Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Tasenkevich L$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Tasenkevich L.  
Sozological evaluation of grasslands in the upper part of Dnister-river catchment (Western Ukraine) = Созологічна оцінка трав'яних фітоценозів верхів'я р. Дністер (Західна Україна) / L. Tasenkevich, G. Rosenthal, O. Mysenko // Наук. зап. Держ. природознав. музею. - 2008. - Вип. 24. - С. 83-88. - Библиогр.: 14 назв. - англ.

Наведено оцінку стану та тенденцій змін трав'яних угруповань у верхів'ї басейну р. Дністер. Здійснено природоохоронну категоризацію лучних угруповань та запропоновано найбільш сприятливий режим використання рідкісних фітоценозів з метою збереження їх видового різноманіття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*806.3-658.1-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Skrypec K. 
Traits of the pollination process in Gladiolus imbricatus and Iris sibirica (Iridaceae) = Особливості процесу запилення Gladiolus imbricatus та Iris sibirica (Iridaceae) / K. Skrypec, L. Tasenkevich // Укр. ботан. журн. - 2022. - 79, № 6. - С. 381-387. - Бібліогр.: 385 назв. - англ.

Наведено результати дослідження самозапилення двох видів флори України - Gladiolus imbricatus та Iris sibirica (Iridaceae). Щоб підтвердити або спростувати наявність самозапилення у G. imbricatus та I. sibirica, було проведено експеримент із пророщування пилку на приймочці. Встановлено, що у G. imbricatus запилення автогенним пилком в останній день цвітіння призводить до проростання пилкових трубочок як при ручному, так і природному запиленні. Проте пилку на приймочці ізольованої квітки I. sibirica не виявлено ні в перший, ні в останній день цвітіння, що означає відсутність механізму автономного перенесення пилку в межах мерантію. Непророслий пилок також було виявлено на приймочці після ручного автогенного запилення. Експериментально підтверджено, що за відсутності запилювачів наприкінці фази цвітіння у G. imbricatus, як і у деяких інших представників роду, можливе самозапилення та самозапліднення, що сприяє підтриманню життєвості популяції та виду. Стосовно I. sibirica було виявлено, що притаманна для цього виду автогамна самонесумісність перешкоджає інбридингу, підтримуючи гетерозиготність у популяціях рослин, що надає змогу рослинам краще адаптуватися до різних умов середовища.



Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського