Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Rybalov O$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Rybalov O. V. 
Treatment of patients suffering from glossalgia accompanied by xerostomia = Лікування хворих глосалгією, що поєднується з ксеростомією / O. V. Rybalov, I. A. Korolenko // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, № 4 (ч. 2). - С. 54-56. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Глосалгія вважається поліетіологічним захворюванням, що супроводжується парестезіями і порушенням чутливості язика за сегментарним типом в поєднанні зі змінами слиновиділення, смаку та бульварними явищами. Хворих турбує відчуття печіння, поколювання, садніння, оніміння язика (язик начебто "посиланий перцем", "обпалений" і т.п.). У пацієнтів, що страждають парестезіями язика, досить часто спостерігається пригнічення функції слинних залоз, що пояснюється порушенням нервово-рефлекторних шляхів, які забезпечують регуляцію секреторного процесу і передачу нервових імпульсів з поверхні язика. Лікування хворих глосалгією, що поєднується з ксеростомкю, проводиться комплексно при активній співпраці стоматолога, невропатолога, ендокринолога і гастроентеролога. Але, незважаючи на різноманітність існуючих методів лікування цієї патології, вони всі мають недостатній ступінь ефективності. Тому пошук більш перспективних методів залишається актуальним. Мета дослідження - підвищення ефективності лікування глосалгії шляхом впливу на секреторний апарат великих і малих слинних залоз. Проведено обстеження і лікування 17 хворих на глосалгію жінок у віці 37 - 62 років з вираженим ступенем ксеростомії. Апробований авторами спосіб лікування глосалгії на фоні ксеростомії полягає у бужуванні проток привушних і піднижньощелепних слинних залоз, послідовному та почерговому введенні в залози розчину хлоргексидину та олії насіння шипшини 2 рази на тиждень на протязі місяця, здійснення електрофорезу ніваліну на великі слинні залози (10 сеансів через день), призначення препарату "Но-шпа" перші сім днів від початку лікування. Об'єктивно доведено, що найближчі результати по завершенню лікування характеризувались збільшенням загальної секреції та ліквідацією больового симптому в язиці у більшості хворих. Тому, стимуляція секреторної діяльності слинних залоз у хворих на глосалгію є необхідною складовою комплексного лікування цієї категорії пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.230.112-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Clinical practice on surgical stomatology : man. for foreign students of stomatological faculties of higher med. educational establishments / O. V. Rybalov, D. S. Avetikov, O. S. Ivanyts'ka, I. O. Ivanyts'kyi , V. M. Havryl'iev; "Ukrainian med. stomatological acad." Higher state educational establishment of Ukraine . - Poltava : [ПП Дивосвіт], 2015. - 110 c. - англ.

Встановлено можливість оптимізації процесу організації виробничої лікарської практики з хірургічної стоматології для студентів, викладання яким здійснюється англійською мовою. Вміщено матеріали, які спрямовані на закріплення одержаних теоретичних знань та навичок практичної діяльності хірурга-стоматолога. Наведено зразки опису найбільш розповсюджених стоматологічних захворювань відповідно до вимог ведення медичної документації та рекомендації щодо оформлення щоденника виробничої практики. Викладено приклади оформлення рецептів лікарських препаратів, що найчастіше використовуються у хірургічній стоматології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806532 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського