Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Safarov I$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Kadirova G. Kh. 
Isolation and cultivation local strains of cyanobacteria for production of a biodiesel / G. Kh. Kadirova, Z. S. Shakirov, I. M. Khalilov, I. V. Safarov // Microbiology and Biotechnology. - 2013. - 4, № 1. - С. 73-77. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е421*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж10416 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Safarov I. 
The connection of chemical composition and physical properties in mountain rocks of the Earth's crust and mantle and their dynamic changes under different thermobaric conditions = Зв'язок хімічного складу і фізичних властивостей гірських порід кори і мантії Землі та їх динамічні зміни в різних термобаричних умовах / I. Safarov // Geodynamics. - 2022. - № 1. - С. 92-98. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Визначати фізичні параметри геоматеріалів у високих термобаричних умовах необхідно в зв'язку з фундаментальними проблемами геології та геофізики, а також для вирішення прикладних завдань, де особливо важливим є встановлення зв'язків між фізичними параметрами та хімічними компонентами гірських порід у термобаричних умовах, близьких до умов в надрах Землі. Мета роботи - вивчення особливостей впливу хімічних компонентів на пружні та густинні властивості магматичних і метаморфічних порід континентальної та океанічної літосфери за високих термобаричних умов. Пружні та густинні характеристики порід континентальної та океанічної літосфери визначено ультразвуковим імпульсним методом. Експерименти проведено в твердофазній установці високого тиску типу циліндр-поршень за методикою, яка передбачає одночасне визначення швидкостей поздовжніх і поперечних хвиль, а також густини під час одного досліду на одному зразку гірських порід у високих термобаричних режимах до 1,5 - 2,0 ГПа. На підставі експериментального дослідження пружних і густинних властивостей порід континентальної й океанічної літосфери виявлено якісний зв'язок між цими параметрами та хімічним складом зразків в умовах високих термобаричних режимів. Вперше встановлено, що в досліджених гірських породах вплив оксидів на швидкості пружних хвиль, а також на густини залежить від регіонів, тому з підвищенням тиску в одних районах вони збільшуються, а в інших - знижуються. Таке явище пояснюється відмінністю в атомній будові речовини. Виявлено, що в розрізі літосфери швидкості пружних хвиль і густина з глибиною зростають зі зміною хімічного складу гірських порід: від кислого складу до середнього, до основного, та нарешті, ультраосновного складу. Взаємозв'язок хімічного складу гірських порід і мінералів із пружними та густинними властивостями уможливлює прямий пошук твердих корисних копалин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського