Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Проблеми і перспективи економіки та управління<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 489
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бутко М. П. 
Комерціалізація результатів науково-технічної діяльності в умовах поглиблення інтеграційних процесів / М. П. Бутко, О. В. Попело // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 7-20. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено суть понять "комерціалізація результатів науково-технічної діяльності", "технологічний трансфер", розглянуто суб'єкти комерціалізації інновацій, запропоновано систему принципів, на яких грунтується процес комерціалізації наукових досліджень. Наведено організаційно-економічний механізм комерціалізації наукових розробок, визначено етапи трансферу та комерціалізації науково-технічних розробок. Запропоновано способи комерціалізації інноваційних розробок та фактори, що впливають на успіх їх комерціалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зайцева О. І. 
Організаційно-економічні проблеми функціонування підприємств на ринку корпоративного контролю / О. І. Зайцева // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 21-25. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Виокремлено основні організаційно-економічні проблеми функціонування підприємств на ринку корпоративного контролю. Визначено сегменти ринку корпоративного контролю. Запропоновано підходи до подолання окреслених проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шабатура Т. С. 
Теоретичні засади визначення економічного потенціалу підприємства / Т. С. Шабатура // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 26-30. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто головні підходи до визначення поняття "економічний потенціал підприємства". Визначено, що основою реалізації економічного потенціалу підприємства є ресурси, а процес їх мобілізації у ході виробництва забезпечується ключовими компетенціями, які генеруються в його конкурентні переваги. Обгрунтовано, що джерелом формування ключових компетенцій підприємства виступає ресурсна концепція, а джерелом реалізації стратегічних напрямків розвитку - вартісна концепція. З огляду на це запропоновано підходити до розуміння поняття "економічний потенціал підприємства" з позиції симбіозу ресурсної та вартісної концепцій і розглядати її як можливість підприємства через використання наявної комбінації ресурсів і ключових компетенцій максимізувати ринкову вартість бізнесу в перспективі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Dubyna M. 
The scientific approach to the identification of the essence of the category "infrastructure" = Науковий підхід до ідентифікації сутності категорії "інфраструктура" / M. Dubyna // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 31-36. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Розглянуто основні наукові підходи до трактування категорії "інфраструктура". Проведено аналіз наявних у науковій літературі визначень цього терміна та з урахуванням одержаних результатів запропоновано авторське тлумачення суті категорії "інфраструктура". Розглянуто її суть через використання таких підходів: системний, галузевий (секторальний), інституціональний, функціональний.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Zelenska O.  / O. Zelenska, S. Zelenskyi, N. Alieshuhina // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 37-41. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Розглянуто доцільність застосування сучасних підходів, зокрема синергетичного, у дослідженні проблем продовольчої безпеки. Обгрунтовано переваги використання синергетичного підходу за умов розвитку нелінійних, нестійких, нерівноважних, дисипативних систем, якими є сучасні економічні, у тому числі агропродовольчі системи. Наявність нерівноважних станів агропродовольчої системи є моментом її переходу до якісно нового стану, в якому вона може здобути більш високий рівень організації та продуктивності. Нерівновага надає змогу здійснювати вільний вибір варіанта перспективного розвитку системи з цілого спектра можливих напрямків. З огляду на це особливий акцент зроблено на важливості забезпечення якісного управлінського впливу на систему в точці біфуркації, де система продовольчого забезпечення може бути залучена як прогресивним, так і регресивним атрактором.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-982-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ільчук В. П. 
Організаційно-економічні засади реформування міського пасажирського транспорту / В. П. Ільчук, А. В. Базилюк, І. О. Хоменко // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 42-49. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто організаційно-економічні основи розвитку пасажирських перевезень, що надасть змогу консолідувати зусилля і координувати дії всіх учасників процесу пасажирських перевезень. За результатами дослідження визначено напрямки вдосконалення транспортної системи міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.354-183 + О808.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кичко І. І. 
Удосконалення програмно-цільового методу регулювання вищої освіти / І. І. Кичко // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 50-55. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Охарактеризовано роль програмно-цільового регулювання у процесі фінансування, розвитку вищої освіти України, формуванні та задоволенні духовно-інтелектуальних та екологічних потреб особистості. Проаналізовано перспективи зміни функцій головних суб'єктів державного регулювання вищої освіти у контексті впровадження програмно-цільового методу регулювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.40-230.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Андрієнко М. М. 
Економічна сутність та особливості визначення якості сервісного обслуговування на залізничному транспорті / М. М. Андрієнко // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 56-60. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Обгрунтовано систему показників, що об'єктивно характеризує якість транспортного обслуговування, при цьому оцінювання якості може бути у натуральній та вартісній формах, а кількість показників змінюється залежно від масштабу дослідження. Визначено критерії, за якими доцільно визначати якість транспортного обслуговування на залізничному транспорті: співставлення витрат клієнтів та результатів, конкурентоспроможність транспортної продукції, економічний ефект. З'ясовано показники якості, які становлять "коло якості": швидкість перевезень, збереженість, терміни доставки, екологічність, рівень безпеки, транспортної доступності тощо. Запропоновано завдання щодо перспективного розвитку сервісних послуг для вантажовласників на залізничному транспорті, що сприятимуть залученню додаткових клієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Атаманчук Ю. М. 
Управління ресурсами переробних підприємств аграрного виробництва на засадах логістики / Ю. М. Атаманчук // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 61-68. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто систему управління ресурсами переробних підприємств на засадах логістики. Розкрито поняття фінансової стійкості, визначено фінансові інструменти для застосування в системі управління та цілі управління потоками ресурсів у матеріальній та фінансовій формах. Наведено схему кругообігу фінансових потоків підприємства, визначено аспекти ефективного управління фінансами. Розроблено механізм синхронізації фінансових і матеріальних потоків у логістичних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-591-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гавриленко Н. І. 
Тенденції та перспективи розвитку фармацевтичного ринку / Н. І. Гавриленко, Я. В. Кулич // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 69-76. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено стан розвитку фармацевтичної галузі та її значення для економіки країни. Визначено провідну роль фармації у світових інноваційних та інвестиційних процесах. Проаналізовано соціальні особливості фармацевтичного ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952 + У9(4УКР)421.525.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гунчак Н. В. 
Реалії та перспективи інтелектуального бізнесу в Україні / Н. В. Гунчак // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 77-81. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Узагальнено проблеми розвитку інтелектуального бізнесу в Україні та обгрунтовано ефективні напрями налагодження співпраці в системі інтеграції освіти, науки, бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-141.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Митяй О. В. 
Наукові підходи до конкурентоспроможності галузей АПК / О. В. Митяй // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 82-90. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено фактори, що впливають на конкурентоспроможність галузей АПК, окреслено галузеву структуру агропромислового комплексу, наведено основні чинники, що визначають конкурентні позиції агропромислового комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Коновал В. В. 
Аналіз стану легкої промисловості в умовах трансформаційної економіки України / В. В. Коновал // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 91-97. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено проблеми розвитку галузі легкої промисловості України. Проаналізовано стан легкої промисловості за умов економічної кризи. Сформовано основні фактори позитивного і негативного впливу на діяльність швейних підприємств України та запропоновано шляхи покращання становища підприємств легкої промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Остапенко Т. В. 
Пріоритети державного регулювання вітчизняного АПК у контексті стратегії економічної модернізації / Т. В. Остапенко // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 98-103. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Національний агропромисловий комплекс відіграє провідну роль у забезпеченні продовольчої безпеки та продовольчої незалежності держави. Цим зумовлюється необхідність підвищення його конкурентоспроможності в межах світової економічної системи. Зважаючи на наростання кризових явищ усередині країни та посилення впливу процесів глобалізації, розв'язання зазначеної проблеми можливо лише на засадах проведення комплексної економічної модернізації всіх сфер агропромислового виробництва. Проаналізовано зміст поняття "економічна модернізація" та визначено специфіку цього процесу для вітчизняного агропромислового комплексу. Обгрунтовано необхідність зміни концептуальних засад державного регулювання економіки для переведення підприємств агросфери на високоефективні засади господарювання. Доведено важливість забезпечення першочергової державної підтримки якісних технічних, технологічних, організаційно-управлінських, інституційних та інших зрушень сільськогосподарського виробництва. Виділено пріоритетні напрями державного регулювання економіки, які відповідають стратегічно важливим завданням модернізації АПК України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Повна С. В. 
Структурні зрушення в економіці регіону у контексті глобальних системних змін / С. В. Повна // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 104-110. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано структурні зрушення за секторами економіки Чернігівської області та з'ясовано, що в довгостроковому періоді тенденції змін схожі на світові, але з 2010 р. з'являється тенденція посилення аграрного сектора. Зазначено, що місцева влада має активізуватися з метою розвитку економічного напряму, адже за роки незалежності найбільші видатки були спрямовані у соціальну сферу за нехтування економічними питаннями. Запропоновано не менше 25 % бюджету витрачати на цілі економічного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕР)0-961-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Атрощенко Б. Ф. 
Подійний туризм - важлива складова індустрії гостинності міста Чернігова / Б. Ф. Атрощенко // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 111-116. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Визначено суть поняття "подійний туризм", під яким розуміється вид туризму, орієнтований на відвідування місцевості у певний час і пов'язаний з певною подією. Досліджено процес виникнення подійного туризму. Розглянуто класифікацію видів подійного туризму за тематикою та масштабом події, серед яких: громадські, мистецькі, спортивні, культурно-історичні, економічні, політичні та релігійні. Наведено приклади яскравих туристичних подій міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕР-2Ч)441.358.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Забаштанський М. М. 
Методичні аспекти оцінювання ефективності концесійної діяльності в Україні / М. М. Забаштанський // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 117-123. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Побудовано систему показників оцінювання ефективності концесійної діяльності (КД). Досліджено процес оцінювання ефективності КД та визначено ключові принципи його реалізації. На основі визначення ключових показників оцінювання ефективності КД, що впливають безпосередньо на прийняття рішення щодо її організації, визначено проблеми та перспективи її поширення на території України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.113-1 + Х839(4УКР)211.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Коваленко Ю. М. 
Закони термодинаміки у дослідженні процесів функціонування фінансового сектору економіки / Ю. М. Коваленко // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 124-131. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто питання використання різних наукових напрямів на суміжжі природничих наук, що пояснюється прагненням надати характеристику сучасним процесам, що відбуваються на ринках капіталу. Досліджено можливості успішного застосування методу аналогій у фінансових процесах. Адаптовано закони термодинаміки до функціонування фінансового сектора економіки. Проаналізовано нагромадження та фінансові зобов'язання в економці України та її інституційних секторах. Розкрито суть фінансової турбулентності. Доведено необхідність включення до парадигми дослідження сучасного фінансового сектора інституційної теорії, що надасть змогу забезпечити подальше взаємопроникнення наук і сприяти подальшому розвитку фінансового сектора за умов глобальних зрушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260 + У526.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мельник П. І. 
Інформаційне забезпечення фінансів підприємства / П. І. Мельник // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 132-143. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено роль, значення та особливості інформаційного забезпечення фінансів підприємства, подано пропозиції щодо конкретизації цієї діяльності за застосування нових інформаційних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Прокопенко В. Ю. 
Вітчизняна практика застосування приватизаційних інструментів у сфері нерухомості / В. Ю. Прокопенко // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 1. - С. 144-147. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено питання застосування приватизаційних інструментів у межах приватизаційних процесів у сфері нерухомості. Проаналізовано особливості, проблеми, наслідки приватизаційних процесів у сфері нерухомості, визначено негативні їх сторони. Надано оцінку застосування приватизаційних інструментів у сегментах житлової та комерційної нерухомості ринку нерухомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-571.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського