Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Sukharevsky O$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Sukharevsky O. I. 
Mathematical simulation of ultra wideband signals scattered by mines buried in ground. Algorithms of mine detection and identification = Математичне моделювання надширокосмугових сигналів, які розсіяні мінами, що знаходяться у землі. Алгоритми виявлення та ідентифікації / O. I. Sukharevsky, G. S. Zalevsky, A. V. Muzychenko // Радиофизика и радиоастрономия. - 2002. - 7, № 4. - С. 420-423. - Библиогр.: 4 назв. - англ.

Описано метод математичного моделювання надширокосмугових сигналів, розсіяних металевою або діелектричною міною та іншими підповерхневими об'єктами, розташованими у землі або якому-небудь іншому середовищі. Метод дозволяє одержувати електромагнітні сигнали, відбиті від підповерхневих об'єктів з довільного матеріалу, для довільних форми, орієнтації, параметрів околишнього середовища та в разі сканування хвилями довільної поляризації. Обговорено результати обчислення надширокосмугового відгуку металевої та пластикової мін. Розглянуто алгоритм виявлення та ідентифікації мін, що грунтується на визначенні власних комплексних резонансів об'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019с116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Sukharevsky O. 
Scattering characteristics of Mi-8MT helicopter based on measurements of object scale model in an anechoic chamber = Оцінка характеристик вторинного випромінювання масштабної моделі багатоцільового вертольота Мі-8МТ, отриманої при проведенні вимірювань у безлунній камері / O. Sukharevsky, V. Vasilets, I. Ryapolov, M. Brechka // Системи оброб. інформації. - 2017. - Вип. 1. - С. 109-114. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Проведено оцінку характеристик вторинного випромінювання масштабної моделі багатоцільового вертольота Мі-8МТ, що одержана при проведенні вимірювань в безлунній камері. Представлений опис експериментального вимірювального комплексу, методика проведення вимірювань і проведений аналіз результатів експериментальних досліджень. Крім цього, виявлені особливості вторинного випромінювання і оцінений вплив компонувальної схеми вертольота на характеристики розсіювання досліджуваної моделі. Одержані характеристики розсіювання вертольота Мі-8МТ шляхом математичного моделювання із застосуванням методу, який заснований на інтегральних уявленнях класичної електродинаміки і короткохвильових асимптоти, що входять до них полів. Представлені результати показують задовільний збіг теоретичних значень і експериментальних даних і підтверджують можливість використання розробленої експериментальної методики для визначення вторинного випромінювання моделей складних аеродинамічних об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.12-103 в732

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Nechitaylo S. 
Radiation characteristics of the aperture antenna with two-layer conic radome = Характеристики випромінювання апертурної антени, що розташована під конічним двошаровим радіопрозорим обтікачем / S. Nechitaylo, O. Sukharevsky, V. Vasilets // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2017. - № 3. - С. 44-47. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Запропонований розрахунковий метод для одержання характеристик випромінювання восьмикутової апертурної антени, що розташована під двошаровим конічним діелектричним обтікачем. При цьому використовується розроблений авторами раніше метод для розрахунку поля випромінювання апертурної антени, що вирізана у ідеально поглинаючому екрані, у присутності довільної системи розсіювачів (а саме, обтікача). Наведено результати розрахунків діаграм спрямованості апертурної антени під двошаровим обтікачем для різних параметрів шарів. При розрахунках було використане рішення модельної задачі про розсіяння плоскої електромагнітної хвилі на двошаровій плоскопаралельній структурі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.6 + Ц571.431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Sukharevsky O. 
Scattering characteristics of surface ships with complex shape = Вторинне випромінювання надводних об'єктів складної форми / O. Sukharevsky, V. Vasilets, I. Ryapolov // Системи оброб. інформації. - 2021. - Вип. 4. - С. 69-78. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Отримання радіолокаційної інформації про радіолокаційні об'єкти за допомогою проведення натурних та фізичних експериментів пов'язане зі значними матеріальними, організаційними та часовими витратами. Тому як найбільш доступний спосіб отримання інформації про характеристики розсіювання можна розглядати метод математичного моделювання. Запропонований метод заснований на окремому оцінюванні вкладів гладкої та кромкової частин поверхні об'єкта у загальне розсіяне поле. При цьому повне поле на гладких ділянках поверхні об'єкта обчислюється за допомогою методу Кірхгофа або його узагальнення у разі радіопоглинаючих покриттів. Поле, розсіяне кромочними ділянками поверхні, розраховується з використанням рішення модельної задачі про дифракцію плоскої монохроматичної хвилі, що похило падає на ідеально провідний клин з радіопоглинаючим циліндром на ребрі. Метод дозволяє розраховувати ефективну поверхню розсіювання (ЕПР) надводного об'єкта, що ідеально проводить, у вільному просторі, повністю або частково покритого радіопоглинаючим матеріалом. При цьому об'єкт може мати нерегулярності поверхні у вигляді зламів, також з радіопоглинаючими покриттями. ЕПР може бути отримана як при поєднаному, так і при рознесеному прийомі. Слід зазначити, що запропонований спосіб дозволяє розраховувати ЕПР об'єкта повністю виконаного з діелектричних чи композитних матеріалів. Для надводних об'єктів запропоновано метод розрахунку, що дозволяє враховувати наявність підстилаючої поверхні із заданими електромагнітними характеристиками. Через наявність межі розділу "повітря-море" на поверхні об'єкта виникають дві освітлені області, що взаємно перетинаються, перша з яких викликана прямою хвилею падаючої з точки опромінення, а друга - хвилею, відображеною від морської поверхні. Отримані інтегральні уявлення дозволяють вказати на чотири головні шляхи поширення електромагнітних хвиль в системі, що описується: " передавач-об'єкт-приймач", "передавач-об'єкт-море-приймач", "передавач-море-об'єкт-приймач", "передавач-море-об'єкт-море-приймач". Для надводних об'єктів метод також дозволяє розраховувати характеристики розсіювання за наявності поглинаючих радіопокриттів на поверхні об'єкта. На основі розробленого авторами методу оцінки вторинного випромінювання об'єктів, що знаходяться поблизу межі розділу двох напівпросторів, отримано характеристики розсіювання великого десантного корабля проекту 775 (за кодифікацією НАТО - Ropucha). Наводено модель поверхні досліджуваного корабля та результати розрахунку його вторинного випромінювання. Характеристики розсіювання отримані для різних умов опромінення. Наведено кругові діаграми ЕПР, значення середньої та медіанної ЕПР, усереднені у різних діапазонах азимутів зондування досліджуваного об'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського