Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>I=Ж28079/Іст.<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. Ф. Колесник. - К., 2004. - 111 с. - (Історія; Вип. 71-72). - укp.

Висвітлено проблеми гендерної соціалізації в історії українського суспільства в XVI - XVIII ст., ідею державотворення в Україні в першій половині ХІХ ст. Розглянуто питання розвитку освіти в країні у 1920 - 1930 рр., історії Київської Русі та її християнізації в інтерпретації дослідників Українського вільного університету. Проаналізовано становлення політичної системи країни, діяльність мусульманських організацій України за умов державної незалежності. Розкрито політичні та правові засади співробітництва України і НАТО.

Освещены проблемы гендерной социализации в истории украинского общества в XVI - XVIII ст., идея развития государства в Украине в первой половине ХІХ ст. Рассмотрены вопросы развития образования в стране в 1920 - 1930 гг., истории Киевской Руси и её христианизации в интерпретации исследователей Украинского свободного университета. Проанализированы становление политической системы страны, деятельность мусульманских организаций Украины в условиях государственной независимости. Раскрыты политические и правовые основы сотрудничества Украины и НАТО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. Ф. Колесник. - К., 2004. - 52 с. - (Історія; Вип. 73). - укp.

Проаналізовано науковий доробок вчених кафедр історичного факультету Київського національного університету ім. Т.Шевченка, зокрема, з питань етнології та краєзнавства, археології та музєєзнавства, етнополітики, давньої та Нової історії України, стародавнього світу та середніх віків, Нової та Новітньої історії зарубіжних країн, історії Росії та слов'ян.

Проанализированы научные достижения ученых кафедр исторического факультета Киевского национального университета им. Т.Шевченка, в частности, по вопросам этнологии и краеведения, археологии и музееведения, этнополитики, древней и Новой истории Украины, древнего мира и средних веков, Новой и Новейшей истории зарубежных стран, истории России и славян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. Ф. Колесник. - К., 2004. - 173 с. - (Історія; Вип. 74-76). - укp.

Висвітлено процес колонізації південних земель Правобережної України у першій третині XVIII ст., основні аспекти діяльності ОУН, спрямованої на підготовку антирадянського збройного повстання в Західній Україні. Проаналізовано нову економічну політику в УРСР в другій половині 1980-х - на початку 1990-х рр., місце та роль релігії у житті українського суспільства в 1990-ті рр. Розглянуто актуальні питання політичного, економічного та культурного співробітництва між Україною та Польщею в 1991 - 2003 рр., становище українців у Чехії у ХХ - на початку ХХІ ст., особливості українсько-американських відносин.

Освещены процесс коллонизации южных земель Правобережной Украины в первой трети XVIII ст., основные аспекты деятельности ОУН, направленной на подготовку антисоветского вооруженного восстания в Западной Украине. Проанализированы новая экономическая политика в УССР во второй половине 1980-х - начале 1990-х гг., место и роль религии в жизни украинского общества в 1990-е гг. Рассмотрены актуальные вопросы политического, экономического и культурного сотрудничества между Украиной и Польшей в 1991 - 2003 гг., положение украинцев в Чехии в ХХ - начале ХХІ ст., особенности украинско-американских отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. Ф. Колесник. - К., 2005. - 153 с. - (Історія; Вип. 77 - 79). - укp.

Висвітлено питання історії України, джерела з історії української державності та національного руху, а також питання архіво-, джерелознавства та археографії. Проаналізовано аспекти політики Німеччини щодо України в період революції 1917 р., а також аспекти відносин між УСРР та Чехословацькою Республікою у 1921 - 1922 рр., зовнішньополітичну діяльність уряду гетьмана П.Скоропадського. Розглянуто питання історіографії українського церковно-православного руху в 1917 - 1921 рр., становлення радянської тоталітарної системи на західноукраїнських землях у 1939 - 1941 рр., формування інституту багатопартійності в Україні у 1980 - 1990 рр.

Освещены вопросы истории Украины, источники по истории украинской государственности и национального движения, а также вопросы архиво-, источниковедения и археографии. Проанализированы аспекты политики Германии относительно Украины в период революции 1917 г., а также аспекты отношений между УССР и Чехословацкой Республикой в 1921 - 1922 гг., внешнеполитическая деятельность правительства гетмана П.Скоропадского. Рассмотрены вопросы историографии украинского церковно-православного движения в 1917 - 1921 гг., становления советской тоталитарной системы на западноукраинских землях в 1939 - 1941 гг., формирования института многопартийности в Украине в 1980 - 1990 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Історія / ред.: А. Г. Слюсаренко. - К., 2001. - 77 с. - (Вісн. Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка; Вип. 54). - укp.

Проаналізовано науково-організаційну та видавничу діяльність Українського Історичного Товариства (1965 - 2000 рр.), його внесок у розвиток української історіографії. Розглянуто шляхи консолідації українських істориків України та діаспори у питаннях національно-державницької ідеї, формування соборності національної історіографії, особливості її інтеграції у європейський та світовий історіографічний процес. Висвітлено проблеми періодизації історіографії українського джерелознавства, окреслено його основні етапи. Розкрито передумови наукової дискусії щодо визначення національних ідентичностей у Російській імперії ХІХ ст.; позиції представників різних напрямів наукової громадськості, членів Історичного товариства Нестора-літописця стосовно проблем походження та перспектив розвитку української народності у царині мови, культурного та національного життя. Досліджено основні шляхи розвитку української мемуаристики в працях учених останніх років ХІХ ст.- початку ХХ ст. і напрями критичного аналізу мемуарних джерел.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/Іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Історія / ред.: А. Г. Слюсаренко. - К., 2001. - 80 с. - (Вісн. Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка; Вип. 55). - укp.

Висвітлено питання історії України, зокрема, розвиток революційного руху, партійне будівництво, джерелознавчі аспекти української історії. Проаналізовано розвиток земської статистики на території українських земель у період 1864 - 1917 рр. Розкрито погляди М.П.Драгоманова на загальноросійський радикально-демократичний (народницький) рух, поширений в Україні. Розглянуто питання військово-політичної діяльності та виховної роботи у Збройних силах України у період утвердження державності та співпраці зі світовою спільнотою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Історія / ред.: А. Г. Слюсаренко. - К., 2002. - 147 с. - (Вісн. Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка; Вип. 63-64). - укp.

Висвітлено перспективи розвитку історії в Україні у новому столітті, історію української державності XII - XVIII ст. у працях вітчизняних учених 1960 рр., соціально-економічне становище українських земель у XIV - XV ст., деякі історико-краєзнавчі аспекти економічного стану України у XVI - XVII ст. Проаналізовано національну політику більшовиків в Україні, фінансово-грошові відносини між Українською Народною Республікою та Радянською Росією у 1917 р., участь українців у збройних силах Німеччини у роки Другої світової війни. Розкрито роль історичних досліджень у вивченні позаінституційних форм політичного процесу в сучасній Україні. Розглянуто основні напрями історико-краєзнавчих та бібліографічних досліджень в Автономній Республіці Крим (1991 - 2000 рр.).

Освещены перспективы развития истории в Украине в новом столетии, история украинской государственности XII - XVIII ст. в трудах отечественных ученых 1960 гг., социально-экономическое положение украинских земель в XIV - XV ст., некоторые историко-краеведческие аспекты экономического состояния Украины в XVI - XVII ст. Проанализированы национальная политика большевиков в Украине, финансово-денежные отношения между Украинской Народной Республикой и Советской Россией в 1917 г., участие украинцев в вооруженных силах Германии в годы Второй мировой войны. Раскрыта роль исторических исследований в изучении внеинституционных форм политического процесса в современной Украине. Рассмотрены основные направления историко-краеведческих и библиографических исследований в Автономной Республике Крым (1991 - 2000 гг.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: А. Г. Слюсаренко. - К., 2003. - 125 с. - (Історія; Вип. 65-66). - укp.

Розглянуто питання про політику Австрії у XVIII ст. Проаналізовано формування нової системи освіти в УРСР на початку 1920-х рр. Висвітлено історію української державності в контексті партійно-державної ідеології в УРСР у 1940-х рр., українсько-польські взаємини під час Другої світової війни, роль громадських рухів у процесі становлення системи політичного плюралізму в Україні у 1990-х рр. Описано особливості британських концептуальних підходів до проблеми розвитку держав з середньорозвинутою та перехідною економікою.

Рассмотрен вопрос о политике Австрии в XVIII ст. Проанализировано формирование новой системы образования в УССР в начале 1920 гг. Освещены история украинской государственности в контексте партийно-государственной идеологии в УССР в 1940 гг., украинско-польские взаимоотношения во время Второй мировой войны, роль общественных движений в процессе становления системы политического плюрализма в Украине в 1990 гг. Описаны особенности британских концептуальных подходов к проблеме развития государств со среднеразвитой и переходной экономикой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: А. Г. Слюсаренко. - К., 2003. - 166 с. - (Історія; Вип. 68-70). - укp.

Розглянуто питання селянської генеалогії у дослідженнях російських істориків у 1785 - 2001 рр., історіографію проблеми української селянської генеалогії. Висвітлено історію українських політичних партій кінця ХІХ - початку ХХ ст. Розкрито аспекти перебування військ країн Антанти на півдні України у 1918 - 1919 рр. Проаналізовано становлення національної системи освіти в Україні за доби Центральної Ради на основі архівних матеріалів періодичної преси, роль наукових досліджень у соціально-економічному розвитку країни в 1990-х рр., зовнішню політику держави на зламі тисячоліть.

Рассмотрены вопросы крестьянской генеалогии в исследованиях русских историков в 1785 - 2001 гг., историография проблемы украинской крестьянской генеалогии. Освещена история украинских политических партий конца ХІХ - начала ХХ ст. Раскрыты аспекты пребывания армий стран Антанты на Юге Украины в 1918 - 1919 гг. Проанализированы становление национальной системы образования в Украине в период правления Центрального Совета на основе архивных материалов периодической прессы, роль научных исследований в социально-экономическом развитии страны в 1990-х гг., внешняя политика государства на рубеже тысячелетий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. Ф. Колесник. - К., 2005. - 125 с. - (Історія; Вип. 80 - 81). - укp.

Висвітлено аспекти історії міжнаціональних відносин в Україні. Розглянуто питання розвитку Австрійської монархії та створення Австро-Угорщини в 1840 - 1860 рр., історіографії боротьби таємної поліції Російської імперії проти українських політичних партій в 1900 - 1914 рр. Визначено основні напрями міжнародних відносин української кооперації у 1920-х рр. Проаналізовано фактор Росії у формуванні політики США щодо України у період президенства У.Клінтона (1993 - 1996 рр.), політичну співпрацю між Україною та Болгарією в 1990-х рр.

Освещены аспекты истории межнациональных отношений в Украине. Рассмотрены вопросы развития Австрийской монархии и создания Австро-Венгрии в 1840 - 1860 гг., историографии борьбы тайной полиции Российской империи против украинских политических партий в 1900 - 1914 гг. Определены основные направления международных отношений украинской кооперации в 1920-х гг. Проанализированы фактор России в формировании политики США относительно Украины в период президентства У.Клинтона (1993 - 1996 гг.), политическое сотрудничество между Украиной и Болгарией в 1990-х гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. Ф. Колесник. - К., 2006. - 119 с. - (Історія; Вип. 85 - 86). - укp.

Розглянуто питання історії православного духовенства в Україні наприкінці XVII - XVIII ст. в журналі "Український історик", розвитку українського соціалізму на початку ХХ ст. в контексті становлення українського націонал-комунізму. Проаналізовано німецько-фашистський окупаційний режим на західноукраїнських землях під час Другої світової війни, особливості законодавчої політики німецької соціал-демократії в період розвитку Веймарської республіки. Висвітлено історіографію проблеми становлення і трансформації інституту Президента в Україні в 1990-х рр., кадрову політику Національної академії наук України в перше десятиріччя незалежності.

Рассмотрены вопросы истории православного духовенства в Украине в конце XVII - XVIII ст. в журнале "Украинский историк", развития украинского социализма в начале ХХ ст. в контексте становления украинского национал-коммунизма. Проанализированы немецко-фашистский оккупационный режим на западноукраинских землях в период Второй мировой войны, особенности законодательной политики немецкой-социал демократии в период развития Веймарской республики. Освещены историография проблемы становления и трансформации института Президента в Украине в 1990-е гг., кадровая политика Национальной академии наук Украины в первое десятилетие независимости.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. Ф. Колесник. - К., 2006. - 109 с. - (Історія; Вип. 87 - 88). - укp.

Розглянуто питання соціально-економічного розвитку православної церкви в Україні наприкінці XVII - протягом XVIII ст. Проаналізовано політику коренізації національних меншин в УСРР в 1920-х рр., політичні методи боротьби уряду української держави з повстанським рухом. Висвітлено агітаційно-пропагандистську діяльність Революційної української партії на початку ХХ ст., нацистську промислово-економічну політику і життєвий рівень населення міст Райхскомісаріату України в 1941 р., діяльність Організації демократичної української молоді в екзилі в 1950 - 1960 рр.

Рассмотрены вопросы социально-экономического развития православной церкви в Украине конца XVII - начала XVIII ст. Проанализированы политика коренезации национальных меньшинств в УССР в 1920-х гг., политические методы борьбы правительства украинского государства с повстанческим движением. Освещены агитационно-пропагандистская деятельность Революционной украинской партии в начале ХХ ст., нацистская промышленно-экономическая политика и жизненный уровень населения городов Райхскомиссариата Украины в 1941 г., деятельность Организации демократической украинской молодежи в экзиле в 1950 - 1960 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф75(9=УКР) + Э372.27-61 + Ф51(4УКР) + Ф69(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. Ф. Колесник. - К., 2007. - 181 с. - (Історія; Вип. 91/93). - укp.

Проаналізовано роль М. Грушевського в інституціональному розвитку української науки наприкінці ХІХ - початку ХХ ст., внесок вченого в науковий синтез української історії на засадах позитивізму та методології історичного синтезу, вплив його історичної концепції на радянську історіографію. Розглянуто процес створення земських економічних органів у Харківській та Чернігівській губерніях на початку ХХ ст., описано структуру та форми взаємовідносин між повітовими та губернськими земськими економічними органами. Висвітлено історіографію політики коренізації національних меншин в УСРР, вплив етнонаціональних досліджень на відновлення державно-демократичної політики в Україні у ХХ ст. Проаналізовано політичні й економічні чинники міграційних процесів у західних областях УРСР у 1944 - 1950 рр. Охарактеризовано основні етапи конституційної реформи в Україні у 1990 - 1996 рр. Визначено перспективи розвитку державотворчого процесу в країні та шляхи його інтеграції у світове співтовариство.

Проанализирована роль М. Грушевского в институциональном развитии украинской науки конца ХІХ - начала ХХ ст., вклад учёного в научный синтез украинской истории на основах позитивизма и методологии исторического синтеза, влияние его исторической концепции на советскую историографию. Рассмотрен процесс создания земских экономических органов в Харьковской и Черниговской губерниях в начале ХХ ст., описаны структура и формы взаимоотношений между уездными и губернскими земскими экономическими органами. Освещены историография политики коренизации национальных меньшинств в УССР, влияние этнонациональных исследований на восстановление государственно-демократической политики в Украине в ХХ ст. Проанализированы политические и экономические факторы миграционных процессов в западных областях УССР в 1944 - 1950 гг. Охарактеризованы основные этапы конституционной реформы в Украине в 1990 - 1996 гг. Определены перспективы развития государственно-созидательного процесса в стране и пути его интеграции в мировое сообщество.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. Ф. Колесник. - К., 2008. - 140 с. - (Історія; Вип. 94/95). - укp.

Проаналізовано становище українців в Австро-Угорщині наприкінці ХІХ - початку ХХ ст., особливості розбудови війська та силових структур української держави в 1918 р. в науковому доробку українських істориків, "Червоні просвіти" східної Волині як ланка ідеологічного ланцюга радянської пропаганди в 1917 - 1922 рр. Розглянуто питання коренізації національних меншин в УСРР в історіографії 1930-х рр. Розкрито проблеми Великої Вітчизняної війни в новітніх навчальних посібниках з історії України. Визначено урбанізацію як складову розвитку міст УРСР в 1950-х - початку 1960-х рр. Висвітлено політику України у військово-політичній кризі на Балканах в 1991 - 1995 рр.

Проанализированы положение украинцев в Австро-Венгрии конца ХІХ - начала ХХ ст., особенности развития войск и силовых структур украинского государства в 1918 г. в научных исследованиях украинских историков, "Красные просвиты" восточной Волыни как звено идеологической цепи советской пропаганды в 1917 - 1922 гг. Рассмотрены вопросы коренизации национальных меньшинств в УССР в историографии 1930-х гг. Раскрыты проблемы Великой Отечественной войны в новейших учебных пособиях по истории Украины. Определена урбанизация как составляющая развития городов УССР в 1950-х - начале 1960-х гг. Освещена политика Украины в военно-политическом кризисе на Балканах в 1991 - 1995 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського