Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Tarasov T$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Tarasov T. A. 
Paraesophageal hernia: the state of the problem and controversial issues. Review = Параезофагеальна грижа, стан проблеми та невирішені питання. Огляд / T. A. Tarasov, L. Yu. Markulan // General Surgery. - 2022. - № 2. - С. 83-96. - Бібліогр.: 137 назв. - англ.

Огляд літератури присвячено дискусійним питанням менеджменту параезофагеальної грижі (ПЕГ). Висвітлено недоліки сучасної класифікації гриж стравоходного отвору діафрагми (СОД), яка є неактуальною і не відповідає клінічним потребам. Запропоновано об'єктивні критерії її вдосконалення. Наведено дані щодо поширеності та перебігу гриж СОД. Висвітлено їх патогенетичні чинники та методи діагностики. Значну увагу приділено тактиці лікування ПЕГ у хворих із безсимптомним і малосимптомним клінічним перебігом захворювання. Наведено аргументи на користь як вичікувальної тактики, так і планової герніопластики. Акцентовано увагу на питаннях вибору методу герніопластики, особливо при гігантських грижах, доцільності та показаннях до застосування сітчастих імплантатів залежно від їх форми і складу та потенційних ускладненнях алогерніопластики. Обговорено питання вибору варіанта фундоплікації з урахуванням балансу між користю і можливими побічними ефектами використання різних модифікацій фундоплікації. Критично оцінено результати корекції короткого стравоходу та усунення вісьової нагрузки на зону пластики СОД, за наявності якої ризик рецидиву грижі є високим. Автори дійшли висновку, що в лікуванні ПЕГ є багато невирішених питань. Потребує консенсусу класифікація ПЕГ, яка б відповідала нагальним потребам вибору методу оперативного вручання, зокрема визначення поняття "велика грижа" та "гігантська грижа". Не з'ясовано показання до оперативного лікування ПЕГ, особливо у разі малосимптомних великих гриж і гриж з елементами защемлення, доцільність використання імплантатів для пластики СОД, вибір методу фундоплікації, діагностикуа та усунення короткого стравоходу, методологію оцінки від далених результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.364.405.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Tarasov T. A. 
Comparative assessment of clinical and endoscopic semiotics of hiatal hernias = Порівняльна оцінка клінічної та ендоскопічної семіотики гриж стравохідного отвору діафрагми / T. A. Tarasov, L. Yu. Markulan // General Surgery. - 2023. - № 2. - С. 25-35. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Грижа стравохідного отвору діафрагми (ГСОД) III типу поєднує анатомічні характеристики гриж I і II типів. Прояви III типу грижі гетерогенні і можуть відзеркалювати її походження - з типу I чи II, але дотепер немає визначеності щодо зв'язку клінічних і ендоскопічних проявів ГСОД типу III з її походженням. Мета дослідження - на підставі аналізу клінічних і ендоскопічних проявів грижі стравохідного отвору діафрагми типу III обгрунтувати гетерогенність їх характеристик різним походженням: від типу грижі I чи II. У дослідження увійшло 126 хворих з ГСОД, у тому числі 87 III типу та 39 - I типу, яким виконано планову лапароскопічну герніопластику. Робота мала декілька кроків. На першому кроці проведено оцінку результатів ендоскопічного дослідження у хворих із ГСОД III типу для визначення гетерогенності одержаних даних та доцільності поділення пацієнтів на підгрупи за допомогою двоетапного кластерного аналізу. На другому кроці одержані в результаті кластерного аналізу підгрупи співставлялися між собою та хворими з ГСОД I типу для визначення спільності або відмінності даних ендоскопічного дослідження і клінічної симптоматики. Кластерний аналіз визначив два кластери показників з хорошою мірою їх зв'язаності та поділу. Основним фактором поділу на кластери виявився характер відношення стравохідно-шлункове з'єднання (СШЗ) та верхньої межі грижової порожнини при огляді в інверсії. За цим показником ГСОД типу III можна розподілити на дві субгрупи: тип IIIA - СШЗ розташована проксимальніше або на її рівні найвищої точки грижової порожнини та тип IIIB - СШЗ розташована дистальніше найвищої точки грижової порожнини. Частота більшості ендоскопічних симптомів грижі в субгрупі IIIA на відміну від субгрупи IIIB, статистично значущо не відрізнялася від грижі типу I за винятком меншої довжини стравоходу та більшої осьової довжини грижі. Крім того, хворі з субтипом грижі IIIA майже не відрізнялися від хворих типу I за клінічними показниками за винятком більшого середнього віку та частоти відцишки. При субтипі IIIB у порівнянні з грижею типу I статистично значущо рідше спостерігалися симптоми, пов'язані з гастроезофагеальним рефлюксом, натомість частіше відмічалися симптоми, характерні для порушення евакуації іжі. Виявлена схожість ендоскопічних і клінічних проявів грижі типу I і субтипу IIIA свідчить про їх спільне походження. Натомість субтип IIIB, який відрізняється за ендоскопічними і клінічними показниками від грижи типу I і субтипу IIIB вочевидь є результатом прогресування грижі типу II. Висновки: хворі з ГСОД типу III мають суттєву гетерогенність клінічних і ендоскопічних проявів, що зумовлено різним походженням грижі (з типу I або з типу II). Ендоскопічною ознакою, що вказує на походження грижі, є розташування шлунково-стравохідного з'єднання відносно найвищої точки грижової порожнини: нижче неї - з грижі II типу (62,1 %), на рівні або вище - з грижі I типу (37,9 %).



Шифр НБУВ: Ж101925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського