Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Shamanskyi S$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Shamanskyi S. 
Credibility guaranteeing of meters readouts = Забезпечення достовірності зчитування показників лічильників / S. Shamanskyi // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2015. - 62, № 1. - С. 53-56. - Бібліогр.: 2 назв. - англ.

Незважаючи на те, що багато вимірювальних приладів зараз працюють дистанційно, все ще залишається значною частина приладів вимірювання витрат та об'ємів ресурсів, показники з яких знімає людина шляхом зчитування з циферблата чи дисплея. Достовірність одержаного результату забезпечується точністю (похибкою) фіксації витрати чи кількості споживаного ресурсу. Похибки під час зчитування показників виникають з кількох причин. Однією з них є похибка округлення. Суттєві проблеми виникають у разі необхідності фіксації витрати чи кількості ресурсу протягом короткого проміжку часу. Для забезпечення достовірності зчитування показників будь-яких витратомірів та лічильників кількості спожитого ресурсу запропоновано встановлювати інтервали часу між зчитуваннями, які забезпечать мінімально необхідну різницю у показниках. Для знаходження цієї мінімально необхідної різниці запропоновано розрахункову модель. Використовуючи запропоновану модель, можна забезпечити будь-яку наперед задану достовірність зчитування показників (максимальну відносну похибку).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж104 + Ж107/109

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Shamanskyi S. I. 
Continuously working screw methane-tank = Шнековий метантенк безперервної дії / S. I. Shamanskyi, V. V. Pochtovenko, E. F. Lisicyn // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - 55, № 2. - С. 175-180. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Розглянуто переваги та недоліки традиційних конструкцій метантенків, що використовуються для стабілізації осадів каналізаційних очисних споруд (субстратів). На основі сучасних наукових уявлень про процеси зброджування запропоновано нову конструкцію метантенка безперервної дії, принцип роботи якого враховує результати попередніх досліджень. Показано, що конструкція надає змогу суттєво скоротити час бродіння та покращити санітарно-гігієнічні характеристики стабілізованого субстрату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Boichenko M. S. 
Perspectives of membrane bioreactors for wastewater purification from waste of pharmaceutical products and biogenic elements = Перспективи мембранних біореакторів для очищення стічних вод від відходів фармацевтичних продуктів та біогенних елементів / M. S. Boichenko, O. O. Vovk, S. V. Boichenko, S. I. Shamanskyi // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2018. - № 3. - С. 31-40. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Проаналізовано сучасні методи очищення стічних вод від біорезистентних фармацевтичних препаратів та біогенних елементів. Фармацевтичні препарати протизапальні, знеболюючі, антибіотики, наркотичні засоби, гормони, ліки для зниження вмісту холестерину тощо часто у незначних кількостях виявляються у стічних водах. Вони слабо піддаються біодеструкції та, проходячи через очисні споруди без змін, потрапляють у водні об'єкти. Навіть у невеликих кількостях вони можуть здійснювати суттєвий негативний вплив на водні екосистеми та на здоров'я людини. Серед біогенних елементів, які також присутні у стічних водах, на найбільшу увагу заслуговують сполуки азоту та фосфору. Потрапляючи уводні об'єкти, вони спричиняють евтрофікацію, що також є небезпечним для екосистем та людини. Показано, що серед сучасного різноманіття методів очищення стічних вод найбільш придатними для видалення фармацевтичних препаратів та біогенних елементів є біохімічні методи та фотоочисні технології, а також використання мембранних біореакторів. Біосорбційно-мембранні методи уможливлюють ефективного використання сучасних біотехнологій глибокого видалення біорезистентних ксенобіотиків та зменшення їх негативного впливу на довкілля. Застосування фотоочисних технологій надає змогу зменшити скиди біогенних елементів у поверхневі водойми та тим самим зменшити їх потенціал евтрофікації, а також одержувати додаткові відновлювані джерела енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л660.94

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Shamanskyi S. 
Estimating of microalgae cultivation productivity for biofuel production in Ukraine conditions = Оцінювання продуктивності культивування мікроводоростей для виробництва біопалива в умовах України / S. Shamanskyi, S. Boichenko, L. Pavliukh // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - 76, № 3. - С. 67-77. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л535.5 + З65 + П182

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Boichenko S. V. 
The estimation of microalgae cultivation productivity for biofuel production in Nigerian conditions = Оцінювання продуктивності культивування мікроальги для виробництва біопалива в умовах Нігерії / S. V. Boichenko, S. J. Shamanskyi, C. O. Adeniyi // Наукоєм. технології. - 2019. - 41, № 1. - С. 44-50. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З65 + П219

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Shamanskyi S. 
Airline enterprises' wastewater measuring with a differential pressure water meter with a standard metering nozzle = Вимірювання стічних вод авіапідприємств лічильником змінного перепаду тиску зі стандартним соплом / S. Shamanskyi, S. Boichenko // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2015. - 64, № 3. - С. 140-147. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Існує багато витратомірів та лічильників кількості для вимірювання витрат та кількостей рідин, які мають досить високі метрологічні характеристики. Незважаючи на це, в системах водовідведення авіапідприємств, як і в багатьох інших каналізаційних системах, облік стоків здійснюється переважно розрахунковим шляхом. Головною причиною є те, що ті прилади, які успішно використовуються в водопровідних мережах, часто не демонструють задовільної роботи в каналізаційних системах, оскільки не є стійкими до агресивної та збурюючої дії забруднених стічних вод. Запропоновано принципову схему лічильника кількості стічних вод змінного перепаду тиску на основі комбінації звужуючого пристрою, а саме стандартного сопла як первинного перетворювача та інтегратора. Показано, що такий лічильник не матиме багатьох недоліків, властивих лічильникам кількості, котрі реалізують інші способи вимірювання. Проаналізовано метрологічну стабільність такого лічильника у порівнянні з використанням стандартної діафрагми як первинного перетворювача. Розраховано його метрологічні характеристики. Зроблено висновок про наявність переваг стандартного сопла над стандартною діафрагмою таких як вища точність вимірювання та краща метрологічна стабільність.


Індекс рубрикатора НБУВ: О513-048.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Pavliukh L. 
A flat-parallel type photobioreactor design for sewage water treatment = Фотобіореактор плоско-паралельного компонування для очищення стічних вод / L. Pavliukh, S. Shamanskyi, О. Zaiats // Наукоєм. технології. - 2021. - № 3. - С. 237-244. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Органічні та неорганічні речовини, які потрапили в навколишнє середовище в результаті побутової, сільськогосподарської та промислової діяльності з води, призводять до органічного та неорганічного забруднення. Стоки завантажуються неорганічним азотом і фосфором і викликають евтрофікацію. Культура мікроводоростей пропонує цікавий крок для очищення стічних вод, оскільки вони забезпечують третинне біоoчищення у поєднанні з виробництвом потенційно цінної біомаси, яку можна використовувати для кількох цілей. Мета роботи - розробка конструкції фотобіореактора для очищення стічних вод, в якій застосування нових елементів та з'єднань зменшує витрату матеріалу для виготовлення прозорих гнучких резервуарів, скорочуючи витрати праці на встановлення та демонтаж резервуарів та запобігаючи змішуванню іммобілізованих ємностей водорості та їх видалення з робочої зони фотобіореактора. Методи грунтувалися на систематичному аналізі теоретичних досліджень, синтезі, аналогії та порівнянні різних конструкцій фотобіореакторів. Поставлена задача вирішується тим, що фотобіореактор виконано у вигляді прозорої проточної прямокутної ємності з відкритим верхом, усередині якої вертикально, паралельно один одному розташовані прикріплені до днища ємності швидкороз'ємними кріпленнями проточні плоскі прозорі ємності з гнучкого матеріалу, до яких у нижній частині через зворотні клапани під'єднані трубопроводи подавання насиченої вуглекислим газом стічної води і мікроводоростей, під'єднані через запірну арматуру трубопроводи для відведення суміші мікроводоростей з залишковою стічною водою, а у верхній герметичній частині під'єднані трубопроводи для відведення очищеної стічної води і клапани для випускання накопичуваних газів, трубопровід для відведення очищеної стічної води приєднано до направляючого лотка для подавання очищеної стічної води у середину проточної прямокутної ємності з відкритим верхом, при цьому до вхідної частини трубопроводу подавання стічної води приєднано трубопровід подавання вуглекислого газу, а на вихідній частині трубопроводу для відведення суміші мікроводоростей з залишковою стічною водою розташований сепаратор мікроводоростей для розділення зворотної та надлишкової біомаси для подавання сепарованої від мікроводоростей стічної води у проточну прямокутну ємність. Висновки: запропонована конструкція фотобіореактора може мати хороші перспективи для використання в комунальних службах для очищення стічних вод від біогенних елементів. Покращена конструкція фотобіореактора також може бути використана в каналізаційних системах підприємств різних галузей промисловості, коли необхідно очистити стічні води. Майбутнє біотехнології мікроводоростей виглядає багатообіцяючим, а впродовж наступних кількох років очікується поява інноваційних процесів та продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.4-5

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Pavliukh L. 
A photobioreactor for microalgae-based wastewater treatment = Фотобіореактор для очищення стічних вод на основі мікроводоростей / L. Pavliukh, S. Shamanskyi // Proc. of the Nat. Aviation Univ. - 2021. - № 2. - С. 57-64. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета роботи - створення вдосконаленої конструкції фотобіореактора для очищення стічних вод від біогенних сполук. Методи дослідження засновані на систематичному аналізі теоретичних досліджень, синтезі, аналогії та порівнянні. Результати досліджень. Запропоновано вдосконалену конструкцію фотобіореактора, при якій застосування нових елементів та з'єднань зменшує необхідну площу для його розміщення, іммобілізації мікроводоростей в робочій зоні і, як результат, зменшення робочої зони, здатність швидко замінити рукави робочої зони, покриті осадом з середини, і, як результат, зменшити трудові витрати та час простою фотобіореактора. Обговорення. Проблема вирішується тим, що фотобіореактор виконаний у вигляді прозорої проточного прямокутної ємності з відкритим верхом, всередині якої вертикально розташовані, прикріплені до днища ємності швидкорозємними кріпленнями, прозорі проточні гнучкі рукави, до яких у нижній частині через зворотні клапани під'єднані трубопроводи подачі стічної води і мікроводоростей, трубки для подачі вуглекислого газу та під'єднані через запірну арматуру трубопроводи для відведення суміші мікроводоростей із залишковою стічною водою, а у верхній герметичній частині під'єднані трубопроводи для відведення очищеної стічної води, у місці приєднання яких розташовані клапани для випускання накопичуваних газів, при цьому трубопровід для відведення очищеної стічної води приєднано до направляючого лотка для подачі очищеної стічної води у середину прямоточної прямокутної ємності з відкритим верхом, з'єднаний з направляючим лотком для подачі очищених стічних вод посередині проточного прямокутного резервуара з відкритим верхом, а на виході трубопроводу для відведення суміші мікроводоростей із залишковою стічною водою розташований сепаратор мікроводоростей для розділення зворотної та надлишкової біомаси. Висновки: запропонована конструкція фотобіореактора може мати хороші перспективи для використання в комунальних службах для очищення стічних вод від біогенних елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
9.

Shamanskyi S. 
Improving the photobioreactor operation efficiency in the technological scheme of wastewater treatment = Підвищення ефективності роботи фотобіореатора у технологічній схемі очищення стічних вод / S. Shamanskyi, S. Boichenko, V. Khrutba, O. Barabash, I. Shkilniuk, A. Yakovlieva, P. Topilnyckyi, L. Pavliukh // Eastern-Europ. J. of Enterprise Technologies. - 2021. - № 6/10. - С. 6-15. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.



Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського