Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>I=Ж69765/Гум.н.<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Вісник Львівської комерційної академії / ред.: С. Д. Гелей. - Л., 2002. - 431 с. - (Сер. Гуманіт. науки; Вип. 4). - укp.

Висвітлено боротьбу населення Поділля проти татарської орди в XV - XVI ст. Описано найбільш руйнівні напади татаро-турецьких полчищ, що особливо активізувалися після підкорення Кримської Орди турками. Розглянуто розвиток та особливості інституту опікунства в суспільстві Галичини XVII - початку ХХ ст., його законодавче регулювання, моральні, громадські та матеріальні аспекти. Проаналізовано внесок австрійського вченого Б.Гакета у вивчення історії країн Центрально-Східної Європи, історичні розвідки якого вміщують інформацію з історії, етнографії, культури народів регіону. Обговорено діяльність Львівського представництва Еміграційного управління Польщі впродовж 1923 - 1932 рр., розкрито його роль в оперативному інформуванні громадськості про умови еміграції до країн Європи та Америки. Охарактеризовано динаміку чисельності, соціально-професійну структуру польського населення Львівщини, взаємовідносини сталінського тоталітарного режиму та поляків регіону в процесі репатріації у 1944 - 1946 рр. Розглянуто питання політології, філософії, філології та методики викладання іноземних мов, української кооперації, гуманітарної освіти.

Освещена борьба населения Подолья против татарской орды в XV - XVI вв. Особое внимание уделено описанию разрушительных нападений татаро-турецких полчищ, которые особенно активизировались после подчинения Крымской Орды турками. Рассмотрено развитие и особенности института опекунства в обществе Галиции XVII - начала ХХ вв., его законодательное регулирование, моральные, общественные и материальные аспекты. Проанализирован вклад австрийского ученого Б.Гакета в изучение истории стран Центрально-Восточной Европы, исторические сведения которого представляют информацию по истории, этнографии, культуре народов региона. Освещена деятельность Львовского представительства Эммиграционного управления Польши на протяжении 1923 - 1932 гг., раскрыта его роль в оперативном информировании общественности про условия эммиграции в страны Европы и Америки. Охарактеризована динамика численности, социально-профессиональная структура польского населения Львовщины, взаимоотношения сталинского тоталитарного режима и поляков региона в процессе репатриации в 1944 - 1946 гг. Рассмотрены вопросы политологии, философии, филологии и методики преподавания иностранных языков, украинской кооперации, гуманитарного образования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР3)я5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69765/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вісник Львівської комерційної академії / ред.: С. Д. Гелей. - Л., 2005. - 289 с. - (Гуманіт. науки; Вип. 5). - укp.

Проаналізовано особливості розвитку Луцько-Житомирської дієцезії у першій половині ХІХ ст., фінансово-господарську діяльність "Товариства ім. М.Качковського" у Галичині в останній третині ХІХ - на початку ХХ ст. Висвітлено причини селянських страйків у даному регіоні в 1902 р., боротьбу Української народно-трудової партії проти анексії Східної Галичини у липні 1919 - березні 1923 рр. Розглянуто національне питання у програмах українських партій та суспільно-політичних організацій Західної України клерикально-консервативного напряму в 1920 - 1930 рр. Розкрито внесок греко-католицької церкви у розвиток науки Західної України у міжвоєнний період.

Проанализированы особенности развития Луцко-Житомирской диецезии в первой половине ХІХ ст., финансово-хозяйственная деятельность "Общества им. М.Качковского" в Галиции в последней трети ХІХ - начале ХХ ст. Освещены причины крестьянских забастовок в данном регионе в 1902 г., борьба Украинской народно-трудовой партии против анексии Восточной Галиции в июле 1919 - марте 1923 гг. Рассмотрен национальный вопрос в программах украинских партий и общественно-политических организаций Западной Украины клерикально-консервативного направления в 1920 - 1930 гг. Раскрыт вклад греко-католической церкви в развитие науки Западной Украины в межвоенный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69765/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вісник Львівської комерційної академії / ред.: С. Д. Гелей. - Л., 2007. - 243 с. - (Гуманіт. науки; Вип. 6). - укp.

Висвітлено зовнішньополітичні аспекти діяльності Західноукраїнської Народної Республіки в 1918 - 1919 рр., концептуальні засади устрою української держави в першій половині ХХ ст. Проаналізовано наслідки економічної кризи 1929 - 1933 рр. для селян в Західній Україні. Розкрито культурно-освітні аспекти "радянізації" західних областей в повоєнний період, політико-правові аспекти взаємовідносин держави і церкви в сучасний період. Розглянуто питання про формування української національної ідентичності.

Освещены внешнеполитические аспекты деятельности Западноукраинской Народной Республики в 1918 - 1919 гг., концептуальные основы строя украинского государства в первой половине ХХ ст. Проанализированы последствия экономического кризиса 1929 - 1933 гг. для крестьян в Западной Украине. Раскрыты культурно-образовательные аспекты "советизации" западных областей в послевоенный период, политико-правовые аспекты взаимоотношений государства и церкви в современный период. Рассмотрен вопрос о формировании украинской национальной идентичности.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69765/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вісник Львівської комерційної академії / ред.: С. Д. Гелей. - Л., 2009. - 178 с. - (Гуманіт. науки; Вип. 7). - укp.

Розглянуто аграрне питання в науковій спадщині визначного історика, економіста та соціолога І. Витановича, національне питання у програмі та діяльності Українського національно-демократичного об'єднання в 1920-ті рр. Проаналізовано культурно-історичні аспекти розвитку зовнішньої політики України від часів трипільської культури до сьогодення, релігійний аспект в українській культурі. Описано соціальну структуру населення Львівського повіту у 1930-х рр., методи мобілізації робітників Галичини під час Другої світової війни. Висвітлено суспільно-політичні ідеї національного ідеалу в творчості українських філософів першої половини ХХ ст. Розглянуто питання неоплатонізму в українській філософії та філософії любові у творчості Л. Українки. Визначено вплив навантаження різного обсягу на розвиток координації людини, шляхи компенсації дефіциту рухової активності та підвищення рівня фізичної підготовки студентів.

Рассмотрены аграрный вопрос в научном наследии выдающегося историка, экономиста и социолога И. Витановича, национальный вопрос в программе и деятельности Украинского национально-демократического объединения в 1920-е гг. Проанализированы культурно-исторические аспекты развития внешней политики Украины от времен трипольской культуры до современности, религиозный аспект в украинской культуре. Описаны социальная структура населения Львовского уезда в 1930-х гг., методы мобилизации рабочих Галиции в период Второй мировой войны. Освещены общественно-политические идеи национального идеала в творчестве украинских философов первой половины ХХ ст. Рассмотрены вопросы неоплатонизма в украинской философии и философии любви в творчестве Л. Украинки. Определены влияние нагрузки разного объема на развитие координации человека, пути компенсации дефицита двигательной активности и повышения уровня физической подготовки студентов.


Індекс рубрикатора НБУВ: С. я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69765/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вісник Львівської комерційної академії / ред.: С. Д. Гелей. - Л., 2009. - 292 с. - (Гуманіт. науки; Вип. 8). - укp.

Наведено матеріали Всеукраїнської наукової конференції "Українська кооперація: історія, сучасність та перспективи розвитку", яка присвячена 110-й річниці від дня народження визначного історика української кооперації І. Витановича (1899 - 1939 рр.), висвітлено його діяльність як організатора кооперативної освіти в Галичині, а також діяльність в Науковому товаристві Шевченка, співробітництво з товариством "Просвіта", наукова робота в кооперативних виданнях. Розглянуто питання зародження споживчої кооперації (СК) українців у Галичині в другій половині ХІХ - початку ХХ ст. Визначено правові чинники функціонування кредитної кооперації у Волинській губернії наприкінці ХІХ - початку ХХ ст., національні цінності в ідеологічних засадах кооперативного руху в Наддніпрянській Україні на початку ХХ ст. Висвітлено діяльність селянської кооперації Правобережної України у період Першої світової війни, культурно-освітню діяльність кооперативних установ України в 1920 - 1930 рр. Описано особливості СК західних областей України в 1943 - 1947 рр. за архівними матеріалами. Проаналізовано становище та перспективи розвитку української кооперації за умов глобалізації та світової економічної кризи, а також перспективи поглиблення міжнародної інтеграції й участі СК у міжнародному кооперативному русі.

Приведены материалы Всеукраинской научной конференции "Украинская кооперация: история, современность и перспективы развития", посвященной 110-летию от дня рождения выдающегося историка украинской кооперации И. Витановича (1899 - 1939 гг.), освещены его деятельность как организатора кооперативного образования в Галиции, а также деятельность в Научном обществе Шевченка, сотрудничество с обществом "Просвита", научная работа в кооперативных изданиях. Рассмотрены вопросы зарождения потребительской кооперации (ПК) украинцев в Галиции во второй половине ХІХ - начала ХХ ст. Определены правовые факторы функционирования кредитной кооперации в Волынской губернии конца ХІХ - начала ХХ ст., национальные ценности в идеологических основах кооперативного движения в Надднепрянской Украине в начале ХХ ст. Освещены деятельность крестьянской кооперации Правобережной Украины в период Первой мировой войны, культурно-образовательная деятельность кооперативных учреждений Украины в 1920 - 1930 гг. Описаны особенности ПК западных областей Украины в 1943 - 1947 гг. по архивным материалам. Проанализированы положение и перспективы развития украинской кооперации в условиях глобализации и мирового экономического кризиса, а также перспективы углубления международной интеграции и участия ПК в международном кооперативном движении.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)508 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69765/гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського