Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Skyrpan I$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Skyrpan I. P. 
List of bee species (Hymenoptera, Apoidea) of Lviv city (Ukraine). Pt. I. Families Andrenidae Latreille, 1802 and Apidae Latreille, 1802 = Список видів бджолиних (Hymenoptera, Apoidea) на території Львова (Україна). Ч. I. Родини Andrenidae Latreille, 1802 і Apidae Latreille, 1802 / I. P. Skyrpan, S. R. Pytel // Біол. студії. - 2020. - 14, № 3. - С. 111-120. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Представлено результати досліджень бджолиних (Hymenoptera, Apoidea), які трапляються на території м. Львів. Бджолині є ефективними та важливими запилювачами багатьох диких та сільськогосподарських покритонасінних рослин. Однак ці комахи дуже чутливі до середовища існування, особливо антропогенно зміненого. Урбанізація часто погіршує середовище для гніздування бджолиних, зменшує кількість видів-оліголектів тощо. Багато чинників можуть по-різному впливати на різні види бджолиних, тож їхнє дослідження є на сьогодні дуже актуальним. Дослідження усіх бджолиних загалом на території м. Львів проведено вперше за більш ніж 80 років, що ці матеріали стануть основою для подальших більш детальних досліджень у цій сфері. Львів є найбільшим містом у західній Україні й розташований на краю горбистого пасма Розточчя. Матеріал збирали впродовж теплого періоду 2017 - 2019 рр. Для лову комах ми використовували ентомологічні сачки та пастки Меріке. Також збирали комах, збитих транспортом на дорозі. Крім цього, аналізували ентомологічні колекції Зоологічного музею Львівського національного університету ім. Івана Франка. Для визначення комах використовували стереоскопічний мікроскоп і спеціальні визначники. Протягом досліджень проаналізовано 960 зразків бджолиних, котрі належать до 106 видів, 25 родів і 6 родин (Apidae, Andrenidae, Colletidae, Halictidae, Megachilidae та Melittidae). Представлено дві родини: Andrenidae та Apidae. Родина Andrenidae у наших зборах представлена 32 видами, а родина Apidae - 33. Висновки: усі досліджені види є аборигенними для території Європи. Більшість із них є полілектами (80 % від видів обох родин з виключенням клептопаразитів; 60 % від загальної кількості видів із двох родин) та гніздяться у грунті (96 та 72 % відповідно). Більшість проаналізованих видів у Червоному списку МСОП фігурують у двох категоріях: "Найменший ризик" - 43 види (66 % від суми видів обох родин); "Відомостей недостатньо" - 20 видів (31 %). Тільки два види (3 %) належать до категорії "Близький до загрозливого стану" (Andrena hattorfiana та A. ovatula). Також один вид (Xylocopa valga) занесений до Червоної книги України у статусі "Рідкісний".


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.264.232*85(45УКР3-4ЛЬВ-2Л)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Skyrpan I. P. 
List of bee species (Hymenoptera, Apoidea) of Lviv city (Ukraine). Pt. II. Families Colletidae Lepeletier, 1841; Halictidae Thomson, 1869; Megachilidae Latreille, 1802 and Melittidae Michener, 2000 = Список видів бджолиних (Hymenoptera, Apoidea) на території Львова (Україна). Ч. II. Родини Colletidae Lepeletier, 1841; Halictidae Thomson, 1869; Megachilidae Latreille, 1802 та Melittidae Michener, 2000 / I. P. Skyrpan, S. R. Pytel // Біол. студії. - 2020. - 14, № 4. - С. 59-68. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.264.232*85(45УКР3-4ЛЬВ-2Л)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Tezcan S. 
New locality records and additional information on the Bombus (Hymenoptera: Apidae) fauna of Turkey = Нові знахідки локалітетів і додаткова інформація про джмелів роду Bombus (Hymenoptera: Apidae) фауни Туреччини / S. Tezcan, I. Skyrpan // Біол. студії. - 2021. - 15, № 2. - С. 63-72. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Наведено результати досліджень джмелів (Hymenoptera: Apidae: Bombus), котрі зберігаються у Лодоському ентомологічному музеї (Егейський університет, Ізмір, Туреччина). Джмелі відіграють ключову роль у екосистемах як запилювачі. Проте цим комахам загрожують зміни у землекористуванні та сільськогосподарській діяльності, фрагментація середовища існування та вплив пестицидів. На території Туреччини трапляються 47 видів джмелів. Мета дослідження - презентувати нові знахідки локалітетів джмелів (із матеріалів Лодоського ентомологічного музею) у фауні Туреччини. Об'єктом досліджень були джмелі, зібрані з різних регіонів Туреччини впродовж 1975 - 2016 рр. науковцями, студентами й аматорами. Зараз ці комахи зберігаються у Лодоському ентомологічному музеї. Для визначення джмелів використано стереоскопічний мікроскоп МБС-2 і спеціальні визначники. Класифікацію джмелів надано за П. Вільямсом. Протягом досліджень проаналізовано 121 особину джмелів, котрі належать до шести видів (Bombus terrestris, B. argillaceus, B. hortorum, B. campestris, B. fragrans, B. ruderarius) і комплексу B. lucorum-complex (котрий включає 2 дуже близьких види B. cryptarum і B. lucorum). Надано інформацію про місця знахідок кожного зразка та про рослини, на котрих ці комахи фуражували. Серед досліджуваних комах 5 видів і B. lucorum-complex занесені у Червоний список МСОП у категорію "Найменший ризик". B. fragrans числиться у категорії "Зникаючий": популяціям цього виду загрожують інтенсифікація сільського господарства, зміна середовища існування, зміна клімату (посухи, екстремальні температури), крім того, вид є об'єктом комерційного колекціонування. Для трьох видів джмелів виявлено нові локалітети: B. campestris уперше виявлено з території провінції Ізмір, B. terrestris - із провінції Коджаелі та B. hortorum - із провінцій Анталія, Айдин, Ескішехір та Ізмір. Зазначено, що подальші дослідження, спрямовані на поглиблення знань про фауну джмелів, мають бути акцентовані на збори та вивчення комах на малодосліджених територіях Туреччини та їхніх специфічних біотопах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.264.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського