Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Народна творчість та етнографія<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Скрипник Г. 
Актуальні проблеми українсько-ізраїльських наукових студій / Г. Скрипник // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 6-10. - Бібліогр.: с. 10 - укp.

Розглянуто проблеми історіографії українсько-єврейських відносин. Зазначено, що важливим джерелом для вивчення даних міжетнічних відносин є літературна спадщина Т. Шевченка, І. Франка, публіцистичні праці В. Жаботинського, В. Наулка, І. Дзюби. Підкреслено, що історіографічні питання дослідження українсько-єврейських відносин тісно пов'язані з проблемами історії формування, чисельності, соціально-професійної та демографічної структури єврейської національної меншини в Україні та української діаспори в Ізраїлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-05 + Ч214(0) ж

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фіалкова Л. 
Кілька слів про ізраїльську етнологію / Л. Фіалкова // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 11-13. - Бібліогр.: с. 13 - укp.

Висвітлено особливості становлення та розвитку фольклористики та етнології в Ізраїлі, розкрито роль провідних фахівців у цій царині знання (Йом-Това Левінського, Д. Садана, Д. Ноя, Е. Бен-Рафаеля, Б. Спольського, М. Єленевської). Охарактеризовано взаємозв'язок української та ізраїльської етнології та фольклористики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(53ІЗР) + Ш2 г(5ІЗР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бен-Рафаель Е. 
Від релігії до націоналізму: трансформація єврейської ідентичності / Е. Бен-Рафаель // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 14-22. - Бібліогр.: с. 22 - укp.

Висвітлено питання сутності націоналізму, його зв'язку з релігійними практиками, перетворення релігійних цінностей юдаїзму на складники національної ідентичності. Розкрито роль релігійного чинника в моделюванні єврейської ідентичності. Проаналізовано різні типи єврейської ідентичності, проблеми її трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э36 + Ф055.256

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Спольський Б. 
Ціна мовної уніфікації: відновлення івриту / Б. Спольський // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 23-28. - Бібліогр.: с. 28 - укp.

Розглянуто мовні чинники національної ідентичності, проблеми зв'язку мовних практик із національним питанням, успіхи та недоліки мовної політики держави Ізраїль. Висвітлено історію ревіталізації івриту як фактично мертвої в минулому мови, яку вдалося перетворити на офіційну та розмовну мову держави, забезпечити її функціонування як рідної. Зазначено, що політична реальність, перманентні арабо-ізраїльські війни, ідеологія мовної гегемонії негативно позначилися на розвитку арабської мови в державі, а також звели нанівець зусилля щодо збереження російської мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(5ІЗР) + Ш161.121.5-0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ар'є-Сапір Н. 
Карнавал у Тель-Авіві: Пурим у першому івритомовному місті / Н. Ар'є-Сапір // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 29-37. - Бібліогр.: с. 37 - укp.

Висвітлено історію започаткування Пуриму в Тель-Авіві, наведено численні спогади інформаторів про нього, описано вуличні карнавальні події. Зазначено, що на відміну від інших релігійно-національних свят ізраїльтян, Пурим не належить до цього циклу, оскільки представляє насамперед діаспору, а ініціаторами його відновлення стали жителі Тель-Авіва, які задекларували прагнення колишніх вигнанців до творення незалежної єврейської спільноти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э36-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Александер Т. 
Традиційна пам'ять та єврейська культура: календарні паремії у сефардів / Т. Александер // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 38-42. - Бібліогр.: с. 42 - укp.

На прикладі єврейсько-іспанських паремій на позначення календарних свят (Пуриму, Шабату та свята Естер) розглянуто проблеми багатокультурності сучасного Ізраїлю та особливості функціонування фольклорних текстів субетнічних груп євреїв-сефардів, вихідців з Іспанії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э36-52 + Т3(5ІЗР)6-7 + Ш3(5ІЗР=611.215.32)-651

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хазан-Рокем Г. 
Діалог як форма етичного спілкування: фольклорний фестиваль, якого не було / Г. Хазан-Рокем // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 43-50. - Бібліогр.: с. 50 - укp.

На прикладі підготовки до спільного ізраїльсько-арабського проекту - влаштування Смітсонівської виставки в Америці - проаналізовано складні політичні та економічні відносини між євреями та місцевими арабами, що відображаються в перманентних ізраїльсько-палестинських військових конфліктах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю783 + Ш3(5ІЗР) м

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бар-Іцхак Х. 
Легенди кібуців про дерева, поселення та світогляд жителів / Х. Бар-Іцхак // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 51-59. - Бібліогр.: с. 59 - укp.

Охарактеризовано арабо-єврейські стосунки та їх відображення у фольклорних жанрах. Проаналізовано легенди про непрості історії адаптації перших поселенців, а також протидію місцевої арабської людності захопленню земель. Зазначено, що на тлі цих соціоекономічних та етнічних конфліктів поставали етіологічні легенди, в яких об'єкти природного середовища набували позитивного або негативного значення для кібуцників. Розглянуто легенди про ююби (фінікові пальми), які побутують у кібуці Генносар, і символізують протистояння двох спільнот - єврейської та арабської, а ююба постає засобом комунікації між двома різними світами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(53)-615.2 + Ш3(5ІЗР)-615.2

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шенгар А. 
Поговір як засіб суспільного контролю в ізраїльських кібуцах / А. Шенгар // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 60-69. - Бібліогр.: с. 69 - укp.

Розкрито особливості функціонування жанрових підвидів прозового фольклору - поговору, пліток, чуток, їх вплив на морально-етичну поведінку жителів кібуців, які створили складну мережу соціальних відносин, де суспільна думка постає як неформальний механізм соціального контролю, оцінки й керування. Зазначено, що важливим засобом цієї суспільної регламентації поведінки кібуцників є гумористичні чутки та плітки, що передаються усно серед членів кібуцу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю703.42 + Ш3(5ІЗР)-616

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гавіш Х. 
Між діаспорою та Батьківщиною: зміни у статусі єврейських жінок із Захо (Курдистан) - за їхніми особистими оповідями / Х. Гавіш // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 70-74. - Бібліогр.: с. 74 - укp.

Розглянуто гендерні проблеми євреїв - вихідців з Курдистану. На прикладі оповідей жінок розкрито зміни їхнього статусу, відмову від утрадиційненої пасивності та посилення участі в соціальному житті.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Блюмен О. 
"Моя робота - допомагати мамі": діти ультраортодоксальних єврейських общин в Ізраїлі / О. Блюмен // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 75-80. - Бібліогр.: с. 80 - укp.

Висвітлено особливості родинного виховання в середовищі ортодоксальних євреїв, охарактеризовано (з огляду на спосіб життя спільноти та поважне місце релігійних обрядодій у житті батьків) становище старших дітей та їхні трудові обов'язки. Розглянуто кодифіковану релігійними канонами традицію диференційованого підходу щодо характеру та міжстатевого розподілу обов'язків між підлітками, на яких покладено значну частину домашніх робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(5ІЗР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гольдберг-Мулькевич О. 
Взаємопроникнення елементів народної творчості поляків і євреїв / О. Гольдберг-Мулькевич // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 81-86. - Бібліогр.: с. 86 - укp.

Проведено порівняльний аналіз ремісничих виробів та орнаментики євреїв і поляків, культури яких співіснували протягом тривалого часу попри значну взаємну ізоляцію і відмінність. Зазначено, що навіть за умови відвертого дистанціювання та ізоляції в процесі тривалого історичного співжиття двох народів відбулися взаємопроникнення та трансформація певних елементів цих культур у сфері звичаїв та в ремісничій творчості містечок і сіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т594.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Галеві Ш. 
Роздуми про становище етнічних груп в Ізраїлі / Ш. Галеві // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 87-93. - Бібліогр.: с. 92-93 - укp.

Розглянуто складну етнічну структуру сучасного ізраїльського суспільства, оскільки об'єднувальною для діаспорних груп є лише релігія. На прикладі етнічної спільноти Бней Ісраель - вихідців з Індії - охарактеризовано адекватність застосованих державою механізмів суспільної консолідації, економічні статуси різних етнічних груп в Ізраїлі. Висвітлено складні процеси адаптації етнічної меншини мізрахі до ізраїльського суспільства, позаяк представники її почуваються дещо меншовартісними на тлі домінуючої єврейської більшості. Зазначено, що етнічну ідентичність детермінують конкретні соціоекономічні практики та перебіг історичного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Єленевська М.М. 
Між руситом та івритом: двомовний гумор емігрантів із країн колишнього СРСР в Ізраїлі / М.М. Єленевська // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 94-102. - Бібліогр.: с. 101-102 - укp.

Висвітлено сміхову культуру євреїв - вихідців з Росії, основні видання, жанрові та мовні особливості гумору, а також двомовний гумор - російською мовою та івритом. Зазначено, що сміхова культура емігрантів, гумор є важливим чинником у подоланні психологічного та соціального стресів, які переживають вихідці-емігранти з різних країн, переїхавши до Ізраїлю. Наведено інформацію про засоби масової інформації, теле- та радіоканали, які покликані сприяти успішній адаптації емігрантів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(5ІЗР)-67

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Еттінгер А. 
Мусульманське весілля в Ізраїлі - фольклор і традиції / А. Еттінгер // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 4 (спец. вип.). - С. 103-113. - Бібліогр.: с. 113 - укp.

Висвітлено звичаї мусульманського весілля, зокрема три способи проведення весільної обрядодії у місцевих арабів: традиційний, сучасний та релігійний. Описано перебіг весільної церемонії, наведено фольклорні тексти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т595.192 + Ш3(5ІЗР)-633

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського