Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>I=Ж69898/Іст.<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського / ред.: П. С. Григорчук. - Вінниця, 2001. - 275 с. - (Історія; Вип. 3). - укp.

Розглянуто політичну ситуацію на Правобережжі 1733 р. Охарактеризовано соціально-економічне становище молдавського населення Півдня України другої половини XIX - початку XX ст., а також проведення столипінської аграрної реформи на Поділлі. Висвітлено деякі особливості становлення Вінницького муздрамтеатру та його вплив на формування культурного середовища міста у першій чверті XX ст. Детально проаналізовано проблему взаємин урядів УНР та ЗУНР у 1919 р. в українській історіографії. Значну увагу приділено громадянській війні в Іспанії 1936 - 1939 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69898/Іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського / ред.: П. С. Григорчук. - Вінниця, 2004. - 323 с. - (Історія; Вип. 8). - укp.

Проаналізовано роль інтелігенції в історії України ХХ - ХХІ ст., формування системи політичної цензури в Україні у 1920 - 1930 рр. та її вплив на діяльність інтелігенції, ставлення інтелігенції до німецько-радянської війни 1941 - 1945 рр. Розглянуто проблему політизації навчально-виховного процесу в закладах освіти України 1950 - 1980 рр., питання підготовки культурно-освітніх працівників у 1960 - 1970 рр. Висвітлено регіональні особливості історії української національної інтелігенції в роки незалежності України, зокрема, внесок західної української діаспори в розвиток українознавчої науки та культури.

Проанализирована роль интеллигенции в истории Украины ХХ - ХХІ ст., в частности, формирование системы политической цензуры в Украине в 1920 - 1930 гг. и её влияние на деятельность интеллигенции, отношение интеллигенции к немецко-советской войне 1941 - 1945 гг. Рассмотрены проблема политизации учебно-воспитательного процесса в учебных заведениях Украины 1950 - 1980 гг., вопросы подготовки культурно-образовательных работников в 1960 - 1970 гг. Освещены региональные особенности истории украинской национальной интеллигенции в годы независимости Украины, в частности, вклад западной украинской диаспоры в развитие украиноведческой науки и культуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69898/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського / ред.: П. С. Григорчук. - Вінниця, 2002. - 279 с. - (Історія; Вип. 4). - укp.

Висвітлено світоглядні процеси в епоху трипільської культури на Поділлі. Описано стан українських шляхів сполучення у першій половині ХІХ ст. Охарактеризовано освітній та культурний розвиток Поділля в ХІХ ст. Проаналізовано особливості етнокультурного розвитку молдавської національної меншини півдня України наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Розкрито причини селянської війни проти більшовиків у країні в 1920 - 1922 рр. Розглянуто національну політику в Україні у 1920-х рр. Акцентовано увагу на проблемі існування української мови і культури у Східній Галичині в міжвоєнний період у 1919 - 1939 рр., проблемах шкільництва на селі наприкінці 1950 - першій половині 1960-х рр, питаннях всесвітньої історії.

Освещены мировоззренческие процессы в эпоху трипольской культуры на Подолье. Описано состояние украинских путей сообщения в первой половине ХІХ в. Охарактеризовано образовательное и культурное развитие Подолья в ХІХ в. Проанализированы особенности этнокультурного развития молдавского национального меньшинства юга Украины в конце ХІХ - в начале ХХ вв. Раскрыты причины крестьянской войны против большевиков в стране в 1920 - 1922 гг. Рассмотрена национальная политика в Украине в 1920-х гг. Акцентировано внимание на проблеме существования украинского языка и культуры в Восточной Галиции в междувоенный период в 1919 - 1939 гг., проблемах школьного дела в селе в конце 1950 - первой половине 1960-х годов, вопросах всемирной истории.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69898/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського / ред.: П. С. Григорчук. - Вінниця, 2003. - 276 с. - (Історія; Вип. 5). - укp.

Описано монархічну модель правління в Україні-Гетьманщині. Проаналізовано вплив залізничного будівництва на економічний розвиток України в кінці ХІХ - на початку ХХ ст. Висвітлено особливості динаміки чисельності населення національних меншин Правобережної України зазначеного періоду. Розглянуто аграрне питання в програмних документах Української демократичної партії, продовольчу політику більшовиків на Поділлі у 1919 - 1920 рр., репресивну політику радянської влади проти селян Поділля в кінці 1940 рр., цінову політику держави щодо колгоспів у 1950 рр., аграрну політику сучасної України. Значну увагу приділено історико-теоретичним проблемам становлення постіндустріальної соціальної системи. Охарактеризовано діяльність управлінських органів по реалізації державної молодіжної політики в Україні у 1990 рр. Описано динамічні процеси у молодіжній політиці.

Описана монархическая модель правления в Украине-Гетьманщине. Проанализировано влияние железнодорожного строительства на экономическое развитие Украины в конце ХІХ - начале ХХ ст. Освещены особенности динамики численности населения национальных меньшинств Правобережной Украины указанного периода. Рассмотрены аграрный вопрос в программных документах Украинской демократической партии, продовольственная политика большевиков на Подолье в 1919 - 1920 гг., репрессивная политика советской власти против крестьян Подолья в конце 1940 гг., ценовая политика государства относительно колхозов в 1950 гг., аграрная политика современной Украины. Значительное внимание уделено историко-теоретическим проблемам становления постиндустриальной социальной системы. Охарактеризована деятельность управленческих органов по реализации государственной молодежной политики в Украине в 1990 гг. Описаны динамические процессы в молодежной политике.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69898/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського / ред.: П. С. Григорчук. - Вінниця, 2003. - 312 с. - (Історія; Вип. 6). - укp.

Висвітлено джерела легітимності влади гетьмана щодо політичної еліти України-Гетьманщини. Описано регіональну специфіку південних староств Київського воєводства як фактор етносоціальних процесів другої половини XVI - першої половини XVII ст. Проаналізовано історичний досвід соціальної роботи у діяльності органів міського самоврядування. Розглянуто особливості функціонування системи соціального забезпечення в Україні 1920 - 1930 рр. Розкрито аспекти культурно-національного процесу на Поділлі на початку 1920-х рр., ідеологічні аспекти репатріації остарбайтерів-подолян за умов "холодної" війни, передумови формування української еміграції, зокрема, у міжвоєнній Чехословаччині та Канаді.

Освещены источники легитимности власти гетьмана относительно политической элиты Украины-Гетьманщины. Описана региональная специфика южных староств Киевского воеводства как фактор этносоциальных процессов второй половины XVI - первой половины XVII ст. Проанализирован исторический опыт социальной работы в деятельности органов местного самоуправления. Рассмотрены особенности функционирования системы социального обеспечения в Украине 1920 - 1930 гг. Раскрыты аспекты культурно-национального процесса на Подолье в начале 1920-х гг., идеологические аспекты репатриации "остарбайтеров"-подолян в условиях "холодной' войны, предпосылки формирования украинской эмиграции, в частности в межвоенной Чехословакии и в Канаде.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69898/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського / ред.: П. С. Григорчук. - Вінниця, 2004. - 262 с. - (Історія; Вип. 7). - укp.

Розглянуто питання історії України, зокрема Поділля, всесвітньої історії та історіографії. Проаналізовано участь молдовського народу у військовій колонізації Півдня України з найдавніших часів до кінця XVIII ст., організацію фінансової справи та карбування власних монет за гетьманування Б.Хмельницького. Висвітлено особливості діяльності органів соціального забезпечення в Україні у період НЕП, соціально-економічне становище нацменшин у 1920-х рр., соціальні особливості кадрової політики КП(б)У у 1920 - на початку 1930-х рр., функціонування навчальних закладів Вінниччини у період нацистського режиму в 1941 - 1944 рр. Описано соціально-економічні процеси в українському селі у 1950 - 1960 рр. Розкрито взаємозв'язок діалектики та принципів історизму і об'єктивності в дослідженні новітньої історії України.

Рассмотрены вопросы истории Украины, в частности Подолья, всемирной истории и историографии. Проанализированы участие молдовского народа в военной колонизации Юга Украины с древнейших времен до конца XVIII ст., организация финансового дела и чеканка собственных монет во время правления Б.Хмельницкого. Освещены особенности деятельности органов социального обеспечения в Украине в период НЭПа, социально-экономическое положение нацменьшинств в 1920-х гг., социальные особенности кадровой политики КП(Б)У в 1920 - начале 1930-х гг., функционирование учебных заведений Винницкого региона в период нацистского режима в 1941 - 1944 гг. Описаны социально-экономические процессы в украинском селе в 1950 - 1960 гг. Раскрыта взаимосвязь диалектики и принципов историзма и объективности в исследовании новейшей истории Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69898/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського / ред.: П. С. Григорчук. - Вінниця, 2005. - 419 с. - (Історія; Вип. 9). - укp.

Розглянуто питання історії України, зокрема Поділля, всесвітньої історії, історіографії та джерелознавства. Висвітлено прояви етносоціальних трансформацій в контексті міжспільнотних взаємин України та Кримського ханства в XV - XVII ст., джерела права та правову систему Запорізької Січі, політичні зміни в Україні-Гетьманщині в середині 1730-х рр. Проаналізовано вплив українсько-польських взаємовідносин на етнополітичну ситуацію Правобережної України в першій третині ХІХ ст., польський соціалістичний рух у регіоні в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст., політизацію національного руху студентської молоді в 1905 - 1907 рр., становище профспілкових організацій України в перші роки впровадження нової економічної політики. Висвітлено проблеми відбудови та забезпечення військових перевезень залізничного транспорту України у 1943 - 1945 рр., становлення соціально-побутової сфери на Волині у повоєнний період в 1944 - 1953 рр., ідеологічні процеси "космополітизму" в Україні в другій половині 1940-х - на початку 1950-х рр. Вивчено соціальні наслідки міграцій сільського населення України в 1989 - 2001 рр., визначено перспективи розвитку вітчизняного сільського господарства.

Рассмотрены вопросы истории Украины, в частности Подолья, всемирной истории, историографии и источниковедения. Освещены проявления этносоциальных трансформаций в контексте межобщностных взаимоотношений Украины и Крымского ханства в XV - XVII ст., источники права и правовая система Запорожской Сечи, политические изменения в Украине-Гетманщине в середине 1730-х гг. Проанализированы влияние украинско-польских взаимоотношений на этнополитическую ситуацию Правобережной Украины в первой трети ХІХ ст., польское социалистическое движение в регионе во второй половине ХІХ - начале ХХ ст., политизация национального движения студенческой молодежи в 1905 - 1907 гг., положение профсоюзных организаций Украины в первые годы внедрения новой экономической политики. Освещены проблемы восстановления и обеспечения военных перевозок железнодорожного транспорта Украины в 1943 - 1945 гг., становление социально-бытовой сферы на Волыни в послевоенный период в 1944 - 1953 гг., идеологические процессы "космополитизма" в Украине во второй половине 1940-х - начале 1950-х гг. Изучены социальные последствия миграций сельского населения Украины в 1989 - 2001 гг., определены перспективы развития отечественного сельского хозяйства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69898/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського / ред.: П. С. Григорчук. - Вінниця, 2006. - 398 с. - (Історія; Вип. 11). - укp.

Висвітлено аспекти дослідження та відродження традицій кобзарської епічної спадщини в Україні та за кордоном. Проаналізовано процеси демократизації у контексті становлення української національної ідеї в другій половині ХІХ - першій половині ХХ ст. Розглянуто проблему ментальності та цілісності українства, питання відродження національної еліти, історії національної інтелігенції 1920-х рр. в сучасній українській історіографії, а також історіографію проблеми взаємин церкви і духовенства з державою у 1920-і рр. Розкрито роль інтелігенції в кооперативному будівництві України початку ХХ ст. Описано більшовицькі технології "перевиховання" української інтелігенції у 1920 - 1930 рр., вивчено партійно-державний вплив на академічну інтелігенцію в даний період, а також українізаційні процеси в УСРР. Висвітлено питання трансформації етносоціального складу інтелігенції Львова в період сталінського тоталітарного режиму 1944 - 1953 рр., культурну діяльність інтелігенції української діаспори західних країн в контексті боротьби за відродження незалежної української держави наприкінці 1950 - другій половині 1960-х рр. Визначено романтизм української інтелігенції кінця 1980 - початку 1990-х рр. як вияв національного менталітету.

Освещены аспекты исследования и возрождения традиций кобзарского эпического наследия в Украине и за рубежом. Проанализированы процессы демократизации в контексте становления украинской национальной идеи во второй половине ХІХ - первой половине ХХ ст. Рассмотрены проблема ментальности и целостности украинства, вопросы возрождения национальной элиты, истории национальной интеллигенции 1920-х гг. в современной украинской историографии, а также историография проблемы взаимоотношений церкви и духовенства с государством в 1920-е гг. Раскрыта роль интеллигенции в кооперативном строительстве Украины начала ХХ ст. Описаны большевистские технологии "перевоспитания" украинской интеллигенции в 1920 - 1930 гг., изучены партийно-государственное влияние на академическую интеллигенцию в данный период, а также украинизационные процессы в УССР. Освещены вопросы трансформации этносоциального состава интеллигенции Львова в период сталинского тоталитарного режима 1944 - 1953 гг., культурная деятельность интеллигенции украинской диаспоры западных стран в контексте борьбы за возрождение независимого украинского государства в конце 1950 - второй половине 1960-х гг. Определен романтизм украинской интеллигенции конца 1980 - начала 1990-х гг. как проявление национального менталитета.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69898/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського / ред.: П. С. Григорчук. - Вінниця, 2006. - 412 с. - (Історія; Вип. 10). - укp.

Розкрито витоки духовної культури українського народу. Проаналізовано ставлення старшин Гетьманщини до представників московської еліти. Розглянуто питання еволюції дворянсько-поміщицьких господарств та трансформації земельної власності Волинської губернії наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Висвітлено організаційні засади діяльності земських управ в Україні, проблеми НЕПу в дослідженнях 1920-х рр., діяльність Товариства Червоного Хреста України за умов формування тоталітарної системи в 1920 - 1930 рр. Визначено історичні передумови і причини еволюції у взаєминах західноукраїнської спільноти зі сталінським тоталітарним режимом на першому етапі Другої світової війни, політику радянських органів влади щодо протестантських релігійних організацій України у післявоєнний період 1945 - 1955 рр.

Раскрыты истоки духовной культуры украинского народа. Проанализировано отношение старшин Гетманщины к представителям московской элиты. Рассмотрены вопросы эволюции дворянско-помещичьих хозяйств и трансформации земельной собственности Волынской губернии конца ХІХ - начала ХХ ст. Освещены организационные основы деятельности земских управлений в Украине, проблемы НЭПа в исследованиях 1920-х гг., деятельность Общества Красного Креста Украины в условиях формирования тоталитарной системы в 1920 - 1930 гг. Определены исторические предпосылки и причины эволюции во взаимоотношениях западноукраинского сообщества со сталинским тоталитарным режимом на первом этапе Второй мировой войны, политика советских органов власти относительно протестантских религиозных организаций Украины в послевоенный период 1945 - 1955 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69898/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського / ред.: П. С. Григорчук. - Вінниця, 2007. - 403 с. - (Історія; Вип. 12). - укp.

Розглянуто питання формування системи шляхів сполучення та створення поштової служби на території Правобережної України наприкінці XVIII - в першій половині ХІХ ст. Проаналізовано протистояння українських залізничників за покращення економічного, соціального та політичного становища наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Висвітлено особливості трансформації внутрішньої торгівлі в Україні в 1921 - 1925 рр., напрямки партійно-державної політики у процесі формування кадрів наукової інтелігенції в 1920 - 1930 рр., взаємини радянської влади та протестантських релігійних організацій у післявоєнний період в українській та зарубіжній історіографії. Визначено роль українського молодіжного руху під час подій у серпні 1991 р. в розколі СРСР.

Рассмотрены вопросы формирования системы путей сообщения и создания почтовой службы на территории Правобережной Украины в конце XVIII - первой половине ХІХ ст. Проанализировано противостояние украинских железнодорожников за улучшение экономического, социального и политического положения в конце ХІХ - начале ХХ ст. Освещены особенности трансформации внутренней торговли в Украине в 1921 - 1925 гг., направления партийно-государственной политики в процессе формирования кадров научной интеллигенции в 1920 - 1930 гг., взаимоотношения советской власти и протестантских религиозных организаций в послевоенный период в украинской и зарубежной историографии. Определена роль украинского молодежного движения в период событий в августе 1991 г. в распаде СССР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69898/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Барська земля Поділля: європейська спадщина та перспективи сталого розвитку (до 470-річчя надання місту Бару магдебурзького права) : матеріали II Міжнар. наук.-практ, конф., 2011 р., Вінниця / ред.: П. С. Григорук. - Вінниця, 2011. - 337 с. - (Наук. зап. Вінниц. держ. пед. ун-ту ім. М. Коцюбинського. Сер. Історія; Вип. 19). - укp.

Висвітлено історію поширення магдебурського права на території Поділля в XIV - XV ст. в контексті сучасних проблем міського самоврядування. Показано роль Б. Сфорца та Б. Претвіча в становленні магдебурського права у м. Бар. Розкрито історичні аспекти розвитку місцевого самоврядування у Східному Поділлі в дорадянський період. Запропоновано типологічну класифікацію газетної періодики Поділля доби Гетьманату (1918 р.). Проаналізовано зміни у структурі населення м. Бар у пострадянський період. Вивчено особливості організаціі пенсійного страхування на Поділлі у 1920-х рр. Охарактеризовано роль і діяльність системи "Торгзінів" Вінничини на початку 1930-х рр. Падано інформацію про історичні центри духовного життя м. Бар. Розглянуто історичні легенди про утворення гідронімів Барського району. Увагу приділено проблемам розвитку міського самоврядуванням в сучасній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ПОД)4-523 + Х2(4УКР-9ПОД)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69898/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського