індикаторів та їх пояснення визначається взаємозв'язок концепції сталого розвитку із органічним сільським господарством, надається трактування та принципові особливості органічної технології сільськогосподарського виробництва, аналізуються його переваги з точки зору забезпечення виконання цілей концепції сталого розвитку. Наведено аналіз стандартів та політичних ініціатив, які покликані регулювати та забезпечувати розвиток органічного сільського господарства як важливої частини концепції сталості. Висновки: органічне виробництво є важливим елементом концепції сталого розвитку, що випливає із цілої низки функцій, які воно виконує, впливаючи на стан навколишнього середовища та рівень соціально-економічного розвитку регіонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)321.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Куденко О. В. 
Аналіз сучасних маркетингових стратегій відповідно до рівня сегментації ринку / О. В. Куденко // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 108-115. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Виокремлено основні напрями, суть та приклади стратегії диверсифікації, представлено переваги стратегії концентрованого маркетингу, а також показано, коли максимальний рівень сегментації ринку досягається з використанням стратегії індивідуалізованого маркетингу. Представлена характеристика маркетингової стратегії - недиференційованого, індивідуального та відволікаючого маркетингу. Стратегія сегментації ринку сприяє стимулюванню розробки нових товарів, розробці ефективного комплексу маркетингу, а також сприяє розподілу маркетингових ресурсів між різними товарами. Висновки: отже, стратегія сегментації ринку сприяє стимулюванню розробки нових товарів, розробці ефективного комплексу маркетингу, а також сприяє розподілу маркетингових ресурсів між різними товарами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.322 + У9(4Укр)211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ліщинський М. П. 
Формування стратегії корпоративного управління в суб'єктах корпоративного підприємництва аграрного сектору економіки України / М. П. Ліщинський // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 115-122. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто підхід щодо формування стратегії корпоративного управління, що спрямована на забезпечення розвитку та координування згідно зі змінами зовнішнього середовища, кон'юнктури ринку й необхідності забезпечення конкурентоспроможності на корпоративному підприємстві в цілому. Розкрито відмінності 2 типів стратегій корпоративних формувань (стратегії розширення та раціоналізації) за 3 етапами їх впровадження - організаційне проектування, реалізації стратегії та моніторинг інтеграційної діяльності. Мета роботи - визначення особливостей формування ефективної системи корпоративного управління в суб'єктах корпоративного підприємництва аграрного сектору на основі опрацювання стратегічних засад управління. Висновки: корпорація функціонує й розвивається як складний організм, ефективність діяльності якого напряму залежить не тільки від стратегій, чіткої організаційної побудови, а ще й визначається сильною культурою, особливим стилем, які сприяють досягненню й збереженню провідних позицій на ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)321.34-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Труш Ю. Л. 
Розвиток теорії та практики управління якістю у вітчизняних та зарубіжних країнах / Ю. Л. Труш, О. П. Осадчук // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 123-127. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано на основі накопиченого досвіду дослідити і сформувати власну систематизацію теоретичних постулатів в історії розвитку теорії та практики управління якістю у вітчизняних та зарубіжних країнах. Мета роботи - дослідження і формування власної систематизації теоретичних постулатів в історії розвитку теорії та практики управління якістю у вітчизняних та зарубіжних країнах. Висновки: дослідження поняття "управління якістю продукції" з позиції різних учених дозволило стверджувати, що цей процес відображає взаємозв'язок всіх елементів, етапів, факторів та умов, що забезпечують управління якістю продукції, а узагальнення різних точок зору вчених, стосовно сутності поняття "управління якістю", та дослідження хронології розвитку поняття "quality management" та "quality control", дозволило систематизувати основні постулати в рамках управління якістю.


Індекс рубрикатора НБУВ: У521.0 + У9(4Укр)210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Осадча О. А. 
Формування видатків бюджету на культуру в Україні / О. А. Осадча // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 127-131. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто основні джерела фінансування культурного розвитку на державному та регіональному рівнях. Досліджено сучасний стан фінансового забезпечення державної політики України у сфері культури, основні джерела позабюджетного фінансування закладів культури. Визначені пріоритетні напрями вдосконалення фінансового забезпечення регіональної культурної політики України. Відокремлено програмно-цільове фінансування як найефективніша форма фінансування сфери культури регіонів України. Мета роботи - дослідження сучасного стану фінансування культурної сфери в Україні та визначення основних напрямів удосконалення фінансового забезпечення розвитку культури в регіонах. Висновки: попри відносного зростання бюджетного фінансування культури, його обсяги залишилися недостатніми, особливо в частині видатків розвитку, породжуючи відсталість матеріально-технічної бази закладів культури, відплив професійних кадрів. У результаті такої діяльності багато закладів культури, особливо в малих містах і селах, не можуть повністю задовольнити культурні потреби громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.551

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кичко І. І. 
Трансформація соціальних функцій держави: фінансовий аспект / І. І. Кичко // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 132-137. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено теоретико-методологічні, організаційно-економічні та прикладні проблеми реалізації соціальних функцій держави через механізми бюджетного фінансування, страхування, залучення власних коштів установами соціальної сфери. Проаналізовані перспективи змін у діяльності, фінансуванні установ соціальної сфери та регулятивних дій держави при цьому. Мета роботи - з'ясування економічного змісту соціальних функцій держави та диверсифікація джерел їх фінансування за сучасних умов економічного розвитку. Висновки: каталізатором при виконанні соціальних функцій держави, їх фінансування мають виступати перш за все інтереси пересічного громадянина; особливо важливу роль відіграє державна політика у сфері охорони здоров'я, освіти, соціального захисту та соціальної допомоги Необхідно пропагувати ідею розвитку галузей соціальної сфери з урахуванням диверсифікації форм фінансування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.553 + У9(4Укр)270-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Варібрусова А. С. 
Детермінанти формування національного бренду в умовах глобальної конкуренції / А. С. Варібрусова, Т. М. Мельник // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 137-142. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Формування національного бренду як фактора національної конкурентоспроможності, що є важливою передумовою успішного виходу вітчизняних товарів і послуг на міжнародні ринки потребує ідентифікацію детермінант, що визначають успішність його просування та ефективне позиціонування у світовому просторі. З'ясовано специфіку національного брендингу розвинутих країн - Великобританії, США, Німеччини та інших. Встановлені ключові детермінанти формування національного бренду, які дозволяють отримувати переваги в глобальній конкуренції. Мета роботи - визначення комплексу детермінант формуваня національного бренду за умов глобальної конкуренції на основі провідного досвіду розвинутих країн. Висновки: технології національного бренду є на сьогоднішній день одним із найбільш ефективних інструментів просування національних інтересів на міжнародній арені.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-803.43 + У9(4Укр)0-803.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гончаренко О. Г. 
Концептуалізація параметрів результативності діяльності кримінально-виконавчої системи / О. Г. Гончаренко // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 2. - С. 7-11. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

За умов реформування кримінально-виконавчої системи змінюються форми і методи управління, які спрямовані на підвищення ефективності та результативності її діяльності. Відсутність єдиного підходу до оцінки результатів є фактором, що знижує ефективність управління. Визначено чинники ефективності та результативності діяльності кримінально-виконавчої системи і їх системної оцінки. Мета роботи - визначення чинників ефективності та результативності діяльності кримінально-виконавчої системи та їх системної оцінки. Головними критеріями ефективності та результативності кримінально-виконавчої системи є реінтеграція засуджених в суспільство, зменшення матеріальних втрат від скоєних рецидивних злочинів та витрат на її фінансування. Висновок: економічна та соціальна ефективність діяльності кримінально-виконавчої системи полягає в зниженні суспільних соціально-економічних втрат від злочинної діяльності з врахуванням витрат бюджету на фінансування правоохоронних органів. Виправлення засудженого слід розглядати як умову та інструмент зниження соціально-економічних втрат суспільства від злочинності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4Укр)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гриджук Д. М. 
Формування банківського кризового менеджменту - основа системи фінансового планування банку / Д. М. Гриджук // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 2. - С. 12-17. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано процес формування банківського кризового менеджменту на основі фінансової політики банку та системи фінансового планування з урахуванням бюджетування, що являється методом оперативного управління фінансами банку і його основними складовими. Побудована загальна схема стратегії комерційного банку за умов формування банківського кризового менеджменту, що дає можливість своєчасно розробити відповідні заходи щодо поліпшення діяльності банку. Мета роботи - аналіз процесу формування банківського кризового менеджменту як основи системи фінансового планування банку. Показано, що система внутрішнього контролю в банку передбачає відповідну організаційну структуру, операційні процедури, а також адміністративні методи, які мають забезпечити ефективне виконання програм та адміністративних заходів у відповідності до визначених цілей. Висновок: отже, мета побудови фінансової структури - це підвищення ефективності діяльності Банку шляхом розподілу відповідальності і повноважень між структурно і функціонально відокремленими підрозділами Банку з управління активами, зобов'язаннями і капіталом, доходами, витратами і прибутком.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.10-97-21.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського